Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

''Staro za novo'', opet?

elitemadzone.org :: AutoZone :: ''Staro za novo'', opet?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7414 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4629
*.dynamic.sbb.rs.



+312 Profil

icon Re: ''Staro za novo'', opet?06.01.2013. u 11:13 - pre 138 meseci
Subvencija plus staro za novo kod nas jedino pije vodu. Mislim da 500L bez toga nema šanse. Mislim na predvidjenih 200.000 kom. Godišnje.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: ''Staro za novo'', opet?06.01.2013. u 12:59 - pre 138 meseci
@vladd, nisu svi isti.. Ljudi su kod nas uglavnom stegnuti i imaju zmiju u dzepu. I gledaju kako sto bolje da sacuvaju svoj dinar, i to ne poseduje alternativu u vidu voznih karakteristika, itd. Cinjenica je da na Balkanu vagenova vozila drze cenu bolje nego ostali. U Eu je dobar polovnjak uvek na ceni, bez obzira na marku.


Problem u ljudima je sto uvek hoce mnogo, a da daju malo. I zato kod nas to nece zaziveti. Meni je to ok, jer kupis dobar polovnjak za malu startnu cenu, jer su tekuci troskovi veci.

Na zadnjih 5 vozila sam izgubio po prodaji (5-7godina period) toliko da sam mogao uzeti nov auto iz vrha ponude c klase recimo. I znao sam to i pre kupovine istih. Ali moje vreme i zivci su vredniji od pleha. Tako da bi ja pristao za 30% manje od trzisne cene zamenjati staro za novo, ili novije polovno. Ali to sam ja. Ti imas drugaciju zivotnu filozofiju, ne znam, Zarko drugu, Pera, Laza i Mika trecu.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: ''Staro za novo'', opet?06.01.2013. u 13:45 - pre 138 meseci
I to je potpuna istina, ali mi je problematicno da sistem korektno funkcionise prema pojedincima ili manjim grupama.

Kao drugo, rec je o kriterijumima, koji su na trzistu defrmisani.

Recimo, dominantno je godiste, sto realno ne govori puno o stanju vozila. Nekoj firmi se isplati da ustupa vozila nakon tri godine, posto su vozila presla nekoliko stotina hiljada km, pa se i sitan gubitak moze podneti, u odnosu na operativnost, i moguce teske troskove.

Stoga i mislim da sistem staro za novo nije namenjen pojedincima, gradjanima, vec drzavnoj upravi i srodnim trosadzijama.

Politicki(politicko-marketinski) ce se lako predstaviti nekakva "usteda" zamenama staro za novo, a jedino ce racunovodje znati pravu istinu.

I tu negde lezi i profit ideje "staro za novo"..gradjani ce samo posmatrati, u vecini.

Poz
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: ''Staro za novo'', opet?06.01.2013. u 14:03 - pre 138 meseci
kako god da bude poenta je sledeća:

ako bude jeftinije da na taj način kupiš novo vozilo, kupićeš ga na taj način, ako ne bude, tj. ako ne nađeš računicu tu, prodaćeš ''peške'' auto i kupićeš novi za keš.
Bitno je da postoji alternativa, a i postojaće različite procene od kuće do kuće, sigurno.

Tako da, sačekajmo, pa ćemo videti.
Lično, ne vidim poentu cele te akcije o kojoj se priča već godinama, ako na kraju ne bude povoljnije za kupca. Mislim, čemu to onda?
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: ''Staro za novo'', opet?06.01.2013. u 15:17 - pre 138 meseci
Kes je nepopularno sredstvo placanja:).

Bolje je uzimati auto na kredit, ili lizing, kes ima neke svoje druge mogucnosti..:)

Ja i skuplje delove kupujem na kredit, jednostavno, takav je sistem razvijen, sto kasnije platis, to bolje, ma kako to izgledalo u brojkama..

Poz
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: ''Staro za novo'', opet?13.01.2013. u 16:26 - pre 138 meseci
Bas sam sad pravio neku racunicu na konto ovog "staro za novo" i dosao sam do zakljucka da je to mnogo dobra ideja. Gledam na to kao na win-win kombinaciju i za mene i za auto kucu.

