Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 368941 | Odgovora: 3682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani03.04.2022. u 03:00 - pre 25 meseci
Citat:
Sarastro:
Hrvati su uvek ratovali za druge, pod tudjim zastavama a najcesce protiv Srba.
Od Bana Jelacica koji je ratovao za Habsburge protiv Madjara (Lajos Kosuta), kroz 1. svetski rat kada su ratovali protiv Srba za Austrougarsku monarhiju, kroz 2. svetski rat kada su ratovali pod Hitlerom i protiv Srba i protiv Rusa...


Aha. Hrvati kažeš? A Srbi koji su živeli na teritoriji koja je dašanja Hrvatska, oni nisu ratovali, nego samo Hrvati?

Jel tako?

To su sve dragovoljno radili? Onako, prijave se u vojsku da bi eto ratovali protiv srba? Jel tako?

A da nije vama ispran malo mozak sa srpstvom, kao što je hrvatima sa hrvatstvom, a bugarima sa bugarstvom? Da nije to malo problem. Iz nekog razloga svi vi pričate potpuno iste gluposti samo su nacije promenjene, svima je vaša nacija nebeski pravednik.

Pratim ja i ustaše i četnike i velikobugare. Gomilu gluposti prosipate svi sa svojom velikom a u stvari malecnom i jadnom izmanipuisanom nacijom.
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani03.04.2022. u 03:24 - pre 25 meseci
Ja se izvinjavam za offtopic, da se vratimo mi na Ukrajinu.
I molim da mi niko ne vređa više ni Hrvate ni Bugare, pojma nemate o životu nego se vi držite Ukrajine i nacista tamo i razloga zašto se ratuje.
 
0

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani03.04.2022. u 10:31 - pre 25 meseci
nikad ne bih ni pretpostavio da si ti bugarin hrvatskog porekla.

Ali slazem sesa tobom. Forum nije mesto za prepucavanje o bilo cijoj nacionalnosti.
Postoji i u pravilniku foruma verovatno, nisam citao odavno. A zbog toga je i zabranjena cirilica
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani03.04.2022. u 10:56 - pre 25 meseci
Pa da, inače kroasani ne bi mogli da čitaju poruke. Jedino me čudi što je ćirilica dozvoljena (mada ne i poželjna) na hrvatskim forumima ...

Vezano za natu, mislim da sada dobijaju još jedan problem.
Citat:
3. april. Radikalni talibanski pokret koji je došao na vlast u Avganistanu zabranio je uzgoj maka širom zemlje. Takvo naređenje izdao je vrhovni vođa pokreta Haibatulla Akhundzada.

U naredbi talibanskog vođe, koju je u nedelju citirala avganistanska novinska agencija Bakhtar , navodi se da su „svi Avganistanci sada obavešteni o najstrožoj zabrani uzgoja maka“. Oni koji prekrše naredbu vrhovnog vođe talibana biće suđeni po šerijatu (islamskom zakonu), a svi pronađeni usevi biće odmah uništeni.

Pored toga, Akhundzadinom uredbom je zabranjena „upotreba, transport, trgovina, izvoz i uvoz svih vrsta droga, kao i tableta [koji sadrže drogu] i alkohola“. Svi pogoni za proizvodnju droge u Avganistanu takođe podležu zabrani.

Za vreme američke okupacije je uzgoj maka bio dozvoljen jer ... pa mora narod od nečega da živi. Pa su im još i pomagali tako što su otkupljivali sav rod. Kad sam davno to čitao, palo mi je na pamet ... a što im ne predlože luk, peršun, krompir, kupus, grožđe ili slično?? Nego baš mak. Možda mnogo vole štrudle s makom??

Ko će sada da snabdeva zapadnu omladinu kao i ukrajinske azovce lekovima za podizanje morala? Sad moraju da se okrenu Kolumbiji. Ili da se vrate u Avganistan? Kad stignu pare od prodatog oružja (evropskoj uniji, ukrajinskom pijanisti) onda moraju da organizuju novu humanitarnu misiju u Avganistanu ... mada nisam siguran da će to da bude budućnost jer će sve da se preokrene.
 
