Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 376087 | Odgovora: 3682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani19.06.2022. u 09:57 - pre 24 meseci
Ovo je komandant Ajdarovaca koji je uhvaćen u blizini Severnodonjecka. Naišla grupa na LNR miliciju i momentalno se svi predali.
Citat:
scoolptor:Ruski placenik u Ukrajini opisuje majci nacine na koje Rusi muce zarobljenike i civile
Ovo je verovatno sa zvaničnog youtube kanala ruske vojska? Oćeš da ruska vojska napravi milion priloga u kojima "ukrajinski" vojnici opisuju kako jedu živu rusku decu a njihove majke to gledaju? Svaki dan gledam priloge u kojima civili radosni dočekuju rusku vojsku i nikada nisam to ni pokazao ni prijavio jer je najlakše napraviti reklamni prilog. U svakom selu će i jedni i drugi da nađu svoje pristalice pa će da pokažu kako ih narod dočekuje. Poslednjih dana je čest prilog priča razmenjenog ruskog vojnika koji je proveo neko vreme u ukrajinskom zatvoru i priča šta su mu radili, pa ni to ne pominjem jer uvek može da se nafiluje. I njihovi razmenjeni sigurno pričaju o torturama ali je sve to naivno u odnosu na Gvantanamo. To mogu da prihvate samo naivni kao što si ti, tj oni koji će i totalno providnu laž da iskoriste da oravdaju svoje naopako razmišljanje. Ali je to moglo da se koristi samo kada smo mi bili u pitanju pa da se podmetnu i Srebrenica i Markale i Račak i da se to koristi. Ovo je samo kratak lažni film koji neće da pogodi nikoga. Mada i dalje, pored dokaza koje su izneli francuski forenzičari, pričaju o masakru u Buči. To je taj pristup koji je svakome sa trunkom mozga jasan a oni ostali u to veruju.

U Nikolajevu se trenutno montiraju prilozi o ruskim zločinima i rušenjima u gradu iako Rusi tamo još nisu ni prišli. Skupili su 40 glumaca i snimaju priloge pa me ne bi čudilo da je ovo jedan od tih priloga.

Nego otkud ruski plaćenik u Ukrajini? Koliko znam, Rusija je zabranila učešće stranih plaćenika, postoje dobrovoljci ali samo iz Rusije. Ostalo je normalna profesionalna vojska, bez vojnika na redovnom odsluženju vojnog roka. I zašto bi Rusi mučili civile kada je tamo većinom ruski narod? Za razliku od Ukrajinaca koji biju čak i svoje ako govore ruski.

Tek sad vidim da je ovo samo audio snimak, tek to postaje smešno. Pa to može svako ko govori ruski da napakuje, ne mora čak da bude ni glumac.
Citat:
Ivan Dimkovic:Rusija je napala i delom okupirala suverenu drzavu clanicu UN, bez autorizacije SBUN i da cine ratne zlocine na toj teritoriji.

Ne postoji ni jedan instrument medjunarodngo prava koji bi mogao da opravda to sto Rusija radi.
Zaboravio sam da te pitam, kako gledaš na napad i delimičnu okupaciju Sirije od strane američke vojske? Ne pratim ali mislim da su i dalje okupirali Irak i Libiju i sve to bez autorizacije sbun. To je u redu i opravdana akcija kojom uvode demokraciju? Sigurno si čuo i da su deo Srbije okupirali nato zločinci koji su pre toga divljački napali suverenu državu? Mada se to desilo pre početka istorije pa se možda ne važi. Ako su u Srbiju i Siriju upali pre početka istorije, da li su i dalje okupatori??

I još uvek ne vidim komentare na to da ukrajinska vojska svakodnevno gađa Donjeck kasetnim bombama ali ako ameri smatraju da je to OK oružje, onda je svakako i dozvoljeno u napadu na gradove i civile.
 
+2

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8111



+1760 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani19.06.2022. u 10:45 - pre 24 meseci
Sergei Melnichuk je jedan od osnivaca i prvih komandanata Nacistickog bataljona Ajdar !

Za one koje obozavaju NATO i UKR mali podsetnik , da je " Ajdar " isto sto i " Azov " naci bataljon samo manje medijski eksponiran !!


Najvise zlocina ovaj covek i njegov bataljon su napravili 2014. godine !

Za one koji se prave Ludi i Naivni pa navodno misle da je sve pocelo 2022. godine !!


Takodje ti fanatici tvrde da je vlast u UKR demokratska i da nema veze sa Nacistima itd.

