Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi

elitemadzone.org :: MadZone :: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi
(Zaključana tema (lock), by ton_majstor)
Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 74723 | Odgovora: 542 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milos niks

Član broj: 24617
Poruke: 539
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi02.12.2005. u 22:47 - pre 224 meseci
Nemoj ovde da dajes takve ideje :) Ali je strasno sto se jedino korenite promene desavaju na taj nacin , meni nije jasno kakav je ovo Socijalizam na delu ? Uzmi jednima da bi dao drugima , ne onima kojima je mnogo losije , nego onima koji su u zabludi da je njihov posao bitan za dobrobit drzave i celokupnog naroda .

E sada tih izgleda ima mnogo pa da nebi doslo do nemira velikih proporicija vodjenih glasacom masinerijom, blokiranja ulica punih radnika zastave, RTS-a , potpukovnika vojske i penzionera , ajde lepo da uvedemo ponovo proletarijat za one sto rade nesto korisno i zive od svog rada .

To je resenje a posto imamo gore navedenu glasacku masineriju mozemo da to sprovedemo na izborima . Nakon toga stavimo neke nove zakone , udaljimo se od ostatka drustva u svetu , zaposlimo malo vise policije , napravimo malo staho vladu i dovdemo jos jednog diktatora i viola . Nije los plan a ?


 
0

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi03.12.2005. u 13:13 - pre 224 meseci
Hvala Bogu da su odobrili uvoz. Mada, ne bi VLADA, da nije EU NAREDILA!

Sada će oni "majstori" iz Zastave da se lepo vrate svojim redovnim "poslovima" na njivama, i na opštu radost, ostaviće nas na miru, da se vozimo kako dolikuje dostojanstvenom čoveku, a i usput, prestaćemo da izigravamo lažne patriote.

Pre šest meseci sam ovako očajno nemotorizovan, razmišljao o Jugiću, a sada gledam da se uvalim u nekog daleko boljeg Korejanca ili takvo nešto.

NIKADA više neću kupiti ništa iz Kragujevca, a tiče se automobila. Oružje ne ubrajam u to...

Ako radnici "Zastave" izađu na ulice, sistem će ih ignorisati, po defaultu. Ako preteraju, poješće pendrek kao i ostali drčni... (Sartid, naftni prevoznici, Takovo, Knjaz... itd.) recimo. Živi bili pa videli!

Pozdrav!

 
0

despotbg

Član broj: 63968
Poruke: 431
213.244.197.*



+15 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi15.12.2005. u 20:16 - pre 224 meseci
http://www.b92.net/info/vesti/...12&dd=15&nav_id=182629


Zaista nemam reči. Treba da pocrkaju oni koji ne razumeju da zastavu neću da izdržavam JA. Neka prave oružije, to jedino rade dobro
 
0

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi15.12.2005. u 21:25 - pre 224 meseci
KINEZI DOLAZE
Ovaj model iz FAW-a će imati cenu od 4000-6500€.
www.faw.com/product/automobiles/images/jiaxing/tj/wg/wg2.jpg

Mogu ovi iz Zastave da se bune koliko hoće,ali dokazali su da su nesposobni i tu je kraj priče....

www.topspeed.co.yu/magazin/view.php?documentid=101689
www.autogodine.hr/vijesti/2005.../kineski_faw_stize_u_hrvatsku/


Zastava Automobile treba pod katanac !!!
 
0

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.1.nat-pool-kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi16.12.2005. u 01:19 - pre 224 meseci
Ma dolazi era kineza, samo ako se budu malo popravili!! Evo ovaj klip pokazuje kako prolazi kinesko terensko vozilo na crash testu klip, a sad vi pricate kako jugo nevalja koji prolazi crash test, a kinezi su odlicni sa kojim gines ako se sudaris sa brzinom 20 km/h !!
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
0

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi16.12.2005. u 21:28 - pre 224 meseci
@hakinen

Koliko mi je poznato ti i dalje voziš Fiću.... Kako bi Fića prošao na kreš testu ? Nažalost i Yugo i Florida su daleko od dobrog rezultata na kreš testovima.

