Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3927332 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

linc

Član broj: 320655
Poruke: 11
*.adsl.eunet.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.02.2014. u 13:17 - pre 125 meseci
dali je neko danas bio na zakletvi u Segedinu ...........i kako su prosli......?
 
Odgovor na temu

linc

Član broj: 320655
Poruke: 11
*.adsl.eunet.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.02.2014. u 13:21 - pre 125 meseci
Citat:
Paladium2:
Citat:
dejanab92:
Citat:
Paladium2:
Citat:
pedja91_nss: Ja ulazim u osmi mesec čekanja


Citat:
maaar: @linc

znam ljude koji su cekali gotovo 12 meseci od dana kad su predali do dana zakletve bas za segedin, ocigledno da to sad nije neuobicajeno da se ceka toliko dugo.


Citat:
linc: Pozdrav,ja sam predao sredinom juna u Segedinu i jos uvek nisam dobio poziv za zakletvu ,i ne znam zta se desava .Dali je neko dobio mozda poziv za sutrasnju zakletvu a da je predao u junu u Segedinu?


U jbm ti... Sad ste me stvarno zabrinuli, kud odo u j.beni Segedin :(


To je meni sluzbenica objasnjavala kad sam predavala,rekla je da ima ljudi koji su u aprilu predali a jos nisu dosli na red za zakletvu,strasna je guzva sa zakletvama tamo. Rekla je da bi ja cekala negde do septembra ili oktobra na zakletvu,a predala sam u januaru eto.


E Boga mi, pravo cemo da se nacekamo... Znas li da li je bilo kakvih telefonskih provjera u zadnje vrijeme, slabo se o tome pise na forumu...

moguce je da ce biti poziva za 15 mart tada je veliki praznik u Madjarskoj tako da za mart moze da se ocekuje preko dvesta ljudi na zakletvi a nadam se dace biti poziva i za one sto su predali u junu
 
Odgovor na temu

nedefinisan

Član broj: 319150
Poruke: 71
*.dynamic.sbb.rs.



+67 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.02.2014. u 14:55 - pre 125 meseci
Citat:
dejanab92:
Citat:
Zole84:
Naravno, ja sam samo dala primer šta može da oduži proces. Niko ne treba to da shvati zdravo za gotovo. Mada, i stekao se utisak za svo ovo vreme da je 6-9 meseci neko nepisano pravilo, a sve pre toga ispadne premija.


Bogami ova moja drugarica je cekala oko 2 meseca i 20 dana,ona je onda dobila jackpot :D,nikad nisam cula da je neko u kracem roku bio pozvan.



Gde je i kada predala tvoja drugarica kada je zavrsila sve za 2 meseca i 20 dana?svaka joj cast!kad nekog hoce onda hoce!
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.02.2014. u 20:24 - pre 125 meseci
Na neko mesto na K (stvarno ne znam naziv) blizu Segedina,a imala je zakletvu u Tompi 12 decembra,a predala je krajem septembra. Mi nemozemo uticati kad ce nas pozvati,eto ona vec ima pasos u rukama a neki ljudi predali pre skoro godinu dana pa jos ni na zakletvi nisu bili.
 
Odgovor na temu

prometeus87
rad na recepciji
privatni hotel
novi sad

Član broj: 319798
Poruke: 31
*.static.stcable.net.



+35 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.02.2014. u 05:26 - pre 125 meseci
a kakvo je stanje za one koji su predali u Subotici,ima li ovde na forumu nekih primera koliko su cekali do zakletve?
 
Odgovor na temu

SamsungGalaxyS3

Član broj: 321153
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.02.2014. u 07:41 - pre 125 meseci
Pozdrav svima.

Mene ovde zanima da li neko zna kako ide procedura kada se iskesira neka kinta za sve to. Cuo sam da je dosta ljudi dobilo pasos tako sto su jednostavno platili odredjenoj osobi koja je to sve resila, ne znam kako. Ali me bas zanima kako i sta onda, znam da je potrebno samo da se izvade papiri babe i dede koji su rodjeni na teritoriji Austro Ugarske..Vidim da ovde mnogi imaju probleme kada dodju na isptitivanje i sve to sto ide pa ih posalju kuci jer ne poznaju dovoljno madjarski jezik itd. Ne trazim nikakav kontakt ni nista, nego me samo cisto zanima kako i sta onda, jer sam cuo da ne moras nista da radis ako platis, samo dodjes tamo potpises nesto, pitaju te ime i prezime, odakle si i kako si, tako nesto i to je to, dobijas drzavljanstvo.. Zanima me da li je to stvarno tako..?
 
