Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3927293 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.01.2014. u 00:16 - pre 125 meseci
Citat:
pan 1: A gde se moze naci spisak imena gradova gde se moze ici na konzularne dane, neki sajt il sl.?

Zna li neko koliko se ceka odbijenica ako ne prodjes razgovor u Su?

Hvala.


http://www.mfa.gov.hu/kulkepvi...yezett_konzuli_fogadonapok.htm

odbijenica bi trebalo da stigne nakon oko 1,5 do 2 meseca. Prvo mora da prodje nedelja, dve, da bi te predsednik odbio, onda oko mesec dana da odbijenicu kovertiraju i posalju u BG ili SU za sta ce otici oko tri nedelje i par dana dok ti postar ne donese samo tvoj izvod, a izvode predaka bi u tom slucaju opet morala da vadis i prevodis, kao sto sam ja imao cast
asdf
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
217.65.192.*



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.01.2014. u 13:10 - pre 125 meseci
Citat:
zikkk:
@joksla

Kad si predao?
Mi predali u junu u HU, jos uvek nista...

I ja sam predao pocetkom juna i strpljivo cekam,cekam,cekam.......cekam i cekam...
 
Odgovor na temu

Laki024

Član broj: 161293
Poruke: 585
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+64 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.01.2014. u 14:23 - pre 125 meseci
Sto se tice zenidbe, udaje i drugih prava ja imam drzavljanstvo i znanje jezika madjarskog koliko ja znam mogu pomoci.

Uglavnom zenidba, rodjenje dece i sl se trebaju prijaviti i madjarskoj ( konzulat i sl ), da li ima sankcija ako se ne prijavi mislim da ne, ali u tom slucaju zena, deca ne ostvaruju pravo na madjarsko drzavljanstvo posle nekog vremena ( supruznik 10 godina braka bez dece ili 5 sa zajednickom decom ), ili deca automatski rodjenjem.

E sada da ja postavim jedno pitanje koje jos verovatno niko nije.

Da li neko zna koliko madjarski pasos, pomaze ( posto je EU ), i da li daje mogucnost boravka, radne dozvole na prekomorskim egzoticnim off-shore britanskim ostrvima ( npr Kajmanska Osrtva na karibima )
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.01.2014. u 14:47 - pre 125 meseci
Za Bermudska ostrva ima status kao i UK pasos, mozes da ides turisticki do 90 dana bez vize, za residency i rad treba ti dozvola. Mislim da je takva situacija i sa ostalim karipskim ex-teritorijama.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.01.2014. u 18:50 - pre 125 meseci
Valja se podsetiti!Upravo ide emisija o raciji,tesko mi je da gledam sve to,pa onda rekoh,da postavim ovo da se malo smire zli duhovi.Svim zrtvama kojem god narodu pripadale,vecna slava.Van teme sam,ali eto imao sam potrebu.
http://www.rts.rs/page/stories...irenje+Srba+i+Ma%C4%91ara.html
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.01.2014. u 19:39 - pre 125 meseci
Evropskoj uniji tj. jedinstvenom trzistu u smislu slobode kretanja ne pripada skoro nijedna prekomorska teritorija, odnosno to bi trebalo da su samo francuski prekomorski departmani.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.01.2014. u 21:15 - pre 125 meseci
Jedino mozda holandski deo holandskih antila, mada nisam siguran ni za to.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.01.2014. u 21:22 - pre 125 meseci
Martinik:
valuta: evro
Službeni jezik: francuski

Francuska Gvajana:
valuta: evro
Službeni jezik: francuski
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.01.2014. u 21:38 - pre 125 meseci
To su:

French Guiana
Guadeloupe
Martinique
Réunion
Mayotte

Citat:
mmix:
Jedino mozda holandski deo holandskih antila, mada nisam siguran ni za to.


