Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3922359 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jovancemitic

Član broj: 307720
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+36 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.05.2013. u 14:27 - pre 133 meseci
Citat:
delija_sever031:
Prosto treba razumeti da postoji i onaj drugi deo Srbije koji nas drugu vecinu ne razume jer nije u nasoj situaciji,oni dodju iz inostranstva kupe auto i stan,imaju bankovni saldo,krenu da rade neke poslove od kojih ne da prezivljavaju nego i uspevaju da ustede i njima je ovde super,pitaju pa zasto bi iko odavde emigrirao kad je ovde super,ne kapirajuci da nije svima isto kao njima.

Ljudi po 20-30 godina zive kao podstanari,rade za 200-300 eura a pola daju za kiriju a od druge polovine jedu bez sanse da sebi kupe cipele a kamoli auto,da odu na put,izadju u restoran,dizu kredite na 10god a od tih para placaju komunalije i slicno,i takvim ljudima je dogorelo do nokata i nemaju nikakvu nadu ili opciju osim da odu,oni bolje nece imati ni za jos 20god a onda kad neko ko ima sve obezbedjeno ne iz lose namere nego iz nerazumevanja pita zasto bi ste vi napolje bude shvacen kao neko ko provocira i glumi neko ludilo a prosto ne razume jer nije bio u toj situaciji.


a u inostranstvu sve se zivi po privatnim vilama i sopstvenim stanovima.
i u inostranstvu se zivi po 20,30 godina kako podstanar. zadi se za 1000-2000... kad se odbije stan ovo ono sta ostane nista. jedino je resenje da se nadje drugi posao. a to bas nije lako.


Citat:
Petar Kralj:

Prijatelju, niko ovde nije od dobra, nego od velikog zla. To su ljudi koji ne zele da im ostatak zivota prodje u vracanju dugova koje su napravili drugi, ili otplacivanju hipoteke zlocina, pljacki, krijumcarenja i svega ostalog lepog sto se vezuje za ovu drzavu. Ljudi koji ne zele vise da gledaju Ivicu, Tomislava, Mladjana, Vucica, Borisa, Djilasa i ostale spodobe u ovoj kvazidemokratiji. Pa zar zivot u Srbiji nije dovoljno opasan ? Drzava koja sopstvene gradjane pretvara u socijalne slucajeve, sta ima opasnije... A ako se slucajno pobune, pusta na njih navijace... Zemlje koje spominjes ne znaju za bolje, jer su oduvek u sirotinji, a ovde se mnogi secaju jednog drugacijeg sistema, gde je bilo perspektive, tako da je ovde zelja za odlaskom po meni legitimnija. Zar nije patriotizam to sto sam u ovoj zemlji zavrsio fakultet, magistrirao, posteno radio 10 godina za sve manju i manju platu, stezao kais jer su nam stalno ponavljali mantru "Sacekajte, bice bolje uskoro!" Nece biti bolje nikad i ko god moze i ima psihicke snage da ode, to treba i da uradi, a ko se "snasao" sretno mu bilo, do nekog novog rata ili revolucije kada ce opet biti prilike za eksproprijacije i otimacine od onih koji su stekli.


da, a ovde ne gledamo razne druge politicare... nacionaliste, sofiniste itd. ovde je sve idila ljude ne interesuje politika ma kaki.
u evropi ljudi ne otplacuju kredite, ne. nisu uopste zaduzeni, ne.
vecina evropljana ni ne doceka da otpalati kredit ili hipoteku... e moj petre kralje, sada se pravi pera kralj prevrce u grobu:)
e da i nema kriminala pljacki i krijumcarenja u evropi. pohrlite nam svi skupa ovde je idila.