Odgovor na temu

bojan_sm

Član broj: 159071
Poruke: 74
*.dynamic.sbb.rs.



+72 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.02.2014. u 09:28 - pre 125 meseci
Mislim da treba da se prestane sa ovim glupavim pitanjima: "Kome i kako da se plati?"
Prolistaj malo forum, nema od toga više ništa. Ova procedura traje već 3 godine, na početku je bilo muljanja, pa se uključila policija Mađarske, pa su ugašena mala mesta po Mađarskoj za predaju, i pooštren je nivo znanja jezika prilikom predaje.
Tako da svi koji su plaćali su naškodili svima...
:-/
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.02.2014. u 09:42 - pre 125 meseci
Citat:
jedy023:
Citat:
mmix: Ok, vazan savet za sve cije supruge/ciji muzevi treba da predaju za papire na osnovu njihovog drzavljanstva dobijenog po osnovu predaka. OBAVEZNI ste da prisustvujete predavanju papira svog bracnog druga i da na zahtev pokazete original pasosa i pred njima se potpisete na zahtev vaseg bracnog druga. Tokom ispitivanja nemate pravo da pomazete svom bracnom drugu, medjutim ako niste prisutni, nece uzeti papire.

Moram da te demantujem
Supruznik nije obavezan da prisustvuje ukoliko sam supruznik koji ima drzavljanstvo da na obicnom papiru saglasnost da se slaze da supruznik podnese zahtev za dobijanje drzavljanstva na osnovu zakonaod.1.marta i potpise isto omako kako mu je potpis prilikom polaganja zakletve.Ovo je provereno jer sam tako ja isao,e sada sto nisam prosao zbog mog ne znaja dovoljno jezika.



Izgleda da se situacija promenila Pisao sam nadleznima u Mako-u email i dobio odgovor danas:

Tisztelt Uram!

Tájékoztatom, hogy amennyiben házastársra hivatkozással szeretné beadni a kérelmet a felesége, abban az esetben mindkettejüknek személyesen jelen kell lennie a kérelem beadásakor, mindkettejüknek alá kell írnia a nyomtatványt az ügyintéző előtt.
Amennyiben az Önök lakóhelyéhez közelebb van Szabadka vagy Belgrád (és ez könnyebbséget jelent), akkor az ott lévő konzulátusok egyikén is lehetőségük van beadni a kérelmet.
További kérdés esetén, kérem keressen.

Üdvözlettel,
Csongrád Megyei Kormányhivatal
Makói Járási Hivatala
6900 Makó, Hollósy Kornélia utca 2/A
62/561-696


U prevodu, morate doci licno i pred sluzbenikom potpisati formular. Ako nam je problem vreme, preporucuju da idemo u Beograd ili Suboticu proveri ponovo sa ovim tvojima, da ne poljubis vrata kad ponovo ides.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
77-46-176-145.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.02.2014. u 10:13 - pre 125 meseci
Citat:
mmix: Izgleda da se situacija promenila :( Pisao sam nadleznima u Mako-u email i dobio odgovor danas:

Tisztelt Uram!

Tájékoztatom, hogy amennyiben házastársra hivatkozással szeretné beadni a kérelmet a felesége, abban az esetben mindkettejüknek személyesen jelen kell lennie a kérelem beadásakor, mindkettejüknek alá kell írnia a nyomtatványt az ügyintéző előtt.
Amennyiben az Önök lakóhelyéhez közelebb van Szabadka vagy Belgrád (és ez könnyebbséget jelent), akkor az ott lévő konzulátusok egyikén is lehetőségük van beadni a kérelmet.
További kérdés esetén, kérem keressen.

Üdvözlettel,
Csongrád Megyei Kormányhivatal
Makói Járási Hivatala
6900 Makó, Hollósy Kornélia utca 2/A
62/561-696


U prevodu, morate doci licno i pred sluzbenikom potpisati formular. Ako nam je problem vreme, preporucuju da idemo u Beograd ili Suboticu :) proveri ponovo sa ovim tvojima, da ne poljubis vrata kad ponovo ides.

