Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

What's so bad about Microsoft?

[es] :: Advocacy :: What's so bad about Microsoft?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 11631 | Odgovora: 124 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: What's so bad about Microsoft? 20.11.2004. u 06:05 - pre 237 meseci
Dalje, nisi mi odgovorio - u čemu je problem sa email-om, koji će mi đavo mail server kad mi Rogers/Yahoo provajder daje:

1) 100 MB inbox,
2) 10 MB attachment,
3) skeniranje mailova za viruse?

5 naloga.

I sve to lepo kroz POP3/SMTP pristup. Outlook Express radi baš OK.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
*.tor.istop.com.



Profil

icon Re: What's so bad about Microsoft? 20.11.2004. u 06:17 - pre 237 meseci
Citat:
Aman, printer priključi na Windows mašinu direktno i gotova priča. Ostali Windowsi u mreži će da vide taj printer.


To nijesam nijednom osporio. Radilo tako kad se mreza sastojala samo od dva racunara. Narasli apetiti, pojavilo se staro parce hadrvera, digao se server, navike koriscenja se promijenile, danas bi me u top nabili da zavise od toga kad i kako cu ja resetovati svoju masinu ili da nesto od onog na sto su se navikli nema.

Citat:
Vala ja ne vidim da će meni trebati Linux na nekoj mašini u skorijoj budućnosti. Ne vidim ni da će ostali ljudi da se upuštaju u isto zbog bilo čega što si ti naveo.


Vecina ljudi kod mene dolazi u situaciju da ima vise PC-ja u kuci. Ni ja ne vjerujem da je Joe Sixpack bas spreman da se bakce sa dedicated serverom, ali sam ubijedjen da ako moze staru masinu da iskoristi kao e-mail/web/office cvor, da ce to uciniti. Enter Mandrake. OSS is viral.

Tebi Linux zarko trebati nece i neces dici masinu zato sto bez Linuxa da zivis ne mozes. Vecina ljudi oko mene uzima linux za stari hardver sa kojim ne znaju sto ce, eto, neka radi nesto, hleba da jede ne trazi. Jednom dignut headless server polako pocinje da preuzima na sebe kojekakve banalne mrezne aktivnosti.

Citat:
A smemo li mi u ovoj raspravi da uključimo stvarčice kao što je Exchange server i slično? :)


Naravno. Veoma opak softver, jako MS utociste, jos uvijek. Skup za "po kuci", ne cini li ti se? Ocekujes li ekvivalentnu funkcionalnost na novom MS OS-u, bundled?
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: What's so bad about Microsoft? 20.11.2004. u 06:17 - pre 237 meseci
Izvinjavam se, nije u pitanju 5 nego 8 naloga. Valjda za ove što imaju malo više dečice :)

Rogers Yahoo! allows you, as a primary member, to add up to eight secondary accounts to your primary account. Each secondary account is a fully functional, stand-alone Yahoo! ID, with its own Rogers Yahoo! Mail mailbox.

Što se virusa tiče:

How does Rogers Yahoo! Mail protect me against viruses?

Email messages themselves can't contain viruses. However, files that are attached to messages can contain viruses. Rogers Yahoo! Mail provides free scanning of attachments to all users who get incoming email through the web interface as well as those users who POP their incoming mail.

I sad treba ljudi da instaliraju Linux, uče isti, podešavaju i slično. Mislim da je to malo nerealno.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: What's so bad about Microsoft? 20.11.2004. u 06:22 - pre 237 meseci
Citat:
Narasli apetiti, pojavilo se staro parce hadrvera, digao se server, navike koriscenja se promijenile, danas bi me u top nabili da zavise od toga kad i kako cu ja resetovati svoju masinu ili da nesto od onog na sto su se navikli nema.


A što bi ti resetovao računar koji služi kao server? Ajd sad još napiši da igraš igrice na serveru :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
*.tor.istop.com.



Profil

icon Re: What's so bad about Microsoft? 20.11.2004. u 06:23 - pre 237 meseci
Citat:
degojs: Dalje, nisi mi odgovorio - u čemu je problem sa email-om, koji će mi đavo mail server kad mi Rogers/Yahoo provajder daje:

1) 100 MB inbox,
2) 10 MB attachment,
3) skeniranje mailova za viruse?

5 naloga.

I sve to lepo kroz POP3/SMTP pristup. Outlook Express radi baš OK.


