Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Šuštanje zvuka Atomix

[es] :: Linux :: Šuštanje zvuka Atomix

[ Pregleda: 1557 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Moderator
Član broj: 50291
Poruke: 1026
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Šuštanje zvuka Atomix21.03.2006. u 20:45 - pre 221 meseci
Imam Atomix (domaći linux koji je proizišao iz fedore ovako po mojoj slobodnoj proceni core 4).
Problem koji mi se javlja jeste u šuštanju zvuka (sve se čuje ali šuška i to baš onako da te nervira, čuješ pokrete miša, kucanje na tastaturi..). E sada, imao sam sličan problem i na starijim verzijama SuSe ali tu sam u YASTu jedonstavno zamenio jedan od 3 modula koje mi je on ponudio (mislio sam da emu10k1, ali vidim da taj modul u fedori ne postoji). Probao sam da se igram sa modprobe.conf u /etc/ ali računar se bukvalno ponaša kao da mu je sve jedno šta tamo piše nego jednostavno forsira module koje je sam postavio a to je snd-emu10k1. Elem ako je neko imao sličan problem baš me interesuje kako ga je rešio.
Inače imam Creative 5.1 LIVE sa Ens 1370 čipsetom na sebi.
 
Odgovor na temu

malisha
Dragan Lukic
Novi Sad

Član broj: 2019
Poruke: 676
*.NS-BMP6.WLAN.panline.net.



+7 Profil

icon Re: Šuštanje zvuka Atomix21.03.2006. u 21:52 - pre 221 meseci
nisi ni ovde a ni na Atomix forumu rekao da li taj modul koji ti treba uopste ima tj. da li je dostupan. znaci kao sto sam ti rekao, uradi modprobe tog modula samo da bi saznao da li ga ima... ako ga ima... idemo dalje.

dodatak->

evo sad sam gledao.. u /lib/modules/2.6.11-1.36.ato/kernel/sound/pci i tamo ima emu10k1 direktorijum u kome ima 3 modula: snd-emu10k1.ko snd-emu10k1-synth.ko snd-emu10k1x.ko pa probaj sa njima..... snd-emu10k1 je ocigledno default.

dalje mozes da uradis rmmod snd-emu10k1 pa onda modprobe snd-emu10k1x (tipujem na njega)

ako ne taj... probaj jos i onaj sto je ostao -> snd-emu10k1-synth mada mi se ne cini da ce bas on biti u pitanju.

ako ni tad ne radi... sta da ti kazem... valjda ce biti bolje u 4.0 (koja se btw. upravo zavrsava ovih dana)

[Ovu poruku je menjao malisha dana 21.03.2006. u 23:11 GMT+1]
Registered Linux user #338733
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Moderator
Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.recnikonline.com.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Šuštanje zvuka Atomix22.03.2006. u 05:34 - pre 221 meseci
pogledao sam i ja module još juče i pored tih sam stavio na spisak snd-ens-1370 što mi je čipset (ja nisam išao toliko daleko da idem u libs nego sam samo otkucao modprobe -l i on mi dade listu ).
Problem je bio u tome što nisam radio rmmod međutim isprobao sam i ja sve moguće module čak i snd-ens1370 ali ono što sam primetio je da se u grafičkom okruženju kod detekcije zvučne kartice uvek kao modul pojavljuje snd-emu10k1 ma šta god ja postavio kao osnovu tako da je rezultat isti
. Ja jedva čekam tu 4ku ali ne zbog zvuka (radio mi je i pre updateovanja samo ga nisam mogao kontrolisati, tako da ne izlazi 4ka brzo samo bi se vratio reinstalaciom na to stanje) nego zbog obećenih paketa i poboljšanja u funkcionisanju...

[Ovu poruku je menjao vladared dana 22.03.2006. u 07:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

malisha
Dragan Lukic
Novi Sad

Član broj: 2019
Poruke: 676
*.cust.panline.net.



+7 Profil

icon Re: Šuštanje zvuka Atomix22.03.2006. u 08:21 - pre 221 meseci
ok.. sta je tu je....

samo bi te zamolio da ovo sto si ovde napisao kopiras i na atomix forum.. da bi i drugi korisnici mogli da vide

cisto da bi izbegli ponavljanje istih pitanja
Registered Linux user #338733
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Šuštanje zvuka Atomix

[ Pregleda: 1557 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.