Moj komentar bi bio svaka susa svoju politiku vodi.Ovo je odlicna informacija za Mako,mada sam znas da su meni pravili problem oko pravljenja pasosa za decu bas u taj Mako,gde su me terali da slikam decu,i na kraju mi nisu primili papire jer nisam imao izvod iz maticne knjige rodjenih,cak je insistirala da deca budu tu,a posle mesec dana smo supeuga i ja otisli ona da podigne svoj pasos,i tada su primili bez dece dali im fotografije,potpisali supruga i ja i zavrsili pricu.Hocu reci moze im se,jedan ovako sutradan onako,ali je bitno da kod njih supruznik koji ima drzavljanstvo mora biti tu.....
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

nedefinisan

Član broj: 319150
Poruke: 71
*.dynamic.sbb.rs.



+67 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.02.2014. u 11:51 - pre 125 meseci
Citat:
SamsungGalaxyS3:
Pozdrav svima.

Mene ovde zanima da li neko zna kako ide procedura kada se iskesira neka kinta za sve to. Cuo sam da je dosta ljudi dobilo pasos tako sto su jednostavno platili odredjenoj osobi koja je to sve resila, ne znam kako. Ali me bas zanima kako i sta onda, znam da je potrebno samo da se izvade papiri babe i dede koji su rodjeni na teritoriji Austro Ugarske..Vidim da ovde mnogi imaju probleme kada dodju na isptitivanje i sve to sto ide pa ih posalju kuci jer ne poznaju dovoljno madjarski jezik itd. Ne trazim nikakav kontakt ni nista, nego me samo cisto zanima kako i sta onda, jer sam cuo da ne moras nista da radis ako platis, samo dodjes tamo potpises nesto, pitaju te ime i prezime, odakle si i kako si, tako nesto i to je to, dobijas drzavljanstvo.. Zanima me da li je to stvarno tako..?



Druze zbog takvog razmisljanja mnogi ljudi koji se trude i uce jezik sada jako tesko dobijaju Madjarsko drzavljanstvo ako nemaju Madjarsko ime i prezime,ne zive u Vojvodini...itd Sto se toga tice to su na samom pocetku ljudi iskoristili i dobili pasos ali se sve brzo provalilo i sad smo tu gde jesmo,mnoge postene ljude koji su predali zahteve Madjarske sluzbe maltretiraju sa znanjem jezika (iako je potrebno poznavanje jezika) a ne visi nivo koji su oni sami sebi postavili!rezultat toga jeste cista diskriminacija od strane konzulata u Subotici i Beograda koji vrse provere i idu do pitanja dok nesto ne znate i onda kao fora kazu: zao nam je,jako malo vam treba da prodjete,ucite jos malo i sledeci put cete proci (znam 6-oro ljudi koji su isli na proveru i svima je bio ovakav odgovor-identican) svi koji su isli opet na proveru posle izvesnog vremena opet im isto odgovore i tako u krug!Dosta ljudi se zalilo na ovakav vid izivljavanja i maltretiranja od strane Madjarskih sluzbenika,pogotovu u mestu Tompa (poznato po proveravanju sa slikama doticnog gospodina Viktora Kovacsa) protiv koga je pokrenuta istraga zbog mnogo tuzbi koje su stigle u Budimpestu na njegov rad (znaju ljudi koji su bili u Tompi na zakletvi) i sad isti ti ljudi koji su popadali u Tompi dobijaju poziv da se pojave u Madjarskoj i daju izjavu sta se sve desavalo u toj famoznoj Tompi (prijatelj dobio poziv da da izjavu pred Madjarskim organima)
Naravucenije,ako vam se prezime zavrsava na -IC,ako ne zivite u Vojvodini...itd gledace da vam ne daju drzavljanstvo i pozivace vas na sve moguce provere znanja Madjarskog jezika dokle god ne odustanete iako imate pravo na isto,sto je cista DISKRIMINACIJA!
Juce je u Beogradu bila zakletva i od gomile ljudi samo je jedan decko imao srpsko prezime (mislim) Radic a ostali su svi bili sa Madjarskim...toliko o tome!
Ako se ljudi osecaju kao Madjari bez obzira na ime i prezime treba im dopustiti da budu ono sto osecaju i sto im je oduzeto!
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 884



+800 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.02.2014. u 12:07 - pre 125 meseci
Citat:
bojan_sm:na početku je bilo muljanja, pa se uključila policija Mađarske, pa su ugašena mala mesta po Mađarskoj za predaju, i pooštren je nivo znanja jezika prilikom predaje./

mala mesta nisu ukinuta zbog zloupotreba, nego je od 01.03.2013. stupila na snagu nova reorganizacija administracije u Mađarskoj, pa su neki administrativni poslovi (između ostalog i primanje zahteva za državljanstvo) prebačeni sa matičara u malim mestima na okružne kancelarije... nema veze sa pričom oko državljanstva!