Ne odnosi se http://www.doingbusinessdutchc...quirements/general-information

cak i za Holandjane vazi zakon o strancima, osim ako su rodjeni tamo.

Mislio sam da eventualno vazi za holandske opstine Bonaire (17,408), Saba (1,991), Sint Eustatius (3,897) (a u zagradi je broj stanovnika pa vidite koliko je realno) medjutim ne vazi ni tamo http://www.doingbusinessdutchc...quirements/general-information

Prosirivanje slobodne zone na Karibe je tamo na nivou akademskog predloga http://www.sabanews.nl/hirsch-...ree-movement-rules-to-islands/
 
Odgovor na temu

madmax-wifi

Član broj: 167175
Poruke: 386



+248 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.01.2014. u 21:44 - pre 125 meseci
Citat:
3okcMartinik:
valuta: evro
Službeni jezik: francuski

Francuska Gvajana:
valuta: evro
Službeni jezik: francuski

Za Martinik ne znam ali za Francusku Gvajanu ko ode ima da se usreci tamo... :D
Ja sam par puta u zivotu razmisljao o Kukovim ostrvima... ono kad mi se sve skupi... :)
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.01.2014. u 21:48 - pre 125 meseci
Bila prosle sedmice zakletva u Subotici,nije bilo provere, i bilo na vestima da su se izvinjavali ovi iz Budimpeste zbog provera u Tompi,ali zadnja zakletva u Tompi je ipak imala provere sa slikama.
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.01.2014. u 22:08 - pre 125 meseci
Zadnja zakletva u Tompi je bila 12. decembra,od tad niko ni poziv vise nije dobio a evo jos malo februar,nesto nije u redu u toj prici...cak se prica da ce Tompa biti ukinuta kao mesto za zakletvu i da ce biti sve prebaceno za Kiskunhalas,mozda otuda ova pauza u pozivanju,ko ce ga znati
 
Odgovor na temu

Laki024

Član broj: 161293
Poruke: 585
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+64 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.01.2014. u 22:32 - pre 125 meseci
Citat:
mmix:
Za Bermudska ostrva ima status kao i UK pasos, mozes da ides turisticki do 90 dana bez vize, za residency i rad treba ti dozvola. Mislim da je takva situacija i sa ostalim karipskim ex-teritorijama.


Steta :(

Meni lokacija za rad ne igra veliku ulogu ( osim ako ne zelim da zaradim bas velike pare, pa da moram da budem u nekoj drzavi sa visokim standardom ), tako da mi je sve boja kombinacija od Srbije, ovako nesto bi mi mozda i bilo idealno kao baza, a iz te baze imam na dohvat ostala karipska ostrava, medju kojima i ona sa niskim zivotnim standardom, ali u isto vreme i veoma visokim standardom nocnog zivota, gde sa mnogo manje para mozes da zivis ( ne da prezivis nego zivis ) nego u Srbiji.
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.01.2014. u 22:37 - pre 125 meseci
Citat:
delija_sever031:
Zadnja zakletva u Tompi je bila 12. decembra,od tad niko ni poziv vise nije dobio a evo jos malo februar,nesto nije u redu u toj prici...cak se prica da ce Tompa biti ukinuta kao mesto za zakletvu i da ce biti sve prebaceno za Kiskunhalas,mozda otuda ova pauza u pozivanju,ko ce ga znati


Otkud ti to za Kiskunhalas? pa to mesto je pod tolikom kontrolom zbog ovih "sredjivaca", ja kad sam predala (13 januara) mene je ova u Segedinu uveravala da stavim Tompu jer cu kratko cekati, verovatno niko vise ne stavlja Tompu kao zakletvu pa nemaju dovoljno novih drzavljana da organizuju,jer ove zadnje zakletve su bile ciscenje ovih koji su od maja da septembra predali po tim mestima na K.
 
