Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GodaBarn token (HAMSTER)- inovativan način za inspirisanje, motivisanje i nagrađivanje dece

[es] :: Cryptocoins :: GodaBarn token (HAMSTER)- inovativan način za inspirisanje, motivisanje i nagrađivanje dece
(TOP topic, by Ivan Dimkovic)

[ Pregleda: 1103 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anahit

Član broj: 346544
Poruke: 8
..-73746f40.bbcust.telenor.se.



+1 Profil

icon GodaBarn token (HAMSTER)- inovativan način za inspirisanje, motivisanje i nagrađivanje dece24.08.2023. u 03:10 - pre 8 meseci
Pozdrav svima i pozivam vas da bacite pogled na GodaBarn koin (oznaka HAMSTER :)): Podsticanje Dece u Eri Web3!

Ja sam nedavno kreirao token koji je na neki način uzbudljiv i inovativan način za inspirisanje, motivisanje i nagrađivanje dece (recimo: 8+) - GodaBarn koin! Ovaj naziv dolazi od švedskog izraza za "pristojnu decu", i ovi GodaBarn ne samo da podstiču odgovornost i postignuća, već pružaju i zanimljiv ulaz u budućnost Web3 i kriptovaluta. Kreirao sam ga na Polygon mreži.

...I vec sam testirao na svojoj deci (8 i 11 god) i oni su odusevljeni evo vec nedeljama.

Kako funkcioniše:

GodaBarn HAMSTERi su ključ vašeg deteta za otključavanje sveta nagrada za njihov trud i postignuća. Svaki put kada vaše dete završi zadatak ili postigne nešto izvanredno, zarađuju ove posebne koine. Ali ovi koini nisu obična valuta - oni nose vrednost truda i odlučnosti.

Raznovrsni zadaci i vrednosti tokena:

Svaki zadatak ili postignuće ima određenu vrednost HAMSTERa. Na primer, pranje sudova može vredeti 2 HAMSTERA, dok završavanje domaćeg zadatka na vreme može doneti 5 Tokena. Veći zadaci, poput čišćenja sobe, usisavanje ili pomoći oko posebnog projekta, mogu doneti čak i više tokena, recimo 8, 10, 15 tokena.

Postavljanje mobilnog novčanika:

Da biste započeli ovu uzbudljivu avanturu, svako dete će morati da postavi mobilni novčanik na Polygon mreži. Ovaj novčanik će im služiti kao digitalna riznica, sigurno čuvajući njihove GodaBarn Tokene (HAMSTERe). Potrebna je mala početna suma (oko 1 dolara vrednosti Polygon MATIC coina) da bi se započelo i pokrenulo njihova interakcija s tokenima, i ova kolicina ce biti dovoljna za hiljade transakcija.

Učenje važnih koncepata:

Izvan nagrada, sistem GodaBarn Tokena je odličan način da deci naučite o stvaranju i prenosu vrednosti. To je praktična lekcija o ekonomiji i finansijama, sve dok se zabavljaju! Dodatno, koristeći ove tokene, deca dobijaju rani uvod u fascinantni svet Web3 i kriptovaluta, postavljajući temelj za tehnološki budućnost.


Korišćenje GodaBarn Tokena:

Sada dolazi zabavni deo! Kada vaše dete sakupi nekoliko GodaBarn Tokena (HAMSTER), mogu ih razmeniti za aktivnosti koje uživaju, poput gledanja TV-a, igranja igara ili posebne poslastice. Međutim, baš kao u stvarnom svetu, moraju "vratiti" vrednost tokena za izabranu aktivnost svojim roditeljima! U suštini, tokeni neprekidno cirkulišu među vama.
Ono što je dobro je to što možete da imate isti sistem sa oba roditelja (mama traži da se postavi sto za jelo, tata traži da se nešto pomogne u garaži), ali sa drugim roditeljima sa kojima deca dele aktivnosti.
Osim toga HAMSTERi mogu da predstavljaju i pravi novac, putem sakupljanja. Tako recimo dete moze da sakupi tokom par dana 120 HAMSTERA i za to dobije 120 dinara! Ovim putem uci se stednja, i stvaranje navike odlozene satisfakcije zarad vece nagrade.

Stvaranje pozitivnih navika:

Sistem GodaBarn Tokena ne samo da motiviše decu da obavljaju zadatke i briljiraju u različitim aspektima života, već takođe usadi vredne lekcije o odgovornosti, upravljanju vremenom i razumevanju finansija. To je alatka koja može čuda učiniti za roditelje koji su razvedeni, deljeni staratelji ili čak nastavnici u učionici.