Pa kako su svi ovi ukljucujuci i ovog Idiota bili poslanici Vrhovne Rade (UKR skupstina ) ?? Ako UKR kao drzava nema veze sa nacistima , sta Nacisti rade kao poslanici u Skupstini ??


Uhvatili su ga u malom gradicu Metilkine odmah se naslanja na Severodonjeck . Taj gradic je u Ruskim rukama vec nekoliko dana . Front je juzno kod mesta Sirotine koje je delimicno napusteno od UKR vojske .

Ocigledno kao sto se vidi na snimku je ranjen i Ostavljen od svojih u obrucu Ruske vojske koja prvo napravi obruc , a kasnije postepeno obilazi kuce i proverava ima li koga .

U takvim proverama pohvatali su ove Naciste !
 
0

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1660



+596 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani19.06.2022. u 11:19 - pre 24 meseci
@calexx, naravno, kada su preposteni rusi u pitanju uvek je namestaljka...
Otkud ruski placenik u Ukrajini? Pa svi su placenici... ubijaju za pare, ne zato sto love Putina.
Ima i budala-dobrovoljaca, koji ubijaju za dzabe.
Eno, onaj uhvaceni ruski pilot kaze da mu je plata 2000usd. I naravno, nije nikoga ubio. Gadjajo je samo 'radarske antene'...
People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
0

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1660



+596 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani19.06.2022. u 11:33 - pre 24 meseci
Citat:
To mogu da prihvate samo naivni kao što si ti, tj oni koji će i totalno providnu laž da iskoriste da oravdaju svoje naopako razmišljanje.


Ruska agresija je zlocin. Tacka.

To je jasno kao dan. Moje razmisljanje nije naopako. I nemam potrebu da ga opavdavam.

Ti tvrdis da nije.

Tvoje razmisljanje je naopako. Ti mas potrebu da ga opravdavas. A na kraju dana, zlocin je zlocin, bez obzira da li je Nato pocinio zlocin u Iraku i Srbiji, ili ne.


People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani19.06.2022. u 11:35 - pre 24 meseci
Pazi, teoretski ovo jeste agresija ali ako je neka davno opravdana izmišljenim oružjem za masovno uništavanje, ova se opravdava spašavanjem svog naroda i svojih bacionalnih interesa. Ono pre je bilo izmišljeno, ovo očigledno nije, tj toliko je očigledno da samo slepci to ne vide. Da li si osudio američku agresiju na Siriju koja se dešava u isto vreme kada i ova? Da preskočimo one od pre istorije (Irak, Libija, SRJ, Avganistan ... da ne nabrajam, ima ih nekoliko desetina) ali je američka vojska trenutno u Siriji bez autorizacije sbun. To niko od vas ne osuđuje i ne naziva zločinom? To se ne dešava ili je sasvim ok da američka vojska ima pravo na to.
I prema svemu, da li je nato zločinačka organizacija?

Kakve veze oni imaju sa nacizmom osim što tetoviraju svastike, čitaju majn kampf, drže hićine slike na zidovima i koriste nacističke principe? ;) U Nikolajevu od jeseni zabranjen ruski jezik. Gde ono beše praktično zabranjena ćirilica? Razmišljam šta bi se desilo da smo mi na KiM zabranili albanski. U Lvovu su prebili momka koji je čist Ukrajinac i lokalac zato što je pevao na ulici na rsukom. Ne mogu da smisle izbeglice sa istoka koji su pobegli jer su uz Ukrajinu ali govore ruski jezik. Zabranili su desetune ruskih pisaca, kompozitora, muzičara, filozofa, naučnika ... ne znam da li su im palili knjige. Nema to veze sa nacizmom.

Inače ukrajinska vojska od početka ne nosi svoje poginule a od skoro ne nose ni ranjenike, ostave ih gde su ranjeni. Oružje koje će da smeta u bežanju takođe ostave i narodna milicija je naoružana kao nikada.

Ukrajinska vojska sve manje gine. Počeli su da uklanjaju regrute iz vojnih registara pa ovi praktično odlaze kao civili na bojno polje. Tako smanjuju i troškove jer niti će ući u opštu statistiku niti će da bude upisan kao učesnik niti će da dobije odštetu zbog ranjavanja pa i pogibije. Zato i ne skupljaju svoje poginule jer koga nema, za njega se ne zna da je poginuo, ne broji se u žrtve i nema odštete familiji. Možda i zato ne prijavljuju mnogo poginulih. Osim kad kukaju da im se donese novo oružje jer mnogo ginu.

