Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C segment - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1641661 | Odgovora: 5975 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina28.08.2013. u 17:23 - pre 130 meseci
Slazem se da ima nabrojano kojecega, ima i PET srafova na tocku, sto je napredak u odnosu na ranije golfove, ali ono sto me posebno nervira, kod svih piljara, nebitno da li piljarisu VW ili toyotu, ili koji god brend, je navodjenje dramaticnih "elemenata" paketa:

-retrovizori u nekoj boji, karoserije ili bilo sta drugo
-boja resetke hladnjaka ili ne, da li je vazno da je niklovan, simulacija nikla, crn ili u "boji karoserije"
-"nedeljiva" zadnja klupa(po meni vise mana nego "radost")
-"paket za pusace"..boks cigara ili pretplata na Marboro?
-"dekorativni detalji" kojekude, ili u prevodu cudo od kicerice..
-zadnje svetlo za maglu?..mislim, koji auto ga nema?

zatim nesto manje tragicni..tipa
-daljinska kontrola centralne brave..mislim za auto od preko 15k evra..razumeo bih da ga cene 6740 evra, pa da je poenta u svakom centu ustede...
-podizaci stakala svuda..takodje ..za "min 15k" auto..

ili jos dramaticnije, poznato od pre 50 godina
-prednji brisaci sa intervalskom kontrolom..kao da imaju PC racunar za brisace..

Vise me vredja ovako "prezentovana" ponuda..valjda vidis na modelu estetiku, oprema je nesto deseto...
ali naredjenje sefa je da "kobasica bude duza", listing mora da deluje impreesivno..kao pismeni..minimum na tri strane
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina28.08.2013. u 17:41 - pre 130 meseci
Julijeta se sa Golfom ne moze porediti ne zato sto je zenski auto vec zato sto je to los auto.


Trenutno se sa Golfom ne moze porediti ni jedan auto. Nazalost je tako. Zbog ovoga krivicu ne snosi VAG, vec konkurencija, koja koliko se moze primetiti, ne ulaze ni malo truda da ovo ne bude ovako kako jeste.

Automobili i modeli koji su po kvalitetu blizu Golfa, od njega su skuplji a oni koji su jetiniji od Golfa su losiji.

Vagenu je danas veoma tesko konkurisati. Da bi se do njega uopste stiglo mora se preskociti Skoda, a to ni najmanje nije jednostavno. Skoda je skoro neprobojan odbrambeni stit.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8419
*.dynamic.sbb.rs.



+1355 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina28.08.2013. u 17:44 - pre 130 meseci
@vladd, Astral

Kada bih sada kupovao auto napravio bih izbor između ova dva modela:

1) Golf 7 1,4 TSI Comfortline (za slučaj da mi je njegov gepek dovoljan)

2) Octavia 1,8 TSI Elegance (za slučaj da mi je neophodan veći gepek).


Dakle, umesto paušalnog pljuckanja koje samo razvodnjava temu i zbunjuje čitaoce jer ne pokazujete konkretnu alternativu, želim da kažete koji tačno auto je bolji izbor od ova a da je jeftiniji (ili makar da nije skuplji), naravno podrazumeva se da nije slabiji ni u jednoj ključnoj osobini.

Slušam predloge:
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 904
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+288 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina28.08.2013. u 17:56 - pre 130 meseci
Na prethodnoj strani imamo spisak opreme golfa 7 1.6 tdi trend evo i spisak za hondu civic 1.6 i-dtec sport. Cene su 20552 vs 19990 evra.

Honda nudi vise: 17" felne, tempomat, limitator,kameru nazad, senzore za kisu i svetla, mf volan, itd.



 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina28.08.2013. u 18:03 - pre 130 meseci
Ford Focus 1.6 Ecoboost Turbo 150KS Titanium (full oprema) - 19.650 evra

Za moje potrebe bi bio prvi izbor jer je jeftiniji od Golfa iljadarku a od ove Octavie Elegance skoro 2 iljadarke.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina28.08.2013. u 18:16 - pre 130 meseci
Ford jeste ozbiljan igrac mada ga mnogi izbegavaju. Bezrazlozno izbegavaju

Problem je u tome sto ima jako losu podrsku na ovim nasim prostorima.