:)

- Djeca i svi ukucani bas misle da je cool sto imamo adrese [email protected].
- Sa bilo kog cvora u kuci moze da se provjeri e-mail, pod Outlook-om.
- Ja kontrolisem spam filter i ne dozvoljavam da pervertiti salju triple-X mailove mojoj djeci.

Mislim, nije nesto bez cega se apsolutno zivjeti ne moze, ali je komforno kad se na to naviknes.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: What's so bad about Microsoft? 20.11.2004. u 06:26 - pre 237 meseci
Pa i ovde može da se proveri mail sa bilo kog računara u mreži.

Što se ostalog tiče, mislim da sad sitničariš, ozbiljno. Ako ti misliš da će neko da se zajebava sa Linuxom i raznim serverima zbog istog, e pa mislim da grešiš.

Što se XXX, raznih droga, seksa i ostalog tiče, s obzirom da smo u Kanadi.., neću dalje, naljutićeš se.

E da, zaboravio sam da napišem: Yahoo takođe pruža uslugu zaštite od nepoželjnog mail-a.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 20.11.2004. u 07:45 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao degojs dana 20.11.2004. u 07:45 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: What's so bad about Microsoft? 20.11.2004. u 06:29 - pre 237 meseci
Citat:
Djeca i svi ukucani bas misle da je cool sto imamo adrese [email protected]


Stavi ti njima na kompjutere Linux, opet ti kažem. Videćemo how cool is that, daddy :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
*.tor.istop.com.



Profil

icon Re: What's so bad about Microsoft? 20.11.2004. u 06:30 - pre 237 meseci
Citat:
A što bi ti resetovao računar koji služi kao server? Ajd sad još napiši da igraš igrice na serveru :)


Pobogu... pa Microsoft Update mi resetuje masinu svaki put kad se nov patch dovuce.

Svaka WinXP masina je u ocima ukucana racunar kao i svaki ostali, vrlo im je tesko objasniti da svi moraju "mrs sa te masine". Mislim, grehota mi da dobar racunar zarobim da bude server...

Citat:
Što se ostalog tiče, mislim da sad sitničariš, ozbiljno. Ako ti misliš da će neko da se zajebava sa Linuxom i raznim serverima zbog istog, e pa mislim da grešiš.


Ne ubjedjujem te da je to neophodno i neminovno. Pricam ti pricu o tome kako je kod mene evoluirala upotreba starog P166. Par kolega koji su inzenjeri, OS agnostic, nikad nijesu htjeli da se bakcu Linux-om kuci sad razmislja o istim stvarima, jer im stare masine kupe prasinu u garazi. Ne Joe Sixpack, uobicajena ekipa od koje ocekujes da sa Linux-om moze na kraj da izadje.

Samo jedan relativno tvrd argument imam, stari hardver.

Citat:
Što se XXX, raznih droga, seksa i ostalog tiče, s obzirom da smo u Kanadi.., neću dalje, naljutićeš se.


Ma ni najmanje. Ne poticemo iz puritanske sredine, nijesam budala. Ali klince stvarno rano tjeraju na mrezu. U ranim razredima osnovne skole ovdje kod mene.


[Ovu poruku je menjao Apatrid dana 20.11.2004. u 07:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: What's so bad about Microsoft? 20.11.2004. u 06:31 - pre 237 meseci
I gledaj, ti si sad uzeo primer vrlo ograničene upotrebe Linuxa i to u kućnoj mreži gde ima ko da odradi sav taj posao podešavanja. To inače nije slučaj, znaš i sam da je tako. 6-pack-Joe i podešavanje mail servera na Linuxu ili Windowsu? Ma da..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: What's so bad about Microsoft? 20.11.2004. u 06:33 - pre 237 meseci
Citat:
Pobogu... pa Microsoft Update mi resetuje masinu svaki put kad se nov patch dovuce.


Prvo, to nije istina. Drugo, kad kompanije sa takvim pojavama žive, nemoj da mi pričaš da je to problem u kućnoj mreži (reset). Treće, Automatic Update može da se podesi da skida zakrpe u gluvo doba noći.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: What's so bad about Microsoft? 20.11.2004. u 06:50 - pre 237 meseci
Citat:
Ne Joe Sixpack, uobicajena ekipa od koje ocekujes da sa Linux-om moze na kraj da izadje.


