Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koja je zapravo razlika izmedju Win 98 i Win Me?

[es] :: Windows desktop :: Koja je zapravo razlika izmedju Win 98 i Win Me?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4761 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.vdial.verat.net

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Koja je zapravo razlika izmedju Win 98 i Win Me?02.06.2004. u 11:02 - pre 243 meseci
Pozdrav,
pa kao sto rece kUdtiHaEX, mora se paziti prilikom instalacije WinME, kao i tokom naknadnih instalacija jer je u pitanju opremljenost ovog OS-a mnogobrojnim generickim driver-ima koji se po default-u usnimavaju ukoliko mu se ne pokazu pravi. Tada masina radi i nestabilno i sporije nego obicno. Ipak, obilje generickih driver-a dozvoljava i instalaciju HW-a za koji nemate odgovarajuci SW sto je definitivno dobra strana u takvim situacijama. Ja koristim ovaj OS od kada je izasao, imam licenciranu verziju i instaliram ga na sve masine koje prodajem upravo zbog njegovog restore-a (ovde je ta opcija pomenuta kao losa ali moja iskustva su drugacija). Nije svejedno kada korisnik "zaglavi" racunar otrcati i pogledati sta nije u redu, te se stvari mahom dogadjaju u neka vanradna vremena, nisu bas "iza coska" itd. Tada je pomenuti restore jedino resenje i u vecini slucajeva posle restarta stvar funkcionise kako treba. Iz pomenutih razloga se slazem sa kUdtiHaEX da je ME najbolji iz familije 9x a kako se slazem i sa opaskama o 32-bitnim aplikacijama, mozda samo treba umesto najbolji koristiti izraz najmanje los.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

filo
VETS
Beograd

Član broj: 8038
Poruke: 1240
195.252.117.*



Profil

icon Re: Koja je zapravo razlika izmedju Win 98 i Win Me?02.06.2004. u 11:11 - pre 243 meseci
Citat:
euripyd:98SE - tri godine (crko od blastera)
Ajd ziveli!

ajd pa da ti kazem da blaster napada SAMO NT-olike Windowse(NT4.0,2000,XP,2003) a taj 98se je crko zbog virusa poznatog pod imenom win98se
 
Odgovor na temu

BobMarley
Vedran B
Bologna

Član broj: 148
Poruke: 1161
*.net.htnet.hr

ICQ: 61882680


+1 Profil

icon Re: Koja je zapravo razlika izmedju Win 98 i Win Me?02.06.2004. u 11:20 - pre 243 meseci
a sta kazete na win97 i CE ?
BobMarley (me) ...the legend
 
Odgovor na temu

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.swipnet.se



+7 Profil

icon Re: Koja je zapravo razlika izmedju Win 98 i Win Me?02.06.2004. u 14:44 - pre 243 meseci
Citat:
filo:ajd pa da ti kazem da blaster napada SAMO NT-olike Windowse(NT4.0,2000,XP,2003) a taj 98se je crko zbog virusa poznatog pod imenom win98se ;)


Ok, onda ne blaster, ne znam tacno koji je, ne secam se, samo znam da je imao onu gresku "illegal operation... and must shut down". Neko zna sigurno. Nista nisam mogao da radim s njim niti windows expl niti internet...

A sto se tice ME, bukvalno nista nisam instalirao, niti menjao u sistemu. Kucao samo dokumente svaki dan i jednog dana - prc. Plavi ekran sa strelicom na desktopu bez icega i ne moze dalje. A kolega imao isti bukvalno problem.
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
195.178.35.*



+14 Profil

icon Re: Koja je zapravo razlika izmedju Win 98 i Win Me?02.06.2004. u 14:49 - pre 243 meseci
Win95 OSR2 je dosta dobar sistem (lakše je ukloniti ono sr.... od IE-a), ali nisam siguran kako radi na novijim mašinama.
WinCE nisam do sada koristio :)

Citat:
Ja koristim ovaj OS od kada je izasao, imam licenciranu verziju i instaliram ga na sve masine koje prodajem upravo zbog njegovog restore-a (ovde je ta opcija pomenuta kao losa ali moja iskustva su drugacija).


Pa svaka mašina koja može da pogura WinME može da pogura i Win2000 pa čak i WinXP (uz malo tweak-ovanja). Jedina prednost WinME aplikacije nad Windows operativnim sistemima je to možda cena i to što Red Alert (kec) ne radi na NT-u.


Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
195.178.35.*



+14 Profil

icon Re: Koja je zapravo razlika izmedju Win 98 i Win Me?02.06.2004. u 15:09 - pre 243 meseci
Citat:
Ok, onda ne blaster, ne znam tacno koji je, ne secam se, samo znam da je imao onu gresku "illegal operation... and must shut down". Neko zna sigurno. Nista nisam mogao da radim s njim niti windows expl niti internet...


Ne verujem da je virus. Sistem je jednostavno - puko. Dešava se...

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Koja je zapravo razlika izmedju Win 98 i Win Me?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4761 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.