Meni je lično žao što su radnici u Kragujevcu u položaju u kakvom jesu,
ali umesto što najavljuju javne proteste,bilo bi im pametnije da se bune protiv totalno nesposobnog rukovodstva i sindikata i da ih proteraju jednom zauvek.Ako rukovodstvo nije u stanju da organizuje razvojni tim i razviju novi model nisu zaslužili da postoje na tržištu...

Kinezi se bar trude i uspevaju da naprave nešto...

Zašto Zastava10 ima istu cenu kao Fiat Punto ?

Kako Škoda ima znatno nižu cenu od VW ?
Kako je Dacia Logan upola jeftiniji od modela Renault Thalia ?
..............

Kako FAW,Geely,Chery,Jiangling... kopiraju sve redom i imaju duplo niže cene ?

U EU su se uplašili konkurencije.....
Da li se sećaš ADAC-ovog testa kada su prevrnuli Logan ?
Mislim da je sličan scenario i sa kreš testom ovog terenca...
 
0

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.30.nat-pool-kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi16.12.2005. u 22:30 - pre 224 meseci
Ma sve je to zavera, ja ti kazem.....
Inace ja ficka vozim jer mi je bolje da se vozim nego da idem peske, i bas me briga kako bi prosao na crash testu, posto kao sto znas ficko ne moze da ide brzo, pa se stim i opasnost od sudara svodi na minimum!
A za ovo sa nesposobim rukovodstvom si upravu, al nevredi kad se , kao i svuda, vodeci ljudi u javnim preduzecima postavljaju po partijskoj pripadnosti a ne po znanju umecu...
Ja samo kazem da drzavi u ovom trenutku nije zastava na prvom mestu gorucih problema, jer drzava ima mnogo vise problema od mrtve zastave, i garantujem da kada ne bi imali domacu auto industriju, opet bi bila starosna granica za uvoz polovnjaka namestena na 5-6 godina, jer je samo u ono vreme posle 5. oktobra bio pusten slobodan uvoz jer su drzavi trebale pare, a sad to nije slucaj i razumljivo je da nece pustiti slobodan uvoz nikad vise! A vi bi se opet zalili samo nebi izgovor bio zastava, vec neka druga drzavna firma!
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
0

Milos niks

Član broj: 24617
Poruke: 539
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi17.12.2005. u 00:27 - pre 224 meseci
Citat:
hakinen: bas me briga kako bi prosao na crash testu, posto kao sto znas ficko ne moze da ide brzo, pa se stim i opasnost od sudara svodi na minimum!


:) ma nije nego , ako te udari neki drugi auto , kada vozis 80 i udaris nesto , ako zbog kocnica (uhh jel to bese nesto preko sajla hehhe:) udaris u nesto ili nekoga , odlicni farovi , aktivno ogibljenje gumama , napred rezervoar , one tire pogon na zadnjim tockovima ili bolje receno tocku :)))))) ali da ne nabrajam

Da se vratimo temi , kineski automobili su prilican shit , oni kao i na svemu drugome sto proizvode stekare na materijalima , pa tako verovatno i na kolima , auto koliko toliko lepo izgleda ali mi deluju kao da bi se raspao kada bi ga malo duze i ostrije eksplatisao ( 3 godine po nasim vrlim putevima )... dakle krssss i to gori od juga jer je ovaj kao nekakv domaci simbol zaostatka,kretenzma i nesposobnosti ljudi u nasoj zemlji i treba ga negovati zbog buducih generacija .