Spajanje mostova:

GodaBarn Tokeni takođe pomažu u povezivanju različitih staratelja, jer roditelji ili staratelji mogu sarađivati na zajedničkom sistemu nagrađivanja. To podstiče doslednost i saradnju, osiguravajući da se trud vašeg deteta prepoznaje i slavi bez obzira gde se nalaze.

Dakle, bez obzira da li ste roditelj koji želi da neguje odgovornost, staratelj koji teži stvaranju pozitivnih rutina ili nastavnik koji želi da inspiriše u učionici, GodaBarn Tokeni nude uzbudljivo rešenje koje neguje rast, radost i uvid u budućnost finansija i tehnologije. Dobrodošli u svet osnažene dece, odgovornih izbora i beskrajnih mogućnosti sa GodaBarn Tokenima - gde biti "pristojno dete" zaista isplati u HAMSTERima!

TEHNIČKI DEO

Kreirao sam 100 miliona tokena, od čega je 50% deponovano na adresu ugovora, što znači da su dostupna 50 miliona tokena. To je više nego dovoljno da sva deca u Srbiji budu dobra i nagrađena.

Adresa ugovora je 0x7C781aC42C190c373f79d80BAF7Cd15Ff99282d6 (link: https://polygonscan.com/addres...190c373f79d80baf7cd15ff99282d6 )

Prvo morate dodati token (na Polygon mreži) kopiranjem adrese ili QR koda:

https://imgur.com/a/a3XYcxt

Nisam siguran kako ću ih raspodeliti zainteresovanima, ali radi lakšeg postupka, pošaljite na moju adresu recimo 1 MATIC (Polygon) token:

Recimo 1.007 MATIC, da bi mi bilo jasno da je upit u pitanju, (na Polygon mreži), na adresu ispod, i znaću da time zelite HAMSTERe. Mogu vam poslati 1000 novčića.

https://imgur.com/a/aGb9wmW

Moja adresa: 0x58DD52A87A8a4f662711B53cc38893F416757324


Dakle: Da bi funkcionisalo, svi uredjani moraju da imaju 1) dodat poseban token na Ploygon-u sa adresom gore, 2) nesto MATIC koina za transakcije. Svaka transakcija kosta oko 10 para (oko 1 cent), znaci svaki "wallet" je dovoljno da ima 2 MATIC-a (oko 1 dolar).

Eto, pa ocekujem komentare, samo napred!

Pozz.

[Ovu poruku je menjao anahit dana 24.08.2023. u 04:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

anahit

Član broj: 346544
Poruke: 8
..-73746f40.bbcust.telenor.se.



+1 Profil

icon Re: GodaBarn token (HAMSTER)- inovativan način za inspirisanje, motivisanje i nagrađivanje dece24.08.2023. u 11:32 - pre 8 meseci
...Ili se samo javite ovde pa da vam posaljem koine za dz, ako zelite da isprobate sa svojom decom.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
*.dynamic.a1.rs.



+559 Profil

icon Re: GodaBarn token (HAMSTER)- inovativan način za inspirisanje, motivisanje i nagrađivanje dece24.08.2023. u 15:17 - pre 8 meseci
Pranje sudova mogu da nagradim sa 2 hamstera ili sa 2 dinara, domaći zadatak sa 5 hamstera ili 5 dinara, pa me zanima zašto bih se odlučio za hamstere umesto za dinare? Po čemu bi hamsteri trebalo da budu bolji ili poželjniji?
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

anahit

Član broj: 346544
Poruke: 8
..-73746f40.bbcust.telenor.se.



+1 Profil

icon Re: GodaBarn token (HAMSTER)- inovativan način za inspirisanje, motivisanje i nagrađivanje dece24.08.2023. u 17:01 - pre 8 meseci
Moze i kontra pitanje: a sto ne bi to isto uradio i sa sibicama? A sto ne i sa papirima na kojima pise "hamster"?

Pa hajde da odgovorim.

-- 1. Mislim da je dobro da buduca generacija bude uvedena u svet web3; ono sto je za neke bio Youtube kad su bili mali, sada je to blockchain. Mislim da je to buducnost, ali da ne sirim temu. Kao sto se sada uci engleski u prvom razredu, tako treba da se deca opismene u novim tehnologijama. Ko ne bude znao, tesko ce se snaci.

