Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima

elitemadzone.org :: MadZone :: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 31604 | Odgovora: 214 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima11.03.2011. u 15:15 - pre 161 meseci
Dobro, ali to uopste nije vazno, nego je vazna samo sira slika, sto bi bila konacna evropeizacija i konacno civilizovanje i uljudjivanje ovog regiona, a sve te wannabe age i begove ce na kraju da izjede ropotarnica povijesti. Niti je njihovo postojanje razlog da neko sam sebi sece pisu zato sto oni nisu onakvi kako ih je taj neko idealizovao, pa je sad prevareni ljubavnik, i onda ce u inat njima bas da podrzava azijatske despotije i njihove "vrednosti" . Takvima je bolje da se obrate nadleznim institucijama, nego sto trose energiju i svoje vreme dzabe, i sto je gore, trose moje vreme i energiju jer moram da trpim njihovo visedecenijsko dranje i manijakalno ponasanje svuda i na svakom mestu.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima11.03.2011. u 17:09 - pre 161 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Ama oni su znali sta su znali, ali vi takvi izgleda slabo znate gde se nalazite, i geografski a i sire. Ja prihvatam da diskutujem sa bilo kime ko kritikuje trenutno stanje u civilizaciji ili nesto sa ciljem da ona bude bolja, kao sto rade / radili su... koga sad da se setim, evo, Majkl Mur, Noam Comski i slicni. Samo je nezgodno sto "vi" to ne radite, nego penite o evropskoj civilizaciji, tj protiv ama bas svake vrednosti koja se u njoj razvija, prihvata i neguje, a zakukavate nad azijatskim despotijama i velicate ih, a to je bato moj malo sizofreno. Ako vam se toliko svidjaju azijatske despotije a ne svidja vam se evropska civilizacija, zasto zivite u njoj? Zasto ne idete u Aziju pa se tamo urcite, psujte zlocinacku Ameriku koja vas bombarduje da vam uzme naftu, mlatarajte puskama na ulicama i radite te i takve stvari? To sto vi pricate i o cemu vi pricate dok nije dosla ova sloboda sto su je doneli vasi golootocani (koji su tamo smestani bas zato sto su ljibitelji azijatskih despotija) od 1987 na ovamo, ja sam ranije cuo da pricaju samo arapski studenti koji su ovde dolazili i niko vise. Normalni ljudi se tim idiotizmima nisu bavili, nego su sebe dozivljavali kao deo evropske civilizacije i prihvatali vrednosti i dostignuca iste, kao i sad sto je. Nije mi jasno zasto se ovde mucite kad je ocigledno vas niko nece i da je ova teritorija zbog vas u nekoj vrsti rezervata. Nece vas blizi i dalji komsije, nece vas cak ni vasi zemljaci koji hoce da zive u skladu sa mestom gde se nalaze i sa savremenim svetom. Svima ste se popeli na glavu. Znaci, idite brate lepo u Aziju, tamo cete naci svoju duhovnu bracu i bice vam lepo, pa se otuda opirite zloj evropskoj civlizaciji i novom svetskom poretku, sta ste se navrzli bas na ovu teritoriju ovde koja je i bez vas saka jada.

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 11.03.2011. u 14:53 GMT+1]


Vidis, problem uopste nije u etiketama 'Evropa/Azija' koje mozes prilepiti nekim teritorijama.

Problem u ovom slucaju se svodi na nesto sto je daleko fundamentalnije od kulture koja je neka daleka nadgradnja.

Imas dve teritorije sa potpuno slicnim resursima, velicinom zemlje, sirinom teritorije, klimom, prirodnim bogatstvima,
kvalitetom ljudi, mentalitetom, prosloscu, itd itd.

Na jednoj teritoriji su ljudi postigli da nisu nikome problem, da nikoga ne moraju da vuku za rukav da im da crkavicu,
pomirili su se sa cinjenicom da su to sto su (sta god to bilo), osvrnuli su se oko sebe, pogledali i prebrojali sta je to
sto imaju na raspolaganju, procenili sta mogu i koliki im je guber. Najvaznije - uzeli su na sebe odgovornost da rese
svoj problem sami, i sami su ga resili. Nisu sjajni, bljestavi, niko im ne zavidi, nikome ne mogu da se nature kao uzor
za kopiranje nacina zivota, ali zive svoj skromni zivot po svojoj meri, nisu gladni ali nisu ni besni. Nisu prebogati, ali
imaju pred sobom predvidive zivotne okolnosti u kojima se nesto moze planirati.