Citat:
SamsungGalaxyS3:Mene ovde zanima da li neko zna kako ide procedura kada se iskesira neka kinta za sve to.

Moze da se iskešira za državljanstvo, nije nikakav problem. Pogledaj ovaj LINK, a onda se najbolje javi ambasadi Madjarske, pa ce tamo da ti pojasne dalju proceduru.
 
Odgovor na temu

Perica999

Član broj: 321167
Poruke: 2
207.61.145.*



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.02.2014. u 15:26 - pre 125 meseci
Hitno mi trebaju informacije, jel zna neko sta se desava?
Prilikom predaje zahteva za pasos, (neljubazna) sluzbenica mom rodjaku uzela formular, uplatu itd, ali poturila papir da se potpise "kako ne znam madjarski jezik".
Glupost, on odlicno govori jezik i ocigledno ju je sve razumeo, i potpuno razumeo sta potpisuje, ali ga je naterala. Nije fer, covek sve odradio posteno, za razliku od mnogih koji su platili... sad zbog takvih mi posteni ispastamo...
Na kraju je rekla "javite se za 20 dana".
Citam na facebook stranici jos dva takva iskustva u zadnja dva dana ali niko ne odgovara...
Izgleda je sluzbenica sve naterala da potpisu tu izjavu tog dana.
Pomoc... Sta im sad to znaci?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.02.2014. u 16:36 - pre 125 meseci
Kakve gluposti, naravno da ne moze da te natera da potpises izjavu da ne znas jezik. I to jos za predavanje pasos. Sta ce da uradi ako ne potpises, da te strelja? Ako znas jezik, odbijces da potpises, a ako ona odbije da ti procesira zahtev, onda uzmes njeno ime i prezime i trazis da zove svog sefa i onda je pred sefom napusis.
Osim ako naravno ne zna jezik, u kom slucaju nema ni pojma sta je potpisao dok mu neko to nije rekao posle. Pa je sad problem.



Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.02.2014. u 16:51 - pre 125 meseci
postoji vec procedura-forumulari kojim se pokrece cela stvar ako neko ne zna jezik i to i za ljude koji su tek predali zahtev a i za one koji vec imaju pasos.

meni nije cudno da sad prove problem bukvalno svuda. necu nikog da plasim, ali mislim da sledeca sto sledi je provera jezika pri prelasku madjarske granice. nece oni oduzeti pasos odmah cak i ako vide da osoba ne zna bukvlano nista, ali ocigledno mogu da otvore proceduru i onda posle tek slede problemi.

@Perica999
gde je to sve bilo? koji grad?
 
Odgovor na temu

Gagga84
UK

Član broj: 318588
Poruke: 23
*.2-3.cable.virginm.net.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.02.2014. u 16:53 - pre 125 meseci
Ja sam resila da nazovem Budimpestu sledece nedelje da pitam sta se desava sa mojim slucajem. Cekam od kraja maja za Morahalom, znaci 9. mesec je vec. Pa sta bude...
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.02.2014. u 16:56 - pre 125 meseci
@Gagga84
mozes da ih nazoves u budimpestu, ali oni takve informacije daju samo pismenim putem - treba da ih pismeno pitas sta se desava…

kao sto sam napisao i pre neki dan, znam ljude koji su cekali od predaje do dana zakletve skoro godinu dana.

btw: mozes da nazoves mesto gde si predala i da ti maticarku koja je primila zahtev proveri sta se desava, jer ona to mozes da vidi. koliko znam to je samo njena dobra volja da ti kaze da li je odobreno ili nije.


[Ovu poruku je menjao maaar dana 07.02.2014. u 20:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.02.2014. u 17:18 - pre 125 meseci
Citat:
nedefinisan:
Citat:
SamsungGalaxyS3:
Pozdrav svima.

