Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3927417 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

svim

Član broj: 319033
Poruke: 9



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.02.2014. u 19:36 - pre 125 meseci
Citat:
nedefinisan:
Citat:




Ja sad narucio knjigu sa Cd-om nije skupa oko 600 din sa popustom!materijala za ucenje nikad dosta!hvala maar za info!pozz


Da li znas koliko ima strana? mozes napisati kakva je knjiga i sta ima u njoj kad ti stigne. Hvala

 
Odgovor na temu

nedefinisan

Član broj: 319150
Poruke: 71
*.dynamic.sbb.rs.



+67 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.02.2014. u 19:52 - pre 125 meseci
Citat:
svim: Da li znas koliko ima strana? mozes napisati kakva je knjiga i sta ima u njoj kad ti stigne. Hvala


Naravno,javljam cim stigne!
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.02.2014. u 20:12 - pre 125 meseci
Citat:
Paladium2:
Citat:
pedja91_nss: Ja ulazim u osmi mesec čekanja


Citat:
maaar: @linc

znam ljude koji su cekali gotovo 12 meseci od dana kad su predali do dana zakletve bas za segedin, ocigledno da to sad nije neuobicajeno da se ceka toliko dugo.


Citat:
linc: Pozdrav,ja sam predao sredinom juna u Segedinu i jos uvek nisam dobio poziv za zakletvu ,i ne znam zta se desava .Dali je neko dobio mozda poziv za sutrasnju zakletvu a da je predao u junu u Segedinu?


U jbm ti... Sad ste me stvarno zabrinuli, kud odo u j.beni Segedin :(


To je meni sluzbenica objasnjavala kad sam predavala,rekla je da ima ljudi koji su u aprilu predali a jos nisu dosli na red za zakletvu,strasna je guzva sa zakletvama tamo. Rekla je da bi ja cekala negde do septembra ili oktobra na zakletvu,a predala sam u januaru eto.
 
Odgovor na temu

pedja91_nss

Član broj: 170292
Poruke: 93
95.180.28.*



+65 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.02.2014. u 20:47 - pre 125 meseci
s tim što ja ne čekam Segedin, nego Morahalom; ali čini mi se da je ista situacija i tamo
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.02.2014. u 21:11 - pre 125 meseci
Ok, vazan savet za sve cije supruge/ciji muzevi treba da predaju za papire na osnovu njihovog drzavljanstva dobijenog po osnovu predaka. OBAVEZNI ste da prisustvujete predavanju papira svog bracnog druga i da na zahtev pokazete original pasosa i pred njima se potpisete na zahtev vaseg bracnog druga. Tokom ispitivanja nemate pravo da pomazete svom bracnom drugu, medjutim ako niste prisutni, nece uzeti papire.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
93-86-74-65.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.02.2014. u 21:26 - pre 125 meseci
Citat:
mmix: Ok, vazan savet za sve cije supruge/ciji muzevi treba da predaju za papire na osnovu njihovog drzavljanstva dobijenog po osnovu predaka. OBAVEZNI ste da prisustvujete predavanju papira svog bracnog druga i da na zahtev pokazete original pasosa i pred njima se potpisete na zahtev vaseg bracnog druga. Tokom ispitivanja nemate pravo da pomazete svom bracnom drugu, medjutim ako niste prisutni, nece uzeti papire.

Moram da te demantujem
Supruznik nije obavezan da prisustvuje ukoliko sam supruznik koji ima drzavljanstvo da na obicnom papiru saglasnost da se slaze da supruznik podnese zahtev za dobijanje drzavljanstva na osnovu zakonaod.1.marta i potpise isto omako kako mu je potpis prilikom polaganja zakletve.Ovo je provereno jer sam tako ja isao,e sada sto nisam prosao zbog mog ne znaja dovoljno jezika.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.02.2014. u 22:35 - pre 125 meseci
Citat:
dejanab92:
Citat:
Paladium2:
Citat:
pedja91_nss: Ja ulazim u osmi mesec čekanja


Citat:
maaar: @linc

znam ljude koji su cekali gotovo 12 meseci od dana kad su predali do dana zakletve bas za segedin, ocigledno da to sad nije neuobicajeno da se ceka toliko dugo.


Citat:
linc: Pozdrav,ja sam predao sredinom juna u Segedinu i jos uvek nisam dobio poziv za zakletvu ,i ne znam zta se desava .Dali je neko dobio mozda poziv za sutrasnju zakletvu a da je predao u junu u Segedinu?


U jbm ti... Sad ste me stvarno zabrinuli, kud odo u j.beni Segedin :(


To je meni sluzbenica objasnjavala kad sam predavala,rekla je da ima ljudi koji su u aprilu predali a jos nisu dosli na red za zakletvu,strasna je guzva sa zakletvama tamo. Rekla je da bi ja cekala negde do septembra ili oktobra na zakletvu,a predala sam u januaru eto.