Neka mi da 2000eur manju cifru od one koju bih dobio za svoj auto na pijaci ali cu ja zato da platim porez manje za 4000 sto u prevodu znaci:

- auto kuca je srecna jer je dobila auto 2000 evra jeftinije
- ja sam srecan jer sam dobio novi auto 2000 evra jeftinije (puko sam 2000 na ceni mog auta ali sam dobar na pdv-u 4000).

I zasto to sad vide ovde ljudi kao problem? Jel meni nesto promaklo??
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: ''Staro za novo'', opet?13.01.2013. u 16:52 - pre 138 meseci
Za auto kojem je 4000 PDV, tesko da ces proci sa "samo" 2000 evra manjeg placanja, nego na trzzistu.

Poz

P.S.

Primer, pre nekoliko godina, za VW-a, starog 6 godina, vrednosti na trzistu 8500-9500 evra, davali su "po proceni" 4200 evra, za nabavku novog od oko 19000..

Pa sad, doticni "sitan" gubitak od 500-1000 evra(uz povracaj PDV-a) je predmet kalkulacije, i cena konfora da se neko "ne mlati"..
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: ''Staro za novo'', opet?13.01.2013. u 17:21 - pre 138 meseci
nekada su zaista malo procenjivali kola u odnosu na realnu vrednost. Međutim, sada je tržišna vrednost kola praktično izjednačena sa kataloškom vrednošću, tako da je sada situacija potpuno drugačija.

Uglavno se dileri vode sledećom logikom - prva godina umanjenje vrednosti od 20-25%, svaka sledeća dodatnih 10 % od trenutne cene novog
Ugrubo, tako je, ali uvek naravno zavisi od dilera do dilera i naravno od automobila do automobila. Nećeš sigurno isti procenat dobiti za Vagena ili Dačiju ili Fiata.
Sve ima svoje...

Kao što sam i rekao - mislim da je ovo odlična stvar ako zaista zaživi.
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: ''Staro za novo'', opet?13.01.2013. u 19:41 - pre 138 meseci
Posle 6 godina ti ponude 25% vrednosti novih kola, pa zvala se ona kako god.

Jedino ako su neka vrsta sluzbenih, pa im iscupana dusa, a pride se ne zeli sprovodjenje tendera, vec se akcija provlaci na mala vrata..

I samo u tom slucaju je "dobro"..

Poz
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: ''Staro za novo'', opet?13.01.2013. u 20:23 - pre 138 meseci
Informer, ti si se nesto grdno preracunao.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: \'\'Staro za novo\'\', opet?13.01.2013. u 20:38 - pre 138 meseci
Citat:
vladd:
Za auto kojem je 4000 PDV, tesko da ces proci sa "samo" 2000 evra manjeg placanja, nego na trzistu.


Pre dve-tri godine sam imao takvu transakciju sa Toyotom gde sam za moj stari auto dobio nekih 10-15% manje od trzisne cene. Neki drugari su takodje imali slicna iskustva pre par godina sa nekim drugim prodavcima (Honda, Weltauto). To sto vi ovde pricate da se u takvim situacijama nudi 30-40-50% manje od trzisne cene mi deluje totalno nemoguce.

Cela prica se vrti oko toga koliko kupac treba da doplati a to koliko ce da mu daju za njegov auto i koliko je konacna cena novog je sasvim nebitno. Bitno je samo koliko treba da doplati. Cenim da bi prodavci novih automobila mogli da iskoriste situaciju tako da mi ponude za moj auto manje od trzisne cene ali da meni na kraju ipak ispadne da treba manje da doplatim nego ako bih morao na trzistu da ga prodajem. Tu smo na dobitku i ja i prodavac novog auta. A ako mi ponudi toliko manju cifru da bih ja onda morao vise da doplatim ako idem na varijantu "staro za novo" onda cu naravno da odem na pijacu da ga prodam pa da se vratim i da kupim nov. Takva varijanta se prodavcu novog auta ne isplati prvo iz razloga sto ce to sve da traje (a vreme je novac, ja sam za to izgubljeno vreme mogao da napravim odredjenu kilometrazu i da dodjem kod njega na redovan servis koji bi mi naplatio) a onda i iz razloga sto nece jeftinije moci da nabavi moj stari auto.