ps. samo nam jos vi dosljaci trebate...
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.05.2013. u 15:36 - pre 133 meseci
Evo ga jovance je klasicni primer ljudi koji ne razumeju a koje sam naveo gore u poruci,bilo bi lepo da navedes gde si, ko si, sta si pa da malo bolje razumemo tvoj ugao gledanja. Jel ti tata dao stan i auto i platio posao ili sedis na birou i cekas da ti tata da 500 kinti da izadjes sa ortacima na pivo i imas blizu 30 godina?
Slusam te price od nasih napolju ceo zivot,sto od komsija do familije kako je njima tesko,tamo je haos a eto oni se zaboga ne vracaju zbog dece i ko zna kakvih sve razloga...Otisli ljudi 80-ih sa osnovnom skolom i i dalje se furaju parolom da komsiji crkne krava jer oni tamo ciscenjem klozeta zarade mecku pa da dodju u selo da se k*rce po komsiluku kako oni propadose i sve je lose al eto oni se bore i uspeli su,cutite i sedite tu gde ste nista ovamo bolje nije,jer ne daj Boze da i ovi iz sela krenu,pa kom ce se onda on sledece leto k*rciti kad dodje,sad osnovci vise ne idu napolje,sve fakultetlije bokte,mozda zarade vise i prodju bolje ne dao Bog,ostajte zato ovde je parola svih njih ma odakle bili i dolazili i to ti je prosto fascinantno kako su svi isti sa tim izjavama.

Ja ovo jovance pricam vise globalno,ne obracam se tebi,al sta da ti kazem,drz se jovance jer mi dolazimo,ne vredi,taman da preuzmemo te vase bedne poslove i mukotrpne zivote pa da se vi na miru vratite kuci da uzivate u Srbiji,rostilj ovo ono ma milina,samo ponesite sto veci stek,slabo rodilo ove godine nece se dobro zaraditi.

Nije sinko ni napolju med i mleko,radices 20-30 godina i tamo al ces kupiti stan,zanima me koliko godina ti treba sa srpskom platom da ga otplatis ovde,jedno 100-150? a mozda ni tad je gle ide restruktuiranje firme pa ces na ulicu,nece gazda stranac da se cima za tvoj kredit,otpremninu i neuplacen staz juri preko suda,unuci ce je docekati.

Jel ti jovance uzimas madjarski pasos zato sto se osecas kao madjar ili ces sa njim negde na srpsko selo da uzivas u zdravom vazduhu?

U Srbiji su nazalost danas najvece "patriJote" oni koji su u njenoj muci i propasti najvise izmuljali i nakrali i zato je vole i brane ovakvu kakva jeste i mole Boga da se ne promeni,na stranu sto smo svi mi ostali koji iako beda najveca toj zemlji dali sve,uzeli nista i volecemo je opet ma kakva god bila jer ovde smrdi sistem,a domovina je domovina. I onda si ti izdajnik a tatini sinovi su na braniku otadzbine do zadnjeg dinara u kasi kao najvece patriote.

P.S: mi dosljaci vama ne falimo i hvala Bogu na tome, nego drzavama koje bi vas sto muzete socijalnu pomoc po evropi da najure na sve moguce nacine i dovedu obrazovane radnike
 
Odgovor na temu

Savatone66
nema
nema

Član broj: 315183
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+27 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.05.2013. u 20:55 - pre 133 meseci
Moje pitanje je da li je neko predavao formulare u Sloveniji npr. u Ljubljani i kako je tamo.
 
Odgovor na temu

vlado978
vredan
none

Član broj: 312734
Poruke: 105



+116 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.05.2013. u 21:59 - pre 133 meseci
Kome je ovde lepo neka uziva, a mi sto se patimo sa kolena na koleno treba da prelomimo i da Bog da da se snadjemo! To ne treba da smeta nikome a moze da smeta samo onome kome je to na stetu. Ova drzava je nama najveca steta a ovima sto je dobra neka se zapitaju dokle ce biti tako jer je sve manje posla, para i nasmejanih ljudi, pa kada i oni dodju na red da se namrce i zagrle muku ja cu im za razliku od "stancovanih i pelcovanih" gasterbajtera uvek pomoci jer sam eto takav!
 
