Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima

elitemadzone.org :: MadZone :: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 31599 | Odgovora: 214 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Čelični

Član broj: 281447
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima11.03.2011. u 20:42 - pre 161 meseci
Citat:
Isak666: Nemam pojma :D
Koja?
Moze i na PP, da ne davimo.


nemam PP, tek sam se registrovao.
okacio sam u gornjoj poruci jednu stranicu.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.sfo4.dsl.speakeasy.net.



+1001 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima11.03.2011. u 20:45 - pre 161 meseci
Citat:
... samo da naznacim da doticni moze sa udaljenosti od xx.xxx kilometara da prica price jer ga realno nista ne kosta da svi komplet ovdje izginemo. I to je jedino sto mi u njegovoj prici smeta i mislim da nema smisla da soli pamet.

Da prica njegovu pricu neko ko zivi ovdje, onda to mogu da prihvatim kao misljenje covjeka koji je spreman da izgine za svoju ideale. (mada za ideale ginu budale)

Ali je situacija drugacija. Doticni nece ni zanokticu zacjepiti ako se neko s*anje ovdje desi.
Isti ce u slucaju s*anja sa sigurne distance da navija "Ustaj brate Srbine", "Kosovo je srce Srbije" i slicne parole. Ali da se sam napati na putu patriotizma, borbe za nezavisnost i suverenost, za krst casni i slobodu zlatnu, a jok. To ce neko drugi.

A onda ja takvog mogu samo da posmatram kao teskog demagoga...

Nema ljutis, ali tako ja to vidim.


Ovaj i ovakav komentar sa tokom teme na poslednjih 3-4 stranice ima veze koliko i nilski konj na sred terena na utakmici Arsenal-Liverpul
usred regularnog toka igre.

Pokusacu da ti malo preciznije dam koordinate cele teme:

Govorim pre svega o nekom elementarnom sistemu vrednosti vazeceg za sve epohe i sve geografije.

Sa kljucnim pitanjem vrednovanja bazicnih vs. efemernih/povrsnih vrednosti se covek suocava od pecinskih vremena do 21-vog veka.

Konkretniju manifestaciju tog pitanja posmatram u ovoj temi jedino i iskljucivo na planu obicne mirnodopske ekonomije, isticuci na
primeru Belorusije da Srbija shodno svojim realnim resursima ne mora da bude ni gladna ni bedna (u sta nezadrzivo srlja).

Iskreno receno, ne vidim kako neko ko nije ni pripit, ni priglup, ni zlonameran moze da ustanovi ikakav most od tekuce diskusije
prema ratovanju, qrcenju, ratnom huskanju itd.

Citat:
i mi ne pricaj o obrazu. Ja kao neko ko je za "srpstvo" proveo 46 mjeseci u rovu IMAM PRAVO da kazem svoje misljenje


Tvom licnom herojstvu svaka cast, ali na ovoj stranici browser-a se tuku pre svega misli i stavovi, koji mogu biti manje ili vise licni, ali se
medjusobno bruse argumentima, kontraargumentima, logikom, rezultatima stvarnosti.

Imas li u tom domenu nesto bolje da ponudis ?
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima11.03.2011. u 20:47 - pre 161 meseci
Citat:
yolja624: @vili1
Za tebe sam izmislio svijet... aj sad, pali...

Jesi, jesi, a federacija je centar, je l' da.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima11.03.2011. u 20:52 - pre 161 meseci
Mene cudi kako se sa likovima poput Yolje "u prvim borbenim linijama", sad ne peva neka muslimanska himna ovde u Srbiji i RS, ono sve sa mandatornim "Allahu Akbar" pozdravom... i zenama u dzakovima, pardon, burkama :)

Dobro je ovo jos i ispalo, moglo je izgleda mnogo gore. Taj faks je mogao da stize iz mnogo gorih krajeva, a isporuka bi bila preko minareta, nekoliko puta dnevno... a i ne bi bilo vishe svinjetine :)
Valjda je Yolji zao zbog toga... zeli covek da zivi u dzamarahiji - ali na tkz. "evropskom" putu... :)
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima11.03.2011. u 21:00 - pre 161 meseci
Izvinjenje svima za off, ali moram pitati.

@celicni
koja je ovo epizoda?

