Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C segment - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1641686 | Odgovora: 5975 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina25.08.2013. u 09:10 - pre 130 meseci
Pa cekaj sad. Opet je logika zatajila.

Kako to mislis prosecnog vozaca? Ako je u pitanju prosecan vozac kome, kako kazez desetinke ne igraku ulogu sa cime se i ja slazem, kako onda objasnjavas cinjenicu da je proslog meseca prodatao samo 3 Alfe (u Srbiji, a ni van Srbije odnos nije bolji)? Sta je onda to sto prosecnog kupca nagoni na to da Alfu zaobidje? Sudeci po broju prodatih primeraka, zaobidje u najsirem mogucem luku?

Da li je to mozda kvalitet u pitanju, dizajn, ili nesto trece? Da nisu mozda kupci gadljivi na kvalitet i dizajn?

P.S.

NM

Stari TSI iz vremena Golfa 5 namerno sam spomenuo jer ni ova Juliteta nije bas mladjana djevojka. Nisam je vozio, ali vecina je nije ni videla a kamoli vozila. Vozio sam Bravo sa 14T motorom i njega sam uporedjivao sa G5 TSIom. Oni mogu biti slicni samo papiroloski (i to neupucenim posmatracima). Na drumu su nebo i zemlja.



[Ovu poruku je menjao Zarko Silic dana 25.08.2013. u 10:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8419
*.dynamic.sbb.rs.



+1355 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina25.08.2013. u 11:11 - pre 130 meseci
Vladd, postavio sam eksplicitno pitanje na koje ponovo ni reč nisi rekao (bilo je slično u celoj ovoj temi, u kojoj si prevazišao sebe).

Da ne pišem ponovo, evo citiraću ga:

Citat:
Nebojsa Milanovic:

Sada bih voleo da Vladd objasni kako to da papirološki "30KS jača" (!?) Alfa ima potpuno iste performanse kao ovaj osrednji Golf?

Naročito objasni podatak o jednakom ubrzanju 0-160 koje bez ikakve sumnje pokazuje da ta dva motora imaju jednaku snagu, i to uprkos specifikacijama po kojima bi Alfa morala da bude 30 KS jača.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina25.08.2013. u 13:30 - pre 130 meseci
Citat:
Sto se testa tice, rezultati govore o odabiru prenosa u menjacu, koncipiranih, ili odabranih za IPAK "porodicni" svakodnevni auto..


Ni rec, samo recenicu!

Ili par recenica?

Da li si ocekivao da "proteziram" alfu tako sto cu da guglam prenosne odnose u menjacu?

Da li mislis da treba da analiziram vrtloge iza hecbeka(ili kompakta) i da razmatram zasto rezultati nisu bolji?
Takav oblik nije za ekstremne trke, mnogo se gubi snage, mnogo snage treba dodati da bi se ostvario mali pomak(u desetinkama sekunde)

Uglavnom, u tim sferama se "kriju" razlike....

Dovoljno je bolja aAlfa za par hiljada evra MANJE..ako posmatram OVE karakteristike..koje se forsiraju kod Golfa..a nisu VREDNE para zahtevanih za golfa...

Navodim parametre, da bi se razumela koncepcija "ustedi(ustini) pomalo ali svuda", koncepcija pravljenja "dizela" od benzinca, i da bude JASNO, da 1.4TSI nije JEDINO "cudo" tehnike na TRENUTNOM trzistu, sto bi mu, priznajem, davalo neko pravo da zahteva vecu cenu, ali ako je DRUGI ...za "drugog" nema osnova za "ekskluzivitet" visoke cene
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina25.08.2013. u 13:59 - pre 130 meseci
Citat:
Zarko Silic:
Pa cekaj sad. Opet je logika zatajila.

Kako to mislis prosecnog vozaca? Ako je u pitanju prosecan vozac kome, kako kazez desetinke ne igraku ulogu sa cime se i ja slazem, kako onda objasnjavas cinjenicu da je proslog meseca prodatao samo 3 Alfe (u Srbiji, a ni van Srbije odnos nije bolji)? Sta je onda to sto prosecnog kupca nagoni na to da Alfu zaobidje? Sudeci po broju prodatih primeraka, zaobidje u najsirem mogucem luku? ;)

Da li je to mozda kvalitet u pitanju, dizajn, ili nesto trece? Da nisu mozda kupci gadljivi na kvalitet i dizajn?