U Azotu se malo komplikuje, kao civili su odbili da se evakuišu. Pošto se priča da je u fabrici na stotine plaćenika, verovatnije je da im ovi ne dozvoljavaju jer znaju da ih čeka strašni sud. Pretpostavljam da će da ih pobiju pre nego dođe ruska vojska ili će da dignu sve u vazduh. Tamo nema beskonačnih tunela kao u Azovstalu, samo nekoliko skloništa.

Još jedan udarac Rusiji, mali mekani je zabranio Rusima da instaliraju Pendžere 10 i 11 sa zvaničnog sajta. Posle odlaska meka, ovo je još jedna podrška ruskom narodu ali ovi to ne kapiraju. Mada ni jedno ni drugo neće da opstane, nažalost.
 
+1

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1660



+596 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani19.06.2022. u 11:40 - pre 24 meseci
Bez brige, krasce rusi windows kao i do sada
People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
0

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1660



+596 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani19.06.2022. u 11:46 - pre 24 meseci
Opet ista rusofilska mantra...
People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
2a02:a213:2644:1680:9c45:26e..



+7181 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani19.06.2022. u 12:53 - pre 24 meseci
Citat:
calexx
Pazi, teoretski ovo jeste agresija ali ako je neka davno opravdana izmišljenim oružjem za masovno uništavanje, ova se opravdava spašavanjem svog naroda i svojih bacionalnih interesa


Ali cemu toliko bavljenje opravdavanjem ili neopravdavanjem agresija? Ako se pogleda kolicina teksta ulozenog u to ispada da je to od vece vaznosti nego cinjenice da je u pitanju tragedija. Bukvalno izgleda kao nekakvo navijanje ili revansizam.

Jasno je da neki ljudi koji imaju ili interes ili ideolosko uravnanje sa nekom kampanjom prioritizuju aspekte koji njima deluju pozitivni. NATO je s*ao o "humanitarnoj intervenciji" zato sto je to posao njihovih spin doktora - bas kao sto Putinovi lupaju o denacifikaciji.

Ali ne treba gubiti iz vida da to nije kompletna slika vec post-procesirana realnost upakovana tako da ili sluzi nekoj propagandi.

Citat:

Zaboravio sam da te pitam, kako gledaš na napad i delimičnu okupaciju Sirije od strane američke vojske? Ne pratim ali mislim da su i dalje okupirali Irak i Libiju i sve to bez autorizacije sbun. To je u redu i opravdana akcija kojom uvode demokraciju? Sigurno si čuo i da su deo Srbije okupirali nato zločinci koji su pre toga divljački napali suverenu državu? Mada se to desilo pre početka istorije pa se možda ne važi. Ako su u Srbiju i Siriju upali pre početka istorije, da li su i dalje okupatori??


Mislim da Amerika nije imala sta da trazi u Siriji.

Citat:

To je u redu i opravdana akcija kojom uvode demokraciju?


Napisao sam vec da mislim da je napad na Irak (a samim tim i okupacija posle) najveci pljuc na razvoj civilizacije koji su neki zapadni politicari mogli da ucine (Bler, Bush, Powell) - u ovom slucaju ne zbog UN (posto se moze iskonstruisati nekakva teorija da su imali pravo da napadnu) vec zbog flagrantnog krsenja ocigledne volje gradjana da se Irak ne napadne.

Koriscenje falsifikata potpuno eliminise i UN argument - Powell je bezocno lagao UN, Blair je isto tako isfabrikovao obavestajne dokaze ("sex it up").

Sve to celu tu stvar cini mrljom koja je nacinila enormnu stetu samoj civilizaciji, da ne pricamo o svim ljudskim zrtvama koje su od nje nastali.

Citat:

I još uvek ne vidim komentare na to da ukrajinska vojska svakodnevno gađa Donjeck kasetnim bombama ali ako ameri smatraju da je to OK oružje, onda je svakako i dozvoljeno u napadu na gradove i civile.


Kao prvo i USA i Rusija (cak i Srbija) smatraju kasetne bombe legalnim. To ne znaci da je legalno upotrebljavati iste za gadjanje civila.

Adekvatan tretman toga su UN misije i medjunarodni sudovi. Izuzetno moglo bi se razumeti i neko pomaganje u odbrani (mada to obicno nece doprineti miru dugorocno.

Okupacija i masovno razaranje nisu to.