E pazi, to je druga priča. Ako ti umeš da podesiš sve to na Linuxu i da ga uklopiš u Win mrežu, ne vidim zašto da ne? Ali ti nisi 6-pack-Joe, već profesionalac.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
*.tor.istop.com.



Profil

icon Re: What's so bad about Microsoft? 20.11.2004. u 06:51 - pre 237 meseci
Citat:
Prvo, to nije istina.


Istina je u poprilicnom broju slucajeva. AV isto. Moja drljanja "aj da vidim sto ovaj freeware radi", isto. Konverzija videa sa kamere hoce isto gluposti da mi nacini pod Windows-om. Freeware, los softver, kriv sam. Nijesam jedini.

Meni je reset na kucnoj Windows masini pocesta situacija. Moze sa time da se zivi. Par puta dijete sa drugog sprata sislo do dolje i konstatovalo da domaci nije odstampan, dovoljno da ih skinem sa dnevnog reda jednom za svagda.

Citat:
Treće, Automatic Update može da se podesi da skida zakrpe u gluvo doba noći.

Vecina kolega koje znam ne dopustaju tom cudu da radi u automatskom modu, vec provjere sto je patch prije nego sto ga instaliraju. Ni tu nijesam bas mimo svijet.

Citat:
E pazi, to je druga priča. Ako ti umeš da podesiš sve to na Linuxu i da ga uklopiš u Win mrežu, ne vidim zašto da ne? Ali ti nisi 6-pack-Joe, već profesionalac.


Moja djeca nijesu. Moji prijatelji koji dodju kuci pa vide da radi stara oprema (koja kod njih kupi prasinu) nijesu. Nacin upotrebe je malo drugaciji, ta prokleta stara masina je veliki crv. Vecina Joe 6pack druzine pizdi zbog para ulozenih "koliko juce" u "mnogo dobar" racunar a koji je, gle cuda, stara tranja danas. I pizde kad skontaju da, u sustini, placaju danak neznanju.

Ovo je teza: Ako Microsoft obori cijenu svog proizvoda toliko da Joe 6pack kupi OS i sto mu jos treba a da ne trepne, sve klikcuci "ma necu da se akam", nece im se doakati zadugo.

Ako novi Windows bude skuplji od XP (koji nije bas naivan ako se ne pazari uz nov racunar)... otpor i kod Joe Sixpack-a ce rasti.


[Ovu poruku je menjao Apatrid dana 20.11.2004. u 07:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: What's so bad about Microsoft? 20.11.2004. u 06:55 - pre 237 meseci
Zemo, odoh da gledam basket (tuča sa navijačima na utakmici Indijana-Detroit :), pa na spavanje. Nastavak sjutra (moramo malo i da pazimo da ne zatrpamo forum porukama nas dvojice, što smo već uradili :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: What's so bad about Microsoft? 20.11.2004. u 09:44 - pre 237 meseci
A da vas dvojica zemljaka lepo razmenite IM number (ICQ, MSN ... whatever) pa da se lepo ispricate ?
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: What's so bad about Microsoft? 20.11.2004. u 14:09 - pre 237 meseci
Apatrid,

ti pričaš o mašini koja je "dedicated server", a onda pričaš kako je problem reset jer malo-malo na nju instaliraš ovaj ili onaj softver (kako sam kažeš: "Moja drljanja "aj da vidim sto ovaj freeware radi"), čačkaš i slično. Ako je "dedicated server", onda se takve stvari ne rade. Server se podesi i pusti da radi.

Što se Win Update tiče - Microsoft zakrpe izbaci jednom mesečno. U čemu je problem da se "dedicated server" mašina u kućnoj mreži resetuje jednom mesečno? A evo, ovaj mesec nije bilo ništa što bi te teralo da resetuješ kompjuter, što znači 2 meseca nema reseta zbog Windows zakrpa. Mislim da je to daleko od tvog: "..svaki put kad skinem zakrpu moram da resetujem.." Tako zvuči kao da je to svaki drugi dan.

I inače, nisam siguran o čemu tačno pričamo: kažeš da ćeš klincima staviti Linux, ali onda kažeš da Linux imaš na toj jednoj mašini u mreži? Kažeš da klinci ne umeju da se zaštite od virusa (mada, u čemu je problem ako imaju nalog običnog korisnika, a antivirus radi u pozadini?), ali onda si napisao nešto tipa "moja deca nisu profesionalci" kad sam napomenuo da ti kao profesionalac znaš da podesiš Linux i mail server. Mislim, da li si hteo da kažeš da tvoja deca umeju da podešavaju Linux i mail servere, ali ne umeju da se odbrane od virusa (mada, rekao sam, tu i nema oni sami šta mnogo da rade) ili sam krivo razumeo?