-- 2. Zato sto dinare dete moze da nabavi negde drugde, zato sto se dinari mogu izgubiti, zato sto se dinari mogu potrositi bez roditeljskog nadzora. I zato sto obicno deca ne znaju gde su im dinari. Ali jako dobro znaju gde su im telefoni. I ako se telefon izgubi, opet koini se mogu vratiti.

-- 3. Zato sto jedan HAMSTER moze da predstavlja i nagradu u obliku neke aktivnosti, sto je obicno slucaj. A moze da predstavlja i novcanu vrednost po dogovoru, onda mu das 100 dinara u papiru umesto 100 kovanica.

-- 4. Zato sto bi morao da imas veliku kolicinu novcica od 1 dinar, onda opet, kako ih cuvati, kako ih nabavljati?

-- 5. Zato sto se uci nova tehnologija. Stara tehnologija je VISA kartica, jos starija tehnologija je novac, jos jos starija tehnologija je zlatnik, a najstarija su jaja i jabuke. Tako, vracati se unazad nije bas logicno, ne?

Eto, nadam se da sam makar pojasnio.

Svako dobro!
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: GodaBarn token (HAMSTER)- inovativan način za inspirisanje, motivisanje i nagrađivanje dece24.08.2023. u 17:27 - pre 8 meseci
Au Majore pa ti bese imas svoj "Token " ? A pitas bezveze !

Znas ti bolje nego mi zasto ?

Dinar ne mozes da stancujes ! Vec mora da se zaradi , ili mazne


A ove tokene mozes da stancujes do besvesti !

I onda ti neko opere sudove za tokene
 
Odgovor na temu

anahit

Član broj: 346544
Poruke: 8
..-73746f40.bbcust.telenor.se.



+1 Profil

icon Re: GodaBarn token (HAMSTER)- inovativan način za inspirisanje, motivisanje i nagrađivanje dece24.08.2023. u 17:57 - pre 8 meseci
Citat:
ademare: Au Majore pa ti bese imas svoj "Token " ? A pitas bezveze !

Znas ti bolje nego mi zasto ?

Dinar ne mozes da stancujes ! Vec mora da se zaradi , ili mazne ;)


A ove tokene mozes da stancujes do besvesti !

I onda ti neko opere sudove za tokene :D


Naucio sam dete od 8 godina da u Solidity napravi vec svoj koin.
Ne da ga je napravio vec do besvesti:
https://polygonscan.com/token/...842aB29334f785b55201a69Db8B0b3

Ukupno 1 Decillion tokena tj 1 sa 33 nule:
1000000000000000000000000000000000000000000000000000

Da vidis odusevljenja.

I za to je dobio 5 HAMSTERa.
Trud se isplati, kako kaze Marx.
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

Član broj: 224915
Poruke: 803



+636 Profil

icon Re: GodaBarn token (HAMSTER)- inovativan način za inspirisanje, motivisanje i nagrađivanje dece25.08.2023. u 08:36 - pre 8 meseci
Krajnje zanimljiv koncept. Svaka cast!
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.166.*



+559 Profil

icon Re: GodaBarn token (HAMSTER)- inovativan način za inspirisanje, motivisanje i nagrađivanje dece25.08.2023. u 21:52 - pre 8 meseci
Citat:
anahit:
Moze i kontra pitanje: a sto ne bi to isto uradio i sa sibicama? A sto ne i sa papirima na kojima pise "hamster"?

Pa hajde da odgovorim.


Može i kontra - kontra pitanje, i konktra-kontra-kontra .. itd .. ali šta dobijaš time? Zar nije bolje ako propagiraš nešto, i neko te pita o tome - da lepo odgovoriš, a svoje "kontra pitanje" ako baš imaš želju za njim, da postaviš na kraju takvog odgovora, a ne na početku? Evo na primer ja ću odmah da odgovorim na tvoje pitanje da ne bi gubili vreme:

Naravno da možeš isto da uradiš i sa šibicima, i sa papirićima na kojima si napisao hamster, ali bi onda bolje video šta si zapravo uradio: napravio si unutrašnju kvazi ekonomiju svoje kuće, koja je upitnog kvaliteta: Ujutru deca operu sudove za 2 hamstera, popodne urade domaći za 5 hamstera, uveče ih nagradiš gledanjem tv u protivrednosti 7 hamstera, sve što su "zaradili" preko dana vratili su ti uveče pa je opet u tvom posedu. Nemaju mogućnost za štednju koja bi ih nagradila posle dužeg perioda, ne postoji mogućnost inflacije koja bi ih terala da idu napred i rade više. Koliko hamstera vredi jedan poni, šta ako deca žele da kupe ponija da se igraju sa njim? Koliko hamstera da tata kupi novi auto kojim će ih voditi na udaljenu lokaciju na odmor, na koji način tata i mama stiču svoje hamstere, koje su njihove obaveze u kući, na koji način mogu da ih troše? Ako ne bude ni štednje ni inflacije hamster ekonomija će biti mrtvo more ..