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 19.06.2022. u 14:04 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani19.06.2022. u 12:55 - pre 24 meseci
Da li smatraš da je nato zločinačka organizacija koja stalno pravi zločine po svetu i vrši agresije na priznate države bez autorizacije sbun? Da li to osuđuješ ili uvek to poglešno shvatiš pa se kasnije ispraviš?
Ja sam već pisao da navijam protiv onih koji su bacili bombe na mene i moju zemlju ali pošto ti nemaš svoju zemlju, ne možeš da shvatiš. I želim im da nestanu do poslednjeg.
Citat:
scoolptor:Bez brige, krasce rusi windows kao i do sada
Postoji bezbroj korisnih programa i neke sam platio, neke planiram da platim. Windows ne spada u tu vrstu. Naravno, možda bi Rusi i platili ali su pod sankcijama a i nemaju svi par stotina evrića da daju za tako nešto. Kao što si ti dao, podrazumeva se.

Dati pare za windows?? Glupo trošenje para na beskorisnu stvar. ;)
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
2a02:a213:2644:1680:9c45:26e..



+7181 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani19.06.2022. u 13:15 - pre 24 meseci
Napisao sam gore sta mislim o Iraku i Siriji.

Svako ima pravo da gresi, na zalost nisam pametan da mogu da uvek ispravno zakljucujem. I sad mogu isto tako da gresim i spreman sam da promenim misljenje ako se uverim da je tako.

Mislim da je svaka ovakva operacija losa stvar, bez obzira da li je izvrsava Rusija, USA, NATO ili neko deseti.

Citat:

Ja sam već pisao da navijam protiv onih koji su bacili bombe na mene i moju zemlju ali pošto ti nemaš svoju zemlju, ne možeš da shvatiš. I želim im da nestanu do poslednjeg.


Navijas dok ljudi, predmet tvog navijanja, ginu.

To navijanje nece vratiti svu patnju i destrukciju koja se vec desila, vec samo suzava pogled i cini ga pristrasnim.

Mislim da sa time vise gubis nego sto dobijas (ne u materijalnom smislu) ali svakako pravo na to ne moze niko da uskrati.

Ne znam kakve veze ima to sa "tvojom zemljom" - imas i volis 'svoju zemlju', to je OK. Pristrasan pogled sa revansizmom je pogled sa manje detalja i vecom distorzijom i time zapravo dalji od istine - da li mislis da time cinis korist ili stetu zemlji koju volis i smatras svojom?

Ja mozda "nemam svoju zemlju" u smislu koji ti koristis, ali cak i kada bih imao i dalje ne mogu da vidim kako takav "zamucen" pogled pomaze bilo cemu, osim ako za cilj nije okupljanje neke mase kako bi ucinili nesto sto normalno ne bi, tj. posao politicara.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
+2

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani19.06.2022. u 15:51 - pre 24 meseci
Ne zanima me šta misliš o Iraku i Siriji nego da li misliš da je nato zločinačka organizacija? A to za grešku ... da li misliš na to da si ti pogrešio kada si ih podržao ili da su oni pogrešili kada su napali? Ti si pogrešio ali oni nisu?

U Ukrajini se tri generacije vaspitavaju tako da mrze Rusiju i da misle da su neprijatelji koje moraju da unište kad god im se pruži prilika. Da li misliš da je ispravno to što je ta ista ukrajinska vojska osam godina granatirala "svoje" istočne krajeve? Ili nisi ni čuo za to? Da li misliš da je u redu što i danas svaki dan gađaju Donjeck i ostale krajeve gde nema vojske, pogađaju bolnice ili grupe ljudi koji su došli po leba i mleko? I za to koriste kasetne bombe. Za njih da mi bude žao? Da mi bude žao za plaćenike koji su došli s koca i konopca u safari na Ruse, prošetaš, ispališ, snimiš i okačiš na mrežu? Njih ne čeka ništa dobro, čak im je bolje da stanu pred zid nego da stignu do Crnog delfina, kukaće što su se žalili na presudu.

Jeste mi žao za jadnike koje ukrajinski pozivari presreću na ulici ili plažama i vode ih na prve linije fronta, žao mi je civila koje ta ukrajinska vojska vodi sa sobom u fabrike da im budu živi štit i taoci. Ali to je ruski narod i oni su nebitni, jel tako?
 
0

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1660



+596 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani19.06.2022. u 16:19 - pre 23 meseci
Vegeta, what does the scouter say about calexx's indoctrination level?
It's over 9000!

Citat:
U Ukrajini se tri generacije vaspitavaju tako da mrze Rusiju i da misle da su neprijatelji koje moraju da unište kad god im se pruži prilika.

Pokazalo se da su bili u pravu!

Citat:
osam godina granatirala "svoje" istočne krajeve?