(dinke, obećavam, usporiću ritam na ovoj temi :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
*.tor.istop.com.



Profil

icon Re: What's so bad about Microsoft? 20.11.2004. u 17:41 - pre 237 meseci
Citat:
degojs: Apatrid,

ti pričaš o mašini koja je "dedicated server", a onda pričaš kako je problem reset jer malo-malo na nju instaliraš ovaj ili onaj softver (kako sam kažeš: "Moja drljanja "aj da vidim sto ovaj freeware radi"), čačkaš i slično. Ako je "dedicated server", onda se takve stvari ne rade. Server se podesi i pusti da radi.


Upravo to je poenta. Ako hocu da od Windows masine napravim dedicated server, potrebno je da zadovoljim minimum hardverskih zahtjeva. Cijena za tu vratolomiju se izrazava u zvececoj valuti, ja treba da pljunem za relativno nov hardver da to uradim.

Sustina je da meni na pamet ne bi palo da se akam sa dedicated serverom da Linux zahtjeva iste takve stvari. Ne bi bilo ni Linux ni Windows dedicated servera, kao sto ga nema u tvojoj mrezi. Prica o dedicated serveru postaje interesantna samo utoliko sto se reciklira stari hardver. P166. Ako njega uzmes i zavrljacis na smece, ja dalju argumentaciju nemam. Ako shvatis da i dalje mozes da ga koristis OSS postaje interesantan, pod preduslovom da mozes sa njim da izidjes na kraj.

Citat:
degojs:I inače, nisam siguran o čemu tačno pričamo: kažeš da ćeš klincima staviti Linux, ali onda kažeš da Linux imaš na toj jednoj mašini u mreži? Kažeš da klinci ne umeju da se zaštite od virusa (mada, u čemu je problem ako imaju nalog običnog korisnika, a antivirus radi u pozadini?), ali onda si napisao nešto tipa "moja deca nisu profesionalci" kad sam napomenuo da ti kao profesionalac znaš da podesiš Linux i mail server. Mislim, da li si hteo da kažeš da tvoja deca umeju da podešavaju Linux i mail servere, ali ne umeju da se odbrane od virusa (mada, rekao sam, tu i nema oni sami šta mnogo da rade) ili sam krivo razumeo?

(dinke, obećavam, usporiću ritam na ovoj temi :)


Djecu jednostavno ne mogu da odbranim od virusa. Ima AV, ima sve sto ja imam, pricam im... dzaba. Uopste ne znam kako ta cuda pokupe. Kad ih pitam sto su radili, odgovor je (naravno) "nista", tjeranje da nabroje do detalja sto rade otkriva benigne web stranice. Nesto jesu uradili, fakat. Sto, Bog sveti zna. Ma ja svako par mjeseci reinstaliram Windows. AV nije ukljucen da automatski skida patcheve, jer se njihova masina nocu gasi (i nema sanse da radi u njihovoj sobi). Kad automatic update proradi, potpuno ih zbuni i kukaju sto se desava, da dodjem. Zovu na posao. E da to ne bi bilo, AV se rucno update-uje, a to mi je dusa.

Rekapitulacija teza:
1. Problemi sa virusima rade protiv MS, trud da se nauci novo (Linux) postaje sve prihvatljivija cijena.
2. Sve vise PC-a u domacinstvima, stari hardver se pojavljuje u sve vecem broju domova, kao i proliferacija kucnih mreza.
3. Linux jos ne voze cak ni svi profesionalci koji mogu sa njim da izidju na kraj. Primjer, dgojs. Sve je to lijepo i krasno, ali ljudi nece sa tim da se akaju ako bas ne mora. Tacka 2 dovodi do toga da sve veci broj tih ljudi o tome razmislja i da nije tacke 2 oni bi i dalje spokojno vozili MS i pristajali na cijenu koja uz to ide.
4. Svi MS problemi nestaju kad se masina otkopca sa mreze. Ja uopste zamjerki nemam, niti sam toliki zealot protiv MS. To (otkopcavanje masine sa mreze) moze ako se reciklira stari hardver, napravi masina koja je zakopcana za mrezu i koja sluzi samo da se surfuje, pisu domaci i stampa. Da nije starog hardvera, takvo sto nikome ne bi palo na pamet, e je kupovati novu masinu samo za to budalastina.
5. Svaki profesionalac za sobom vuce jos par Linux korisnika, koji uopste nijesu profesionalci (niti su kategorija ljudi koja sa time moze da izidje na kraj). Zasto? Zato sto se slepaju na profesionalca kao administratora.