Citat:
-- 1. Mislim da je dobro da buduca generacija bude uvedena u svet web3; ono sto je za neke bio Youtube kad su bili mali, sada je to blockchain. Mislim da je to buducnost, ali da ne sirim temu. Kao sto se sada uci engleski u prvom razredu, tako treba da se deca opismene u novim tehnologijama. Ko ne bude znao, tesko ce se snaci.


Za nove tehnologije se slažem, ali ne i za blokčejn, mada jeste relativno nova tehnologija, budućnost su gledali i nostradamus i baba vanga, ali je znaju samo kladioničari koji znaju unapred na koji način će se završiti utakmica ako tim sponzoriše kladionica, ali uvek ostanu bez para, a kladionica i dalje radi. youtube i dalje radi jer ljudi i dalje šeruju muziku, web3 i blokčejnom su i dalje fascinirani pojedinci .. da li će blokčejn biti kao youtube, kao što bi ti voleo, za sada ne znaš ..

Citat:
-- 2. Zato sto dinare dete moze da nabavi negde drugde, zato sto se dinari mogu izgubiti, zato sto se dinari mogu potrositi bez roditeljskog nadzora. I zato sto obicno deca ne znaju gde su im dinari. Ali jako dobro znaju gde su im telefoni. I ako se telefon izgubi, opet koini se mogu vratiti.


Znači: nauče da nabavljaju (drugde), da čuvaju (jer može da se izgubi), nauče šta je sloboda (jer potroše bez nadzora), nauče da znaju gde im je šta (a ne samo mobilni). Sa druge strane mogu da nauče da budu kiborzi, ako se ne odvajaju od mobilnog .. ?

Citat:
-- 3. Zato sto jedan HAMSTER moze da predstavlja i nagradu u obliku neke aktivnosti, sto je obicno slucaj. A moze da predstavlja i novcanu vrednost po dogovoru, onda mu das 100 dinara u papiru umesto 100 kovanica.


Ta onda si mogao od početka nagrađivati u dinarima, ako na kraju balade u svakom slučaju moraju svoje hamstere da zamene za dinare. A moraju jer ako odu u prodavnicu sa 50 hamstera kupiće podsmeh za čudne roditelje, a ako odu sa 50 dinara mogu da kupe sladoled.

Citat:
-- 4. Zato sto bi morao da imas veliku kolicinu novcica od 1 dinar, onda opet, kako ih cuvati, kako ih nabavljati?


Postoje i veći apoeni, ču kako nabavljam, po proceduri za nabavku dinara.

Citat:
-- 5. Zato sto se uci nova tehnologija. Stara tehnologija je VISA kartica, jos starija tehnologija je novac, jos jos starija tehnologija je zlatnik, a najstarija su jaja i jabuke. Tako, vracati se unazad nije bas logicno, ne?


Pa ako veruješ u bajkice koje pričaju ljubitelji blokčejna - sasvim sigurno, ako pitaš susednu banku digitalne, a ne kripto, valute jesu budućnost, ali one koje banka odobri, a ne blokčejn koji generišeš decilionima za popodne.

Citat:
Eto, nadam se da sam makar pojasnio.

Svako dobro!


Da me ne razumeš pogrešno, nemam ništa protiv, rekao bih i da je donekle simpatično to što si napravio, ali u tom slučaju lepo odgovaraj na pitanja, nemoj da te vučemo za jezik i odgovaraš kontra pitanjima.

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.166.*



+559 Profil

icon Re: GodaBarn token (HAMSTER)- inovativan način za inspirisanje, motivisanje i nagrađivanje dece25.08.2023. u 21:57 - pre 8 meseci
Citat:
ademare:
Au Majore pa ti bese imas svoj "Token " ? A pitas bezveze !

Znas ti bolje nego mi zasto ?

Dinar ne mozes da stancujes ! Vec mora da se zaradi , ili mazne ;)


A ove tokene mozes da stancujes do besvesti !

I onda ti neko opere sudove za tokene :D


Ta zato i pitam, ja sam namerio da se obogatim i naštancovao tokene, ali ih niko nije kupio, ja sam ovde prevarena strana, samo sam protraćio vreme .. :)

Ali eto vidiš nisam se setio da naivnoj deci ponudim svoje bezvredne tokene, i pričam im kako je to budućnost, čovek se uči dok je živ ..