0

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
83.170.146.*



+531 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani03.04.2022. u 11:26 - pre 25 meseci
Citat:
pisac:
Ja se izvinjavam za offtopic, da se vratimo mi na Ukrajinu.
I molim da mi niko ne vređa više ni Hrvate ni Bugare, pojma nemate o životu nego se vi držite Ukrajine i nacista tamo i razloga zašto se ratuje.

Offtopic si ti zapoceo pa je red da cujes svacije misljenje pre nego se vratimo na temu.
Ne shvatam o cemu je rec kod tebe, da li je u pitanju autosovinizam izazvan propagandom protiv Srba poslednjih nekoliko decenija (identicno kao sto sada vidimo vezano za Ukrajinu, protiv Rusa), nerazumevanje istorijskih cinjenica i dogadjaja ili neka retrogradna komunisticka ideologija o bratstvu, jedinstvu i jednakosti medju narodima i narodnostima Balkana.

Postujem tvoje pravo da se ne izjasnis po pitanju nacionalne pripadnosti, ali cak i da sebe smatras Klingorcem ili Dzedajem (ubelezeno na poslednjem popisu stanovnistva), ne razumem kako te to postavlja u ulogu zastitnika Hrvata i Bugara (naravno, ne i Srba) pa da se eto bas ti osecas uvredjenim kada se iznose cinjenice vezane za njih. Verujem da na ovom forumu ima i jednih i drugih pa mogu sami u svoje ime da kazu sta misle i bez tebe.

Najgluplje od svega je da sebe stavljas u poziciju da procenjujes ko ima a ko nema "pojma o zivotu" samo na osnovu svojih etickih kodeksa, koji su u stvari samo licno misljenje pojedinca na forumu MadZone.
Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
0

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani03.04.2022. u 11:44 - pre 25 meseci
Počela je akcija oslobađanja Odese.

 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani03.04.2022. u 11:51 - pre 25 meseci
@Sarastro

Srbe branim od budala iz redova Hrvatske i Bugarske, kada lupetaju netačne gluposti. Ništa svi vi ne kapirate realno već samo veličate "svoju" naciju a spuštate druge. Zato se vode mnogi ratovi kada taj moždani bag iskoristi pravi neprijatelj a ne umišljeni neprijatelj navodno inferiorni komšija sa susednog brda.

Isti razlog zbog koga se vodi i ovaj rat u Ukrajini, neko (zna se ko) je našao takve i pretvorio ih u Azovce. Svako ko je veliki Srbin/Bugarin/Hrvat je ujedno odličan kandidat i za velikog Ukrajinca. Pa i velikog Rusa, ili šta god. Svi vi imate isti mentalni sklop samo je ime nacije drugačije.

Ovaj trenutni rat je velka nesreća za Slovene i za normalne ljude, koju je sotona namerno napravila koristeći upravo takav mentalni sklop kao katalizator.
 
+2

Ulfsaar
Beograd

Član broj: 316075
Poruke: 123



+29 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani03.04.2022. u 12:06 - pre 25 meseci
Citat:
pisac:
Citat:
Ulfsaar:
Ko ili šta je po tebi taj entitet? Da li je to jedan čovek, grupa ljudi? Ne bih rekao prema tvom pisanju da veruješ u onostranog sotonu.


Prvo bih izbacio "entitet" kao pojam koji može obuhvatiti i kategorisati reč "sotona"

U ovom trenutku istorije je sasvim jasno da je filijala sotone Amerika, no filijale su se tokom istorije menjale shodno uslovima na "tržištu" a u skladu sa ciljem. Filijala sotone može u budućnosti postati recimo Kina, to nije isključeno. Za sada Kina glumi oštrog oponenta Americi, što i jeste i nije jer definitivno žive u simbiozi, samo ne znamo dokle.

Ne treba zaboraviti da se Kina uzdigla upravo zahvaljujući ekonomskoj saradnji sa Amerikom, odnosno Amerika je Kinu uzdigla, bukvalno, na nivo potreban da može da predstavlja opasnost po samu Ameriku. To nije slučajno, isto kao što nije slučajno što Amerika nije rasparčala Rusiju kada je mogla, nego je sačekala da poraste i ojača pod Putinom da bi imala protivnika sa kojim može da da se nateže i izaziva pokolje nalik ovome u Ukrajini.

