Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Atomix 4.0 dostupan za download

[es] :: Linux :: Atomix 4.0 dostupan za download

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7541 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.200.115.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Atomix 4.0 dostupan za download05.01.2007. u 13:19 - pre 211 meseci
Sorry vec radim na jednom domacem projektu ;-) O kome ce biti vise reci uskoro.
Pravac u kojem sam ja krenuo je nesto poput flameyes ideje o merge-u
gentoo-a i BSD kernela. To mi se npr jako svidja a nije dovoljno razvijeno.
To je nesto novo i ta simbioza moze da uspe. Generalno u vezi Atomixa ne znam
sta bih dodao , jednostavno takav mu je koncept fedora-like koji upste ne volim.
Ne razumem zasto nema komentara pogotovu za nas domaci distro valjda smo mi jos
uvek closed-mind.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Atomix 4.0 dostupan za download05.01.2007. u 19:18 - pre 211 meseci
Turati portage sistem pored odlicnog port i pkg_add sistema kod BSD-a nema nikavog smisla...
Na kraju krajeva i apt i portage su kao svoj uzor imali port sistem...
Imao sam prilike da jedno vreme koristim FreeBSD i morao sam(nazalost)da odustanem jer koristim dial-up-samo cu reci da je njegov port i CVSup sistem zakon u odnosu na ono emerge plagijat cudo kod Gentoo-a :-)

Sa druge strane,ja sam takodje primetio averzije prema Fedori-tu se najcese nabacuju komentari kako je to beta verzija za RHEL i kako je nestabilan,te da je to izrabljivanje u korist RH-a i jos dosta drugih sranja koja nemaju veze sa zivotom...
Kao prvo kod za RHEL je javno dostupan(sa izuzetkom vlasnickih aplikacija koje pravi sam RH),te postoje varijante RHEL-a koje radi zajednica i koje su 100% kompatibilne sa "orginalom" i famoznim update sistemom(CentOS i White Box npr.),te svako moze da ga koristi i modifikuje po zelji,a i odlicna dokumentacija za RHEL koja se bez problema moze koristiti za Fedoru je takodje dostupna-toliko o izrabljivanju...
Drugo,Fedora je nista drugo do taj isti RHEL koga,pak,razvija zajednica,ali sa uvek svezim softverom(opet bez vlasnickih RH aplikacija),tako da komentari da je u pitanju beta softver ne stoje takodje-interes RH-a je da neko novo parce softvera(npr yum)uvrsti i u svoju enterprise ponudu ako se pokaze dovoljno dobra u "masama"
To znaci da ono sto radi odlicno na uobicajenim kompjuterima,nema uvek prodju za visoke kriterijume koji vladaju enterprise/poslovnim trzistem-daleko od toga da je bila sta testing softver...
Stabilnost je takodje na nivou-ima par bubica tu i tamo,ali nista neobicno-to karakterise i druge distroe..
Ono sto je kod Fedore vredno hvale je yum koji je zaista odlican,mozda nije toliko dobar kao apt(u pitanju je ipak novija alatka koja se aktivno razvija),ali je po meni daleko bolje resenje nego smart,urpmi i Yast kod SUSE-a-uklanjao sam i ceo KDE/Gnome i jos dosta toga i sve radi preko yum-a bez najmanjih problema,a zavisnosti se resavaju odlicno,sto recimo kod SUSE-a nije bas uvek slucaj...
Takodje treba pomenuti i sjajnu detekciju hardvera(Anaconda) i odlican/jednostavni installer-kada se instalira sve radi out-of-the-box i potreba za ceprkanjem je minimalna...
Sve u svemu-sjajan distro,jos ako se ima dobar net za redovno osvezavanje i svlacenje paketa-sreci kraja nema :-)

Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.karneval.cz.

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Atomix 4.0 dostupan za download05.01.2007. u 20:05 - pre 211 meseci
Citat:
Body Bag: Kao prvo kod za RHEL je javno dostupan(sa izuzetkom vlasnickih aplikacija koje pravi sam RH),te postoje varijante RHEL-a koje radi zajednica i koje su 100% kompatibilne sa "orginalom" i famoznim update sistemom(CentOS i White Box npr.),te svako moze da ga koristi i modifikuje po zelji,a i odlicna dokumentacija za RHEL koja se bez problema moze koristiti za Fedoru je takodje dostupna-toliko o izrabljivanju...


Apsolutno se slazem. S obzirom koliko je RH dao i jos uvek daje OpenSource zajednici (Linux Cluster, GFS, etc) meni uopste nije gadna ideja da koristim bilo sta od njihovog software-a. Cak sam se nakon vise od 4 godine koriscenja Slackware-a i Gentoo-a vratio Fedori. Toliko mi je trebalo da naucim razliku izmedju serverske i desktop distribucije. :)
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
62.108.108.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Atomix 4.0 dostupan za download05.01.2007. u 20:21 - pre 211 meseci
Caiser kao prvo fedora je tzv general purpose sistem tj nije koncetrisan
na neko specificno trziste (citaj dekstop).
Sve je to lepo dobar Anaconda instaler dosta bleeding-edge software iz
nestabilnih reposa (bar moje iskustvo). Lepo je to sto je jedna od distribucija
koje po defaultu podrzava SeLinux koliko se secam.
Rec dve o anakondi:
Anakonda je vec zreo instaler toliko puta prezvakan i preradjivan ali brzina mu je uzasna,
takodje prevashodno je namenjen za pocetnike jel nema odvojeni expert mode.
Sto se tice yuma svakako je napredak za fedoru jel sa njegovim dolaskom je RH nekako
i preziveo njegov dep-hell. ALi naravno da nije na nivou jednog apt-a ali takodje
mozes koristiti alternativu apt-rpm kao i frontend za njega synaptic (kao na debu).
Dobro je sto je od RHEL-a pomprimio dobro poznate sigurnosne featurse tipa SeLInux,
exec-shield , data hardening itd. Volim kad u jednoj ozbiljnoj i velikoj distribuiji obrate
paznju i na sigurnost pogotovu kad fedora ima pedigre kao sto je RHEL.
Podrzavam i ideju http://fedoraproject.org/wiki/FedoraTesting .
Da sve se moze configati preko front-endova i sta je onda problem ove distribucije?
Nije je projektovao Ian Murdock ;-)
Licno vise volim da sagradim neki base sistem i pakujem paket po paket onog sto mi treba
a ne da mi FC spakuje gomile garbage software-a koji mi nikad nece trebati.
LFS rulez ;-)
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.karneval.cz.

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Atomix 4.0 dostupan za download05.01.2007. u 21:22 - pre 211 meseci
I na tarabi pise svasta, pa opet... :)
Salim se, nemam nista protiv RH-a za server, ali to mi je nekako uvek bila desktop distribucija. Sto su i bili pre nego sto su poceli da pucaju na corporate trziste.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Atomix 4.0 dostupan za download

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7541 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.