Mene ovde zanima da li neko zna kako ide procedura kada se iskesira neka kinta za sve to. Cuo sam da je dosta ljudi dobilo pasos tako sto su jednostavno platili odredjenoj osobi koja je to sve resila, ne znam kako. Ali me bas zanima kako i sta onda, znam da je potrebno samo da se izvade papiri babe i dede koji su rodjeni na teritoriji Austro Ugarske..Vidim da ovde mnogi imaju probleme kada dodju na isptitivanje i sve to sto ide pa ih posalju kuci jer ne poznaju dovoljno madjarski jezik itd. Ne trazim nikakav kontakt ni nista, nego me samo cisto zanima kako i sta onda, jer sam cuo da ne moras nista da radis ako platis, samo dodjes tamo potpises nesto, pitaju te ime i prezime, odakle si i kako si, tako nesto i to je to, dobijas drzavljanstvo.. Zanima me da li je to stvarno tako..?



Druze zbog takvog razmisljanja mnogi ljudi koji se trude i uce jezik sada jako tesko dobijaju Madjarsko drzavljanstvo ako nemaju Madjarsko ime i prezime,ne zive u Vojvodini...itd Sto se toga tice to su na samom pocetku ljudi iskoristili i dobili pasos ali se sve brzo provalilo i sad smo tu gde jesmo,mnoge postene ljude koji su predali zahteve Madjarske sluzbe maltretiraju sa znanjem jezika (iako je potrebno poznavanje jezika) a ne visi nivo koji su oni sami sebi postavili!rezultat toga jeste cista diskriminacija od strane konzulata u Subotici i Beograda koji vrse provere i idu do pitanja dok nesto ne znate i onda kao fora kazu: zao nam je,jako malo vam treba da prodjete,ucite jos malo i sledeci put cete proci (znam 6-oro ljudi koji su isli na proveru i svima je bio ovakav odgovor-identican) svi koji su isli opet na proveru posle izvesnog vremena opet im isto odgovore i tako u krug!Dosta ljudi se zalilo na ovakav vid izivljavanja i maltretiranja od strane Madjarskih sluzbenika,pogotovu u mestu Tompa (poznato po proveravanju sa slikama doticnog gospodina Viktora Kovacsa) protiv koga je pokrenuta istraga zbog mnogo tuzbi koje su stigle u Budimpestu na njegov rad (znaju ljudi koji su bili u Tompi na zakletvi) i sad isti ti ljudi koji su popadali u Tompi dobijaju poziv da se pojave u Madjarskoj i daju izjavu sta se sve desavalo u toj famoznoj Tompi (prijatelj dobio poziv da da izjavu pred Madjarskim organima)
Naravucenije,ako vam se prezime zavrsava na -IC,ako ne zivite u Vojvodini...itd gledace da vam ne daju drzavljanstvo i pozivace vas na sve moguce provere znanja Madjarskog jezika dokle god ne odustanete iako imate pravo na isto,sto je cista DISKRIMINACIJA!
Juce je u Beogradu bila zakletva i od gomile ljudi samo je jedan decko imao srpsko prezime (mislim) Radic a ostali su svi bili sa Madjarskim...toliko o tome!
Ako se ljudi osecaju kao Madjari bez obzira na ime i prezime treba im dopustiti da budu ono sto osecaju i sto im je oduzeto!


pa jeste, ti kad odes i kazes im kako se prezivas dace ti orden.
 
Odgovor na temu

nedefinisan

Član broj: 319150
Poruke: 71
*.dynamic.sbb.rs.



+67 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.02.2014. u 17:49 - pre 125 meseci
Citat:
Braksi: pa jeste, ti kad odes i kazes im kako se prezivas dace ti orden.


Zasto ti nisi trazio drzavljanstvo Mletacke republike nego bas Madjarske?!
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.02.2014. u 18:52 - pre 125 meseci
Nisam trazio drz Mletacke Republike zato sto ona vise ne postoji kao drzava. Trazio sam drzavljanstvo njene naslednice i dobio. A Madjarsko drzavljanstvo jos nisam trazio.
 
Odgovor na temu

Miki21000

Član broj: 320823
Poruke: 16
78.10.151.*



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.02.2014. u 20:42 - pre 125 meseci
Cuo sam iz nekih izvora informacija da ce najverovatnije slediti jedna duza pauza za zakletve jer se blize izbori.Nek ne budu mirni ni ovi sto imaju drzavljanstvo jer ce ih cesto proveravati pri izlasku iz zemlje a ni telefonski pozivi nisu iskljuceni.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3927332 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.