Mislis, 8 godina borila protiv serparatista kojima su Rusi dali vetar u ledja da sa pobune, kojima su rusi dostavili tesko i lako naoruzanje i ljudstvo bez oznaka?
Separatista koji su oborili https://en.wikipedia.org/wiki/Malaysia_Airlines_Flight_17 ? 298 neduznih putnika. 80 neduzne dece.
42% stanovnika u Donbasu su Rusi. Pametne su te rakete koje izbegavaju ukrajinske civile, a pogadjaju samo ruske.


Citat:
što i danas svaki dan gađaju Donjeck i ostale krajeve gde nema vojske, pogađaju bolnice ili grupe ljudi koji su došli po leba i mleko

Bash. Ne znaju Ukrajinici sta ce sa resursima, pa ne trose oruzje na agresore, vec pucaju gde stignu.

Citat:
Jeste mi žao za jadnike koje ukrajinski pozivari presreću na ulici ili plažama i vode ih na prve linije fronta, žao mi je civila koje ta ukrajinska vojska vodi sa sobom u fabrike da im budu živi štit i taoci. Ali to je ruski narod i oni su nebitni, jel tako?

A golobradih Rusa koji nisu ni znali da idu u rat kada us poslati na 'vojnu vezbu'?
Rustkih stanovnika koji ne smeju da izuste 'rat' ili bilo sta protiv njihove vrhuske, da ne bi isli u zatvor?
Ruskih opozicionara, koji su ili uzatvorima, ili u izbeglistvu u svetu, ako su zivi?
Ruskih nezavisnih medija, koji vise ne postoje?
Opljackanih, mucenih i silovanih Ukrajinaca?
13 miliona Ukrajinskih izbeglica koji su izgubili sve?

Njih ti nije zao, jel?
People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
+1

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1363
87.116.161.*



+562 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani19.06.2022. u 16:21 - pre 23 meseci
Citat:
calexx
U Ukrajini se tri generacije vaspitavaju tako da mrze Rusiju i da misle da su neprijatelji koje moraju da unište kad god im se pruži prilika.


Tačno sam mogao znati da bi loše vaspitanje moglo biti uzrok *dešavanja u *Ukrajini, još ako su ih roditelji tukli ako ne mrze Ruse mogli su izrasti u prave zlikovce. Takvi da žive u blizini mrzeli bi na komšije zvali se Albanci, Hrvati ili Bugari, itd ..

Od početka *dešavanja (sukob, spec. akcija, rat, čišćenje nacista, čišćenje okupatora, odbrana zemlje, odbrana interesa, širenje nato, širenje oligarhije itd...) ubijeno je oko 300 dece. Verovatno nisu dobro učila da mrze pa zato.

I za ta ubistva verovatno niko neće odgovarati. Jadni smo.
Nemoj da pricas?
 
0

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 466



+125 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani19.06.2022. u 16:28 - pre 23 meseci
Citat:
calexx:Ja sam već pisao da navijam protiv onih koji su bacili bombe na mene i moju zemlju ali pošto ti nemaš svoju zemlju, ne možeš da shvatiš. I želim im da nestanu do poslednjeg

Aaa tu smo, covek je navijac. Navija za svoj klub makar namestali utakmice. Za svoju stranu/zemlju makar cinila zlocine. Za svog politicara makar lagao/krao. Za svog oca/brata/sina makar dilovao/silovao/ubijao. Nije bitno sta se radi vec ko radi. A najvise za 'velikog brata' (mada bolje 'taticu') Putina posto sami nesposobni, nemocni, iskompleksirani a frustrirani ne mogu nista pa onda bar navijaju i silje ku*ac na njega.
Jedan od onih kome nije zao sto su Turci poturcivali Srbe vec sto mi nismo njih posrbljavali. Kome nije toliko zao zrtava Jasenovca i sl. nego sto mi nismo imali logore za ustase, Nemce, itd.
Toliko glup da ne kapira da podrzavanjem Perinih zlocina automatski podrzava i Djokine. Podrzavanjem nezavisnog Donbasa podrzava nezavisno Kosovo, itd.
Citat:
Predrag Supurovic:
Ne vole ljudi Rusiju nego mrze vas koji ćete da uradite bilo šta za malo para, vlasti ili uticaja.

Ma znamo da ne volite Rusiju vec agresiju, osvetu, zlocine. Samo pazite da ne pocrkate od tolike mrznje
 
0

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1660



+596 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani19.06.2022. u 17:12 - pre 23 meseci
Hahahaha
Citat:
According to a report by Russia’s Caucasus.Realities news agency, some Russian soldiers who fought in Ukraine are refusing to return and fight because of lower paychecks.