Protesti sindikata zastave i blokranje ulica koje su najavili ,pa sta reci ..... ja necu stiskati kocnicu ako naletim na njih . Taxisti , nesto im se nesvidja , blokiraj ulice.. zdravstvo-blokiraj ulice , prosveta - blokiraju ulice , vojska - blokiraj ulice , prolazi poslanik - blokiraj ulice .... a i taj zastavin punto nije ni poceo zvanicno da se prodaje ,a ovi vec traze benificije , navikli sta ces ...


poz
 
0

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi17.12.2005. u 05:35 - pre 224 meseci
Džaba se bune ovi neradnici & samoupravljači iz Zastave. Ovo im je samrtni ropac!
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi17.12.2005. u 05:41 - pre 224 meseci
Citat:
Protesti sindikata zastave i blokranje ulica koje su najavili ,pa sta reci ..... ja necu stiskati kocnicu ako naletim na njih . Taxisti , nesto im se nesvidja , blokiraj ulice.. zdravstvo-blokiraj ulice , prosveta - blokiraju ulice , vojska - blokiraj ulice , prolazi poslanik - blokiraj ulice .... a i taj zastavin punto nije ni poceo zvanicno da se prodaje ,a ovi vec traze benificije , navikli sta ces ...


Te blokade su toliki kretenizam i idiotizam da nemam reci. Tenkove bi ja na te sto blokiraju ulice jer im nesto nije po volji...
 
0

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.jetstream.xtra.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi17.12.2005. u 14:39 - pre 224 meseci
Citat:
Slobodan Mišković: Te blokade su toliki kretenizam i idiotizam da nemam reci. Tenkove bi ja na te sto blokiraju ulice jer im nesto nije po volji...

Ako ti nesto nije po volji imas izbore da to menjas. Ako ne mozes to na izborima da promenis zato sto se vecini tako svidja kakvo je stanje onda opet nije u redu da na silu nesto zahtevas nego probaj da se iselis. Jedini, ali jedini razlog koji priznajem za blokiranje ulica je kradja na izborima jer ti tako ne dopustaju ni izborima da promenis stanje. Pa i na zapadu ljudi ostaju bez posla ima i masovnog otpustanja radnika prilikom restrukturiranja kompanija i ljudi traze druge poslove.

[Ovu poruku je menjao srki dana 17.12.2005. u 15:41 GMT+1]
 
0

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.110.EUnet.yu.



+52 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi17.12.2005. u 15:04 - pre 224 meseci
Word!
 
0

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi17.12.2005. u 16:54 - pre 224 meseci
Ako neko primeti blokade u blizini BG-a, neka me obavesti. Sa osobitim zadovoljstvom bih popričao sa tako obrazovanom gospodom, kakva je ta rulja. Neradnička!

Pozdrav
 
0

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi17.12.2005. u 22:42 - pre 224 meseci
Gresite...
Rukovodstvo Zastave i Vlada Srbije su neradnici i paraziti koji trose novac na propale projekte.

Radnici Zastave nisu neradnici.Oni su samo totalno dezorijentisani i na pogresan nacin zele da rese svoje probleme.
 
0

Milos niks

Član broj: 24617
Poruke: 539
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi17.12.2005. u 23:07 - pre 224 meseci
ta obrazovna gospoda bi te u najmanju ruku izgazila i lincovala , a ako naletis kolima na njih mislim da bi te cekala ista sudbina ako ne od njih onda od pandura ( ali wtf. jednom se zivi pa udri :)

Pretezno i nemam nista protiv da se bune , ali neka idu negde u kanjon Morace i to na neplacani odmor . Pa nek se bune koliko hoce ili nek izvrse kolektivno samoubistvo ....mislim da bi to resilo problem , kolektivan harikiri svih umesanih u biznis sa zastavom zbog nanesene uvrede casti i dostojanstva :)))




[Ovu poruku je menjao Milos niks dana 18.12.2005. u 00:10 GMT+1]
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi18.12.2005. u 18:37 - pre 224 meseci
Zastava traži kredit za punto
18. decembar 2005. | 12:56 | Izvor: FoNet
Kragujevac -- Kragujevačka febrika započela je pregovore sa italijanskom bankom Inteza o kreditiranju modernizacije pogona.

