Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

FUJITSU klima uređaji - inverter

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: FUJITSU klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 47 48 49 50 51 52 53 54

[ Pregleda: 296680 | Odgovora: 1079 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2045
87.116.181.*

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+162 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter13.05.2024. u 14:11 - pre 10 dana i 8h
ne znam na sta si nabasao u Hr, kad je ovako sa istim fujitsu oznakama onda je i ista mašina, nisam video nikakve razlike, ali ja ne kupujem po radnjama nego iz uvoza. sta sve moze da se proturi kroz maloprodaju ne bih znao... ove dve sto si poslao su iste masine, ako ti nije bitno sta pise, onda slobodno uzmi RSG
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6865
109.245.202.*



+1457 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter13.05.2024. u 14:20 - pre 10 dana i 8h
Uzeta ova što piše fujitsu 52.000 din hvala na savetu javljam utiske čim je ugradimo 🤗
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6865
109.245.202.*



+1457 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter14.05.2024. u 11:25 - pre 9 dana i 11h
Ugrađena klima jutros radi a ne čuje se. Jedino je daljinski beda neka :)




Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2045
87.116.160.*

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+162 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter14.05.2024. u 20:36 - pre 9 dana i 1h
ne vidim sliku daljinca, ne bi trebalo da je beda
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6865
87.116.179.*



+1457 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter15.05.2024. u 00:18 - pre 8 dana i 22h
Ko deca da su ga pravila, šrafovi ne gađaju sredinu, oštre ivice, ogroman! Podseća na tetris! Sreća pa imam one zamenske nove male univerzalne pa ću jedan da koristim umesto ovog.

Dobra stvar ko se bavi turizmom može na originalnom da uključi silent mod i da ostavi zamenski koji nema tu opciju - odtaje trajno uključen 😎




Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6865
*.116.165.0



+1457 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter15.05.2024. u 12:02 - pre 8 dana i 10h
Gotov i moleraj


Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6865
87.116.183.*



+1457 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter16.05.2024. u 13:46 - pre 7 dana i 8h
Cool shop uz uređaj nije dao garantni list tako da serviser koji je ugradio nije mogao da mi udari pečat. U magacinu cool shopa su me lagali da je garancija upakovana zajedno sa klimom.

Ko kupi u cool shopu nema garanciju za fujitsu. Izgleda da nikome ne daju garanciju na nove uređaje?!??

Čiji je ovo propust zvaničnog uvoznika viacom ili prodavnice cool shop? Jesam li ja prevaren za garanciju?

Jesu li ovo original fujitsu klime ili kineske kopije pa varaju ljude za garanciju?
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2045
87.116.160.*

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+162 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter16.05.2024. u 16:47 - pre 7 dana i 5h
ti si prvi od koga cujem da je daljinac los, verovatno si navikao na visoke standarde, pa ti je sad ovo krš. valjda je bitno da ima sve funcije i radi ,a ne da bude mali, ne nosiš ga u dzepu na posao.... i ja imam isti daljinac na mojoj klimi, i ne vidim mu nikakvu manu.

sto se garancije tice, oni su te sigurno slagali jer se garancije ne pakuju u kutije, nego se dobijaju kod trgovca. da li ih izdaje uvoznik pa preko trgovca dodje do kupca ili ih izdaje trgovac, ili kao sto na mnogim mestima vazi, sam fiskal je garancija, to resavaj sa onim od kojih si kupio....kako bi uvoznik mogao biti kriv ako tebi recimo cool nije dao garanciju koji su oni dobili da daju uz prodat uredjaj? znam sigurno i za fujitsu a i za mideu mi dobijemo garanciju u ruke da damo krajnjem kupcu... ne ide u kutiju, zasto bi neko raspakivao fabricki upakovan uredjaj da unutra stavi garantni list?
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
Odgovor na temu

proleter.
Srbija

Član broj: 341523
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter16.05.2024. u 20:53 - pre 7 dana i 1h
Pozovi Cool Shop i traži da ti pošalju garanciju ili na e-mail.Evo sad sam proverio za KMTA12 imam koverat sa markicom znači da mi je garancija stigla posle nekoliko dana poštom.Tako isto i Viacom pošalje garanciju i fiskalni račun posle nekoliko dana od prijema klime na kućnu adresu.Tako je klima je stigla poštom a garancija i fiskalni u pismu.Bez panike tu gde si kupio neće te sigurno prevariti i ta klima koju si kupio je odlična.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6865
87.116.183.*



+1457 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter16.05.2024. u 21:06 - pre 7 dana i 1h
Onda kada jednog dana stigne garancija ako ikada stigne važiće bez pečata koji serviser nije imao u šta da udari?