Members of the Russian Guards from Krasnodar, a city in Russia, have submitted reports refusing to be returned to Ukraine. According to a source with the federal National Guard troops, several of the soldiers cited dissatisfaction with the salary they received during their time in Ukraine from February to April as a reason for refusing to fight, Caucasus.Realities reported.

The source explained in the report that part of the reason for the drop in paychecks was due to the rising exchange rate of the rouble, Russia’s currency.

“Just the other day a payment came in for the second month they were there. And if for the first month they paid 100,000, now it’s 50. The command explained this with the fall in the dollar exchange rate – the payment is calculated about 50 dollars per day of stay, but in rubles at the Russian exchange rate,” the source said.

People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani19.06.2022. u 17:41 - pre 23 meseci
Znači samo neki odbijaju jer smatraju da su malo plaćeni? Profesionalci, mogu da biraju, onda će da dobiju otkaz i vrate troškove koje je država imala da ih obuči i to je to. U Ukrajini nema odbijanja, tamo to lako reše. Osim moguće varijante da je ovo cnn/bbc vest i da i dalje postoje oni bez mozga koji im veruju, ostaje mogućnost da i tamo postoje oni koji sve gledaju kroz pare i to je svuda tako. Nažalost. Evo, ja sam čuo da cele čete američke vojske odbijaju da se bore u Siriji jer malo zarađuju a i dobrovoljci u Ukrajini se bune, došli da ubijaju u šetnji a postaju plen. Pa im još i ne plaćaju.
Citat:
scoolptor:Mislis, 8 godina borila protiv serparatista kojima su Rusi dali vetar u ledja da sa pobune, kojima su rusi dostavili tesko i lako naoruzanje i ljudstvo bez oznaka?
Da li misliš da se protiv separatista bori tako što podigneš vojsku, uđeš u neki grad koji se ne slaže s vlastom i počneš da ih ubijaš? Ili odeš u drugi grad pa te koji se bune zatvoriš u Dom sindikata, zapališ ga a ako neko uspe da iskoči, na licu mesta ga dokrajčiš? Možda po savetu mentora, kao što su ameri rešili problem separatista u Teksasu, pobiješ, zapališ i miran si, niko se ne buni?
Citat:
scoolptor:Separatista koji su oborili https://en.wikipedia.org/wiki/Malaysia_Airlines_Flight_17 ? 298 neduznih putnika. 80 neduzne dece.
Javio ti cnn? Isto kao što su Srbi gađali Markale iako su i sami priznali da je to bilo nemoguće ali neće da gledaju na sitnice? Kao što su Avganistanci srušili one dve kule pa je krenula osveta? Da li je moguće da ti u to veruješ?? Onda nema šta tebi da odgovaram jer si kratak.
Citat:
scoolptor:42% stanovnika u Donbasu su Rusi. Pametne su te rakete koje izbegavaju ukrajinske civile, a pogadjaju samo ruske.
Jesi li siguran da nije 4,2% a ostalo su maltretirani čisti Ukrajinci? Ili misliš da RSK nije imala nikakve razloge da se bori protiv ustaša jer eno, tamo nema ni par procenata Srba? I na KiM ima toliko malo Srba da je nejasno zašto ga hoćemo. Kada je Donbas objavio da se ne slaže sa majdanom, ukrajinska vojska je ušla dokle je mogla i proterala sve Ruse koji su mogli da pobegnu, ostali su samo starci koji nisu imali gde da idu. Tako da su Rusi ostali uglavnom na teritorijama koje su mogli da brane od nacista. Kada je počela specijalna operacija, verovatno su iz tih krajeva otišli Ukrajinci koji se nisu slagali da to bude ruski kraj pa pretpostavljam da su tamo uglavnom Rusi, mada je desetine hiljada pobeglo u Rusiju dok nacisti bombarduju. Koji god da su, čak i da ima ukrajinskih civila, zločin je tim gori. Valjda računaju da ako su ostali tu, onda su neprijateljski civili.