dinke, i ja cu o'laditi, izvinjavam se sto se ovo pretvorilo u chat... ali drzali smo se teme koja je primjerena ovoj diskusiji, pa nijesmo bas toliko gresni.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: What's so bad about Microsoft? 20.11.2004. u 18:29 - pre 237 meseci
Citat:
Ako hocu da od Windows masine napravim dedicated server, potrebno je da zadovoljim minimum hardverskih zahtjeva. Cijena za tu vratolomiju se izrazava u zvececoj valuti, ja treba da pljunem za relativno nov hardver da to uradim.


A koji su to hardverski zahtevi za Windows 2000 ili 2003? Pogotovo za jedan server koji bi radio u kućnoj mreži (tu posao može da odradi i 2000 Professional verzija za ono što si ti naveo).

Što se virusa tiče već sam pre rekao: to je kao život u velikom gradu (Windows) gde ima kriminala, droga, saobraćaja, itd. i na planini (Linux) gde toga nema. Međutim, to je samo jedna strana priče: planina je planina, pa ko voli - nek' izvoli. Povedeš i kakvu lepu devojku i eto prave idile, baš iz open source bajki.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 20.11.2004. u 19:39 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dial.InfoSky.Net.



+2791 Profil

icon Re: What's so bad about Microsoft? 20.11.2004. u 18:37 - pre 237 meseci
Citat:
Sundance: Jos najbolje kad se ubace linux zealoti pa pocnu pricati price kako im uopce ne treba IDE, da je vim/gdb "ubitacna kombinacija" za pisanje softvera, man/info superiorni dokumentacijski sustavi, da se pisanjem u komponentno-orijentiranim jezicima/alatima gubi "dubinski smisao programiranja", blablabla...


Na raspolaganju su Anjuta, KDevelop, VDK Builder, Dev C++, kao i mnogi drug free IDE programi za Linux. Od komercijalnih tu je Kylix 3. Man/info strane zajedno sa dokumentacijom koja se isporučuje uz većinu distribucija predstavljaju samo osnovnu dokumentaciju. Recimo, Red Hat 7.2 se pojavio na pet kompakt diskova. Prva dva su bial instalaciona, na druga dva je biom izvorni kod, a na petom dokumentacija koja je bila daleko iscrpnija od one što je išla na prva dva diska u okviru instalacije. Takođe, postoje drugi vidovi dokumentacije za Linux.

Citat:
Sundance: E pa svi gdb front-endovi koje sam ja vidio su hrpa gov***, bez IntelliSense i edit & continue produktivnost mi znacajno opada,


Ako misliš na xxgdb slažem se sa konstatacijom. A da li si probao Kdbg?

Citat:
Sundance: MSDN je toliko napredniji od man/info koliko je gui napredniji od konzole


A da li je programerska dokumentacija koja se isporučuje uz Windows (koje nema) bolja od man/info strana? Takvo poređenje nije adekvatno.

Citat:
Sundance: MS VC++ kompajler nije inferiorniji od gcc


To nisam ni napisao. Preneo sam samo jedno svoje lično iskustvo iz koga ne bih ni izvlačio toliko opšte zaključke. Ovo je bila moja reakcija na konstataciju Apatrida da je GCC loš po pitanju optimizacije.

Citat:
Ivan EDimkovic: Mislim da ne bi zeleli da citate probleme sa zvanicnim(!) GCC kompajlerom za Symbian, koji ni ne podrzava C++ standard kako treba


Ispravite me ako grešim, ali nid VC++ 5 nije u potpunosti podržavao važeći ANSI C++ standard i nikome to nije previše smetalo. Borland je u praćenju standarda bio brži.

Citat:
Ivan EDimkovic: zatim gomilu lo-level sound "standarda" za Linux i nepostojanje jednog unifiiciranog standarda za komunikaciju za zvucnim hardverom, ocajnu dokumentaciju za neke stvari - nedostatak centralizovane dokumentacije za razvoj, i sl...