Odgovor na temu

mirko09
Novi Sad

Član broj: 307707
Poruke: 83



+133 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.06.2013. u 08:31 - pre 133 meseci
Citat:
stevenmarry855: hehehehehehe tako je rutu tutu...evo ovako na primer u danskoj ides tamo uzmes stan na tvoje ime placa se unapred do 1200 eu zavisi koji stan i kvadratura.stan je naravno na tvoje ime i onda naravno placas samo mesecno oko 500 eura za stan a plate su tamo dobre tako da i ne osetis ...onda ides u opstinu i trazis RESIDENCE PERMIT koja ce ti biti izdata na 5 godina jer zelis tamo da zivis na primer.onda trazis posao preko job centra.u tvojoj struci ako ne onda naci ces posao koji tebi najvise odgovara i ako zelis mozes ici na kurs za danski jezik i oni ce tebi platit 1000 eur sto ucis dva puta nedeljno.ako radis sa novinama to jest nosis novine 0d 5 ujutru do sedam ujutru imas platu mesecno 1300 eur...internet se moze koristiti besplatno u biblioteci onda zdravstvo,onda imas besplatno skolovanje,pristup poslu itd.ali je porez velik ali ne osetis jer oni imaju jak standard...ja sam bio tamo na nas srpski pasos...sada kad bude da dobijem madjarskji pasos prva stanica ENGLAND da zaradim malo para pa onda pravac DANSKA......

aman čoveče! ti si se baš baš nalupetao na ovom fomumu!
zar nisi lepo sam rekao da je najpametniji čovek koji ćuti, zato se bolje pridržavaj toga.

znam, sad ćeš da kažeš... pola moje familije je u Danskoj, valjda sam bio tamo, valjda znam ja kako to ide.
to tako kako ti pričaš je možda mogla da prođe pre 30-40 godina, sad ne funkcionišu stvari baš tako idealno kako ih ti predstavljaš i svako ko je ozbiljnije u priči oko emigracije ili je kroz to već prošao će ti reći da nema veze sa životom ovo što si napisao.

[Ovu poruku je menjao mirko09 dana 01.06.2013. u 12:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

jokara4
vvvvv

Član broj: 314259
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+45 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.06.2013. u 08:42 - pre 133 meseci
Citat:
stevenmarry855:
hehehehehehe tako je rutu tutu...evo ovako na primer u danskoj ides tamo uzmes stan na tvoje ime placa se unapred do 1200 eu zavisi koji stan i kvadratura.stan je naravno na tvoje ime i onda naravno placas samo mesecno oko 500 eura za stan a plate su tamo dobre tako da i ne osetis ...onda ides u opstinu i trazis RESIDENCE PERMIT koja ce ti biti izdata na 5 godina jer zelis tamo da zivis na primer.onda trazis posao preko job centra.u tvojoj struci ako ne onda naci ces posao koji tebi najvise odgovara i ako zelis mozes ici na kurs za danski jezik i oni ce tebi platit 1000 eur sto ucis dva puta nedeljno.ako radis sa novinama to jest nosis novine 0d 5 ujutru do sedam ujutru imas platu mesecno 1300 eur...internet se moze koristiti besplatno u biblioteci onda zdravstvo,onda imas besplatno skolovanje,pristup poslu itd.ali je porez velik ali ne osetis jer oni imaju jak standard...ja sam bio tamo na nas srpski pasos...sada kad bude da dobijem madjarskji pasos prva stanica ENGLAND da zaradim malo para pa onda pravac DANSKA......




Druže šta ćeš u Engleskoj kad je u Danskoj kako pričaš,med i mleko?
Možda si trebao da se nađeš u prethodnom postu od tuturutua,m?
Ali ne daj se,mlad si...
Si bio još negde da nam ispričaš malo više,npr.Švedska,kako tamo funkcioniše to sa stanovima i novinama?
 
Odgovor na temu

Alfa Romeo 166
Hr menadzer

Član broj: 307276
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.06.2013. u 12:10 - pre 133 meseci
Posto mi je hitno, molim jos jednom za odgovor na pitanje:

Da li je sa madjarskim pasosem moguce prijaviti se u nekoj trecoj zemlji (austrija, slovenija) na adresu kod rodbine (iako nisam u radnom odnosu u toj zemlji) i na osnovu toga da izvadim licnu kartu i vozacku te zemlje?? a posao bih trazio posle toga..
 
Odgovor na temu

pan 1

Član broj: 239146
Poruke: 152
*.dynamic.sbb.rs.



+94 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.06.2013. u 12:24 - pre 133 meseci
Puno pozdrava za sve!

Molim za pomoc...

Evo ovako;
Meni bi trebao vas savet sto se tice dokumenata. Poticemo iz madjarske porodice jos odavnina kao i moj muz, otac i deda su mu madjari. Moja majka sa kojom zivimo zna odlicno madjarski a muz i ja vrlo malo. Imamo cerkicu od 4 god. Hteli smo svi zajedno da uzmemo drzavljanstvo.

