Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3927611 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.01.2014. u 13:19 - pre 126 meseci
Citat:
milos.hu:
Citat:
Paladium2:
Citat:
Paladium2:
Pao covjek u Budimesti iz Novog Sada, policija ih privela, vodio ga neki cova na predaju papira preko stele, policija ga poslije predaje papira pratila i privela kad je placao uslugu svom posredniku, samo je znao svoju biografiju na Madjarskom i nista vise. E sad je u pravim problemima, jbg


agora11 jel to ta prica? Budimpesta i stela?


postoji li neki izvor ove vesti? U Srbiji kad se uhvati dzeparos iz prevoza nadje se neki Alo ili Kurir da izvesti o tome? Ubedjen sam da i u Madjarskoj postoji neki link za ovu vest, jer ovo nije sitna stvar. Uskoro ce se pojaviti neko ko ce reci da je taj lik pao jer je glup, kao i da bas on zna kako izbeci policiju. Poznajuci etnopsihologiju srpskog naroda, sumnjam da je neko od uhapsenih izasao na ulicu sa pricom da je uhapsen u Madjarskoj, jer se takve stvari kriju. Covek danas nece da kaze ni gde je predao zahtev vec samo navede da je prvo slovo tog grada K, a neko ce da govori da je uhapsen!? Kad budem video neki zvanican izvestaj o ovom hapsenju, poverovacu. Za sada je ovo za mene samo sukob konkurenata


Druze nisam trazio od tebe misljenje, nego sam samo napisao sta se desilo u Budimpesti 100%! Sto se mene tice svoje misljenje zadrzi za sebe.

Druga stvar, evo bas mom komsiji prije 10 dana ukraden audi Q7, cudi me nije bilo u novinama. Otac ubio majku, u centru BL, nije bilo u novinama, a ljudi o tome pricaju po kafanama, uhapsena zenska osoba (sluzbenica) koja radi na izdavanju licnih karti u BL jer je zaprimila falcifikovanu dokumentaciju i na osnovu toga izdala licnu kartu covjeku, covjek je dobio drugi identitet, nije bilo u novinama, ali svi u supu znaju sta je bilo i zasto ta zena vise ne radi na svom radnom mjestu, mene bas cudi da to nije bilo u novinama.

Treca stvar, NE OBJAVLJUJE SE BAS SVE PO NOVINAMA, kad bi se to radilo novine nebi mogao procitati za mjesec dana, imale bi 100 stranica svaki dan, objave se neke stvari koje su interesantne i to je to, tj. one stvari koje Sup zeli da se objave u novinama, svaki sup ima svog glasnogovornika za javnost!

CETVRTA STVAR, KAKVA KONKURENCIJA??? Hoces reci da ja sredjujem nekome da predaje papire pa ovde nesto pisem radi konkurencije? E to si bas pogodio
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.01.2014. u 22:42 - pre 126 meseci
Citat:
Paladium2: Druze nisam trazio od tebe misljenje, nego sam samo napisao sta se desilo u Budimpesti 100%! Sto se mene tice svoje misljenje zadrzi za sebe.

Druga stvar, evo bas mom komsiji prije 10 dana ukraden audi Q7, cudi me nije bilo u novinama. Otac ubio majku, u centru BL, nije bilo u novinama, a ljudi o tome pricaju po kafanama, uhapsena zenska osoba (sluzbenica) koja radi na izdavanju licnih karti u BL jer je zaprimila falcifikovanu dokumentaciju i na osnovu toga izdala licnu kartu covjeku, covjek je dobio drugi identitet, nije bilo u novinama, ali svi u supu znaju sta je bilo i zasto ta zena vise ne radi na svom radnom mjestu, mene bas cudi da to nije bilo u novinama.

Treca stvar, NE OBJAVLJUJE SE BAS SVE PO NOVINAMA, kad bi se to radilo novine nebi mogao procitati za mjesec dana, imale bi 100 stranica svaki dan, objave se neke stvari koje su interesantne i to je to, tj. one stvari koje Sup zeli da se objave u novinama, svaki sup ima svog glasnogovornika za javnost!