Trenutno je najlakše smatrati: sotona = Amerika, i to će otprilike biti interpretacija najpribližnija istini.


To znači da čak ni spaljivanje Amerike, pod pretpostavkom da može da se izvede bez uzvratnog odgovora, ne garantuje uništenje sotone? Jer mogla bi potencijalno da se "zombira" na primer Kina.
 
0

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+839 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani03.04.2022. u 12:57 - pre 25 meseci
Postoji mala doza "panslavizma" u EU, a to je Visegradska grupa, koja se okupila iz par razloga(kako razumem), zbog losijeg kvaliteta istih proizvoda koji se valjaju u istocnoj evropi i zbog kulturoloskih i etnickih stereotipa.
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani03.04.2022. u 13:25 - pre 25 meseci
Citat:
BrutalCoin: Počela je akcija oslobađanja Odese.
Nisam siguran, mislim da samo uništavaju gorivo koje koriste ukrajinska vojska i nacisti. Možda i ostave Odesu, kao što su se prebacili iz Kijeva na istok. A možda i zatvore izlaz na more, ne bi Ukrajina bila jedina zemlja koja nema more.

Očekuje se nova Srebrenica. Iz sela Buča pored Kijeva su krenuli snimci pobijenih civila, mislim da su to oni od pre nekoliko poruka od jednog mladog člana foruma, a koje je ruska vojska napustila 30. marta. Tada su i javili da je ukrajinska vojska odmah granatirala to selo, čim su otišli Rusi. Ne zna se gde su bili ovi snimci za ova 4 dana ali su primetili neka čuda na njima. Kažu da se u 12. sekundi ruka jednog leša pomera a malo kasnije se u retrovizoru vidi kako taj leš sedi. Na bbc ne mogu da pogledam jer nije za moj region ali će možda da se pojavi negde gde može. Mada će režiseri da iseku prijavljene čudne kadrove iz filma. Ništa čudno, to se često dešava u filmovima.

Verovatno sada cnn snima nove filmove o zločinima, samo da dovedu još statista i naprave scenografiju. Možda onda nata proda još oružja da još ukrajinaca pogine?
 
+1

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani03.04.2022. u 13:34 - pre 25 meseci
Citat:
pisac:
@Sarastro

Srbe branim od budala iz redova Hrvatske i Bugarske, kada lupetaju netačne gluposti. Ništa svi vi ne kapirate realno već samo veličate "svoju" naciju a spuštate druge. Zato se vode mnogi ratovi kada taj moždani bag iskoristi pravi neprijatelj a ne umišljeni neprijatelj navodno inferiorni komšija sa susednog brda.

Isti razlog zbog koga se vodi i ovaj rat u Ukrajini, neko (zna se ko) je našao takve i pretvorio ih u Azovce. Svako ko je veliki Srbin/Bugarin/Hrvat je ujedno odličan kandidat i za velikog Ukrajinca. Pa i velikog Rusa, ili šta god. Svi vi imate isti mentalni sklop samo je ime nacije drugačije.

Ovaj trenutni rat je velka nesreća za Slovene i za normalne ljude, koju je sotona namerno napravila koristeći upravo takav mentalni sklop kao katalizator.


Jednom da se slozim sa tobom.
Sada stvarno jesi napisao nesto pametno i smisleno.
 
0

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1360
87.116.165.*



+561 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani03.04.2022. u 13:46 - pre 25 meseci
Frižider očišćen kaže, još samo paučina. Da li ste očistili frižider ojutros? :)
Nemoj da pricas?
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani03.04.2022. u 13:58 - pre 25 meseci
Citat:
Fan Noli:https://t.me/SrbijaRusija/327
Odlično a sada da se gleda i original pa da vidimo da li je detalj isečen. Važno je da se prenese poruka onim ispranim na zapadu da moraju i dalje da razmišljaju cnn glavom.
 
0

Ulfsaar
Beograd

Član broj: 316075
Poruke: 123



+29 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani03.04.2022. u 14:12 - pre 25 meseci
Rusi udaraju rune, ssi se sa piscem slaže, Vučić gubi izbore - poslednja su vremena.
Ups! Ili nisu?
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani03.04.2022. u 14:17 - pre 25 meseci
Prvo ne razumem, drugo sam i ja pročitao ali odakle znaš za ovo treće? Izbori su namešteni ili je to tvoja želja? Možda da ipak sačekamo rezultate pa da onda kažemo hop?
 