Kako li je proslo cenzuru onda, posto su i za manje stvari menjali tekst ili izbacivali delove, da mi je znati... :))
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.cust.dsl.vodafone.it.



+438 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima11.03.2011. u 21:30 - pre 161 meseci
evo i od mene off
Ta epizoda nikad nije bila objavljena u sfrjot. Bilo je cenzure,ne boj se...cini mi se da je tek posle objavljena,negde u toku ratova.
Btw,imao sam skenirano 120 epizoda,ali los kvalitet.Ako neko ima bolji,pls na pp

A da ne bude bas samo off,evo i malo slika sa lica mesta,od pre par meseci. Lepa zemlja,dobra klopa,fini ljudi i lepe zene. Druga Acu nisam imao prilike da upoznam,pa ga ovim putem pozdravljam

Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima11.03.2011. u 21:32 - pre 161 meseci
U vezi različitih mišljenja i ko je odakle itd. , postoji vic poučna pričica u više verzija koja objašnjava poentu.

Citat:
A toliko sam toga još mogao da pokažem

Fraza koju koriste najgori egomanijaci, tj. ljudi koji ne mogu da priznaju sopstveni neuspeh, pa saterani uza zid traže dobar alibi. Najčešće se može čuti od taze svrgnutih političara, fudbalera koji popiju izmenu i njima sličnih.

Sunča se jednog letnjeg popodneva Edvard Kardelj na ostrvu Rabu, i smišlja nove načine za napredak samoupravnog društva, kad ugleda seljaka kako vodi kravu. Odmah ga upita šta je naumio i gde to vodi kravu.

"Vodim je kod veterinara, već danima ne jede i ne pije, skroz je malaksala, plašim se da će uginuti a ona mi je sve što imam" reče seljak.

- Kakav veterinar, samo ti poslušaj mene, vodi je kući i masiraj je toplom vodom, videćeš da će sve biti dobro.

Seljak, šta će, okrene se i ode kući da posluša savet.

Sutradan, opet se Kardelj sunča, kad opet ide seljak sa kravom. Upita Kardelj njega da li je savet pomogao i da li je krava ozdravila.

"Nije, sad je još gore, evo, jedva ide, moram hitno do veterinara, uginuće bez pomoći".

- Kakav veterinar, samo ti poslušaj mene, vodi je kući i masiraj je samo hladnom vodom, videćeš da će sad sve biti dobro.

Seljak opet posluša i ode nazad da isproba novi savet.

Sledećeg dana, Kardelj ponovo leškari na suncu i ugleda seljaka kako ovog puta ide sam, pa ga ponosno upita da li to znači da su saveti bili od pomoći.

"Nažalost, ne, krava mi je noćas uginula", tužno će seljak.

- Baš šteta - razočarano reče Kardelj - a toliko sam još dobrih ideja imao za nju!


http://vukajlija.com/a-toliko-...ga-jos-mogao-da-pokazem/211470



Citat:

Alternativna medicina

Kren'o Slobo kroz Srbiju da obidje narod. Na putu kod Paracina sretne seljaka kako vodi kravu i upita ga:
- "Zdravo Drug Seljak, gde si se uputio sa tom kravom?"
- "Bolesna je i vodim je veterinaru."
- "Sad ce tebi tvoj predsednik reci sta da radis. Potopis joj prednje noge u hladnu vodu i sutra ima da bude k'o nova."
I poslusa seljak svoga predsednika, kad sutra kravi jos gore. Krenuo seljak ponovo kod veterinara i ponovo sretne predsednika koji ga upita:
- "Kako krava danas druze?"
- "Eto 'oce da umre ila bog"
- "Slusaj ovako ces danas, potopi joj zadnje noge u toplu vodu i sutra ima da bude mlijeka."
Poslusa seljak ponovo svoga predsenika i tako uradi. Kad sutra ne lezi vraze, krava crkla. I eto ti seljaka krenuo na pijacu da kupi novu kravu, kad eto cuda, naleti ponovo na predsednika.
- "Kako krava danas, bre?"
- "Crkla druze predsednice,crkla."
- "E, steta, bas sam imao jos dobrih ideja."


