Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li Zakon o oglasavanju legalizuje SPAM?

[es] :: E-mail :: Anti-spam :: Da li Zakon o oglasavanju legalizuje SPAM?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7320 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Balša
Srbija

Član broj: 8626
Poruke: 469
*.yubc.net.



+1 Profil

icon Re: Da li Zakon o oglasavanju legalizuje SPAM?06.01.2005. u 15:20 - pre 235 meseci
Citat:
broker: Ne mora, primalac oglasa bi trebao da ima dokaz da je zatrazio da mu oglasivac ne salje oglase.


Kako može da ima dokaz ako ne postoji nekakav centralni registar?

Oglašivača ima na stotine, i trebalo bi najpre da primim reklamu da bih znao od koga da zatražim da mi više ne šalje. I tako sa drugim, trećim, četvrtim...

Pa valjda iz iskustva sa spamerima znaš da nikakve koristi nema od "unsubscribe" linkova.
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Da li Zakon o oglasavanju legalizuje SPAM?06.01.2005. u 20:12 - pre 235 meseci
Citat:
Ali 40000 maila sa porukom (na primer):"Ja sam za izmenu tog i tog člana Zakona", već nije neetički, jel da ? Pa ako se složimo da taj član ne valja, možemo da se organizujemo.


Upravo tako. To vec nije spam koji dolazi od jednog izvora, vec je to VOX POPULI.
A to je nesto sasvim drugacije. Posao zakonodavnog tela(skupstine), ministarstva takodje je da vodi racuna o tome.
Valjda bi i samo ministarstvo dalo predlog izmene na skupstini nakon sto prime 50 000 mailova.
VOX POPULI !!!
Hocemo li?
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

borstale
Zoran Stanković
nezaposlen
Bor

Član broj: 16298
Poruke: 651
*.ptt.yu.

Jabber: borstale@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Da li Zakon o oglasavanju legalizuje SPAM?07.01.2005. u 10:19 - pre 235 meseci
Posle brokerovog citiranja člana 9, više nisam siguran da se može govoriti o legalizaciji spama, ali ako neko ima predlog za dopunu Zakona i ume da ga lepo definiše ja sam za jedan frontalan napad mailovima čisto da se proveri kakav uticaj ima običan čovek na one koji odlučuju.
gone with the wind?
glupavi Balkanac
A joint a day
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Da li Zakon o oglasavanju legalizuje SPAM?07.01.2005. u 14:14 - pre 235 meseci
ja neću.
 
Odgovor na temu

valeksic
Vladimir Aleksić
Beograd

Član broj: 20451
Poruke: 325
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Da li Zakon o oglasavanju legalizuje SPAM?10.01.2005. u 18:30 - pre 235 meseci
http://www.elitesecurity.org/poruka/565128
 
Odgovor na temu

[es] :: E-mail :: Anti-spam :: Da li Zakon o oglasavanju legalizuje SPAM?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7320 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.