Citat:
scoolptor:Bash. Ne znaju Ukrajinici sta ce sa resursima, pa ne trose oruzje na agresore, vec pucaju gde stignu.
Dok god im pokrovitelji i organizatori neograničeno šalju, oni će da ih troše. Svoje su potrošili posle par dana, posle troše ono što im nato zločinci šalju. Osim toga, to je lakši način jer civili i vrtići neće da odgovore pa imaju vremena da se sklone a ako pucaju na rusku vojsku, velika je verovatnoća da će da dobiju po onome. Zato idu lakšim putem, mi ćemo da gađamo mirne mete koje neće da odgovore.
Citat:
scoolptor:A golobradih Rusa koji nisu ni znali da idu u rat kada us poslati na 'vojnu vezbu'?
Rustkih stanovnika koji ne smeju da izuste 'rat' ili bilo sta protiv njihove vrhuske, da ne bi isli u zatvor?
Ruskih opozicionara, koji su ili uzatvorima, ili u izbeglistvu u svetu, ako su zivi?
Ruskih nezavisnih medija, koji vise ne postoje?
Opljackanih, mucenih i silovanih Ukrajinaca?
13 miliona Ukrajinskih izbeglica koji su izgubili sve?
Golobradi Rusi nisu poslati, oni su sami pristali da odu. Znaju šta brane i znaju da im je to posao. Problem je na drugoj strani.
Što se opozicije ili protivnika tiče, znaš li kako se to radi u Ukrajini? Bolje da ne znaš. Rusi novčano kazne opozicionara koji kritikuje operaciju, u Ukrajini oni kojima samo nađu ruski broj u telefonu vode negde i niko ne zna gde, ne vrate se. Za one kojima nađu poruku gde podržavaju operaciju se zna gde su.
Kakvi ruski nezavisni mediji? Misliš na nvo koje finansira pentagon ili cia? NVO je u principu veliko zlo u državama koje nisu pokorene od amera.
Silovani Ukrajinci? A gde su izmučeni i izgladneli iza ograde od žice, kao u BiH? I otkud da siluju Ukrajince, u Rusiji su ti "ponosni" zabranjeni, srećom postoji država gde ne prolazi sva izopačenost današnjice.
Izbeglice su uglavnom mesecima pre ovoga zakupile na kratko stanove na zapadu Ukrajine i iskoristili prvu priliku da odu na obećani zapad. Zašto da mi bude žao onih koji su dočekali životni cilj, odlazak na zapad?? Vidim da se neki vraćaju jer to nije ono što su očekivali. I nije izbeglo 12 miliona Ukrajinaca nego 540 miliona, nisi obavešten. Zar su im pijanista i njegovi opljačkali sve što su imali? Tako im i treba kad beže. Pretpostavljam da su izbeglice sa severa i zapada jer su oni sa istoka otišli u Rusiju da ne stradaju od nacista.
Citat:
MajorFatal:Tačno sam mogao znati da bi loše vaspitanje moglo biti uzrok *dešavanja u *Ukrajini, još ako su ih roditelji tukli ako ne mrze Ruse mogli su izrasti u prave zlikovce.
Nisi video slike onih kampova sa decom oko 7-8 godina koje vežbaju kako se puca iz kalašnjikova? Kod nas je bila vežba sa busolama i mapama, kod njih kalašnjikov. Nije to uzrok ali je verovatno povezano sa nastajanjem raznih azova, ajdara (jer ta deca su taman stasala za to) kao i mržnje i odlaska u izgubljene bitke.
Citat:
dr0id: Aaa tu smo, covek je navijac.
Ja sam od prvog trenutka napisao da nisam za Ruse nego protiv nato zločinaca. Ili ne misliš da su zločinci?
Citat:
dr0id:Toliko glup da ne kapira da podrzavanjem Perinih zlocina automatski podrzava i Djokine. Podrzavanjem nezavisnog Donbasa podrzava nezavisno Kosovo, itd.
Ajde? Pa ti podrškom nato zločincima podržavaš rusku operaciju, šta drugo? Ne podržavam ja nezavisan Donbas ali Ukrajina nije htela da ga zadrži nego su se naoružavali da ga sravne kao što su i ustaše RSK i sami su odlučili da mu daju nezavisnost. Ali će da bude problem što će to da se preslika na još nekoliko regiona.