Znaci - nisu postali senzacionalno otkrovenje veka, svetu nude poljoprivredne proizvode, traktore, nisu nista da im
se divis, ali - svoji su, zive normalan zivot shodan svojoj meri, i nisu nikome na teret, ne gladuju, radjaju im se deca,
idu u skolu, zaposljavaju se...zivot im tece nekim normalnim kolosekom. Bez obzira sto su guravi, bradati, krezubi,
sto im zene imaju blato na stiklama - bez problema nose svoje smrdljivo dupe na svojoj kicmi - ne trebaju im hozentregeri.

Na drugoj teritoriji, medjutim, su ljudi pre svega digli ruke od sebe....da, upravo to...digli ruke od sebe. Prezreli su to
nesto sto imaju i odakle mogu nesto da pocnu (a to nije bas nista, nego je ipak - nesto). Umesto da prvo izaberu
predvidive i dohvatljive ciljeve prema svojoj trenutnoj meri, zinuli su na efemernosti nadgradnje koja mozda moze da
dodje posle. Zanemarili su svoj fundament, kako ekonomski tako i ljudski. Cekaju da im neko drugi dodje sa strane
i uvede im recept koji nije pisan za njih. Pa cak i ako im je mnogo stalo da konacno vide taj civilizacijski recept u
svom dvoristu, krenuli su na njega kao grlom u jagode. Umesto da sa svetom uparuju ljubav za ljubav a sirenje za
pare, prema nekim realnim interesima i sa nekim normalnim stavom, napravili su od sebe krpu u svakom pogledu..

Znaci - zbog nakaradnog stava pre svega prema sebi lisenog svakog realnog smisla (o cemu govorim na ovaj
ili onaj nacin vec godinama), prvo su se lisili najpre onoga sto realno mogu da postignu i ostvare. Stavise, izgubili su
svako postovanje bilo koga ko sa strane sve posmatra. U to na sta su zinuli (bolja civilizacija, veca kultura) krenuli
su razjapljeni grlom u jagode, ponizno, lizisahanski, puni prezira prema sami sebima, naturivsi sebi neprirodnu brigu
na neke vise ideale (o kojima btw niko i ne brine vise nego sto mora), zanemarivsi realnije stvari.

Citat:
vladd: Pa Lesli, problem je sto neces da se "okrenes".:)
Ni jedni ni drugi, ni reformisti, ni tradicionalisti ne kalkulisu sa normalnim zivotom, radom, prosperitetom i nekakvom harmonicnom drustvenom zajednicom, koja nikome nije cir na nezgodnom mestu.


Pa vidis, sustina cele ove teme je sto matematicki receno : postoji bar jedna instanca gde tradicionalisti mogu da uspesno "kalkulisu
sa normalnim zivotom, radom, prosperitetom i nekakvom harmonicnom drustvenom zajednicom, koja nikome nije cir na nezgodnom mestu."

Upravo zbog te cinjenice, Lukasenko i Belorusija su mnogo, mnogo, mnogo nezgodan kontra-primer.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima11.03.2011. u 17:15 - pre 161 meseci
Samo da naznacim kakve to veze ima sa time gde sada zivim i da li ima smisla da nekome u Srbiji solim pamet.

I u NewYork ili Pariz ili San Francisko se moze otici sa sobom i svojom realnom merom ili bez sebe (zinuti kao
tele u sarena vrata, brze-bolje se pos*rati na sebe i svoje poreklo, postaviti se lizisahanski kao 'hey Mr. Tallyman,
tally me banana", sto pre potrcati da se materijalno uklopis u iluziju oko sebe, glumiti ludilo koje nije tvoj nivo
i mera, itd, itd).

Iskustva pokazuju da iako zivot moze da bude vrlo cvornovat, da oni koji od sebe ne odustaju i znaju uvek gde im
je centar gravitacije na kraju stignu mnogo dalje od ovih drugih.