Postoji problem sa muzevljeve strane jer njegovog dedu Dostan Valentin koji je rodjen 24.10.1914. u Gajdobri, nemogu da nadju sa tim prezimenom jer je taj neko ko je upisivao pogresno upisao prezime ali se sve ostalo slaze - ime oca i majke, godina rodjenja, da se preselio i umro u Vrscu 05.12.1981., gde je stanovao, ko je prijavio smrt, sve osim njegovog prezimena - uveli su ga pod prezimenom Balinl. Kad sam otisla kod nas u Vrscu u opstini rekli su mi da trazim naknadan upis u knjigu rodjenih jer je doslo do greske ali u mestu gde je rodjen. Pa sam zvala opstinu Gajdobra i maticarka mi je rekla da ona nesme da menja nista u izvodu rodjenih i da zovem pravnika za njihovu opstinu a to je Backa Palanka. Kad sam tamo pozvala pravnicu njihovu rekla je da nesme nista da se menja u izvodu posto je covek preminuo a da je ziv, moglo bi. Pa je rekla da odem kod nas u opstinu u Vrscu i da povedem 2 svedoka koji ce da svedoce da je ta osoba Balinl Valentin ustvari Dostan Valentin i da su pogresili prilikom upisa.

Moje pitanje je da li ce meni madjari da prihvate taj izvod rodjenih koji je uz 2 svedoka menjan??

Dalje - Taj njegov deda (od moga muza) Dostan Valentin je ozenio Mariju Hajnal i on joj je bio drugi muz jer je sa prvim muzem Andrijom Horvat bila vencana u crkvi i nije mogla da se razvede, kako je to pre bilo. I sa tim prvim muzem - Andrijom Horvat nije imala dece. Kad se udala za svog drugog muza - Dostan Valentina, sa njim je imala 5-oro dece - znaci i mog svekra tj. oca moga muza - Franju Horvat.

E sad je problem sto su svih tih 5-oro dece imali isto prezime - DOSTAN, i kad je izgorela arhiva 1941. opstine su uzimale prepiske iz crkvenih spisa a u crkvi se baba Marija Hajnal jos uvek vodila kao da je udata za Andriju Horvat a ne za Dostan Valentina sa kojim i ima 5-oro dece!!! I sad se dvoje dece prezivaju Dostan a ostalo troje Horvat jer su ih tako upisali. Znaci otac od moga muza je bio Dostan do vojske i kad je arhiva izgorela njemu su iz crkvenih spisa upisali ime Horvat jer se baba vodila po njima u crkvi da je jos uvek udata a u stvari bila je razvedena, odnosno nije zivela vise sa tim covekom ali nije crkveno mogla da se razvede. I ti koji su prepisivali prezimena dece jer ih je imala 5-oro upisali su neke po prezimenu Horvat a neke pod Dostan!? I tako je otac mog muza Horvat Franja i sin - moj muz Horvat Predrag i ja i moje dete, nosimo ustvari prezimena koja uopste nisu dobra jer bi svi mi trebalo da imamo prezime DOSTAN kao sto je imao injihov rodjeni deda...

Sta ja sad da radim???

Kako i na koji nacin ja sad da dokazem to poreklo a da kazem cistokrvni smo madjari od davnina?

I da mi prihvate taj izmenjen dedin izvod sa dva svedoka overen u opstini da se zvao Dostan Valentin umesto Balinl Valentin, ja sad kad trazim izvod oca od moga muza Franje Horvat, kod njega stoji da mu je otac Andrija Horvat umesto Dostan Valentin jer kad su jednom maticari to pogresno uneli u sistem sad se sve tako sa greskom i ponavlja a nista ne moze da se menja... jer je i muzevljev otac , moj svekar, Franja Horvat umro i nista se ne moze promeniti u izvodu rodjenih jer je pokojni a da je ziv onda bi moglo i mene nebi bolela glava danima!!!