CETVRTA STVAR, KAKVA KONKURENCIJA??? Hoces reci da ja sredjujem nekome da predaje papire pa ovde nesto pisem radi konkurencije? E to si bas pogodio :D


ja niti jednog trenutka nisam rekao da ti radis za posrednika, procitaj malo tekst. Jednostavno smatram da si jednu coskarsku pricu, koja se ne moze lako proveriti, samo preneo dalje. Narodski receno, po sta kupio, po to prodao. Da nisu uhapseni pusteni da obaveste svoje u Srbiji sta se desilo? Jednostavno smatram da je neki konkurent tog "uhapsenog"(a konkurenata ima, Hvala Bogu, iz dana u dan sve vise) pustio jednu brutalnu pricu, koja ce bila istinita ili ne, svaku osobu odgovoriti od saradnje sa tim likom jer niko ne zeli da rizikuje.

Generalno ko je uhapsen, ko pusten, mene nije briga, jer samo gledam svoja posla i sve ostalo me ne interesuje

pozdrav za tebe!
asdf
 
Odgovor na temu

Putnik79
Beograd

Član broj: 320578
Poruke: 2
*.dyn.cm.kabsi.at.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.01.2014. u 00:43 - pre 126 meseci
Pozdrav svima:)))
Da, stvarno bih mogao podeliti svoje iskustvo:))
Evo ovako, 2011 saznavsi da postoji mogucnost dobijanja drzavljanstva, nazvao sam ambasadu u Beogradu i lepo mi sve objasnili, poreklo,formulari, jezik i zakazivanje, naravno na srpskom. Prikupio sam svu dokumentaciju i zakazao termin, koji sam cekao nekih 2 meseca, a jezik ucio 4-5 meseci kod neke devojke koja je zavrsila madjarski i da budem iskren jako slabo ga ovladao.
Otisao sam u ambasadu u Beogradu, gde me je primila jedna ljubazna zena, rekla da sacekam dok ne dodje konzulica i pitala sta cu da popijem:)))
Dolazi konzulica i pocinje jako brzo da prica, naravno, skoro nista je nisam razumeo i sada da ne davim, pitala me je sta znam da kazem, ja nesto odgovorio, povuci potegni, na srpskom, zgrabi mi ona dokumenta i kaze: da naucis bolje madjarski do zakletve, ja rekoh naravno, o.k:)) i da ce se javiti za 5-6 meseci.
Posle 6 meseci stize mi pismo u kome stoji da sam primljen u drzavljanstvo i da se javim na telefon u ambasadi radi zakazivanja zakletve. Pozvao sam odmah tog dana, malo sprski, malo madjarski i zakazah. Odem posle nekih mesec dana, niko nista nije pitao, dali su nam neki formular da popunimo, opsti podaci i to je to, podelise nam drzavljanstva, ja sam se jos i slikao sa nekim ministrom i ambasadorom, popili sampanjac i lagano se razisli, naravno ja sam cutao svo vreme i cirkulisao po ambasadi da me ne bi neko nesto pitao:)))
Nakon 2-3 nedelje stigla je i lakcim karta, podigao i to, te krenuo u Mohac po pasos, trebala mi je ona varijanta od 7 dana:)) Odem tamo, niti koga znam, nista.
Dodjem do tog trga, mada je bilo kasno vec i neka zena izlazi iz zgrade, jedva sklopim neku recenicu i vicem utlevel, utlevel, pita ona mene na hrvatskom sta mi sve treba, meni lakne i objasnim joj, uhvati me pod ruku i kaze ajde ja cu te odvesti, kaze radi kolega jos 20-ak minuta. Uvede me ona kaze sedi, sednem, ovaj sluzbenik me uslika, uzme otiske, potpisao sam, platio u posti, cini mi se 33000 forinti i ostavio sam broj telefona toj zeni. Prodje 6 dana i ona me zove, kaze gotov pasos, dodji da uzmes, ja dosao, opet potpisao, odveo je na rucak i do nebesa joj zahvalan:)))) I tako se zavrsi moja avantura madjarskog drzavljanstva.
Moram da kazem da se sve ovo desavalo 2011-2012 kada su kriterijumi bili dosta nizi, cujem da je sada katastrofa sto se tice jezika i da je sve dosta poostreno.
E, nakon toga, odem u Bec kod kuma koji je tu vec 10 godina, a da, dok sam cekao odgovor iz ambasade, ucio sam nemacki nekih 6 meseci u nekoj skoli jezika u Beogradu i krenem da jurim posao, da priznam jako je bilo tesko, traze i ovde dobro da se prica nemacki cak i za najprostije poslove, generalno jako je tesko doci do nekog posla, inace inzenjer IT sam, sa odlicnim engleskim. Medjutim uspem da prodjem na jednom razgovoru i poceo sam da radim kao cistac U bahn-a, metroa, gde radim i dalje dok jezik ne usavrsim:))) A da, inace u Austriji se uradi prijava boravka u magistratu i to je to, nakon toga mi je stigla E card zdravstveno i socijalno osiguranje, naravno kada sam se zaposlio. Ukratko to je to,ako koga sta interesuje rado cu mu objasniti, neka pise:))))
Pozdrav i zelim svima puno srece i sto pre da se dokopate tog pasosa:)))))
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.01.2014. u 07:55 - pre 126 meseci
@ putnik79

