Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)

[es] :: Advocacy :: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 18381 | Odgovora: 160 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)24.07.2004. u 21:09 - pre 241 meseci
Citat:
impaque:
Mmmm, ne, šta će mu nova mašina, novi kernel i ostalo.


Vi Linux-ovci ste mnogi čudni, majke mi. Non stop instistirate na tamo-nekim-novim verzijama kernela ili čega već. Nego, kada nam kažete da pređemo na nove verzije, automatski priznajete da stara verzija nije dobra, jel' tako?


Citat:
impaque:
Drugo, u Linux (UNIX) softveru postoje propusti kao i u svakom softveru


Aha, tako dakle. Slažemo sa da u Linux-u postoje propusti Čudno, zakleo bih se da nam vi ovde svakodnevno pričate bajke kako je Linux bezbedan i siguran

Citat:
impaque:
Treće, što nije uporedio izvorni kod Linuxa sa izvornim kodom Windowsa? Svi znamo zašto...


E neznamo svi, de nam objasni...


Citat:
impaque:
najnoviji Linux kernel puca


Najzad si priznao


Citat:
malisha:
mogu preko svega toga da kompajliram novi kernel


Kad god promenim podlogu za miša

This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)24.07.2004. u 21:12 - pre 241 meseci
Ima li sanse da dajes malo duze citate, jer ih je ovako teze pronaci?
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

malisha
Dragan Lukic
Novi Sad

Član broj: 2019
Poruke: 676
*.panline.net



+7 Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)24.07.2004. u 22:04 - pre 241 meseci
Citat:
Palma
Citat:
malisha:
mogu preko svega toga da kompajliram novi kernel

Kad god promenim podlogu za miša


i da ne vadis citate VAN konteksta....

pa da citiram samog sebe:
Citat:

neka kaze ko sta hoce.. ali ja ne moram da restartujem PC svaki put kad instaliram nesto, sto se na windowsu ne moze izbeci (jer je tako zamisljen i tako funkcionise)
takodje mogu da radim update sistema i softverskih paketa dok radim nesto drugo... bez opasnosti po ono sto radim....
pa na kraju... mogu preko svega toga da kompajliram novi kernel (tj. da prilagodjavam postojeci) opet bez straha da ce mi sistem puci....


tako da bi ti bilo bolje da menjas podlogu za glavu... mozda ti pomogne da shvatis sta je pisac (ma ko to bio, a u ovom slucaju ja) hteo da kaze....
Registered Linux user #338733
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)24.07.2004. u 22:37 - pre 241 meseci
Klasika ! MS-ovci citiraju Kena, a linuksovci...sami sebe :D
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

malisha
Dragan Lukic
Novi Sad

Član broj: 2019
Poruke: 676
*.panline.net



+7 Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)24.07.2004. u 23:19 - pre 241 meseci
pa naravno da cu da citiram sebe.... sta cu kad sam pametniji od doticnog.... ili bar znam da se precizno izrazavam ( a ne da dajem izjave poput "iskustva nekih mojih prijatelja" )

P.S. Mozda irelevantno za ovu raspravu... ali sam bio na putu da postanem MCP za W2000 Pro & Server platformu... i kad sad pogledam kako stvari stoje... zao mi bacenih para na predavanja :-(
Registered Linux user #338733
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net



+6 Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)24.07.2004. u 23:23 - pre 241 meseci
Citat:
malisha: pa naravno da cu da citiram sebe.... sta cu kad sam pametniji od doticnog....


Pametniji od Ken Thompsona? Pa ja ne znam kako da raspravljam sa takvim genijem. Koji si ti OS napravio? Kladim se da je bolji od Unixa 10 puta minimum.
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)24.07.2004. u 23:26 - pre 241 meseci
Izgleda da je mislio na palmu
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)24.07.2004. u 23:29 - pre 241 meseci
Citat:
Pametniji od Ken Thompsona? Pa ja ne znam kako da raspravljam sa takvim genijem. Koji si ti OS napravio? Kladim se da je bolji od Unixa 10 puta minimum.

:)))))
Koliko vidim, ima MS tabor da ostane bez posla na Advokacy-ju.Ovi linuksovci počeli na sve više tema da pokopavaju sami sebe :)

@linuxscg
Odluči se više, jel mislio na degojsa, palmu ili Kena :)
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

malisha
Dragan Lukic
Novi Sad

Član broj: 2019
Poruke: 676
*.panline.net



+7 Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)24.07.2004. u 23:38 - pre 241 meseci
hmmm pa ako vas bas interesuje... mislim da sam pametniji od obojice....

sad sto nisam napravio neki OS... ne znaci da necu... ili da me to interesuje... mada... napraviti (otkupiti) neku "crnu kutiju" (citaj bilo koji windows) pa je prodavati/prezentovati kao svoj proizvod... i nije tako veliki problem... ali onda bi se spustio ispod svog intelektualnog ( a i moralnog ) nivoa...

tako da... JESAM pametniji :-D... e sad neka mi neko dokaze da nisam :-D
Registered Linux user #338733
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)24.07.2004. u 23:41 - pre 241 meseci
ma na palmu nego prsti sami kucaju degojs valjda zato sto je najpoznatiji po zlu ;)
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net



+6 Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)25.07.2004. u 00:10 - pre 241 meseci
Citat:
malisha: hmmm pa ako vas bas interesuje... mislim da sam pametniji od obojice....


