Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u

[es] :: Advocacy :: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 33082 | Odgovora: 249 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.lina.net

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u22.07.2004. u 19:12 - pre 241 meseci
Naravno, nekolicina nas koju su dati Xenix286 i probali, veoma jasno se sećaju Copyright (c) Microsoft Corporation ... poruke ;-)

@degojs: GNU\Linux, molim te :-)

Marko.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u22.07.2004. u 19:16 - pre 241 meseci
Ma najbolje mi je što je neko napisao (Tata valjda): GNU/Bradonja :) hahaha
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.info-net.co.yu

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u22.07.2004. u 19:17 - pre 241 meseci
@degojs

MS jeste kupio sors, ali ne i trejdmark UNIX. XENIX je prodat SCO. Novell je kupio sors i trejdmark (Unixware). SCO je kupio Novell.

SCO proprietarizuje svoj Linux, ali moji argumenti stoje. Niste odgovorili. Možemo da govorimo i o Solarisu, HPUX 11, AIX, IRIX i BSDOS 5.0, mada je samo BSDOS 5.0 BSD, sve ostalo je System V, u ovom kontekstu. Da se ne ponavljam

"Firma može preći na non-PC hardver bez..."
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.lina.net

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u22.07.2004. u 19:19 - pre 241 meseci
Opet, još jednom, kakve veze bilo kakav komercijalni UNIX ima veze sa Linuxom?

Što se podrške tiče, za Microsoft to pružaju sertifikovani Microsoft zastupnici, partneri i sistem integratori. Šta tu tačno ne razumeš? Za Linux u Srbiji podršku pruža... ko? SCO? Hehehe :-)

Marko.
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.lina.net

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u22.07.2004. u 19:22 - pre 241 meseci
Citat:
MS jeste kupio sors, ali ne i trejdmark UNIX. XENIX je prodat SCO. Novell je kupio sors i trejdmark (Unixware). SCO je kupio Novell.


Ovo nije tačno (već sam navikao, doduše)

MS nije kupio sors, već je razvio sors, pa je prodao licencu SCO-u. SCO nije kupio Novell, već je od Novella zakupio licencu za određene proizvode.

Prekini više da pričaš napamet i potkrepi jedan argument makar jednim linkom kao dokazom.

Marko.

P.S: GOOGLE IS YOUR FRIEND!
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.vdial.verat.net

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u22.07.2004. u 19:25 - pre 241 meseci
kahm... bojane... retkim ljudima se ukazuje prilika da ucine nesto za ovaj jadni, mali i pateticni svet. tebi se ta prilika ukazala time sto ces naprosto prestati da pricas...
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u22.07.2004. u 19:25 - pre 241 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Možemo da govorimo i o Solarisu, HPUX 11, AIX, IRIX i BSDOS 5.0


Auuuu, svaka ti dala. Vidiš, ja ne mogu da pričam ni o AIX-u ni u IRIX-u, ni o BSDOS-u (verovatno si mislio na BSD/OS) jer ih nisam nikad ni video, a kamoli radio sa njima. Ti vidim imaš ogromno iskustvo sa svim ovim sistemima, pa ću tebi da prepustim priču.
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.lina.net

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u22.07.2004. u 19:27 - pre 241 meseci
Da ne zaboravimo da dodamo na spisak, verovatno najbolji UNIX ikad napravljen: OSF/1, AKA Digital UNIX, AKA Tru64 UNIX :-). Njega je zaboravio, ali ne sumnjam da je veliki stručnjak... ;-)

Marko.
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.pristop.co.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u22.07.2004. u 19:38 - pre 241 meseci
E, mnogo vas je, a Bojan je sam. Aj' jedan na crtu, pa ferka.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.info-net.co.yu

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u22.07.2004. u 19:38 - pre 241 meseci
http://www.computerhope.com/unix/xenix.htm

Quote
n the late 1970's Microsoft licensed UNIX source code from AT&T which at the time was not licensing the name UNIX. Therefore Microsoft created the name Xenix. Microsoft did not sell Xenix to end-users but instead licensed the software to software OEMs such as Intel, Tandy, Altos and SCO who then provided a finished version of their own Xenix to the end-users or other customers.


SCO introduced its first version of Xenix named SCO Xenix System V for the Intel 8086 and 8088 in 1983. Today SCO Xenix is one of the more commonly used and found versions of Xenix.

Za NOVELL ste me *MOŽDA* uhvatili, ali ne govorimo o trivijalnostima, molim vas...