P.S.

NM

Stari TSI iz vremena Golfa 5 namerno sam spomenuo jer ni ova Juliteta nije bas mladjana djevojka. Nisam je vozio, ali vecina je nije ni videla a kamoli vozila. Vozio sam Bravo sa 14T motorom i njega sam uporedjivao sa G5 TSIom. Oni mogu biti slicni samo papiroloski (i to neupucenim posmatracima). Na drumu su nebo i zemlja.



[Ovu poruku je menjao Zarko Silic dana 25.08.2013. u 10:21 GMT+1]



Ona je namenjena prosecnom kupcu a ne reli vozacu...ili nekom trkacu, ne wanabee

A logiku na Balkanu ces morati SAM da trazis:), ja sam davno odustao.

Po meni je ove 3 Alfe u Junu civilizacijski uspeh Balkana!

Vozio sam tri alfe, 156, 147, i pre svih 75-cu(3.0v6)..sa kojom bi bilo problematicno poredjenje, posto je imala raspored masa takav, da lezi na drumu kao pegla..i ide kao promaja..
A utisak u 156 je oko dva puta bolji nego u golfu 5(vozen uporedo sa alfom u par meseci)
147 odaje nesto losiji utisak od golfa

BTW, broj prodatih vozila bi trebalo odvojiti, na broj SLUZBENIH, i na broj PRIVATNIH, ako zelimo da zamislimo "logiku kupca", i sta ga je navelo na kupovinu..

Razne tender mahinacije, trosenje tudjih, a narocito drzavnih para, zaista ne mogu da naprave sliku o "kvalitetu" vozila putem "statistike prodaje"..sto se implicira?
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina25.08.2013. u 14:20 - pre 130 meseci
Citat:
vladd
Dovoljno je bolja aAlfa za par hiljada evra MANJE..ako posmatram OVE karakteristike..koje se forsiraju kod Golfa..a nisu VREDNE para zahtevanih za golfa...
Golf 7 1.4 TSI bez dsg-a nije uopste skuplji od ove alfe. Ne znam odakle vadis cene



Citat:

Testirani model ima 1.4 MultiAir turbo benzinac koji razvija 170 konja i uz bogati Potenza paket opreme na koji je dodata i metalik boja i zadnji podizači stakala, pa je ukupna cena testiranog modela 21.602€.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina25.08.2013. u 15:29 - pre 130 meseci
Citat:
Take the similarly priced Volkswagen Golf 1.4 GT TSI DSG. It has less power and torque than the 1.4 MultiAir petrol Giulietta, while CO2 emissions are 18g/km higher than the Alfa’s 121g/km figure. The VW’s combined economy of 44.8mpg is nearly 10mpg adrift of the Alfa’s 54.3mpg, too. All this means the petrol Giulietta will be taxed at 15 per cent as a company car in 2012, while the Golf’s higher list price means it will be taxed at 18 per cent.

Read more: http://www.autoexpress.co.uk/a...eo-giulietta-tct#ixzz2czMsYK2Y


Pa odatle odakle i ti. Govorimo i POREDIMO 1.4TSI sa DSG, posto i Alfa ima TCT


Hoces da TE manje BOLI ako kazemo da postoji i "jeftiniji golf", 1.2TSi..koji i nije "golf"

Postavljam PITANJE "ljubiteljima" mesa koji jedu kupus, tj GOLFA!

Da li je TO metod "poredjenja" golfa..kada je rec o ceni "gledamo" najjeftiniji, a kada je rec o snazi, gledamo "najskuplji"

Kada nadjemo automobil koji je oduvao "benchmark vozilo", po SNAZI(za istu kubikazu!), BRZINI, STEDLJIVOSTI, CENI, ZAGADJENJU...onda nam se ne svidja pepeljara ili dugme na gepeku?????

Lepotu ne spominjem, licni ukus...


Razlika izmedju 23259 i 21602 je 1500evra..sto je "par hiljada"...jel moze?

Jasni, detaljni, podaci, koji ne uzimaju u obzir(zanemaruju) KILAVU istoriju kvarova kod VW-a..