Nemam uticaj na rad foruma, inače bih tražio da se zabrani pisanje onih sa jednocifrenim iq. Kad stigneš do dvocifrenog, javi se, nemoj do tada da pišeš gluposti jer nećeš imati priliku da to obrišeš kad budeš saznao šta se dešavalo. Kao što i Dimković sada priznaje ali on bar može da obriše svoje stare poruke gde se pokazao.
 
0

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1660



+596 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani19.06.2022. u 17:47 - pre 23 meseci
calexx tvoje rusofilstvo je preraslo u bolest.
Ja nisam psihijatar, stoga nemoj vise da mi se obracas. Potrazi strucnu pomoc
People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
+1

stefanx

Član broj: 173226
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani19.06.2022. u 18:19 - pre 23 meseci
Citat:
MajorFatal:

Od početka *dešavanja (sukob, spec. akcija, rat, čišćenje nacista, čišćenje okupatora, odbrana zemlje, odbrana interesa, širenje nato, širenje oligarhije itd...) ubijeno je oko 300 dece. Verovatno nisu dobro učila da mrze pa zato.

I za ta ubistva verovatno niko neće odgovarati. Jadni smo.


Kako da odgovara kada za 500000 dece u Iraku niko nije i jos za desetine drugih EU/USA zlocina?
Kako da odgovara kada za bombardovanje nase zemlje niko nije?
Kako da odgovara kada za 46 spaljenih u Odesi niko nije?
Kako da odgovara kada za dugogodisnje bombardovanje i ubijanje civila u Donbasu niko nije?
...


Citat:
scoolptor:
Hahahaha
Citat:
According to a report by Russia’s Caucasus.Realities news agency, some Russian soldiers who fought in Ukraine are refusing to return and fight because of lower paychecks.

Members of the Russian Guards from Krasnodar, a city in Russia, have submitted reports refusing to be returned to Ukraine. According to a source with the federal National Guard troops, several of the soldiers cited dissatisfaction with the salary they received during their time in Ukraine from February to April as a reason for refusing to fight, Caucasus.Realities reported.

The source explained in the report that part of the reason for the drop in paychecks was due to the rising exchange rate of the rouble, Russia’s currency.

“Just the other day a payment came in for the second month they were there. And if for the first month they paid 100,000, now it’s 50. The command explained this with the fall in the dollar exchange rate – the payment is calculated about 50 dollars per day of stay, but in rubles at the Russian exchange rate,” the source said.


eto ako su navodi radio slobodne evrope tacni Ukrajini je pobeda osigurana, samo po istim ruska vojska se trebala raspasti jos pre 2 meseca.

ali dobro verovatno ce i Rusija za 25 godina kao i pojedini forumasi reci da mozda u potpunosti nije bilo potrebe za ovim, ali ce ipak zadrzati u najgorem slucaju 1/3 najvrednije ukrajinske teritorije, koju ce prvo isti morati priznati kao sto i nas uslovljavaju nasi NATO prijatelji.

koje ce trikove natofilicari iskoristi protiv Kine, kada su iste sad sve prosuli?
verovatno ce i buduce zrtveno jagnje staviti prst na celo i shvatiti da je za njega daleko bolji neki Minsk sporazum od laznih huskanja//obecanja. Naravno ove ce sve vaziti ako i njemu pucom ne dovedu klovna ili da kao u CG legalno postave da vlada covek sa 5% glasova.

a mozda ce biti preokupirani sopstvenim probemima :)
https://www.newstatesman.com/b...22/06/new-eurozone-debt-crisis
 
0

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1660



+596 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani19.06.2022. u 18:41 - pre 23 meseci
Prazna rusofilska mantra...
Ignorisanje svega, i ponavljanje svojih gluposti do besvesti...

People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani19.06.2022. u 18:45 - pre 23 meseci
Ne može niko da odgovara jer se to desilo pre istorije.

Jel onaj iz eu dolazio i rekao da nema pregovora i da sukob mora da se okonča na bojnom polju? Ona trojica su pokušali da ubede pijanistu da pregovara ali je ovaj odgovorio da neće jer će da pobedi u ratu ... tako su mu rekli. Inače očekuje da će da se vrati pregovorima u avgustu jer će tada da bude kontraofanziva, Ukrajina će da istera rusku vojsku i vrati sve okupirane teritorije i onda će da pregovaraju.
Na čemu li je?

Kini je sve jasno, znaju da bi oni bili sledeći i samo je pitanje da li ovi u amerikama imaju trunku mozga pa smire priču sa Tajvanom ili će da idu na sve ili ništa gde sve ne mogu da dobiju. Možda je i bolje da bude tako, naročito ako i Tajvan pomisli da drži psa koji će da mu pomogne.

Niko ne primećuje probleme u Siriji. Neki dan su Rusi javili amerima da se sklone iz kampa gde su obučavali svoje isis jedinice, što su ovi i uradili pa su Rusi počistili bazu. Posle su ameri kukali da to nije u redu i da može da dođe do direktnih sukoba. Stvarno ne znam šta ti nato zločinci rade u Siriji nepozvani i bez mandata. I posle mi neko priča o agresijama i zločinima. Šta da se radi, lakše je oprati šoljicu nego šerpu pa je nato propagandi lako da neke mozgove ispere pa čak da im i veruju. Ej, koji debilizam verovati nato propagandi. :(
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 376087 | Odgovora: 3682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.