E sad - crkvena knjiga koja se nalazi u opstini Indjija, jer su te knjige iz crkve bile prebacene po opstinama kako bi se iz njih prepisali podaci i uveli u opstini kao validne jer opstina nije imala nikakvu drugu dokumentaciju posto je izgorela arhiva za vreme rata i ti podaci- neki su prebaceni a neki nisu jer maticari imaju puno posla oko prebacivanja podataka godinama u nazad!
Tako je meni maticarka iz Indjije nasla i dokaz iz crvene knjige u kojem pise da je prirodni tj. bioloski otac moga svekra Franje Horvat - Dostan Valentin a ne Andrija Horvat kako mu pise u dokumentima.
Ja se obradovala - Super, hvala Bogu,eto mi dokaza, napokon! Kad meni gospodja maticarka kaze kako ona meni moze da izda samo izvod rodjenih za Horvat Franju a nikako ne moze da mi da to iz crkvene knjige gde stoji ko mu je u stvari bio otac i da je doslo do greske u pisanju! Jer to nije "validan" dokument jer je iz crkvene knjige! A ja njoj kazem pa dobro, molim vas skenirajte mi tu stranu i posaljite mi ili mejlom ili iskopirajte pa mi posaljite postom pa cu platiti koliko treba pouzecem. A ona kaze kako to nesme ni da kopira niti da skenira niti da izda jer je to nevazeci dokument i ona ne moze da garantuje o njegovoj verodostojnosti i ne moze da udari pecat kako bi bio verodostojan. A ja joj na to kazem - pa kako onda u kompjuter unosite te podatke iz tih crkvenih knjiga? - a ona meni: e pa kad se ti podaci unesu u sistem onda su verodostojni! A ja pitam pa kad ce se to uneti - a ona - pa kad stignu na red, mozda za mesec, dva, mozda za godinu, dve.. Pa je pitam ja ako bi mi zupnik izdao taj dokument, onda bi to bilo verodostojno jer je to crkvena knjiga i zupnik moze da mi izda to bez problema. Kaze mi maticarka da, jer je to onda u tom slucaju verodostojno i pravno regularno. Ok, pa dobro kazem ja. Pa zovem zupni ured i kazem o cemu se radi i koja je situacija kad meni zupnik kaze kako ta knjiga nije kod njega vec stoje godinama u opstini kako bi se iz njih uzeli podaci i uveli u kompjuter. Kazem ja, znam ja sve to ali da maticarka ne moze da da taj dokument jer ako ga ona izda nije validan a ako ga izdate vi kao zupnik onda jeste. A on onda kaze moci ce to da izda kad ta knjiga bude bila vracena crkvi a ovako ne... I OPET SE MI VRACAMO NA POCETAK...........

Ovo je loza moga muza, vrlo komplikovana kao sto i vidite!

I ja sad ne znam sta da radim.

STA MI JE CINITI, MOLIM VAS ZA POMOC - SAVET, SVE JE DOBRODOSLO!

Kod mene nije to slucaj i ja imam sva dokumenta - pocev od mog pradede, pa dede koji ima moju majku - i ona ce zatraziti madjarsko drzavljanstvo, pa njen izvod vencanih da se dokaze da sa mojim ocem ima mene pa ja, gde meni treba izvod rodjenih i izvod vencanih kako bi dokazala da mi imamo dete i njen - cerkicin izvod rodjenih.
Tu mi treba i potpis muza da prihvata da nam dete uzme madjarsko drzavljanstvo, zar ne?

Imam jos jedno pitanje - kad ja uzmem madjarsko drzavljanstvo koliko bi dugo trebala da budem madjarski drzavljanin da bi moj suprug na osnovu mene i mog drzavljanstva mogao da zatrazi za sebe?

Ispunjavamo uslov jer smo 13 godina u braku i imamo dete.


Hvala puno!
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.06.2013. u 12:52 - pre 133 meseci
Za korisnika Pan 1:

Nemas uposte potrebu za nerviranjem i borbom sa ispravljanjem gresaka iz proslosti sto se tice porodice tvog supruga,jer cim ti dobijes drzavljanstvo on ima pravo na osnovu tebe da ga zatrazi.Isto tako i za dete imate pravo po automatizmu,ako idete preko zenske linije(tvoje majke)onda i ona ima pravo.Tako da uopste ne moras da ides preko muza.Ako je sa tvoje strane sve u redu sa dokumentacijom,nemas nikakvog razloga za brigu.Znaci prvo trazis za tebe i cerku,pa cim vi dobijete onda mozes i za supruga.Majka ti mora posebno podneti.Eto toliko ja znam.Pozdrav i srecno!
 
