Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Microsoft: Legit Windows or no updates

[es] :: Advocacy :: Microsoft: Legit Windows or no updates

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4865 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Microsoft: Legit Windows or no updates06.02.2005. u 23:43 - pre 235 meseci
Citat:
degojs: Verovatno, dinke, kad to krene nećeš moći skinuti npr. novi Windows Media Player i instalirati ga bilo preko Windows Update, bilo direktno sa stranice. Tj. radiće se provera. A verovatno će biti programičića koji to rešavaju, kao i uvek.

Naravno. Setite se samo kakva je bila frka sa SP1, a onda su crackeri to rešili sa jednostavnom zamenom key-a. U SP2 koliko znam MS čak nije ni uključivao slične provere, valjda su poučeni prethodnim iskustvo shvatili da je to besmisleno.

Citat:
degojs: Doduše, nisam primetio da te sada nešto sprečava da npr. neko sa legalnom kopijom skine neki program i onda je pošalje dalje.

Well, i tu postoji jednostavna taktika koju ms može primeniti radi zaštite. Da bi instalirao program, moraš da uneseš key, kao i kod Windowsa. E sad, ako ti ustupiš svoj legalan key nekome, možeš biti kažnjen zar ne ?

Sličan fazon postoji kod nekih pdf časopisa za koje plaćaš neku pretplatu. Ja sam recimo pretplaćen na phparch i svaki primerak je zaštićen mojim passom. Ja ga mogu šitiri okolo, ali onda moram dati i svoj pass zbog čega bi onda možda imao pravne posledice.
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Microsoft: Legit Windows or no updates06.02.2005. u 23:49 - pre 235 meseci
Citat:
dinke: Ja sam recimo pretplaćen na phparch i svaki primerak je zaštićen mojim passom. Ja ga mogu šitiri okolo, ali onda moram dati i svoj pass zbog čega bi onda možda imao pravne posledice.


Printaš ga sa PDF Creator i radiš šta hoćeš :>
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Microsoft: Legit Windows or no updates

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4865 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.