Za 20.000 eura se moze kupiti Golf 7 2.0TDI sa 150 KS u Confortline opremi. Tesko da se za taj novac moze pronaci razcionalnije resenje.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina28.08.2013. u 18:50 - pre 130 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
@vladd, Astral

Kada bih sada kupovao auto napravio bih izbor između ova dva modela:

1) Golf 7 1,4 TSI Comfortline (za slučaj da mi je njegov gepek dovoljan)

2) Octavia 1,8 TSI Elegance (za slučaj da mi je neophodan veći gepek).


Dakle, umesto paušalnog pljuckanja koje samo razvodnjava temu i zbunjuje čitaoce jer ne pokazujete konkretnu alternativu, želim da kažete koji tačno auto je bolji izbor od ova a da je jeftiniji (ili makar da nije skuplji), naravno podrazumeva se da nije slabiji ni u jednoj ključnoj osobini.

Slušam predloge:



Kada bi ti ozbiljno slusao, ne bi uzeo ni jedan od ova dva. Bilo koji drugi je trenutno bolji u toj klasi cene, za kupovinu.
Kada bih MORAO, JA da biram, izabrao bih Oktaviju...

BTW, to su inace dva benzinska motora koja bih odabrao za seriju Golf. Dizeli 1.6 i 2.0..

Umesto dva navedena bih pre preporucio (i ja licno uzeo) Hondu Accord, 2.0i-VTEC makar bila skuplja X000 evra...

Ako bih gledao bas i samo na cenu, nize ili jeftinije, a da je u klasi, radje bih se pomirio sa Hyndaijem, zbog dodatne opreme, makar imao i X0 ks manje...

Jednostavno ne bih imao zivaca, pri finalnoj kupovini, da se borim sa problemima softvera, senzora, dopunskih detalja motora..superpunjaca, pumpe za vodu ili slozenog sistema za uljne pare..ili kineskog DSG..
 
Odgovor na temu

A-l-m-i-r
TZ

Član broj: 43748
Poruke: 180
*.165.61.176.bhb.ba.



+1 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina28.08.2013. u 20:14 - pre 130 meseci
Onako čisto informativno zašto golf ne nudi 1.8tsi?

Kod nas u bih razlika između confort 2.0 i higline je nešto više od 600eura, tako kad je već bal nek je .... :)

 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina28.08.2013. u 20:34 - pre 130 meseci
1.8 ne nudi jer ima 2.0 pa je marketing procenio da je ovaj prvi "nepozeljan".

Ima i drugih razloga, uglavnom netehnicke prirode.


Kod odabira Confortline ili Highline treba obratiti paznju. Meni licno vise odgovara Confortline, a nisam jedini. Highline nije bas za ove nase vukojebine. Kod VW-a se jos i moze podneti, ali kod, na primer, Audia verzije koje nose sportsku notu nisu bas udobne. (Nisu bas da se u njima voze trudnice )
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina28.08.2013. u 23:31 - pre 130 meseci
Treba sacekati da se razradi fabrika u Meksiku, za koju je predvidjen 1.8TSI u proizvodnji.

Sigurno ce se pojaviti na americkom modelu, posto je 1.4tsi sa americkim niskooktanskim benzinom nesto slabiji.

Dizel jeste skuplje gorivo, u USA, ali prednosti male potrosnje su znacajne. Mada je njima gorivo oko 1$ po litri..sto je zamalo duplo jeftinije od litre pojedinih benzina u EU...
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina28.08.2013. u 23:43 - pre 130 meseci
Nesto bas gledam.

Ne postoji realna potreba da se na jedom istom trzistu nude obe verzije. I 1.8 i 2.0

S druge strane VW ima jednu prazninu po pitanju zapremine izmedju 1,4 litarskog i dvolitarskog agregata i to samo po pitanju zapremine jer su po pitanju snage sve "rupe" popunjene.

Trenutno nema verzije Golfa od 170 KS koliko je posedovao Golf 5 sa 1,4 litarskim agregatom ili 160 koliko je bilo kod mk6, ali je za ocekivati da se uskoro pojavi i ta verzija sa snagom od 180 (190) KS. Ako se ovo desi onda realno ne postoji potreba za 1.8 litarskim motorom.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina29.08.2013. u 00:00 - pre 130 meseci
Citat:
Zarko Silic:
Za 20.000 eura se moze kupiti Golf 7 2.0TDI sa 150 KS u Confortline opremi. Tesko da se za taj novac moze pronaci razcionalnije resenje.