Odgovor na temu

Blue NS
Novi Sad

Član broj: 308604
Poruke: 48
37.19.108.*



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.06.2013. u 13:12 - pre 133 meseci
Pratim forum, ali toliko se stranica nakupilo da ne mogu da nadjem da li je negde bio link ka obrascu koji se popunjava za dobijanje pasosa, (ako uopste postoji takav)?

Ako neko ima bila bih zahvalna za link.

Takodje kakva su iskustva za predaju zahteva za pasos u Segedinu? Da li se u Segedinu odmah dobija Lakcim karta?

Unapred hvala

 
Odgovor na temu

pan 1

Član broj: 239146
Poruke: 152
*.dynamic.sbb.rs.



+94 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.06.2013. u 15:03 - pre 133 meseci
Citat:
joksla:
Za korisnika Pan 1:

Nemas uposte potrebu za nerviranjem i borbom sa ispravljanjem gresaka iz proslosti sto se tice porodice tvog supruga,jer cim ti dobijes drzavljanstvo on ima pravo na osnovu tebe da ga zatrazi.Isto tako i za dete imate pravo po automatizmu,ako idete preko zenske linije(tvoje majke)onda i ona ima pravo.Tako da uopste ne moras da ides preko muza.Ako je sa tvoje strane sve u redu sa dokumentacijom,nemas nikakvog razloga za brigu.Znaci prvo trazis za tebe i cerku,pa cim vi dobijete onda mozes i za supruga.Majka ti mora posebno podneti.Eto toliko ja znam.Pozdrav i srecno!


Hvala Joksla, onda cu ici preko moje linije.

Samo jos da pojasnim: Znaci treba mi po majci - pradedin i dedin izvod - to imamo krstenice koje su vec na madjarskom i to ne prevodimo, onda mamin izvod rodjenih - to prevodimo pa moj izvod rodjenih i mamin izvod vencanih da se dokaze da sam njeno dete, pa izvod moga muza i nas vencani list kako bi se dokazalo da mi imamo cerkicu + mi treba muzevljeva saglasnost da i dete odmah preko mene dobije madjarsko drzavljanstvo.

E sad - sta od ovih navedenih dokumenata pripada za majku a sta za mene, tj. sta moja majka nosi od dokumenata a sta ja??

Verujte mi toliko sam sludjena da i ono sto sam znala vise ne znam kolika mi je zbrka u glavi sad!
Jel trebamo onda sve duplo od dokumenata da imamo? Moja majka od dede pa sve do njenog izvoda i to je kraj a ja od mog pradede pa sve do izvoda moje cerke?
Jel ste na to mislili kad ste rekli da moja majka mora posebno podneti?

I kad se sve to sredi i ja dobijem drzavljanstvo, koliko dugo ja moram biti madjarski drzavljanin da bi mogao moj muz da dobije drzavljanstvo? Mesec, dva il godinu,dve... Kako to ide?

Hvala puno na odgovoru. Molim vas postupno da mi objasnite od A do S jer vise nista ne razumem! Ha ha treba da mi se nacrta da bi shvatila jer se vec mesecima borim oko papirologije i mozak mi je u stend baju!

Pozz za sve na forumu!!!
 
Odgovor na temu

mirko09
Novi Sad

Član broj: 307707
Poruke: 83



+133 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.06.2013. u 15:42 - pre 133 meseci
Citat:
Alfa Romeo 166:
Posto mi je hitno, molim jos jednom za odgovor na pitanje:

Da li je sa madjarskim pasosem moguce prijaviti se u nekoj trecoj zemlji (austrija, slovenija) na adresu kod rodbine (iako nisam u radnom odnosu u toj zemlji) i na osnovu toga da izvadim licnu kartu i vozacku te zemlje?? a posao bih trazio posle toga..

Možeš da se prijaviš na adresu u nekoj drugoj zemlji EU koja nije Mađarska iako nisi u radnom odnosu, a vozačku (ako imaš srpsku) ne možeš da zameniš za vozačku te zemlje (bar što se AT, DE, IT, CH tiče, pa pretpostavljam da je ista priča i za Sloveniju i sve ostale zemlje EU).