Naravno, naravno. Izvini ako je zvučalo da sumnjam. Mislim... očigledno je, zar ne?

Samo mi reci još jedno: da li si pametniji i od mog idola Gokija? Teško bi mi palo da se nađe neko pametniji od njega.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)25.07.2004. u 00:40 - pre 241 meseci
Citat:
Dragi Tata:
Samo mi reci još jedno: da li si pametniji i od mog idola Gokija? Teško bi mi palo da se nađe neko pametniji od njega.

E, na to pitanje ćemo da dobijemo odgovor upoređujući neke brojeve:
Citat:
malisha:
Registered Linux user #338733

Ostaje da se Goki izjasni po tom pitanju i biće jasno ko je pametniji...

Commercial-Free !!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)25.07.2004. u 06:50 - pre 241 meseci
Citat:
linuxscg:
ma na palmu nego prsti sami kucaju degojs valjda zato sto je najpoznatiji po zlu ;)


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)25.07.2004. u 08:37 - pre 241 meseci
Citat:
malisha:
hmmm pa ako vas bas interesuje... mislim da sam pametniji od obojice....

sad sto nisam napravio neki OS... ne znaci da necu... ili da me to interesuje... mada... napraviti (otkupiti) neku "crnu kutiju" (citaj bilo koji windows) pa je prodavati/prezentovati kao svoj proizvod... i nije tako veliki problem... ali onda bi se spustio ispod svog intelektualnog ( a i moralnog ) nivoa...

tako da... JESAM pametniji :-D... e sad neka mi neko dokaze da nisam :-D


Ha, ha, ma najpametniji ste vi Linux-ovci, nema šta. A što se tiče kompajliranja, šta će to običnom korisniku. Nego, znam ja, ovim Linux-ovcima valjda lepo zvuči kad kažu kompajliranja kernela pa misle da su neke face.
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.vdial.verat.net

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)25.07.2004. u 11:08 - pre 241 meseci
Naravno da ne treba kompajliranje obicnim korisnicima, kao sto im jos manje trebaju i virusi. Ali eto za Linux postoje paketi (rpm, tgz, deb) koji omogucavaju korisnicima da ne koriste source za instalaciju, ali nesto ne vidim resenje koje dolazi uz windows za sprecavanje sirenja virusa. Pa jos ako se uzme u obzir da patch-evi prave jos vece probleme od samih problema za koje su napravljeni onda se dobija prava slika o tome koji je OS vise user_friendly.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net



+7181 Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)25.07.2004. u 11:28 - pre 241 meseci
Citat:
Pa jos ako se uzme u obzir da patch-evi prave jos vece probleme od samih problema za koje su napravljeni


A kako si dosao do toga? Citajuci slashdot? :-) Kao i obicno - Linuxovci koji ne koriste Windows imaju problem sa patchovanjem Windowsa.

Da li samo ja ovde vidim neku nedoslednost? :)

Citat:
onda se dobija prava slika o tome koji je OS vise user_friendly.


Wishful thinking :-)

Jos samo da ostalih 475.000.000 od recimo 500.000.000 korisnika desktop sistema to shvate i bice sve kako treba, je li tako? :)

Citat:

Ali eto za Linux postoje paketi (rpm, tgz, deb) koji omogucavaju korisnicima da ne koriste source za instalaciju, ali nesto ne vidim resenje koje dolazi uz windows za sprecavanje sirenja virusa.


Heh - kada bi MS ugradio AntiVirus u windows onda bi ste svi vrisnuli kako je to "monopol" i kako jadni AV vendori moraju da zatvaraju firme :)

Na kraju krajeva - ako downloadujes i kupujes originalni softver sa sertifikatima, nemas puno mogucnosti da zakacis virus :-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.bitsyu.net

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)25.07.2004. u 11:34 - pre 241 meseci
Jel' Blaster spada u "originalni softver sa sertifikatima" ili je shareware?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net



+7181 Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)25.07.2004. u 11:55 - pre 241 meseci
A pa vidi, nisu profi tj. enterprajz - pa da dobijes i "siguran, od strane komjunitija proveren" source, zasticen kako caiser rece (rpm, tgz, deb)... kao npr OpenSSL paket sa remote code execution feature-om ehtra :)

Ide dobro uz Apache kazu :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.bitsyu.net

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)25.07.2004. u 12:00 - pre 241 meseci
Pazi, Slapper je stvarno bio promašena investicija. Kažu da ga tržište nije prihvatilo.

Ali kakva je pomama vladala za Blasterom, strašno. Kažu da se i dan-danas godišnje uvali par miliona. E, to je proizvod. :)
 
Odgovor na temu

impaque
Ivan Savčić
YUnet International
Beograd, Zvezdara

Član broj: 717
Poruke: 939
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu

ICQ: 27215173
Sajt: www.imped.net


Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)25.07.2004. u 12:34 - pre 241 meseci
Ivane, jel ti imaš nešto konkretno da zameriš Slashdotu ili samo nasumično pljuckaš?

Naravno, niko blesav ne bi antivirus ugrađen u Windows od strane MSa posmatrao kao monopol ako bi:
1. bi mogao da se deinstalira
2. ne bi uticao na rad drugih antivirus programa

Citat:
Na kraju krajeva - ako downloadujes i kupujes originalni softver sa sertifikatima, nemas puno mogucnosti da zakacis virus :-)


Hahahhahahahha! ;))) Doooobra! ;P
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 18381 | Odgovora: 160 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.