 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina25.08.2013. u 15:35 - pre 130 meseci
Citat:
vladd:Pa odatle odakle i ti. Govorimo i POREDIMO 1.4TSI sa DSG, posto i Alfa ima TCT
Zasto sa DSG kada alfa o kojoj pricas i ciju si cenu od 21620 Eur naveo ima manuelni menjac?



Probao sam da nadjem koliko je skuplja alfa sa TCT menjacem u Srbiji, ali nisam uspeo. Medjutim, posluzice i razlika u ceni koja je u DE



Znaci, uzimajuci u vidu da je oko 2000 Eur skuplja verzija sa TCT menjacem, moze se reci da je cena alfe iz Vladd-ovog linka sa TCT menjacem oko 23500. U vrh glave, par stotina eur razlika u odnosu na golfa tako da nema govora o hiljadama eur i red bi bio da prestanes sa takvim spinovanjem jer ne prilici ni tebi ni ovom forumu.

EDIT: Sad tek vidim da je razlika par stotina eur na strani golfa sto je jos crnje i gore u poredjenju sa tim da je golf nekoliko hiljada eur skuplji


[Ovu poruku je menjao tdusko dana 25.08.2013. u 16:59 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina25.08.2013. u 18:24 - pre 130 meseci
Da je kojim slucajem razlika, ne 2 hiljade, vec 5 hiljada eura, ne bi se nista promenilo kada je prodaja u pitanju.

Nema te sile koja ce prosecnog (vecinskog) kupca naterati da kupi Julietu pre Golfa 7 20TDI, ne u Srbiji, vec ni u samoj Italiji. Jednostavno, ta dva auta su neuporediva.

Bez ugradjenog LPGa ovu Alfu je nemoguce prodati. To su ocigledno i oni sami shvatili pa na evropskom trzistu nude verzije sa plinom.

Broj prodatih Alfi spada u domen statisticke greske pa ne znam da li uopste ima smisla o njima diskotovati. Pogoto da li ima smisla porediti je sa najprodavanijim automobilom u Evropi? Tehnicki najobrazovanijeg, evropskog kupca sve je teze prevariti jer vrlo preciozno zna sta kupuje.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8419
*.dynamic.sbb.rs.



+1355 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina25.08.2013. u 18:29 - pre 130 meseci
Vladd, video si da sam ti u ovoj temi oprostio neverovatna spinovanja i teške uvrede (najteže od njih sam posle uklonio), što se sa tobom redovno dešava kada god se uđe u neku konkretniju priču.

Takvo ponašanje ubuduće neću dozvoljavati, jer ono niti priliči godinama učesnika ovde, a ni ugledu koji ES ima. A što je najbitnije, za tim nema ni bilo kakve potrebe, jer su stvari o kojima se ovde diskutuje vrlo egzaktne i one uopšte ne podležu ni spinovanju a ni tendencioznom tumačenju, ma koliko se ti ili bilo ko drugi u tome trudio.

Dakle, dao sam link koji pokazuje da su performanse ova dva auta jednake, pri čemu je jedan od njih po specifikacijama čitavih 30KS jači, što je ogromna razlika.

Tražio sam da objasniš ta merenja i da kažeš gde se ta razlika izgubila, a ti pišeš stvari koje nikakve veze sa tim nemaju. Prenosni odnosi takođe u ovom slučaju ne utiču, a ako je neko na ES-u pričao o prenosnim odnosima i njihovom uticaju, onda sam to ja.

Na ovu vrstu merenja prenosni odnosi nemaju uticaja (ili utiču zanemarljivo malo), a pogotovo ne utiču na podatak koji je najilustrativniji, a to je ubrzanje 0-160 (ili 0-200 koji se koristi za jače aute), a koje je direktna mera snage motora.

Prema tome, po izvrešenim merenjima vidimo da ova dva motora imaju jednaku snagu, i to je nepobitna činjenica.

Osim toga, što se tiče cene, pomenuo sam da je Golf VII i jeftiniji od te Alfe čak i u kupovini. U to takođe nemam nikakvu sumnju, spominjao sam već da za 1.4 TSI Comfortline lično sam dobio cenu ispod 20k, što mogu ponovo da potvrdim i po potrebi okačim ovde.

Dakle, pozovi sutra uvoznika Alfe i raspitaj se o ceni tog auta (pazi samo da bude ovaj sa papiroloških "170KS" i odgovorajućom opremom), pitaj za popuste itd, i finalni podatak koji dobiješ saopšti ovde.