generalno kao madjarski drzavljanin bi za svaku svoju potrebu trebalo da govoris madjarski. Najbolje bi bilo da tvoja buduca zena nazove konzulat u Subotici i da se predstavi sa svojom problematikom, i da zeli da se uda za madj.drzavljanina koji je u Luksemburgu gde nema madjarska ambasada, a najbliza je u Briselu koji je 400km odatle, a on nema vremena, radi ceo dan...., pa se kao raspitujes sta je potrebno, kao i to da li to uverenje moze da se naruci internetom? ako ne, onda neka tvoja zena pita da li ona u SU konzulatu moze da uzme uverenje za tebe. Ako moze onda neka ide u ambasadu u BG(gde joj je vec blize), a ako ne onda ce joj vec neko tamo objasniti kakva je procedura povodom toga. Odlazak u Madjarsku, mislim da nije potreban jer bi sve trebalo da moze da zavrsis u konzulatima u Becu/SU/BG, jer za to su i napravljeni

usput, koliko je meni poznato, da bi doveo zenu, potrebnmo je da ti primanja budu u visini dve minimalne plate u Austriji, koliko ja znam! Pitaj i imigracionu sluzbu u Austriji sta je potrebno za sklapanje braka

Srecno!
asdf
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
195.245.92.*



+583 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.01.2014. u 11:12 - pre 126 meseci
U Austriji ne postoji minimalac, svi iznosi za potrebe viza i sl. su definisani i objavljuje se svake godine.
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.01.2014. u 11:44 - pre 126 meseci
Juce me kolega pitao da li njegova zena moze da podnese odma sa njim drzavljanstvo jer ona nema uslov preko predaka ali sa njim je u braku vise od 10 godina ili mora cekati dok on dobije, secam se da je jednom bila prica o tome ovde na forumu ali nemogu da nadjem
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
109-92-82-160.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.01.2014. u 12:20 - pre 126 meseci
Mora da ceka,inace ce biti odbijen
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.01.2014. u 12:28 - pre 126 meseci
Ali ne razumem zasto onda u formularima ima sve i za supruznika da se upise pa cak i biografija,ja sam bas mislila da mogu zajedno...
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
109-92-82-160.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.01.2014. u 12:34 - pre 126 meseci
Citat:
dejanab92: Ali ne razumem zasto onda u formularima ima sve i za supruznika da se upise pa cak i biografija,ja sam bas mislila da mogu zajedno...

Vi ste pitali ja sam vam odgovorio i odgovor je 100% tacan,jer kroz to i ja prolazim,A pise u formularima ukoliko i supruznik i Vi ispunjavate uslov pa predajete Zajedno porodicno.Ima tu logike zar ne.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.01.2014. u 12:35 - pre 126 meseci
A da,o tome nisam razmisljala :D, ja nisam u takvoj situaciji pa se nisam oko toga niti raspitivala pre. Hvala na informaciji
 
Odgovor na temu

kerelaba
majstor
majstorska radionica
Sombor

Član broj: 320635
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.01.2014. u 17:21 - pre 126 meseci
Pozdrav svima!!!