http://www.vicevi.net/index.ph...er=1&sort=11&strana=12
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima11.03.2011. u 21:37 - pre 161 meseci
Citat:
a1200: Mene cudi kako se sa likovima poput Yolje "u prvim borbenim linijama", sad ne peva neka muslimanska himna ovde u Srbiji i RS, ono sve sa mandatornim "Allahu Akbar" pozdravom... i zenama u dzakovima, pardon, burkama :)

Dobro je ovo jos i ispalo, moglo je izgleda mnogo gore. Taj faks je mogao da stize iz mnogo gorih krajeva, a isporuka bi bila preko minareta, nekoliko puta dnevno... a i ne bi bilo vishe svinjetine :)
Valjda je Yolji zao zbog toga... zeli covek da zivi u dzamarahiji - ali na tkz. "evropskom" putu... :)

Ma da, frustriran jer im se RS otela, pa bi malo ovde da uvodi to sto je hteo tamo.
 
Odgovor na temu

visarionovic

Član broj: 281457
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima11.03.2011. u 21:40 - pre 161 meseci
Citat:
Isak666: Izvinjenje svima za off, ali moram pitati.

@celicni
koja je ovo epizoda?

Kako li je proslo cenzuru onda, posto su i za manje stvari menjali tekst ili izbacivali delove, da mi je znati... :))


Citat:
morihei ueshiba: evo i od mene off
Ta epizoda nikad nije bila objavljena u sfrjot. Bilo je cenzure,ne boj se...cini mi se da je tek posle objavljena,negde u toku ratova.
...


off topic:

ma objavila je slovenacka "mladina" negde 80-ih.
grunf i kardelj stari ortaci, a bob rock provalio tiletove udbase da 'oce da postave prislusne uredjaje broju jedan.
tnt dosli kod broza ovde. imas tamo i jovanku na jednom crtezu.
na naslovnoj strani su nacrtani tnt, onako samo poredjane glave u krug, a iznad jugoslovenska zastava sa petokrakom.
 
Odgovor na temu

visarionovic

Član broj: 281457
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima11.03.2011. u 21:50 - pre 161 meseci
Citat:
morihei ueshiba: A da ne bude bas samo off,evo i malo slika sa lica mesta ...


da, u pravu si.

 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima11.03.2011. u 21:52 - pre 161 meseci
Mrle, kol'ko to nickova imas? Ti si k'o Bubuleja iz "Ko to tamo peva", "Ovaj covek je neunistiv!"
 
Odgovor na temu

visarionovic

Član broj: 281457
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima11.03.2011. u 22:02 - pre 161 meseci
^^^

off topic:

uvek imam samo po jedan.
gde god sam u gostima ja se uvek pridrzavam pravila i obicaja koji tu vaze.
... mislim, i inace u zivotu.
 
Odgovor na temu

BokasaTzar
kurir,
Centar

Član broj: 179470
Poruke: 136



+162 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima12.03.2011. u 05:32 - pre 161 meseci
Da vratim samo diskusiju malko u pravcu tzv Azijatskih društvenih sistema vs svetlih tekovina demokratije u kojoj do bola uživamo....

Termin civilizovanje koristili su Španski konkvistadori, Englezi i ostale kolonijalne sile kad su dolazile na pojedinu teritoriju da maznu resurse te teritorije, prorede stanovništvo, porobe, uvale im svoje proizvode, zabavljaju se u ‚‚sjajnom noćnom životu‚‚ i sl. van nastavne aktivnosti.

Uvek je bilo opravdanja za to, jer su gospoda tlačitelji civilizovani.

Tako da termin civilizovan, ima vrlo jak kolonizatorski prizvuk.

Primetićete svakako, da ovde vrvi od emisija koje su ili rijaliti klonovi ili neke varijante pljuvanja po Srpskoj istoriji ili stanovnicima Srbije.

To mu valjda dodje to, civilizovanje u praksi.
Još krik slobode detinji je plač
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima12.03.2011. u 05:38 - pre 161 meseci
Citat:
vilil1: Ma da, frustriran jer im se RS otela, pa bi malo ovde da uvodi to sto je hteo tamo.

Tebe bi zbog ovih tvoji uvreda volio da sretnem negdje u RL! Ne znam ishod eventualnog susreta ali sam siguran da bi bilo rutavo. Na zalost ovaj vid komunikacije ti omogucava da nekaznjeno lupas...