Kredit bi se odnosio i na osavremenjavanje opreme u Fabrici automobila u kojoj će se proizvoditi zastava 10 – punto, potvrdio je predsednik Upravnog odbora Grupe "Zastava - vozila" Milorad Savičević. On je za Radio Kragujevcu rekao da je za modernizaciju potrebno oko 15 miliona evra i da će od italijanske banke biti zatražen krediti od sedam miliona evra.

Tim sredstvima "Zastava" će finansirati nabavku opreme, mašina, alata i kontejnera za transport delova iz Torina u Kragujevac, rekao je Savičević. On je najavio da će preostala sredstva potrebna za osavremenjavanje Fabrike automobila, "Zastava" obezbediti podizanjem kradita kod drugih inostranih banaka.

Savić je predložio Vladi Srbije da preispita uredbu o liberalizaciji uvoza polovnih vozila, kako bi se izbegli eventualni poremećaji na domaćem tržištu koji mogu da ugroze proizvodnju i plasman novog "Zastavinog" vozila."Zastava 10" će na domaćem tržištu koštati oko 8.000 evra, a konkurencija u toj klasi automobila i kod nas i u okruženju je velika. Zbog toga Vlada treba da dozvoli samo uvoz polovnih vozila zapremine preko 1.600 kubika i koja ispunjavaju standarde "euro 3". Na taj način bi se omogućio bolji plasman domaćeg "punta", rekao je Savičević.
 
0

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.95.EUnet.yu.



+52 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi24.12.2005. u 01:47 - pre 224 meseci
"Zastava" nije beba

Oprema za "punto" stiže u Kragujevac u januaru

NOVI SAD - Ministar privrede Predrag Bubalo izjavio je da protesti u Kragujevcu zbog liberalizacije uvoza polovnih automobila "apsolutno nemaju nikakve veze" sa "Fijatom". On je demantovao tvrdnje sindikata "Zastave" da bi ugovor sa italijanskom kompanijom o sklapanju "punta" mogao da bude "ozbiljno ugrožen". Bubalo je rekao da je za "Fijat" bitno samo da im se vrati stari dug i dodao da je to glavna kočnica u sprovođenju ugovora sa partnerima iz Torina.

Bubalo je napomenuo da vraćanje tog duga ide "malo sporije", ali je uveren da će problem uskoro biti rešen. "Mi nijednu kooperaciju, uključujući i ovaj ugovor, ne možemo staviti pod stakleno zvono i čuvati je izolovano od dejstva tržišta kao bebu iz epruvete", kazao je on.

Delegacija "Fijata" je razgovarala s predstavnicima poslovodstva. "Ovaj posao više ništa ne može da zaustavi. Razgovarali smo o opremi koja treba da dođe iz "Fijata", definisali uslove i rokove, a naša ekipa će odmah posle Božića otputovati u Italiju da se dogovore o sprovođenju ugovora, kaže za Glas Zoran Radojević, direktor "Zastava holdinga".

To znači da će u januaru već biti uvezena oprema u "Zastavu", a dogovoreno je i šta sve treba da se rekonstruiše. Izvesno je i da će celokupan dug prema italijanskoj kompaniji biti izmiren prodajom delova "Zastave".


Izvor: Glas javnosti
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi24.12.2005. u 09:44 - pre 224 meseci
Citat:

To znači da će u januaru već biti uvezena oprema u "Zastavu", a dogovoreno je i šta sve treba da se rekonstruiše. Izvesno je i da će celokupan dug prema italijanskoj kompaniji biti izmiren prodajom delova "Zastave".