Zeleo bih da objasnim svoj slucaj...
Sa madjarskim nemam nikakvih doticnih tacaka,cak ni psovke ne znam. Isao sam prosle godine na ubrzani kurs 3 meseca,da bih mogao bar nesto da naucim. Svakim danom su sve vise poostravali znanje jezika na razgovorima,i ja sam naravno odlagao jer nisam znao jezik.
Posle ta 3 meseca,naucio sam osnove,ali nista vise. Hteo sam i da idem preko onih ljudi koji "pomognu" jer znam slucajeva koji su prosli tako,ali sam i tu zakasnio jer sam kasno saznao za "njih".

Interesuje me da li ima ljudi ovde koji su isli u Madjarsku na razgovor i nisu prosli,tacnije dobili odbijenicu?

I da li moze neko da mi da savet da li bi bilo pametno da pokusam da odem na razgovor pa sta bude?
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.01.2014. u 20:28 - pre 126 meseci
ej ni ja ne znam psovke nece niko da me nauci
 
Odgovor na temu

Razer87
Ministar Pajtic
Novi Sad, Serbia

Član broj: 308134
Poruke: 84
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.01.2014. u 22:00 - pre 126 meseci
Citat:
kerelaba:
Pozdrav svima!!!

Zeleo bih da objasnim svoj slucaj...
Sa madjarskim nemam nikakvih doticnih tacaka,cak ni psovke ne znam. Isao sam prosle godine na ubrzani kurs 3 meseca,da bih mogao bar nesto da naucim. Svakim danom su sve vise poostravali znanje jezika na razgovorima,i ja sam naravno odlagao jer nisam znao jezik.
Posle ta 3 meseca,naucio sam osnove,ali nista vise. Hteo sam i da idem preko onih ljudi koji "pomognu" jer znam slucajeva koji su prosli tako,ali sam i tu zakasnio jer sam kasno saznao za "njih".

Interesuje me da li ima ljudi ovde koji su isli u Madjarsku na razgovor i nisu prosli,tacnije dobili odbijenicu?

I da li moze neko da mi da savet da li bi bilo pametno da pokusam da odem na razgovor pa sta bude?



Bio sam ja, mozes naci moj post nekih 10ak stranica nazad ili tako nesto. Listaj ili probaj da izguglas ime teme sa mojim nick-om ili nesto tako, napisao sam sve sto bi moglo da te zanima. Ako ti jos nesto treba, javi, rado cu sve ispricati javno i u detalje.
 
Odgovor na temu

Petar Kralj
svastar
svet

Član broj: 311622
Poruke: 48
*.chello.fr.