MS je od goleme koristi za firmu jer:

Jadni četvoroprocesorski XEON ne može da zameni sa Sun Fire ili IBM zServer, ako se ukaže potreba za tim bez... Auuu, koliko košta....



[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 22.07.2004. u 21:41 GMT]
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.lina.net

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u22.07.2004. u 19:41 - pre 241 meseci
Ču mnogo nas je? Pa eno, čak se i UNIX-ovac caboom pobunio :-)

Marko.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u22.07.2004. u 19:42 - pre 241 meseci
Citat:
popeye: E, mnogo vas je, a Bojan je sam. Aj' jedan na crtu, pa ferka.


Hehehe, a što mu ti ne priskočiš u pomoć? Ili te je možda blam da imaš ovakvog saveznika? Nemoj tako, čovek je guru...
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.pristop.co.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u22.07.2004. u 19:44 - pre 241 meseci
Nisam dorastao, nikako da po'vatam konce rasprave. ;-) Taman reko' sebi: "sad da uljetim!", kad na dnevni red dođe HP-UX, a to još očima ne videh. Tja, bad luck.

Ali imajte na umu da savesno pratim diskusiju, u nadi da ću nešto i ja naučiti ovde. :)
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u22.07.2004. u 19:54 - pre 241 meseci
Bojane, u čemu je problem sa Xenixom tačno?

Ali, opet, ono što te Marko pitao: gde je tu Linux, u toj priči?

P.S
AIX had a reputation among its users for its maddening inconsistencies with other UNIX systems. A common joke about AIX is that it is an acronym standing for "Ain't unIX". (Compare GNU.) Others include "AIX and pains" and "AIX is UNIX for drunk aliens".

http://en.wikipedia.org/wiki/AIX_operating_system

hahaha.. "AIX is UNIX for drunk aliens". Neki ljudi su jednostavno genijalci, šta će sve da smisle :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.lina.net

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u22.07.2004. u 20:02 - pre 241 meseci
Mala digresija :-)

Kad smo kod AIX-a. Ranije spominjana firma za koju sam radio projekat je kupila IBM server sa AIX-om za Oracle database server za više od milion danskih kruna [nije baš zgodno spominjati tačan iznos, iako znam koji je] (oko €130000).

Mnogo su se lepo proveli kad je crk'o. Lepo sam im govorio da to ne rade, ako nisu spremni da imaju 100% failover setup. Toliko o "big iron" mašinama i konceptu.

Obožavam kad se ljudi razbacuju multiprocesorskim mašinama kao nečim jako bitnim :-). It hurts so much. ;-)

Marko.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u22.07.2004. u 20:03 - pre 241 meseci
Citat:
popeye: Taman reko' sebi: "sad da uljetim!", kad na dnevni red dođe HP-UX, a to još očima ne videh. Tja, bad luck.
Ali imajte na umu da savesno pratim diskusiju, u nadi da ću nešto i ja naučiti ovde. :)


E, ja sam taj video (doduše, verziju 9, valjda) ali su AIX i IRIX stvarno van mojih saznanja, pa bi možda bolje bilo da i ja pratim diskusiju ne bih li štogod naučio o njima od iskusnog admina Bokija.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.info-net.co.yu

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u22.07.2004. u 20:09 - pre 241 meseci
http://bhami.com/rosetta.html

UNIX RULEZ!

Da,da, niste mi odgovorili... :-)

Usput XPovci...
Kako je kad vam je sistem POTPUNO nedokumentovan (jer vam treba Win32 programmerćs reference guide u 3 toma pre no što počnete zahvat u registry...(
Administracija Win=klikovanje mišem... da samo onoliko koliko su vam u MS DOZVOLILI možete da menjate... ccc

Ima spasa za vas XPovci, i zove se Cygwin


[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 22.07.2004. u 22:17 GMT]
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u22.07.2004. u 20:13 - pre 241 meseci
A Linux?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u22.07.2004. u 20:17 - pre 241 meseci
Citat:
bojan_bozovichttp://bhami.com/rosetta.html
UNIX RULEZ!
Da,da, niste mi odgovorili... :-)


Doduše, zaboravio sam pitanje, ali ni ti nisi odgovorio koje si sve od tih silnih unixa administrirao i koliko dugo.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.info-net.co.yu

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u22.07.2004. u 20:22 - pre 241 meseci
To nije relevantno. To MOŽE da se administrira, i (o užasa) da se podesi kako ti je volja
Registry baza u Win NE MOŽE.
Uosralom, voleo bi da administriram malo Sun Blade 2500.
Oko 2500$. Najverovatnije moj sledeći kompjuter uopšte neče biti PC
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 33082 | Odgovora: 249 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.