Daj odma 3 komada za te pare. Nažalost za 20k se može kupiti 1.6 tdi u toj opremi.

Poređenja radi za iste pare(20k eur) trenutno može da se uzme bmw 114d(1.6d 95 ks) u relativno klot opremi(lošija od trendline). Enterijer je simpatičan al materijali slabiji nego u golfu(znam da mnogi neće verovati).
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina29.08.2013. u 00:14 - pre 130 meseci
Nema sta da veruju. BMW se u tim manjim kategorijam nikada nije razmetao preteranom preciznoscu i preteramim kvaliteto enterijera.

Danas se automobil ne mora kupiti u Srbiji. Za uvoz iz EU placa se samo PDV i registracija. Procedura je prilicno jednostavna i zasto bi me neko naterao da po ceni 20 TDI, kupim 16 TDI?

Mislim da bi se i u Porsheu Srbija, ako vide da ste ozbiljan kupac mogla napraviti dobra cena. Dovoljno dobra da se ne isplati putovati na Zapad.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
217.9.102.*



+768 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina29.08.2013. u 09:06 - pre 130 meseci
Citat:
AstralPro: Na prethodnoj strani imamo spisak opreme golfa 7 1.6 tdi trend evo i spisak za hondu civic 1.6 i-dtec sport. Cene su 20552 vs 19990 evra.

Honda nudi vise: 17" felne, tempomat, limitator,kameru nazad, senzore za kisu i svetla, mf volan, itd.
Tako je vec bolje, konretan model, konkretne cene. Realno gledano, ovo je bas dosta opreme i solidna motorizacija za ispod 20k. Ja licno ga ne bi kupio jer pored dizajna, razocarao sam se kvalitetom enterijera, ergonomijom i prostorom za glavu na zadnjoj klupi. Golf je ostavio mnogo bolji utisak na mene od honde civic.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina29.08.2013. u 09:23 - pre 130 meseci
Bila bi najbolja kombinacikja kada bi se Boschov motor iz Honde ugradjivao umesto Siemensovog u Vagena

Zato sam na strani 20 TDI koji je skuplji svega desetak posto od ovog 1,6 litarskog, inace zbog onog "ispod 100 mg CO", 16TDI je samo neznatno jeftiniji od 2.0.
Realno bi trebao biti jeftiniji najmanje 5.000 eura, a nije.


Najsmesnije u celoj prici je to sto kupci Honde (ne samo honde vec i drugih japanskih vozila) misle da kupuju, ne znam kakav japanski kvalitet i ne mozes ih ubediti u suprotno. , mada, pun respekt za ovaj mali, 1.6 i-dtec , trenutno najsavremeniji dizelas na svetu.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina29.08.2013. u 10:09 - pre 130 meseci
Mislim da bi golf trebao da izbaci 2.0 benzinac iz standardne verzije, pa neka ga ugradjuje u egzotiku.

1.4 i 1.8 TSI su sasvim dobar izbor, a od dizela 1.6 i 2.0.

Jeste Golf 7 laksi 100 kila od prethodnnika, ali je preostalo ipak 1200kg..i cetiri masna putnika, malo bagaza... eto blizu dve tone mase. To neadekvatno mali motor moze da nosi, samo uz (pre)veliku potrosnju.

Snazniji motori ce zadovoljiti nivo snage i OM-a na nizim obrtajima, i odrzace se potrosnja sogurno ispod 7 litara, sa dizelima i manje od 6...
Za realnu upotrebu, to je auto od 4,2 metra i 1200kg, koji ce se koristiti i po krivinama i po uzbrdicama, i meksom i ostrijom voznjom.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina29.08.2013. u 11:51 - pre 130 meseci
Citat:
vladd
Mislim da bi golf trebao da izbaci 2.0 benzinac iz standardne verzije, pa neka ga ugradjuje u egzotiku.
1.4 i 1.8 TSI su sasvim dobar izbor, a od dizela 1.6 i 2.0.