+98 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.01.2014. u 23:54 - pre 126 meseci
Citat:
Putnik79:
Pozdrav svima:)))
Da, stvarno bih mogao podeliti svoje iskustvo:))
Evo ovako, 2011 saznavsi da postoji mogucnost dobijanja drzavljanstva, nazvao sam ambasadu u Beogradu i lepo mi sve objasnili, poreklo,formulari, jezik i zakazivanje, naravno na srpskom. Prikupio sam svu dokumentaciju i zakazao termin, koji sam cekao nekih 2 meseca, a jezik ucio 4-5 meseci kod neke devojke koja je zavrsila madjarski i da budem iskren jako slabo ga ovladao.
Otisao sam u ambasadu u Beogradu, gde me je primila jedna ljubazna zena, rekla da sacekam dok ne dodje konzulica i pitala sta cu da popijem:)))
Dolazi konzulica i pocinje jako brzo da prica, naravno, skoro nista je nisam razumeo i sada da ne davim, pitala me je sta znam da kazem, ja nesto odgovorio, povuci potegni, na srpskom, zgrabi mi ona dokumenta i kaze: da naucis bolje madjarski do zakletve, ja rekoh naravno, o.k:)) i da ce se javiti za 5-6 meseci.
Posle 6 meseci stize mi pismo u kome stoji da sam primljen u drzavljanstvo i da se javim na telefon u ambasadi radi zakazivanja zakletve. Pozvao sam odmah tog dana, malo sprski, malo madjarski i zakazah. Odem posle nekih mesec dana, niko nista nije pitao, dali su nam neki formular da popunimo, opsti podaci i to je to, podelise nam drzavljanstva, ja sam se jos i slikao sa nekim ministrom i ambasadorom, popili sampanjac i lagano se razisli, naravno ja sam cutao svo vreme i cirkulisao po ambasadi da me ne bi neko nesto pitao:)))
Nakon 2-3 nedelje stigla je i lakcim karta, podigao i to, te krenuo u Mohac po pasos, trebala mi je ona varijanta od 7 dana:)) Odem tamo, niti koga znam, nista.
Dodjem do tog trga, mada je bilo kasno vec i neka zena izlazi iz zgrade, jedva sklopim neku recenicu i vicem utlevel, utlevel, pita ona mene na hrvatskom sta mi sve treba, meni lakne i objasnim joj, uhvati me pod ruku i kaze ajde ja cu te odvesti, kaze radi kolega jos 20-ak minuta. Uvede me ona kaze sedi, sednem, ovaj sluzbenik me uslika, uzme otiske, potpisao sam, platio u posti, cini mi se 33000 forinti i ostavio sam broj telefona toj zeni. Prodje 6 dana i ona me zove, kaze gotov pasos, dodji da uzmes, ja dosao, opet potpisao, odveo je na rucak i do nebesa joj zahvalan:)))) I tako se zavrsi moja avantura madjarskog drzavljanstva.
Moram da kazem da se sve ovo desavalo 2011-2012 kada su kriterijumi bili dosta nizi, cujem da je sada katastrofa sto se tice jezika i da je sve dosta poostreno.
E, nakon toga, odem u Bec kod kuma koji je tu vec 10 godina, a da, dok sam cekao odgovor iz ambasade, ucio sam nemacki nekih 6 meseci u nekoj skoli jezika u Beogradu i krenem da jurim posao, da priznam jako je bilo tesko, traze i ovde dobro da se prica nemacki cak i za najprostije poslove, generalno jako je tesko doci do nekog posla, inace inzenjer IT sam, sa odlicnim engleskim. Medjutim uspem da prodjem na jednom razgovoru i poceo sam da radim kao cistac U bahn-a, metroa, gde radim i dalje dok jezik ne usavrsim:))) A da, inace u Austriji se uradi prijava boravka u magistratu i to je to, nakon toga mi je stigla E card zdravstveno i socijalno osiguranje, naravno kada sam se zaposlio. Ukratko to je to,ako koga sta interesuje rado cu mu objasniti, neka pise:))))
Pozdrav i zelim svima puno srece i sto pre da se dokopate tog pasosa:)))))


Samo mala ispravka, u Austriji se morate dvaput prijaviti: prvi put u opstini (Bezirku) gde zivite, i tom prilikom dobijate Meldezettel. Druga prijava se mora obaviti u roku od 4 meseca od prve i to u MA 35 u Dresdnerstraße gde se trazi Anmeldebescheinigung (placa se taksa od nekih 30ak evra). Ukoliko se ne odradi druga prijava u predvidjenom roku, placa se kazna koja moze iznositi i do 250 evra. Da bi se zasnovao boravak, tj.dobio Anmeldebescheinigung, potrebno je: ili biti student (sa potvrdom o primanjima roditelja ili sa kontom u Austriji), ili biti zaposlen u A (legalno), ili osnovati sopstvenu firmu u A. Ljudi sa zavrsenim fakultetom mogu nostrifikovati diplomu po pojednostavljenom postupku u BMWF, jer Austrija ima bilateralne sporazume sa Srbijom u oblasti visokog obrazovanja. Postupak nostrifikacije (odnosno, u ovom slucaju, ekvivalencije) je besplatan.
 
Odgovor na temu

radulle
Novi Sad

Član broj: 87838
Poruke: 14
*.mbb.telenor.rs.

Sajt: www.radulle.co.yu


+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.01.2014. u 23:56 - pre 126 meseci
Citat:
Branmic:

Pitanje :)
Pozvana sam iz Madjarske, po pozivnom vidim da je Budimpesta, kako nisam bila kraj telefona, videla sam poziv dva sata kasnije. Odmah zvala bilo je oko pola 3 i niko se ne javlja, dobila jednog sluzbenika, on me prebaci dalje zvoni i na kraju mi neko kaze da najbolje da nazovem sutra jer je vec kasno, a ta osoba ne zna nista o mom predmetu. Zovem sutradan ujutru i dobijem sluzbenicu koja ne zna o cemu se radi i zasto su me mogli zvati ona nije, proverice pa da zovem za 2 dana, cekam utorak da probam opet. Inace ni ne smem da koristim telefon u privatne svrhe na poslu, ovo je sve bilo krisom. Da li je neko imao takva iskustva, kako da ih dobijem i zasto su me mogli zvati? Kako oni tumace moje nejavljanje odmah, msm nismo svi pored telefona 24h.
Hvala