Time će nestati svaka sumnja i o ceni, što će upotpuniti sliku o isplativosti kupovine oba ova automobila.


edit: par slova

[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 25.08.2013. u 23:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

A-l-m-i-r
TZ

Član broj: 43748
Poruke: 180
*.165.61.176.bhb.ba.



+1 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina25.08.2013. u 19:30 - pre 130 meseci
Možel mala pomoć od vas, vidim da baratate brojkama i znanjem u praksi, probali ste vozila, motore razne itd..

Imam golfa 5 77kw onaj od 105ps, eh sad zainteresovan sam za neki tsi obzirom da ne prelazim puno godišnje do sada u prosjeku 12hiljada, dizel verzija mi nije toliko bitna zbog male kilometraže, po meni ovaj motor je mjera dok nisam nabacio 17 felge i to je već bilo za mene slabo tako da sam uradio remap na 140 i to je to i tako vozim auto i danas dan.... to je za mene mjera ide fino u svim situacijama ne troši puno u prosjeku 6, vozim 'normalno' i koristim snagu samo kad mi treba ...

Isao bi na taj tsi motor, ovaj od 140ks, ili u pasatu 160ps, eventualno cc, kakve perormanse mogu očekivati u odnosu na ovaj gore motor.rijetko idem preko 140km/h jel u bih nemam gdje to voziti :) autoput nula bodova... ali ima dosta brda :)

Svaki savjet je doborodošao ;)





 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina25.08.2013. u 20:16 - pre 130 meseci
Znam ja jednog skoro narucio novu giulietu 1.8t i pri prvom paljenju kod dilera mu izbaci oil pressure low. Naravno uzeo je nazad kaparu i kupio polovnog golfa.


True story.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina25.08.2013. u 22:36 - pre 130 meseci
Kao prvo i osnovno, ja ne spinujem za Alfu ili Miskovica, zasigurno.

Ako nesto i "spinujem", mada je to grub izraz, vise navodim na tehnicka razmisljanja, da bi se izbeglo spinovanje marketinga raznih brendova, "spinujem" u korist kupca...

A brendomanija mi je strana, mozda malo vise volim neka vozila, ali konkretne modele raznih brendova, sigurno ne postoji brend "favorit".

Ako je spinovanje iznosenje zvanicnih podataka, onda nemam reci. Recimo, Milanovicu, da to nije dokaz tvog spinovanja da "vw-ovih 120ks su jaci od bilo kog drugog brenda", secas se?

Sebi takvu izjavu ne bih dozvolio..ma koji brend da je u pitanju...120ks je 120ks..

Sto se tice ubrzanja od 0-60..moguci su neki priblizni rezultat iako auto ima finalnih vise KS, zbog strmine i oblika krive obrtnog momenta, zbog odnosa u menjacu, cinjenica da i ALfa dizel ima bolja ubrzanja 0-60 od benzinca..naravno kasnije se razlika gubi..

Jednostavno je multiair tehnicki bolje resenje, bolje cak i od BMW-ovog, ali je trenutno u vlasnistvu Fiata i GM, mada bi lepo cucnuo na neki BMW sestak, naime, multiair sistem, za razliku od ostalih "varijabilnih ventila" koji menjaju tajming i visinu otvaranja ventila, multiair omogucava, simulativno, promenu oblika brega radilice.

Sistem je razvijan 10 godina, i za sada se pokazao kao najbolji, i najkompletniji.
Omogucava manju potrosnju, jos manje zagadjenje..itd, nazalost sto se stvari krecu u tom smeru.

Da li su lazni ili pravi 170KS, sumnjam da lazu, mislim da Alfa ima ozbiljniju istoriju "snage" od VW-a, nazalost u manje ozbiljnoj zemlji se nalazi, pa je u stanju u kom jeste..
Alfisti ionako svaki model kace na dyno..pa koga ne zeza net kao trenutno mene, neka ih progugla..
http://www.alfaowner.com/Forum...figures-for-the-giulietta.html

Mislim da su testovi novinarski relativno korektni, sa manje od 170KS ne bi bila u tom "drustvu"

Na osecaj u voznji utice znatno bolje PREDNJE vesanje Alfe, i to mi se svidja i pri nizim brzinama, tu nemam sta da dodam, moj osecaj je sustinski nebitan, ali je tehnicko resenje ozbiljnije..