0

Ulfsaar
Beograd

Član broj: 316075
Poruke: 123



+29 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani03.04.2022. u 14:26 - pre 25 meseci
Udaraju - ispisuju Z i V što mene neodoljivo podseća na germanske rune na zapadnjačkoj mašineriji, pa se pitam odakle uopšte ideja za tako nešto.

Što se Vučića tiče, iskreno se nadam da ćemo večeras videti prenemaganje kakvo do sada nismo videli, nasuprot svim istraživanjima javnog mnenja :)

Edit: da dodam, isključivo izražavanjem slobodne volje birača, nikako nameštanjem.

[Ovu poruku je menjao Ulfsaar dana 03.04.2022. u 16:44 GMT+1]
 
0

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8111



+1760 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani03.04.2022. u 14:31 - pre 25 meseci
Evo sta pisu Rusi o izborima .

Link gde je ceo tekst ne radi .


Nikako nisu presli lako preko toga , sto je Srbija glasala za Osudu Rusije u UN , kako tvrde domaci Rezimski tabloidi !


https://readovka.news/news/92581
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani03.04.2022. u 15:02 - pre 25 meseci
Možda je trebalo da se opredelimo protiv Rusa i da im uvedemo sankcije. Jasno je Rusima u kakvim se g****** mi nalazimo i da moramo da pazimo, čak bi i prodruživanje sankcijama nekako razumeli. Zapad ne bi razumeo potpuni prelazak na rusku stranu a u svakom slučaju smo mi naišli na ježa. Samo ... mladi mogu da opravdaju prelazak na eu ili na rusku stranu, meni deluje ekstra to što smo ispali ni tamo ni vamo tj i tamo i vamo.
Citat:
Ulfsaar: Udaraju - ispisuju Z i V što mene neodoljivo podseća na germanske rune na zapadnjačkoj mašineriji, pa se pitam odakle uopšte ideja za tako nešto.
Pa to je da pruže priliku ukrajinskoj vojsci i nacistima da na svojim uništenim oklopnjacima ispišu ta slova pa da slikaju kako su uništili rusku vojsku.

Što se ukrajinske Srebrenice tiče, naravno da zapad neće da prihvati činjenice i da će da iseče onaj leš koji pomera ruku pa posle sedne. Rusi su odatle otišli nekoliko dana ranije a ukrajinska vojska to nije ukapirala i tri dana su gađali selo. A Rusi se nisu ni zadržavali u njemu, koliko da pomognu meštanima da izađu iz podruma i da im daju gorivo i lekove.

Ali svejedno, očekujem veliku hajku i novi cnn film koji će zapad da prihvati kao što je i Srebrenicu i Račak. Jedina razlika je što sada mogu i da se slikaju u tom filmu, protiv Srba je moglo, ovde najn.
 
+1

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani03.04.2022. u 15:03 - pre 25 meseci
Ja sam praktično jutros čuo da su izbori.
Ono bilo je prethodnih dana nešto u vestima kao biće izbori ali imam pametnija posla.
Da nisu jutros javili "za dva sata izlaznost 10%" propustio bih sve.

Kad se Vučić predstavio?

Ta izlaznost 10% - očigledno na izbore su već izašli svi partijski članovi.
Pošto izbore u Srbiji ne namešta Rusija nego Amerikanci "pobednik" se zna.

Pa plaćeno im je "osudom" red je da se oduže.

---

No vratimo se važnijim temama.
U Odesi dignuta u vazduh rafinerija.
Na ulicama Odese razvaljeni tenkovi.
Pretpostavljam da će to posle CNN da prikaže kao Ruske olupine u "pobedama" nacista.



Izraelci ubili 10 Paletsinaca zbog Ramadana.
To nema na CNN?

 
0

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 143



+2244 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani03.04.2022. u 15:36 - pre 25 meseci

Demokratija


Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
Prikačeni fajlovi
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 368941 | Odgovora: 3682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.