Pozdav,poziv koji si dobila ide preko centrale koja naravno ima puno lokala (ekstenzija) tako da moras da zoves na broj koji je definisan za centralu zaduzenu za "nasa" pitanja. Broj na koji je zvala devojka iz mog posta je: +3614639116 Dobila je operaterku i posto joj se predstavila i rekla da je imala propusten poziv prebacena je na sluzbenicu koja je zvala (zaduzena za njen predmet). I tad je imala tu "kracu" proveru znanja. Nadam se da sam ti bar malo olaksao. Pozz i srecno.

P.S. Na pitanje kako tumace to sto se nisi javila odgovor je druga devojka iz posta koja je isla u Su na dodatnu proveru, ali je opet sve ispalo ok,tako da se ne brines puno ;)
 
Odgovor na temu

prometeus87
rad na recepciji
privatni hotel
novi sad

Član broj: 319798
Poruke: 31
37.19.108.*



+35 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.01.2014. u 02:15 - pre 126 meseci
Cao svima ja sam nov ovde,al vas pratim tj.citam vec duze vreme ,eto ja 28 januara idem u tu famoznu Suboticu na razgovor,tacnije idemo ja majka koja je madjarica i sestra svi imamo zakazano u isto vreme i predpostavljam da ce mo zajedno predavati papire..sto se tice papira preci su mi svi madjari..ostalu dokumentaciju su nam popunjavali u madjarskom kulturnom centru,oni su i dali te papire sto treba popunjavati,ja znam madjarski onako znam svoju biografiju i opsirnije malo nego sam pisao i znam i razumem osnovna pitanja..ono sta radis,kakvo je vreme, boje.cime se bavis,sta radis u slobodno vreme,eto to.. ona moguca trik pitanja..malo me sramota sto ne znam dobro majarski sto mi je mama madjarica i svi s mamine strane na poslu sefica i ostale kolege madjari..tako da sam bas u tom jezickom okruzenju.a sto ga nisam ucio je duga prica ja sam dete mesovitog brakamalo me strah nadam se najboljem.javljam kako je bilo...pozdrav i srecno svima koji prave dvojno drzavljanstvo..
 
Odgovor na temu

Laki024

Član broj: 161293
Poruke: 585
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+64 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.01.2014. u 11:51 - pre 126 meseci
U ovom slucaju najverovatnije 99% prolazis.

Imas madjarske predake, cak i majka koja ti je madjarica i zna jezik perfektno ide sa tobom, tako da i ti vuces jake korene, i verovatno ce ti progledati kroz prste za jezik, tj proces sa osnovnim znanjem, a i majka ce biti pored tebe na razgovoru da ti priskoci u pomoc, ako te nesto pitaju, ako neznas, ti kao pravi se da ti je na jeziku, i koristi ono "hogy mongyak aszt" ( kako se to kaze ), ali onako poluglasno ako ne znas neku rec, da bude ono kao da znas ali se ne mozes setiti jer retko koristis taj jezik, zivis u takvoj sredini gde se slabo koristi madjarski bla bla bla..., a majka ce vec svakako priskociti u pomoc, a mozda te nista nece ni pitati, ako ti majka bude pricala, posto idete grupno mozda te pita onako kako se zoves, to nauci sto bolje na madjarskom da akcentujes, mozda bude to i samo jedino pitanje, a ono sto majka prica ti se pravi kao da razumes sve sto pricaju.


Postoje pravila, ali postoje i nepisana pravila, o cemu sam pisao npr ovaj slucaj ti ce se gledati kroz prste jer se ide porodicno, a verovatno nece ni proveravati jako, tj ice se na pretpostavku ako majka vec zna perfekt verovatno i ti znas, tako da nemoj ni pricati puno, prepusti sve majci, ovo je formalna stvar u ovakvom slucaju.
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.01.2014. u 13:47 - pre 126 meseci
Citat:
Laki024: U ovom slucaju najverovatnije 99% prolazis.