Sustina diskusije nije sta bi odabrali(ja ne bih kupio ni jedan od ova dva, npr), ili konkretno kupili, nego da razumemo koncepcije, i sustinu pravljenja vozila.
Na konkretnu kupovinu moze da utice nekoliko netehnickih faktora, neki masan popust, dobar, povoljan kredit, zenina naredba...:)

Onaj ko voli bedz, to postujem, to je veliko pravo i licna privilegija, i zadovoljstvo da se potrosi novac na voljenu stvar, ali takav ljubitelj je uskracen racionalnije diskusije, i svakako ce videti trn u tudjem oku, a u svome nece primetiti balvan..
Oko toga ne vredi da se sporimo, besmisleno je, onome kome je Golf najbolji, bice najbolji i da je najgori. I to je licno pravo!

I to samo treba konstatovati, ne treba praviti sukob oko necije ljubavi, taman posla, mozda poneku salu, ali jedino treba nastaviti tehnicku diskusiju, za one neutralne korisnike, koji bi da nesto vise saznaju o vozilima, da pocnu da posmatraju vozila na nenovinarski nacin...tehnicki ozbiljnije, sa koncepcijskog i upotrebnog aspekta, a ne da im advertajzing kroji "potrebe"... za njihove pare
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8419
*.dynamic.sbb.rs.



+1355 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina25.08.2013. u 23:01 - pre 130 meseci
Citat:
vladd:  Recimo, Milanovicu, da to nije dokaz tvog spinovanja da "vw-ovih 120ks su jaci od bilo kog drugog brenda", secas se?

Sebi takvu izjavu ne bih dozvolio..ma koji brend da je u pitanju...120ks je 120ks..

Vrlo dobro se sećam šta sam rekao, a nema potrebe prisećati se kada je sve vrlo lako dostupno. Evo šta sam rekao:
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Ako već hoćeš da budeš precizan, onda budi:

Alfa 147 2,0 TS nema ni blizu tih 150KS koliko su joj napisali, jer da ima, imala bi ubrzanje i bolje od od tih fabričkih 9,3. Međutim, ona ima tačno onoliko koliko sam rekao, 10 sekundi: http://www.zeperfs.com/en/fiche4-alfa-romeo-147-2-0-selespeed.htm

Za Golf IV 2,0 nisam našao podatke sa testova, ali mogao bih da se kladim da njegovih 115 KS u 95% slučajeva vožnje jače grizu nego tih "150" Alfinih, a dokaz za to je činjenica da Golf 2,0 razvija max. obrtni momeat na 2400 obrtaja, što je misaona imenica za Alfu koja to čini tek na 3800 obrtaja. To je ogromna razlika u korist Golfa.

Dalje, osim toga taj Golfov 2,0 motor je vrlo jednostavan po izvedbi (ne i po projektovanju, jer je rađen iz više iteracija i dugo usavršavan), i bukvalno neuništiv, a održavanje za njega nije skuplje nego za najobičniju 1,4 75 KS verziju.

Svako ko zna šta je kriva obrtnog momenta i kako njen oblik utiče na vožnju može da razume suštinu koju sam ovde pomenuo: 115 KS VW 2,0 motora u 95% slučajeva vožnje jače grizu nego tih "150KS" Alfinih. To ne znači da je 115 KS jače od 150 (iako je razlika vrlo mala), nego znači tačno to šta sam rekao, ništa više, ništa manje.

Ali nije tu poenta samo u VW-u, niti on jedini ima takve karakteristike, o njemu se samo najviše priča. Vrlo često isto ili čak više važi i za recimo BMW, samo se o njemu manje priča.