Ako nista, onaj drugi pristup gotovo uvek nailazi na prezir i podsmeh okoline.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-94-43.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima11.03.2011. u 17:43 - pre 161 meseci
@milanche, samo nesto da priupitam, necu uopste da se mesam u vase prepirke, koliko sam skontao ti u ovim porukama poredis srbiju i belorusiju,tako?
ako je tako,onda ovo bas i nije tacno
Citat:

Imas dve teritorije sa potpuno slicnim resursima, velicinom zemlje, sirinom teritorije, klimom, prirodnim bogatstvima,
kvalitetom ljudi, mentalitetom, prosloscu, itd itd.


za resurse necu da tvrdim, ne znam sta b. ima, ali velicina zemlje, pa belorusija je skoro 2 puta veca od srbije (207,595 km2 (85th) - b, 88 361 km2 - s. (sa kosovo))
klima je jedino "slicna"
o kvalitetu i mentalitetu isto necu komentarisati, ali proslost bas nije "potpuno slicna" (jedni su bili pod staljinizmom, drugi ne, jedni se nisu skoro klali,drugi jesu...)

ako nisi na ove dve zemlje mislio, ja se veliko izvinjavam sto sam uopste upao, i brisem poruku
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima11.03.2011. u 17:57 - pre 161 meseci
... samo da naznacim da doticni moze sa udaljenosti od xx.xxx kilometara da prica price jer ga realno nista ne kosta da svi komplet ovdje izginemo. I to je jedino sto mi u njegovoj prici smeta i mislim da nema smisla da soli pamet.

Da prica njegovu pricu neko ko zivi ovdje, onda to mogu da prihvatim kao misljenje covjeka koji je spreman da izgine za svoju ideale. (mada za ideale ginu budale)

Ali je situacija drugacija. Doticni nece ni zanokticu zacjepiti ako se neko s*anje ovdje desi.
Isti ce u slucaju s*anja sa sigurne distance da navija "Ustaj brate Srbine", "Kosovo je srce Srbije" i slicne parole. Ali da se sam napati na putu patriotizma, borbe za nezavisnost i suverenost, za krst casni i slobodu zlatnu, a jok. To ce neko drugi.

A onda ja takvog mogu samo da posmatram kao teskog demagoga...

Nema ljutis, ali tako ja to vidim.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima11.03.2011. u 18:02 - pre 161 meseci
Citat:
milanche:Ako nista, onaj drugi pristup gotovo uvek nailazi na prezir i podsmeh okoline.
I treba da im se smeju zato sto su budale. A budalama se obicno na kraju nabaci tutor. Mada, prave baje nikad nije zanimalo sta okolina misli o njima. A sto se mene licno tice, uopste me to ne zanima nista. Jedino sto mene zanima je da ovi ovde oslobodjeni budu nabijeni u rupe u kojima su bili dok nisu oslobodjeni da tamo smrde i skrgucu zubima, kao sto su smrdeli ranije, onda da plate za prethodne 24 godine, mada, to ce biti obavljeno tim nabijanjem u rupe jednom za svagda, i da se ovde na silu uljudi i privede civilizaciji, pa da majmuni ne lome gradove kad 100 ljubitelja mirisanja kozjeg mleka hoce da proseta ulicom. Da li ce to da urade "srpski evopejci" (a u isti tabor od relativno nedavno spadaju i oni sto idu uz pokrene stepenice, samo se to krije, po receptu Jovice Stanisica) sami ili pod pritiskom, autenticni tradicionalisti (koji svi mogu da stanu u kombi a nikoga u sustini nije ni briga za njih) , Dzastin Biber, ona dvojica iz Deliverance iz legendarne scene "squeal like a pig" ili Hanibal Lektor, meni ama bas sasvim svejedno. A od svega me najmanje zanima neka tamo Belorusija, kako oni zive i da li je kod njih diktatura ili nije. Sto se mene tice mogu i zlato da jedu i u mleku da se kupaju, njihova stvar.
 
Odgovor na temu

Mali Soso

Član broj: 281220
*.ptt.rs.