Citat:
Blue NS:
Pratim forum, ali toliko se stranica nakupilo da ne mogu da nadjem da li je negde bio link ka obrascu koji se popunjava za dobijanje pasosa, (ako uopste postoji takav)?

Ako neko ima bila bih zahvalna za link.

Takodje kakva su iskustva za predaju zahteva za pasos u Segedinu? Da li se u Segedinu odmah dobija Lakcim karta?

Nema nikakv formular za predaju za pasoš. Potrebno ti je: lakcim, honosítási okirat, srpski pasoš i plaćena uplatnica (dobiješ tamo blanko).
Daju ti da potpišeš na par mesta, slikaš se, ostaviš otiske kažiprsta i to je to... za oko 3 nedelje je gotov.
Ako neznaš mađarski bolje povedi nekoga ko zna jer možeš da imaš problema ako naletiš na neku neljubaznu službenicu, malo se izviče na tebe, al na kraju ti ipak odradi to što treba.
 
Odgovor na temu

Alfa Romeo 166
Hr menadzer

Član broj: 307276
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.06.2013. u 16:02 - pre 133 meseci
#Mirko09, hvala na odgovoru, razumeo sam za vozacku, zavisi od zemlje do zemlje.. A da li to onda znaci ako mogu da se prijavim kod rodbine u Slo ili At mogu automatski i da izvadim licnu kartu, kupim nekretninu u toj zemlji..itd
 
Odgovor na temu

cobbreti
cobbreti
Wernau

Član broj: 281159
Poruke: 54
*.pools.arcor-ip.net.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.06.2013. u 16:55 - pre 133 meseci
Citat:
Alfa Romeo 166: #Mirko09, hvala na odgovoru, razumeo sam za vozacku, zavisi od zemlje do zemlje.. A da li to onda znaci ako mogu da se prijavim kod rodbine u Slo ili At mogu automatski i da izvadim licnu kartu, kupim nekretninu u toj zemlji..itd



Ličnu kartu ili pasoš određene zemlje možeš dobiti samo ako imaš državljanstvo te zemlje (logično), isto kao što npr. prvo treba da imaš državljanstvo Srbije da bi dobio srpsku ličnu kartu. Što se tiče srpske vozačke dozvole u većini zemalja EU možeš "zameniti" našu dozvolu , ali moraš polagati teorijski i praktični deo, jedino ćete koštati manje nego da polažeš sve ispočetka kao početnik. Za kupovinu nekretnine mislim da ne bi trebalo da bude problema, ako imaš mađarski pasoš jer si onda građanin EU. Ako kupiš nekretninu sa srpskim pasošem, to ti ne garantuje dozvolu boravka bez obzira što si kupio stan ili kuću.
 
Odgovor na temu

Alfa Romeo 166
Hr menadzer

Član broj: 307276
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.06.2013. u 17:47 - pre 133 meseci
#cobbreti. Hvala. Nismo se najbolje razumeli, kad sam rekao licna karta, mislio sam na nekakav indentifikacioni dokument koji mi bi bio dokaz boravka u sloveniji ili austriji, sa kojim bi mogao da registrujem kola.. itd.. (i dalje napominjem bez stupanja u radni odnos u toj zemlji, to bi se resilo posle..)
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.06.2013. u 17:53 - pre 133 meseci
Citat:
cobbreti:Ličnu kartu ili pasoš određene zemlje možeš dobiti samo ako imaš državljanstvo te zemlje (logično), isto kao što npr. prvo treba da imaš državljanstvo Srbije da bi dobio srpsku ličnu kartu.


Drzavljani EU u odredjenim EU drzavama mogu da dobiju lokalnu LK. Ali ta LK ima ogranicenja, npr. ne moze se koristiti za putovanje i sl. Bas zbog problema koje ovo izaziva jer ljudi misle da mogu sa njom da putuju pa bivaju vraceni sa aerodroma je npr. Kipar ukinuo izdavanje LK stranim drzavljanima. Mnoge drzave ih nisu nikada ni izdavale a opet neke poput Ujedinjenog Kraljevstva ih planiraju upravo za nedrzavljane jer za drzavljane LK ne postoje.

Citat:
cobbreti:Što se tiče srpske vozačke dozvole u većini zemalja EU možeš "zameniti" našu dozvolu , ali moraš polagati teorijski i praktični deo, jedino ćete koštati manje nego da polažeš sve ispočetka kao početnik.