Dakle, ono što je bitno to su rezultati merenja i u situaciji kada njih imamo (u međuvremenu sam našao merenja i za VW 2,0, pa možemo i njih da priložimo), besmisleno je navoditi fabričke podatke za koje smo se bezbroj puta uverili koliko su netačni.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina25.08.2013. u 23:03 - pre 130 meseci
Zarad tacnih informacija, priznajem gresku (ko veruje novinarima, taj ima magarece usi), cena je 22900 za Alfu sa TCT menjacem
http://www.stojanov.rs/alfarom.../ALFA-ROMEO-GIULIETTA-2013.pdf

U BG-u su neke cene(nema takvog izbora kao u NS) i 1000 evra vece...cisto da se zna..BTW, trebalo mi je 2 sata guglanja...zbog dragog telekom interneta...nakacili se i Bia i CIa i mi606..
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina25.08.2013. u 23:11 - pre 130 meseci
Vidim, jos se ne spava:)

Neka je besmisleno prilagati fabricke podatke, moramo od necega da pocnemo.

Lako cemo ih "raskrinkati", na opste zadovoljstvo, ako su podlozni raskrinkavanju..

Dok ne dodjemo do prave istine, mnogo lagarija moramo da izbegnemo, zato i sluzi diskusija i suceljavanje misljenja.


Kao drugo, sto se tice "grizenja", nije taj osecaj nepoznat, pogotovo ako se snaga isporuci na niskim obrtajima, ali, kao sto vidis, konkurencija ne da ne spava, nego sutira krunu.

Strmina OM-a ce svakako dati neke pocetne prednosti, i osecaje "lepljenja", grizenja ili kidanja, ali postoji i ono "kasnije"..

MAda je i to stvar ukusa, mislim da je zanimljivija rasprava o tehnici.

A sustina moje price i potenciranja drugih resenja je da je Golf i sa ove strane "osvetljen" kao skup proizvod, ne apsolutno, nego prosto nije "lider"..i to tamo gde je najvise "naslonio" marketing.

ALi ima jednu stetnu osobinu, stetnu po kupca, sto "povlaci" i ostale na dizanje cene..sto se oberucke prihvata kod proizvodjaca, na zalost potrosaca..
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina26.08.2013. u 00:19 - pre 130 meseci
A koji te to onda automobil lider u golf klasi ako kazes da to nije Golf?


Postoji vise standarda po kojima se iskazuju podaci o snazi vozila pa nije nista neobicno da se "osecaj" u voznji razlikuje kod automobila koji daju isti podatak o snazi. Proizvodjaci retko daju podatke o tome kako su vrsena merenja.

Prema nekoj mojoj statistici, na primer, japanski benzici imaju manje nego sto je napisano, ali dizelasi imaju vise.

Kod Nemaca i dizelasi i benzinci imaju vise od napisanog.
Italijani pisu otprilike onoliko koliko auti imaju.
Francuzi generalno imaju manje od napisanog.

Ovo je vrlo relativno i uzorak nije reprezentativan. Recimo da je na jedno stotinak komada i da je rec o vozilima srednje generacije. Ne najnovijim.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina26.08.2013. u 11:02 - pre 130 meseci
Medju golfovima je najbolji golf 7.
Moj licni ukus je okrenut ka petici.

"Golf klasa" je "novinarski"(neki tvrde marketinski) termin, za male hecbek automobile, dok nisu odlucili da ih istegle, sa 3,8 na 4,2m

Tada je "golf" pobegao u c segment ili malo poblize u kompakt klasu(blize pojasnjava oblik karoserije)..

Svakako je istina da je u vrhu, i da bilo ko ko zeli da se pojavi u toj klasi, mora da "osmatra" golfa, on pruza odredjena iznenadjenja u tehnickom smislu, pa je tesko da se bude pasivan, u konkurenciji.

Najveci njihovi problemi su, inertni inzenjering(kao da su u socijalistickom savezu), plivaju mrzovoljno u konstrukciji od teskog pocetka do polovicnog proizvoda, ili uzmu neko resenje i isteruju mu bubice, razvijaju i prilagodjavaju ga do upotrebljivosti, tipa DSG.

Ne dozvoljavaju sebi konfor "punog" i ozbiljnog razvoja, zasto, to bas ne znam(ne zelim da ulazim u kvalitet ili mastovitost inzenjera), ali sebi nece dozvoliti da nesto razvijaju 10 god, kao npr multiair sistem..

Drugi problem je koncept, krojen vise za ekologiju(ali ne i maksimalno uspesan, posto ocito ima i boljih), a onda kada zapne u tom konceptu, koce pravilnike i odlazu nove granice zagadjenja. Moze im se..