+7 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima11.03.2011. u 18:08 - pre 161 meseci
e horvat, gde ti bas staljinizam pade na pamet, kako ti ne pade nemacki nacizam koji je belorusiju sravnio sa zemljom i potamanio vise od 20 posto stanovnistva?
upravo zahvaljujuci staljinizmu je nakon rata u tu zemlju proporcionalno najvise ulagano, bas zato sto je najvise stradala jer je bila prva na udaru.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima11.03.2011. u 19:06 - pre 161 meseci
Citat:
yolja624: ... samo da naznacim da doticni moze sa udaljenosti od xx.xxx kilometara da prica price jer ga realno nista ne kosta da svi komplet ovdje izginemo.

Ne znam samo zasto se ti onda trpas i govoris kao da si u Srbiji. Pa imas ti svojih briga...Bakir, Haris...
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima11.03.2011. u 19:09 - pre 161 meseci
@vilil1
imam dvojno drzavljanstvo i imovinu u obadvije drzave... i ne brini ti za mene vec gledaj svoja posla. Ako ima pravo da truca onaj iz SAD - sto ne bi i ja rekao svoje misljenje? Ili ti njegovo vise odgovara? A mene je vec tradicija, nacionalna ostrascenost, rat... kostalo dovoljno.
Na stranu sto si se lako odrekao Srba iz RS... ja se nikad nisam odrekao prava da ostanem u istoj drzavi sa stanovnicima Srbije i smatram da ce Srbija i RS jednog dana opet biti u istoj drzavi. Ili, bolje receno, ja bi to volio da se desi... a ti?

Inace Bakir i Haris su itekako i tvoja briga, samo ti to ne uvidjas.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima11.03.2011. u 19:10 - pre 161 meseci
Sigurno pricas o federaciji i o RS. Ma u redu je, samo teraj. ;)
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima11.03.2011. u 19:19 - pre 161 meseci
I ti i svi ostali koji me trpate u kos sa muslimanima i FBIH mozete da mi pljunete pod prozor. Zaigrace mecka i na vasim vratima ako Bog da.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima11.03.2011. u 19:25 - pre 161 meseci
Citat:
yolja624: Zaigrace mecka i na vasim vratima ako Bog da.

Heh, eto, pokazuje se pravo lice. Klap, klap...
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima11.03.2011. u 19:26 - pre 161 meseci
Ti mi pricas provokatoru... Mrs!
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima11.03.2011. u 19:47 - pre 161 meseci
Licemer je rec kojom si ti okarakterisao Milanceta zbog toga sto zivi van Srbije, a pise o Srbiji.

Ti koji zivis u drugoj drzavi, nazivas nekoga licemerom kada pise o Srbiji. TI?!

Imas li obraza?
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima11.03.2011. u 19:50 - pre 161 meseci
Ti mi ne pricaj o obrazu. Ja kao neko ko je za "srpstvo" proveo 46 mjeseci u rovu IMAM PRAVO da kazem svoje misljenje. Ako se za*ovnja ponovo, opet ce mene stici da camim u rovu a on ce da uziva u San Francisku! U tome je razlika labude.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima11.03.2011. u 20:05 - pre 161 meseci
Ma ko si bre ti? Koja ti veca prava imas od drugih da napisu nesto? Sta si ti, neko umisljeno mudo koje daje sebi neka veca prava nego drugi sto imaju i proziva ih zato jer zele da iznesu svoje misljenje?

Ma idi.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima11.03.2011. u 20:06 - pre 161 meseci
Ima jedna epizoda Alan Forda kad ih starac salje u neku akciju gde je jasno da ce dobiti po guzici, te im kazuje: "Momci, duhom cu biti uz vas."
 
Odgovor na temu

Čelični

Član broj: 281447
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima11.03.2011. u 20:29 - pre 161 meseci
^^^

off topic:

a je l' znas da postoji epizoda alan forda sa josipom brozom?

 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima11.03.2011. u 20:35 - pre 161 meseci
Nemam pojma :D
Koja?
Moze i na PP, da ne davimo.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima11.03.2011. u 20:36 - pre 161 meseci
@vili1
Za tebe sam izmislio svijet... aj sad, pali...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Srbija zabranila ulazak A. Lukašenku i njegovim saradnicima

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 31604 | Odgovora: 214 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.