Možda se samo nisi snašao u istim. Quake i Unreal endžini savršeno rade pod Linux-om, što znači da sve to može da se odradi. Ako ste imali vrlo ozbiljan projekat koji je trebao da uključi Linux kao jednu od ciljnih platformi, možda je trebalo da pribavite komercijalnu distribuciju istog koja osim softvera uključuje i kompletan sistem podrške i usluga, kao i neko komercijalno razvojno okruženje, pa da ih onda maltretirate u vezi svih problema na koje naiđete.

Citat:
degojs: U nedavnom intervjuu sa jednim tipom iz MS-a koji radi na izdavanju zakrpa on kaže otprilike: "Nije nama problem da u vrlo kratkom roku izbacimo neku zakrpu, ali to NIJE dovoljno kada se ozbiljno radi. Zakrpa mora da se dobro testira da ne izaziva probleme na velikom broju kombinacija hardvera i softvera, a za to treba vremena."


To mi jako liči na vađenje poput onog kada linuksaši kažu "Ma, nije problem da se sredi situacija sa drajverima za winmodemime za Linux, samo što to nisu pravi modemi i ništa ne valjaju.". U stvari i ja mogu da napišem OS bolji i od Windowsa i o Linuxa, kao i kompletnu softversku i hardversku podršku za njega koja bi bila veća i bolja od raspoložive podrške za Windows i Linux zajedno, i to sve mogu da uradim za jedno popodne, samo nemam kad to da testiram na velikom broju kombinacija hardvera. Korisnika ta filozofija ne zanima, njega zanima samo hoće li to da radi ili ne. Činjenica je da su u velikom broju zemalja is sigurnosnih razloga (špijunaža itd.) ZABRANJENA sva Majkrosoftova softverska rešenja, kao i da se u državnoj upravi tih zemalja sve više koristi Linux.

Citat:
degojs: Gledaj stvari ovako: koliko iskusnih korisnika Windowsa znaš, a da imaju probleme sa sigurnošću?


U pitanja ko je koliko iskusan ne bih ulazio, ali bih preneo jedno svoje iskustvo. Pre neki mesec sam na svoju makinu stavio Windows XP. Napravio sam internet konekciju i hteo da je isprobam. Ne znam na koji sam sajt otišao i na šta sam kliknuo, ali sam momentalno pokupio virusiz prvog pokušaja da vidim da li konekcija radi. Izbacivao je prozor na ekranu na kome je pisalo da će računar biti resetovan za 60 sekundi, i onda vreme odbrojavao unazad da bi automatski resetovao mašinu. Nisam imao nikakav AV softver pritom.

Da ne bude neke zabune, napisaću ukratko šta mislim. Ako pitate windowsaše (koji su probali Linux), reći će vam da je Linux s*****. Ako pitate linuksaše, reći će vam da je Windows s*****. I ne samo Windows, nego i sve ostalo što dolazi iz Redmonda. Ako pak pogledate sa strane videćete sledeće: Sa jedne strane, ono đubre od Windowsa pokreće najveći broj računara u svetu (pogotovu desktop, ali ne samo desktop) i vrlo uspešno obavlja najveći broj zadataka za koje se desktop (i ne samo desktop) mašine koriste. Sa druge strane, ono đubre od Linuxa pokreće većinu Web servera u svetu, a na tom đubretu se renderuju i filmovi u Holivudu. Recimo, "Gospodar prstenova" je renderovan na đubretu od Red Hat linux sistema. Sve ima svoje. Svako s***** ima svoje pakovanje.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: What's so bad about Microsoft? 20.11.2004. u 18:42 - pre 237 meseci
Ček', polako..

Citat:
Činjenica je da su u velikom broju zemalja is sigurnosnih razloga (špijunaža itd.) ZABRANJENA sva Majkrosoftova softverska rešenja


Ovo zaista prvi put čujem. Koje zemlje su u pitanju?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
*.tor.istop.com.



Profil

icon Re: What's so bad about Microsoft? 20.11.2004. u 19:39 - pre 237 meseci
Kina definitivno spada u tu kategoriju. Ne znam zasto je Nedeljko iskoristio konstrukciju "mnoge" (zemlje), i ja sam veoma radoznao da cujem spisak.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: What's so bad about Microsoft?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 11631 | Odgovora: 124 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.