I treci, po meni najgori(najgori od ova tri problema), konfigurisanje automobila prema marketingu, i nekim cudnim kalkulacijama u proizvodnji. Paketi opreme, elementi vozila, vrsta i kolicina opreme..i NACIN kako se ta oprema kombinuje.

To su, po meni, tri aljkavosti, koje golfu kao golfu obaraju imidz. A na sve to, zabasurili su svoje mane, i forsiraju cenu.

Od svega sto nude, mogli su se zadrzati na par dizela i par benzinaca. Odbaciti "socijalnu" verziju, i napraviti par paketa opreme.

Ionako rade naknadno jos bar tri, ako ne i pet podverzija, tipa R, GT, GTI, nekakav city, karavan.. i kao posebnu seriju su mogli da ubace i hibrid ili elektromobil..to posebno

I onda bi "golf" licio na golfa..kome treba jeftino, neka kupi pola(ne pola golfa:))

Imao bi "srednji" i visi paket opreme, sa recimo kamerama umesto prejeftinih i besmislenih senzora za parkiranje, imaju odlican sistem za kocenje nakon sudara, trebalo bi ga uvrstiti u NCAP, vise nego neke druge "gluposti", sa aktivnim ubijanjem suma u kolima, sa recimo posebnim paketom stelujucih amortizera...da ne spominjem kakve su sve sitne a fine detalje mogli da preuzmu sa luksuznijih modela, i da imaju realniji osnov visoke cene...

Nisu to zeleli, teraju nesto "svoje", koje je mnogo vise udaljeno od kupca koji nije zamagljeni fan VW-a, a cak i da sam ozbiljniji fan, svakako bi Jetta bila bolji izbor.
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 904
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+288 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina28.08.2013. u 16:29 - pre 130 meseci
Trziste ce pokazati da li je pristup VW-a ispravan ili ne, ali mislim da ce zadrzati poziciju na racun neke stare slave umesto da se bave unapredjenjem ponude i pristupacnijim cenama jer VW je po difoltu narodski auto (tj trebao bi biti).

Traze 20.000 evra za G7 sa kilavim motorom od 80 ks i opremom od pre 15 godina. Cist bezobrazluk i prodavanje magle tj brenda! Da je 14-15 hiljada pa i nekako.

Cene za srednji i visi nivo opreme su takodje previsoke. Nijedan G7 (osim sportskih verzija) ne bi smeo da predje 20.000 evra.

Jos samo ostaje nedoumica koji je to auto bolji od golfa a isto kosta




 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
217.9.102.*



+768 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina28.08.2013. u 16:46 - pre 130 meseci
@AstralPro

Pricas napamet i trolujes za sve pare. I to na istoj strani na kojoj se nalazi cenovnik i na kojoj smo utvrdili da golf danas nije nista skuplji od pojedine konkurencije. Ovo "pojedine" zato sto smo samo pojedine ukljucivali sa konkretnim brojkama u raspravu. Ubedjen sam da se na slican nacin moze pokazati da giulietta nije jedini konkurent od koga golf nije skuplji, ni malo.

Sto se opreme tice, golf u osnovnom paketu ne zaostaje ni za jednim konkurentom, sta vise, videli smo u poredjenju sa Fiat Bravo da ima mnogo vise. Posebno dobro su opremljeni danasnji golfovi sto se bezbednosti tice. Uostalom, evo sta se dobija u osnovnoj(trendline) opremi:

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 904
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+288 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina28.08.2013. u 17:22 - pre 130 meseci
Ne pricam napamet vec sam u pravu za sve pare (svih 20.000 evra).

U trend paketu se dobijaju vazdusni jastuci, esp, climatronic i mp3 plejer.
Ostalo sto navode je must have za svako vozilo na svetu u 2013.


Dark-silver-silk-mat dekorativni detalj, retrovizori i branici u boji vozila i zamisli PREDNJI BRISACI SA INTERVELSKOM KONTROLOM - kakvo pro**ravanje! Dobijaju se i gume 195/65/15 hvala im do neba :D Crna resetka hladnjaka? Pa nece valjda biti zuta?! Ne razumem poentu ovog spiska opreme zaista.

Sramota je sto za spisak opreme navode ovakve budalastine. Tipican primer marketinga za ne previse pametne kupce.

ps:Giulietta je zenski auto, nije za poredjenje sa golfom.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1641686 | Odgovora: 5975 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.