E Boga mi, pravo cemo da se nacekamo... Znas li da li je bilo kakvih telefonskih provjera u zadnje vrijeme, slabo se o tome pise na forumu...
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.02.2014. u 22:37 - pre 125 meseci
Citat:
pedja91_nss:
s tim što ja ne čekam Segedin, nego Morahalom; ali čini mi se da je ista situacija i tamo


Samo druze i kod tebe se to pravo razvuklo, kao Uskrsnji post. Jel bilo kakvih provjera kod tebe poslije predaje?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.02.2014. u 23:01 - pre 125 meseci
Citat:
jedy023: Moram da te demantujem
Supruznik nije obavezan da prisustvuje ukoliko sam supruznik koji ima drzavljanstvo da na obicnom papiru saglasnost da se slaze da supruznik podnese zahtev za dobijanje drzavljanstva na osnovu zakonaod.1.marta i potpise isto omako kako mu je potpis prilikom polaganja zakletve.Ovo je provereno jer sam tako ja isao,e sada sto nisam prosao zbog mog ne znaja dovoljno jezika.


Moja zena je poljubila vrata danas u Mako-u, jer ja nisam mogao sa njom. I u nijednom trenutku joj nisu rekle za ovlascenje, samo da ja moram da dodjem sa njom ad pokazem pasos i da potpisem.
Imas li tekst tog ovlascenja i gde si predavao?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Zole84
Stuttgart

Član broj: 316180
Poruke: 125
*.mbb.telenor.rs.



+238 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.02.2014. u 23:49 - pre 125 meseci
Citat:
pedja91_nss:
s tim što ja ne čekam Segedin, nego Morahalom; ali čini mi se da je ista situacija i tamo


Ja sam Morahalom čekala tačno 5 meseci. Dosta stvari utiče na brzinu rešavanja predmeta. Ljudi koji su prolazili kroz proceduru pre mene su mi pričali da je bitno i da se papiri dobro popune, da nema švrljanja jer dok predmet prođe "stanice" do konačnog odobrenja ako ti koji se pitaju nešto imaju previše posla oko ispravke jednostavno batale. Ja sam prvi put popunjavala kod žene iz Budimpešte koja mi je napravila haos, i sigurna sam da bi me do Budimpešte i odbili. Srećom, obratila sam se drugoj ženi, koja je odradila perfekt i moje je bilo samo da potpišem na kraju. Neko je govorio da brže ide ko predaje sam. Bili su i praznici... sam Bog zna gde je kome zapelo...
Kad je Bog delio pamet mnogi nisu stali u red!
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.customer.telenor.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.02.2014. u 00:28 - pre 125 meseci
Meni je danas tacno 8 meseci kako sam predao,udjoh ja u 9 mesec,izgleda cu stvarno da se porodim,dok ne dobijem drzavljanstvo :)Inbox mi se izlizao od proveravanja,a mobilni nosim i u wc :)
Hajde sad ,laku noc!
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.02.2014. u 01:06 - pre 125 meseci
Citat:
Zole84:
Citat:
pedja91_nss:
s tim što ja ne čekam Segedin, nego Morahalom; ali čini mi se da je ista situacija i tamo


Ja sam Morahalom čekala tačno 5 meseci. Dosta stvari utiče na brzinu rešavanja predmeta. Ljudi koji su prolazili kroz proceduru pre mene su mi pričali da je bitno i da se papiri dobro popune, da nema švrljanja jer dok predmet prođe "stanice" do konačnog odobrenja ako ti koji se pitaju nešto imaju previše posla oko ispravke jednostavno batale. Ja sam prvi put popunjavala kod žene iz Budimpešte koja mi je napravila haos, i sigurna sam da bi me do Budimpešte i odbili. Srećom, obratila sam se drugoj ženi, koja je odradila perfekt i moje je bilo samo da potpišem na kraju. Neko je govorio da brže ide ko predaje sam. Bili su i praznici... sam Bog zna gde je kome zapelo...


U sad me malo uplasi,ja sam moje papire perfetno popunila,ali sam dobila tri lista dok sam predavala da popunim u sustini sve kao i sa onih samo na malo drugaciji nacin i krace,ali sam par puta pogresila,stavila sam na utoneve prezime a na csaladi neve ime kod oca,i pogresila sam kod mesta rodjenja oca i jos sam nesto ali ne znam sta, ugl mene su ovi madjari "moji" naucili tako da je utoneve prezime a csaladi neve ime,sluzbenica je to sve ispravila ali celo vreme se i bojim toga da ce biti problem zbog tih greski.
Jos se i sama sluzbenica zacudila da sam tako pogresila a na tezim pitanjima nisam, jer sam u onim papirima napisala kako treba utoneve i csaladi neve.
 