Onih, uspesnih - jer samo ti delovi i mogu da se prodaju. Drzavi Srbiji, to jest, poreskim obveznicima ce ostati ovaj mega-projekat koji ce nastaviti da gubi pare :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi24.12.2005. u 12:26 - pre 224 meseci
Citat:
Zašto Zastava10 ima istu cenu kao Fiat Punto ?


Zato što se još uvek ne proizvodi u Srbiji! Prvi kontigent je iz Italije i biće oslobođen carine (gle kur.. sa mašnicom!) i ti automobili su FIAT!

Dalje, i kada se bude proizvodila u Kragujevcu, biće samo dva načina funkcionisanja:

Biće još skuplja ili će je država dotirati do "sindikalne" cene ili...

Biće jeftinija, ali sa odgovarajućim padom kvaliteta u izradi!

Ne može njih niko toliko malo da plati koliko malo mogu oni da rade!

Umesto da su uzeli Pandu da prave, koja je i bolji auto, a i jeftinija... pa i Seicento nije loš, kao zamena za Fiću! Hakinen, svaka čast za Fikusa, cepao sam ga samo tako!!!
Čisto da ne grešim dušu, Sartid sada radi kao "satić" i iz Smedereva se malo šta čuje loše o Amerima... ako se ne varam.

Nisam naspeo da ovde propagiram mala kola i jeftine kineske satrape, ali mi zaista bez KREDITA i ne možemo ništa da kupimo ozbiljnije... pogledajte samo Hrvate.

Pozdrav!

 
0

Milos niks

Član broj: 24617
Poruke: 539
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi24.12.2005. u 13:18 - pre 224 meseci
Tacno je to kod nas nije bas Punto Volks tj, narodni auto , pre neki polovni golf 2 na strane table ali ajde sada, bolje je da su napravili dil da proizvode pandu , ona je duplo jeftinija od punta .

Da se vratimo na zastavu , ne znam da li ste upoznati ali protesti su poceli i blokranje ulica je pocelo , najvljeno je blokiranje ulica u beogradu za 15 januar ukoliko se ne izpune zahtevi a oni su ...

Isplata XX plata koje radnici nisu dobijali dok nisu radili i dok je zastava radila u minusu :)))
Redefinisanje uslova uvoza polovnih vozila
i 15 milki bespovratnog :) kredita od strane drzave za modernizaciju zastave ")

Ajde sada i da prodaju neki vredan pogon u zastavi , to ce biti malo , drzave ce iz budzeta morati da finansira ostatak . ( ili barem da vraca kredit koji budu podigli u zastavi _). A kada sve pukne , narod ce opet da placa gomilu neradnika u zastavi i ljudi koji ih podrzavaju .

@sasa22 : O.k branis radnike u Zastavi ali mi objasni sledece ? Kada se dele akcije u nekoj uspesnoj drzavnoj firmi "radnici" traze svoj deo "besplatnih akcija" , kao da su svojim radom oni nesto doprineli ... bune se .. prave strajkove itd. Kada neka drzavna firma propada , bune se jer gube posao ,ne primaju platu kada ne rade nista itd. kao da su nesto odmogli ( ipak oni tu samo rade za platu ) .

Evo jos jednog primera tih 30 milki koje je vec drzava ulozila u zastavu , sta ce biti ako se neko za 5 godina odluzi da privatizuje bedu ? da li ce radnici traziti otpremnine od celekupnih para ili ce reci :ma jok vratite vi to u buzdet...

@ 2 primer : radnici u Microsoftu , radi 20 godina i dobijaju platu ... Microsoft proda sve akcije, radnici traze 40 % akcija :))) ili Microsoft ode u bakrot , duguje svima otpusti radnike , radnici se okupe i blokiraju puteve :))

 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Punto u Kragujevcu - Vlada Srbije "uslovno" je otpisala dugove "Zastave" prema državi
(Zaključana tema (lock), by ton_majstor)
Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 74723 | Odgovora: 542 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.