Tacno, jos bih samo dodao da se ta zamena moze izvrsiti tek nakon 6. meseci a mora pre 12. meseci boravka u toj drzavi.

Citat:
cobbreti:Ako kupiš nekretninu sa srpskim pasošem, to ti ne garantuje dozvolu boravka bez obzira što si kupio stan ili kuću.


Mislim da mozda poneka drzava i daje, cini mi se Letonija ili tako neka, ali nemoj me drzati za rec.
 
Odgovor na temu

mirko09
Novi Sad

Član broj: 307707
Poruke: 83



+133 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.06.2013. u 18:28 - pre 133 meseci
Citat:
OVO su ciste GLUPOSTI nemoj dati savet narodu kad ti ne znas kako funkcionise EU............za vozacku su ciste gluposti

stvarno ne kapiram kakav problem imaš sam sa sobom?!
što se Austrije tiče, citirali su ti ovde na forumu podatke sa zvaničnog sajta policijuske uprave i ti i dalje ostaješ pri svom.
za Nemačku pogledaj ovaj post, čovek koji živi tamo je do najsitnijih detalja opisao proceduru zamene srpske dozvole za nemačku. Jel bi ulazio u tako suludu proceduru da to ne mora, nego jednostavno odeš, daš našu i dobiješ njihovu?
 
Odgovor na temu

Savatone66
nema
nema

Član broj: 315183
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+27 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.06.2013. u 10:56 - pre 133 meseci
Da li je neko video moje pitanje ako nije ponoviću ga, da li ima neko iskustva sa Slovenijim. Mislim na predaju dokumenata u Ljubljani.
 
Odgovor na temu

cobbreti
cobbreti
Wernau

Član broj: 281159
Poruke: 54
*.pools.arcor-ip.net.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.06.2013. u 11:20 - pre 133 meseci
Citat:
Alfa Romeo 166: #cobbreti. Hvala. Nismo se najbolje razumeli, kad sam rekao licna karta, mislio sam na nekakav indentifikacioni dokument koji mi bi bio dokaz boravka u sloveniji ili austriji, sa kojim bi mogao da registrujem kola.. itd.. (i dalje napominjem bez stupanja u radni odnos u toj zemlji, to bi se resilo posle..)



Ti ako imaš mađarski pasoš, ti si EU građanin, znači ne treba ti nikakav drugi identifikacioni dokument osim mađarskog pasoša. Tvoj pasoš je dokaz tvog boravka u bilo kojoj zemlji EU. Jedino treba da se prijaviš u mestu u kom hoćeš da budeš odnosno boraviš. Sa mađarskim pasošem možeš registrovati kola, stupiti u radni odnos (lakše od osoba koje nemaju EU pasoš) Taj identifikacioni dokument, tj. dozvolu borakva na koji ti misliš dobijaju oni koji su iz trećih zemalja, , to su sve zemlje koje nisu članice EU.
Za dozvolu je od reči do reči tako kako sam napisao 100%. Od trenutka kada se prijaviš naša dozvola ti važi 6 meseci, a imaš fore godinu dana da je prepišeš na dozvolu zemlje u kojoj si. U decembru sam prepisao srpsku dozvolu na dozvolu zemlje iz EU.Mora se polagati teorija i vožnja, s tim da vožnju moraš da voziš nekoliko časova da vide da kako znaš. Skoro kao početnik, s tim da početnici voze pun fond časova vožnje, a ti ne moraš, eto to je prednost i zbog toga je jeftinije, jer čas vožnje od 45 min košta 40 eura.
 
Odgovor na temu

bojan_sm

Član broj: 159071
Poruke: 74
*.dynamic.sbb.rs.



+72 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.06.2013. u 12:12 - pre 133 meseci
Da se malo ljudi vrate na temu učenja jezika, evo link ka brdu svih osnovnih knjiga i audio učenja:
http://kat.ph/hungarian-langua...ing-pack-updated-t6483824.html




Šta od dokumenata treba da popunjavam sa ove strane?
http://allampolgarsag.gov.hu/i...ticle&id=133&Itemid=71
Predajemo žena i ja, svako po svojim precima.
I dali treba naš venčani list?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3922359 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.