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

anahit

Član broj: 346544
Poruke: 8
..-73746f40.bbcust.telenor.se.



+1 Profil

icon Re: GodaBarn token (HAMSTER)- inovativan način za inspirisanje, motivisanje i nagrađivanje dece27.08.2023. u 04:11 - pre 8 meseci
TI se raspisao argumenttima,
Ma vidim ja da si najvise ljut na sebe, nisi ni deci svojoj uspeo da ih prodas. Ko ti kriv.
 
Odgovor na temu

anahit

Član broj: 346544
Poruke: 8
..-73746f40.bbcust.telenor.se.



+1 Profil

icon Re: GodaBarn token (HAMSTER)- inovativan način za inspirisanje, motivisanje i nagrađivanje dece27.08.2023. u 04:13 - pre 8 meseci
Nego hoce li neko da isproba na svojoj deci ili ne?
Kazem, moji su kao u vojsci, na sve pristaju i sve ce da urade.
Ajd ne idem cesto na forum, ako hoce neko da mu posaljem 1000 tokena nek mi posalje jedan MATIC. Ajd 0,99 da mi bude jasnije da je zbog HAMSTERA.
 
Odgovor na temu

kosmopolita
Balkan

Član broj: 257864
Poruke: 123



+21 Profil

icon Re: GodaBarn token (HAMSTER)- inovativan način za inspirisanje, motivisanje i nagrađivanje dece27.08.2023. u 05:12 - pre 8 meseci
Bilo bi zanimljivo da su ovdasnji lajkovi tokeni.
Svako ko zeli nesto da pita morao bi da ima kupljene lajokove.
Lajkovi bi mogli da vrede simbolicno jedan dinar.

Onda bi svako ima ove brojeve:

Ima lajkova: xxxx
Dao lajkova: yyyy

Gde je broj "ima lajkova" i kupljeni i dobijeni lajkovi.
Ili posebno da bude "dobio lajkova".

Recimo, posto neko bude banovan iliti iskljuce on bi ostavio informaciju gde da bude uplacen iznos lajkova koje ima.
Gde bi to mogao da bude njegov racun ili pre u humanitarne svrhe, jer su iznosi i onako simbolicni.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.166.*



+559 Profil

icon Re: GodaBarn token (HAMSTER)- inovativan način za inspirisanje, motivisanje i nagrađivanje dece27.08.2023. u 21:19 - pre 8 meseci
Citat:
anahit: TI se raspisao argumenttima,
Ma vidim ja da si najvise ljut na sebe, nisi ni deci svojoj uspeo da ih prodas. Ko ti kriv.


Čestitam, koliko si zaradio? :)

Citat:
anahit
Ajd ne idem cesto na forum, ako hoce neko da mu posaljem 1000 tokena nek mi posalje jedan MATIC. Ajd 0,99 da mi bude jasnije da je zbog HAMSTERA.


Možeš i to na deci da isprobaš, ako ti uplate 7,01 ili 6,99 znači da hoće da gledaju televiziju, ako uplate tačno 7 platili su porez za taj dan, ne može samo da se vrti, mora od nečeg i auto-put u dvorištu da se gradi .. usput si otkrio neki kriptični način komunikacije, ako ti uplatim 1,01 pripremi štrajk 1,02 pripremi proteste 1,03 blokada autokomande .. dok ti uplatim 10 dinara siti se narazgovaamo, čudi me da to nije naš kgb otkrio :)
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

anahit

Član broj: 346544
Poruke: 8
..-73746f40.bbcust.telenor.se.



+1 Profil

icon Re: GodaBarn token (HAMSTER)- inovativan način za inspirisanje, motivisanje i nagrađivanje dece28.08.2023. u 14:11 - pre 8 meseci
Slazem se sa tobom Majore nema sta, vala svaka ti se pozlatila!
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
*.dynamic.a1.rs.



+559 Profil

icon Re: GodaBarn token (HAMSTER)- inovativan način za inspirisanje, motivisanje i nagrađivanje dece28.08.2023. u 21:50 - pre 8 meseci
Autoput u dvorištu da bude izgrađen pre roka kineskom radnom snagom
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

[es] :: Cryptocoins :: GodaBarn token (HAMSTER)- inovativan način za inspirisanje, motivisanje i nagrađivanje dece
(TOP topic, by Ivan Dimkovic)

[ Pregleda: 1103 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.