Imas madjarske predake, cak i majka koja ti je madjarica i zna jezik perfektno ide sa tobom, tako da i ti vuces jake korene, i verovatno ce ti progledati kroz prste za jezik, tj proces sa osnovnim znanjem, a i majka ce biti pored tebe na razgovoru da ti priskoci u pomoc, ako te nesto pitaju, ako neznas, ti kao pravi se da ti je na jeziku, i koristi ono "hogy mongyak aszt" ( kako se to kaze ), ali onako poluglasno ako ne znas neku rec, da bude ono kao da znas ali se ne mozes setiti jer retko koristis taj jezik, zivis u takvoj sredini gde se slabo koristi madjarski bla bla bla..., a majka ce vec svakako priskociti u pomoc, a mozda te nista nece ni pitati, ako ti majka bude pricala, posto idete grupno mozda te pita onako kako se zoves, to nauci sto bolje na madjarskom da akcentujes, mozda bude to i samo jedino pitanje, a ono sto majka prica ti se pravi kao da razumes sve sto pricaju.


Postoje pravila, ali postoje i nepisana pravila, o cemu sam pisao npr ovaj slucaj ti ce se gledati kroz prste jer se ide porodicno, a verovatno nece ni proveravati jako, tj ice se na pretpostavku ako majka vec zna perfekt verovatno i ti znas, tako da nemoj ni pricati puno, prepusti sve majci, ovo je formalna stvar u ovakvom slucaju.


za prolazak je potrebno ono znanje jezika da bi se mogao sporazumeti i uraditi neke opste administrativne poslove u Madjarskoj. Barem je meni tako rekao konzul. Da umes da razumes i da umeju da te razumeju. E sad da li ce te pustiti, ako ne znas najbolje, to je diskutabilno u zavisnosti od sluzbenika, konzula i kao i od tvog uzrasta. Neka majka sedne na onu stolicu koja je direktnija i neka se priblizi(navije) stolu. Ti sedi na drugu i malo se povuci i navi u nazad i klimaj glavom kad te pogleda sluzbenica, kao omladina iza politicara. Ne bi bilo lose da na ona najlaksa pitanja ti odgovoris, jer ces kad tad i ti morati nesto da kazes. Najvaznije je da se opustis jer tu nista nije strasno

Srecno!
asdf
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.01.2014. u 13:58 - pre 126 meseci
Zamolio bih nekog da mi prevede ovaj deo iz zakletve,ako moze bas gramiticki ispravno :)Hteo bih sebe da proverim da li sam dobro postavio recenicu,razumem sta reci znace,ali me interesuje,da li sam ih dobro protumacio u ovom kontekstu.I samo molim,bez malicioznih komentara!
Hazámat erőmhöz,mérten,megvédem,képességeimnek megfelelően szolgálom. Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.01.2014. u 14:34 - pre 126 meseci
Opet Laki :) Ovde na forumu je bas bilo suprotnih primera, ljudi koje je jedan od konzula u Subotici izgrdio sve sa babom kako su to dozvolili da im deca ne znaju dobro jezik. I oni su sami davali primer da su vracali neke Madjare iz Nisa da ih majka poduci bolje. Konzul jeste rekao gde osete da je necija dusa madjarska, ili tako nesto poetski, da mogu da malo budu popustljiviji, ali i to treba dokazati verovatno nekim predjasnjim aktivnostima. A verovatno i njih nervira da neko ko je Madjar govori losije od nekog ko nije, odnosno da je neko kao Srbin mogao vise truda da ulozi. Imate tu logiku i na sajtu Balinta Pastora gde je napisao "Ako Srbi mogu da nauče mađarski jezik, valjda možemo i mi Mađari." i vrlo je verovatno da se istom sluze i konzuli.

Ona je objasnila da onog koji ne zna mađarski, radnici u Konzulatu zamole da uči, vežba i da se vrati. Jedan od najboljih primera je porodica u kojoj se majka udala u Nišu, a deca nisu znala mađarski. Nakon pola godine vratili su se u Konzulat i govorili maternjim jezikom, navela je Gara.
http://www.gradsubotica.co.rs/...iz-madarskog-pa-drzavljanstvo/

S tim da se ovo ne odnosi na prometeus87 jer covek ocigledno zna jezik samo ne tako dobro. Ali ta ideja da ce nekog pustiti bez provere na osnovu majke nije tacna. Cak postoji mogucnost i da podnosioci ne sede zajedno.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3927611 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.