Odgovor na temu

electricity001

Član broj: 318876
Poruke: 60



+47 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.01.2014. u 23:13 - pre 125 meseci
Citat:
agora11:
Citat:
annnnnna:
Agora jel isto vazi za Kanadu i Australiju i Novi Zeland?

I sta to znaci da ne moze da se ostane tri meseca? Mislis ok je ako ostanem dva meseca ali ako ostanem tri, to je vec problem?


Ne, zasto bi vazilo svako ima svoj sistem. Za Australiju isto mora da se prijavi online za neku besplatnu poluvizu, za Kanadu i Novi Zeland ne treba nista.


kad ste vec poceli o prekookeanskim teritorijama, da li bi mogao Agora da pojasni za Austaliju, Novi Zeland, juzno Africku republiku, posto je u nastavku na Annnino pitanje pojasnjavao samo USA i Kanadu.
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.01.2014. u 23:50 - pre 125 meseci
Sta tacno? To su nezavisne drzave sa svojim imigracionim zakonima. Bezvizni rezim je isti za drzavljane EU kao za nas bezvizni rezim za Nemacku - dakle turizam.
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.01.2014. u 06:23 - pre 125 meseci
Citat:
dejanab92:
Citat:
delija_sever031:
Zadnja zakletva u Tompi je bila 12. decembra,od tad niko ni poziv vise nije dobio a evo jos malo februar,nesto nije u redu u toj prici...cak se prica da ce Tompa biti ukinuta kao mesto za zakletvu i da ce biti sve prebaceno za Kiskunhalas,mozda otuda ova pauza u pozivanju,ko ce ga znati


Otkud ti to za Kiskunhalas? pa to mesto je pod tolikom kontrolom zbog ovih "sredjivaca", ja kad sam predala (13 januara) mene je ova u Segedinu uveravala da stavim Tompu jer cu kratko cekati, verovatno niko vise ne stavlja Tompu kao zakletvu pa nemaju dovoljno novih drzavljana da organizuju,jer ove zadnje zakletve su bile ciscenje ovih koji su od maja da septembra predali po tim mestima na K.



Zato sto je Tompa selo koje organizuje zakletve a ne prima zahteve,dok u Kiskunhalasu primaju papire a ne odrzavaju zakletve,ne znam da li ovakvih slucajeva jos ima u Madjarskoj ali da je nelogicno-nelogicno je. Jos su nagazili narod sa onim slikama pa su pljustale zalbe a onda se oko nove godine pojavljuju info da ce sva ta fantomska sela koja samo rade zakletve biti ukinuta,licno ne verujem u tu info. A ne bih se slozio da nemaju dovoljno aplikanata za zakletvu jer znam gomilu ljudi koja je predala jos u periodu jun-avgust a ceka zakletvu u Tompi,bice da sluzbenici u Madjarskoj upucuju na Tompu zato sto misle da tamo niko ne ide a nije tako.Zadnja zakletva je bila 12.decembra i od tad nikakvih poziva nema,cisto sumnjam da ovi iz juna i jula jos nisu obradjeni pa zato vec mesec i po nema novih poziva,cudno...
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.01.2014. u 09:51 - pre 125 meseci
Pa onda je bas cudno sve,na toj zadnjoj zakletvi je bila moja drugarica,i bile su naravno slike a na zakletvi pre njene bili sami madjari i nije bilo provera,ispada kao da ih grupisu,a sad sta se desava videt cemo.
 
Odgovor na temu

Ogo-Pogo

Član broj: 314908
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+52 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.01.2014. u 10:39 - pre 125 meseci
Prošle nedelje, tačnije 21.01 održala se zakletva u Mohaču.Ima li nekoga ko je bio,kakva su iskustva?
 
Odgovor na temu

Miki21000

Član broj: 320823
Poruke: 16
78.10.150.*



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.01.2014. u 11:07 - pre 125 meseci
Pozdrav,
da li mozda jos neko ceka na zakletvu u Segedinu od juna,jula prosle godine?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3927293 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.