Odgovor na temu

johan 1984
jovan gavrilovic
nezaposlen
nemam
novi sad

Član broj: 321121
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.02.2014. u 10:20 - pre 125 meseci
Citat:
svim:
Citat:
nedefinisan:
Citat:




Ja sad narucio knjigu sa Cd-om nije skupa oko 600 din sa popustom!materijala za ucenje nikad dosta!hvala maar za info!pozz


Da li znas koliko ima strana? mozes napisati kakva je knjiga i sta ima u njoj kad ti stigne. Hvala


gde mogu da uymem tu knjigu
 
Odgovor na temu

Zole84
Stuttgart

Član broj: 316180
Poruke: 125
*.mbb.telenor.rs.



+238 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.02.2014. u 10:20 - pre 125 meseci
Izvini, nije mi bila namera da te plašim, ionako se sedi na iglama dok se čeka, ne treba dolivati ulje na vatru . Mislim da to nije razlog za strah, sitne su to greške kad se setim šta je ona guska meni prvi put pisala. Popunjavala je stranice koje uopšte nisam trebala (predavala sam solo, a radila je stranice za muža kao da on ide sa mnom), pogrešno pisala deo za državu (ne sećam se tačno, ali nešto oko imena države kad sam rođena ili tako nešto), odmah mi štiklirala da ne znam i ne razumem jezik iako je to trebalo da se na licu mesta radi a smatrala je da ako ne pričam tečno sa njom da onda i ne znam. I ja sam imala ispravku kod službenice, zbog izmene prezimena. Mi smo prvo stavili devojačko, ali je rekla da mora ostati udato, menja se gramatički a ona je pogrešila ime pa je našla u sistemu i ponudila mi šta želim od 3 opcije. Potpisala sam na tom mestu gde je preškrabala i stavila da je njena greška. Tako da, bilo je brljanja ali samo na jednom mestu.
Kad je Bog delio pamet mnogi nisu stali u red!
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.02.2014. u 11:02 - pre 125 meseci
Kad ste vec kod popunjavanja papira,meni doticni gospodin iz jednog madj.kulturnog centra sva tri Adatlapa nijer dobro popunio pa sam tamo sve ponovo popunjavao,vecinu sam znao,a sto nisam sluzbenica mi je suflirala,na glavnim papirima za povracaj drzavljanstva,sam imao dve ,tri sitne greskice,ne secam se najbolje,samo sam u produzetku gde je ispravljeno stavio svoj potpis i to je to.Ako ce to da pravi problem onda i ne treba da mi daju drzavljanstvo!
 
Odgovor na temu

Zole84
Stuttgart

Član broj: 316180
Poruke: 125
*.mbb.telenor.rs.



+238 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.02.2014. u 11:15 - pre 125 meseci
Nije ovde reč o takvim greškama, što se odmah brecaš? Problem bi bio da su ti uzeli tako popunjeno kako ti je u tom centru urađeno, da nisi ispravio. Ili da ja nisam dala da se proveri kako mi je prvo popunjavanje urađeno, gde je 80% formulara pogrešno.
Kad je Bog delio pamet mnogi nisu stali u red!
 
Odgovor na temu

pedja91_nss

Član broj: 170292
Poruke: 93
..7.in-addr.arpa.vipmobile.rs.



+65 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.02.2014. u 11:22 - pre 125 meseci
Mislim da sam uzrok dugog čekanja nije to, već značajniji broj aplikacija prethodne godine. Generalno možemo primetiti da dosta ljudi čeka više od 6 meseci, kako ovde, tako i na facebook page-u.
 
Odgovor na temu

Zole84
Stuttgart

Član broj: 316180
Poruke: 125
*.mbb.telenor.rs.



+238 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.02.2014. u 12:01 - pre 125 meseci
Naravno, ja sam samo dala primer šta može da oduži proces. Niko ne treba to da shvati zdravo za gotovo. Mada, i stekao se utisak za svo ovo vreme da je 6-9 meseci neko nepisano pravilo, a sve pre toga ispadne premija.
Kad je Bog delio pamet mnogi nisu stali u red!
 
Odgovor na temu

pedja91_nss

Član broj: 170292
Poruke: 93
..7.in-addr.arpa.vipmobile.rs.



+65 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.02.2014. u 12:14 - pre 125 meseci
upravo :)
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.02.2014. u 12:50 - pre 125 meseci
Citat:
Zole84:
Naravno, ja sam samo dala primer šta može da oduži proces. Niko ne treba to da shvati zdravo za gotovo. Mada, i stekao se utisak za svo ovo vreme da je 6-9 meseci neko nepisano pravilo, a sve pre toga ispadne premija.


Bogami ova moja drugarica je cekala oko 2 meseca i 20 dana,ona je onda dobila jackpot :D,nikad nisam cula da je neko u kracem roku bio pozvan.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3927417 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.