@milanche
Citat:

Govorim pre svega o nekom elementarnom sistemu vrednosti vazeceg za sve epohe i sve geografije.

Dal bi tako pricao da treba da se licno zrtvujes da bi branio "sistem vrednosti" koji zastupas?

Citat:
... da Srbija shodno svojim realnim resursima ne mora da bude ni gladna ni bedna (u sta nezadrzivo srlja).

Kojim bre resursima???? Pa vise od 25 godina se sve upropastavalo (ne racunajuci komunizam prije) - i ti zastupas tezu da treba da Srbija izolovana od EU nastavi politiku nesvrstanosti i *urcenja? Pa cemu treba onda Srbija da se nada? Napretku? Ma da, vazi... Bez investicija, Srbija ce puci skroz. Nece je unistiti ni muslimani, ni siptari, vec siromastvo. Investicije nece doci iz Bjelorusije... ali iz SAD i EU vjerovatno hoce, ali kad ne budemo gurali prst u oko onima koji mogu da nas izvuku.

Citat:

Tvom licnom herojstvu svaka cast, ali na ovoj stranici browser-a se tuku pre svega misli i stavovi, koji mogu biti manje ili vise licni, ali se
medjusobno bruse argumentima, kontraargumentima, logikom, rezultatima stvarnosti.

Imas li u tom domenu nesto bolje da ponudis ?


Nisam heroj, a nikad nisam ni bio. Heroji su izginuli... Ja sam samo covjek kome je ukradeno 4 godine zivota. I ta cinjenica mi daje za pravo da pricam. I cinjenica da ce u slucaju novih sukoba, opet moja glava biti u torbi a vilijeva, ni tvoja ni jos nekih galamdzija sa foruma nece. E zato vama koji cete omasiti eventualnu igranku ne dam da se puno razbacujete tim pricama za sirotinju raju i kako se "srbija saginjati nece" ili treba da bude samostalna i nezavisna i *urcevita.
Lako je tudjim ****** gloginje mlatiti.

Meni ni malo ne smeta sto ti imas svoje misljenje, imas pravo na njega. Isto tako ja imam pravo na svoje. Ali pricati o argumentovanoj raspravi, kad se argumenti ne uvazavaju, je smjesno. Rezultati te neke tvoje logike i stvarnosti svaki dan me udaraju po glavi.



[Ovu poruku je menjao yolja624 dana 12.03.2011. u 06:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima12.03.2011. u 08:05 - pre 161 meseci
Citat:
BokasaTzar: Primetićete svakako, da ovde vrvi od emisija koje su ili rijaliti klonovi ili neke varijante pljuvanja po Srpskoj istoriji ili stanovnicima Srbije.

To mu valjda dodje to, civilizovanje u praksi. :-)
Jeste, to je, i ima da budu zahvalni zato sto je period davanja oplemenjene cebadi na poklon ostao na ropotarnici povijesti. Dosuse "Srbima" i ne trebaju drugi da pljuju po njihovoj istoriji jer dobro oni to i sami rade pljujuci po svima koji su ih bar malo unapredili (i ubijajuci vecinu njih) , i velicajuci zlikovce koji ih unazadjuju. Takvi su oni. Narod najstariji u Evropi (i najgologuziji, iako ima sve prirodne potencijale da ne bude gologuz) , i medju prvih 10 najstarijih naroda na svetu. To je rezultat njihove mudrosti prevelike.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima12.03.2011. u 09:09 - pre 161 meseci
Citat:
yolja624: Tebe bi zbog ovih tvoji uvreda...

Uvreda a?

Citat:
yolja624: Zaigrace mecka i na vasim vratima ako Bog da.

More...
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima12.03.2011. u 09:29 - pre 161 meseci
@vilil1
patetican si... skoro vrijedan zaljenja. Skoro...