Jest, a kako bi onda ubedili kupce da se od Skode i Seata, ipak neso razlikuju

Svakako da je 1.8 dovoljan. Ako su iz 1.4 sa lakocom izvlacili 170KS jos pre 10 godina, sa 1.8 to bi moglo bar 30 KS vise soto je svakako OK.

Problem je, kao sto sam rekao, marketinske prirode i odnosi se uglavnom na odnos snaga u okviru kompanije. Mora se precizno znati ko pije, a ko vodu nosi.
 
Odgovor na temu

A-l-m-i-r
TZ

Član broj: 43748
Poruke: 180
*.165.61.176.bhb.ba.



+1 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina29.08.2013. u 14:08 - pre 130 meseci
@Zarko
zašto vam više odgovara confor od higline?

Prijatelji koji su uzimali nova auta iz vw(golfovi,pasati,oktavije,leoni,a3,a4 itd) grupacije su obično 1.9 tdi, 2.0 ili sad ovi novi 1.6, skoro ne znam nikoga da je kupio tsi.... ako je neko kupio benzin onda je to manji gradski auto sa starim motorom mislim da nisu ti tsi.. pa sam tu malo skeptičan bar što se tiče moje okoline...

Ovaj stari 1.8 motor u vw više ne rade ni za pasata, i cc-a ide sad 1.4 160ps, pa kontam da nisu stare zalihe koje idu u slabijeg brata skodu?





 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina29.08.2013. u 14:10 - pre 130 meseci
Da, zamlacuju kupce da danima biraju kombinaciju koja bi im odgovarala malo za ovo malo za ono:)

A onda se umesaju dileri, pa nude samo ono sto je na lageru, ili da se ceka par meseci.

U svakom slucaju, ne bih "otklizavao" na Skodu, ako je vec VW u pitanju. Mozda na Seata, ali kada pogledam Jettu 2.0TSI ...ne vidim sta bi to bilo bolje iz palete, pa jos za slicne pare.

A i surova cinjenica je da su Dzete uvek bile tretirane kao "sedan" golf, ali sa nizom cenom..

Nazalost, samo ce se Ameri omastiti o povoljnost kupovine, za ovu Dzetu je vec cena projektovana na oko 28k€ ili nesto vise, za Evropu..
I to samo u highline opremi...
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina29.08.2013. u 15:47 - pre 130 meseci
Citat:
A-l-m-i-r: @Zarko
zašto vam više odgovara confor od higline?

Prijatelji koji su uzimali nova auta iz vw(golfovi,pasati,oktavije,leoni,a3,a4 itd) grupacije su obično 1.9 tdi, 2.0 ili sad ovi novi 1.6, skoro ne znam nikoga da je kupio tsi.... ako je neko kupio benzin onda je to manji gradski auto sa starim motorom mislim da nisu ti tsi.. pa sam tu malo skeptičan bar što se tiče moje okoline...

Ovaj stari 1.8 motor u vw više ne rade ni za pasata, i cc-a ide sad 1.4 160ps, pa kontam da nisu stare zalihe koje idu u slabijeg brata skodu?



Diskutovati u tvom kraju po pitanju dizelasa protiv benzinaca je prakticno nemoguce. Vec u samo startu dizelasi su u prednosti. Ako ne sa tehnicke strane onda sigurno sa one druge, balkanske psiholoske.

To bi, ako prevedemo u prostore atletike, izgledalo kao kada bi Usainu Boltu na 400 metarskoj trci dali prednost od 100 m misleci da ga do cilja prestignete. Svi ce se sloziti da je to nemoguce. Da je obrnuto, pa je nemoguce stici prvi do cilja.

----------------------------

Konfortlajn je po pravilnu meksi i udobniji auto sa istim performansama kao i hajlajn; Tako da prednost dajem konforu. Niskoprofilne gume i siroke felne, tvrdje ogibljenje, manji klirens, na nasim putevima mogu samo biti nedostatak. Nikako prednost.



P.S.

... ali mozda su dizelasi malo bolji u izrazito brdskom podruciju. Lakse podnose vece uspone i znacajno manje trose u tavim uslovima.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1641661 | Odgovora: 5975 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.