Evo sad sam izracunao... kupcu ce se isplatiti transakcija sve dok ne dobije ponudu koja je za 16,6% manja od trzisne cene.

Primer:

Ako novi auto vredi 20.000,00 EUR bruto a stari na trzistu vredi 10.000,00 EUR to znaci da bi kupac trebalo da doplati za novi auto tacno 10.000,00 EUR ako zeli da svoj stari auto proda na pijaci. Sa druge strane, ako mu u auto salonu ponude 8.334,00 EUR za varijantu "staro za novo" morace da doplati 9,999,20 EUR.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: \'\'Staro za novo\'\', opet?13.01.2013. u 21:40 - pre 138 meseci
Citat:
vladd:
Posle 6 godina ti ponude 25% vrednosti novih kola, pa zvala se ona kako god.

Jedino ako su neka vrsta sluzbenih, pa im iscupana dusa, a pride se ne zeli sprovodjenje tendera, vec se akcija provlaci na mala vrata..

I samo u tom slucaju je "dobro"..

Poz



ovo što sam ja naveo u procentima je najgori mogući procenat. Ja sam dobijao mnogo bolje ponude kad sam se raspitivao da vidim koliko mi nude.

Inače, nakon valjda 5 godina ide drugačija računica i generalno se gađa kataloška vrednost.
Naglsaio bih da postoje slučajevi gde neka vozila skoro i da ne možeš da prodaš na tržištu uopšte a u varijanti staro za novo ćeš ih najverovatnije utopiti...
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: ''Staro za novo'', opet?13.01.2013. u 22:26 - pre 138 meseci
Nemam ja nista protiv, ako vam ponude isplatljivu cenu.

Ja samo govorim detalj koji sam prosao, a posto je kupovano za firmu, kao osnovno sredstvo, pdv se vracao..

Sustina cele price ocito lezi u proceni, odnosno svotici novca koju dileri nude za vozilo.

Poz
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: ''Staro za novo'', opet?13.01.2013. u 22:47 - pre 138 meseci
Zavisi od dilera do dilera(tj. uvoznika). Oni koji zaista danas prodaju neke automobile će napraviti povoljnu varijantu u zameni staro za novo, recimo daš bmwa starog 3-4 god i dobiješ solidnu cenu i popust na kupovinu novog pa se isplati. Opet bmw salon će mnogo lakše prodati automobil na placu od prvog vlasnika sa garancijom za veće pare nego fizičko lice. Voli prodavac da zaradi na novom automobilu ali najviše voli da zaradi dva puta na istom.

Opet dileri koji ti stvarno nude 30-40% niže od realne cene a posle prodaju 30-40% više od realne cene neće daleko dogurati. Sećam se kakve je citroen imao ponude polovnih automobila iz programa staro za novo i zato sad cvetaju.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: ''Staro za novo'', opet?13.01.2013. u 22:56 - pre 138 meseci
Citat:
vladd

Sustina cele price ocito lezi u proceni, odnosno svotici novca koju dileri nude za vozilo.

Poz


pa da. Upravo je to glavno u celoj ovoj priči. A kao što jnk kaže, uvoznik za Citroen je baš lep primer.

Vremena su teška sada svakako i onaj ko bude fer on će poslovati i opstati, oni drugi neće. End of story


Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: ''Staro za novo'', opet?14.01.2013. u 10:32 - pre 138 meseci
Normalno je da diler, u varijanti staro za novo, ponudi cenu koju vi za vaseg polovnjaka, na slobodnom trzistu nikada ne mozete dobiti.

To jeste normalno, ali mozda u Srbiji nije normalno. Postoje za to i objektivni razlozi, ne samo pohlepa za zaradom.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: ''Staro za novo'', opet?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7414 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.