@ a1200
a ti nisi ni za zaljenje! Idi lijeci se... ima dobrih doktora...
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.50.*



+744 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima12.03.2011. u 11:59 - pre 161 meseci
@yolja



 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima12.03.2011. u 12:27 - pre 161 meseci
Citat:
Kojim bre resursima???? Pa vise od 25 godina se sve upropastavalo (ne racunajuci komunizam prije) - i ti zastupas tezu da treba da Srbija izolovana od EU nastavi politiku nesvrstanosti i *urcenja? Pa cemu treba onda Srbija da se nada? Napretku? Ma da, vazi... Bez investicija, Srbija ce puci skroz. Nece je unistiti ni muslimani, ni siptari, vec siromastvo. Investicije nece doci iz Bjelorusije... ali iz SAD i EU vjerovatno hoce, ali kad ne budemo gurali prst u oko onima koji mogu da nas izvuku.


Ko je dao Belorusiji kredite ? Ko im je dao investicije ?

Jeli im uopste neko dao ista, ili su samo posli od onoga sa cim raspolazu (sto nisu ni gigantski ni ultra retki resursi),
sabrali dva i dva, i krenuli da rade sa time sto imaju ?

Covek ti je malo pre naveo primer da uvozimo i luk i paradajz ? Jeli nam i obradiva zemlja toliko unistena da i to
moramo da uvozimo ?

To sto mnogo volimo da nakrivimo kapu pa da unistavamo to sto imamo, da se prema tome sto imamo odnosimo sa
prezirom i zanemarivanjem, pa posle trcimo nekome pod rep da nas izvlaci investicijama, to je pre svega nas mentalni
problem.

I to je upravo to nasta ja ciljam.

BTW - ti koji mogu da nas izvuku - koga su do sada u Evropi izvukli (a da taj neko nije prevashodno mimo spasitelja
sam na sebi radio i sebe izvlacio ) ?
 
Odgovor na temu

misirac
Beograd

Član broj: 57591
Poruke: 31
*.adsl.eunet.rs.



+1 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima12.03.2011. u 12:56 - pre 161 meseci
Men'se čini, da su ovde neki malo mašili temu, uporedjivanjem Srbije i Belorusije. Prava analogija je uporedjivanje Belorusije i EU. Pošto se ovde barata da li je bolje da imamo dobre odnose sa EU ili Belorusijom, uprošteno govoreći.
To što Belorusija bolje stoji od nas (jedva, barem po GDPu) je super za njih, ali dugoročno gledano, ma koliko god "prosvećena diktatura" bila dobra, ona se uglavnom oslanja na 1 čoveka. Demokratija, koliko god imala svojih mana, u principu postavlja sistem koji treba da ostavi državu stabilnom posle svake smene vlasti.

Ako manemo neke emotivne reakcije i ideologije, ekonomski interes Srbije na prvom mestu je sa EU. Naravno, dobro je imati interese i u nekim drugim regionima, ali se onda jednostavno gleda odnos mogućeg interesa i cene koštanja istog.
Recimo, ta ista SAD nema veliki problem da ekonomski saradjuje sa nekim nedemokratskim režimima, ali to je već do snage i bitnosti države. Mi to sebi nekad ne možemo da dozvolimo, upravo zbog toga što korist može da bude manja od štete.

Što se tiče faksa, meni to izgleda kao ego trip. Valjda da smo mi predložili tako nešto, a ostale zemlje EU prihvatile, onda bi bilo ok, šta li.

Što se tiče dijaspore, imaju ljudi pravo glasa, naravno i na mišljenje i sve što proističe iz toga, jedino je problem moralno pravo. Preporučivati zemlji koja je u našoj situaciji da ne ide ka EU i/ili "zapadu", a živeti na istom, (preciznije doći iz iste zemlje u potrazi za boljim životom na isti taj "zapad" ) je jednostavno licemerno. Razumeo bih da neko ko živi u recimo Nemačkoj, pljucka nemačku odluku o prekidu odnosa, jer bi to pokazalo neku principijelnost.
Ovako nema smisla.

@milance
E tu se već slažem s tobom, ova zemlja treba prvo da iskoristi svoje resurse, pa da onda tek gledamo da li ćemo da navatamo još nekog investitora iz EU. Ali, to je već problem političke elite u ovoj zemlji. Previše korupcije i gledanja samo svoje pozadine.
Gotovo sam siguran, da kad bi se samo minimizovala korupcija i nepotizam, a i generalno sredila javna preduzeća, ovde bi verovatno standard skočio bar za 10 posto, a možda i više.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 31599 | Odgovora: 214 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.