Imamo llcc 12 daljinski ima mnogo bolju završnu obradu. Na ovaj se posečeš.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

proleter.
Srbija

Član broj: 341523
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter16.05.2024. u 22:23 - pre 7 dana
Tebi je garancija za ugradnju klime radni nalog servisa koji ti je montirao klimu.U radnom nalogu piše šta je odrađeno znači montaža invertera zatim snaga i model proizvođač.Uz radni nalog dobijaš i fiskalni račun o izvedenim radovima sa ukupnom cenom.Na nalogu stoji potpis majstora koji je vršio ugradnju zajedno sa tvojim potpisom.Jedan primerak tebi jedan njemu nema pečata.Dokument je važeći i bez pečata uz fiskalni račun.Nema potrebe da udara pečat u garanciju koja treba da ti dođe zato što si ti već evidentiran kao kupac u prodavnici sa adresom dostave.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6865
87.116.183.*



+1457 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter16.05.2024. u 23:17 - pre 6 dana i 23h
Nemam nikakav radni nalog niti fiskalni račun a bogme nemam ni garantni list od viacoma. Pošto je klima kupljena online nemam ni račun sem u digitalnoj formi potvrdu da je plaćena. U suštini nemam ništa sem montirane klime na zidu 🤔

Imam li ja garanciju i kako ako nemam ama baš ništa? Jesu li me svi zajedno nasukali? Pre sam uvek dobijao fiskalni račun uz proizvod i garantni list u koji serviser lupi pečat.

Ovaj put nisam dobio ništa.

Uz kineske klime sve dobijem uz japanske ništa 🤔
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

proleter.
Srbija

Član broj: 341523
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter17.05.2024. u 06:59 - pre 6 dana i 15h
Majstor je morao da ti ostavi račun sa obrazloženjem šta je radio i naplatio.Bez obzira da li ti u tom momentu imaš papire od garancije ili ne,radni nalog i fiskalni račun koji servis tebi daje su garancija da je klimu ugradila firma koja je registrovana za tu delatnost.Traži da ti majstor izda fiskalni račun i opis naplaćenih radova sa njegovim i tvojim potpisom.Ako to nemaš niko ti neće priznati garanciju pod uslovom da majstor ima firmu PIB itd.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6865
87.116.160.*



+1457 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter17.05.2024. u 09:52 - pre 6 dana i 12h
Ovo prvi put čujem znam samo da je uslov da serviser overi garanciju koju nisam dobio od viacoma? Sada ne vredi pečat od servisa. Trebam li ja da započnem proceduru vraćamja nove klime viacomu tj cool shopu jer nisam zadovoljan klimom tj uređajem koji nije ispunio moja očekivanja? Nema garanciju niti garantni list? Trebam li ja kontaktirati inspekciju kako bi ona rešavala ovaj problem? Trebam li ja da idem lično u viacom i zahtevam svoja prava a to je garantni list i garanciju koja je propisana zakonom?

U prethodnom postu da ću dobiti garantni list i račun poštom a u drugom da mi garancija ne vredi jer nisam dobio nikakav radni nalog od servisera koji je ugradio klimu? Čemu onda ta garancija ako mi ne vredi ništa bez tog računa sa obrazloženjem šta je majstor radio? A ima prijavljenu firmu i tom delatnošću se bavi više od 30 godina koliko ja znam? Postoji duže od viacoma?

Da nije možda viacom izgubio pravo na zastupanje uvoza i prodaje fujitsu klima pa zato i nema nikakve garancije nego varaju ljude? Pošto uz nov uređaj nema garantnog lista jesu li ovo original klime ili neka kopija?
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8111



+1760 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter17.05.2024. u 09:55 - pre 6 dana i 12h
Fiskalni racun prodavnice u vidu mejla verovatno je validan !

U tom mejlu treba da bude i link ka bazi racuna ministarstva finansija , da preko linka mozes da vidis da li je racun u bazi i da li je validan .

Znaci proveri sta si dobio, od prodavnice , pravi digitalni fiskalni ili neki fejk ?


Ko ti brani da taj digitalni Odstampas ?

Nije valjda da opet cicijasis na sitnicama ugrozavajuci krupniju stvar ?

Da si ga odstampao , serviser bi mogao da ti "udari pecat".


U svakom slucaju Serviser ako je legalan morao je da ti da nekakav Fiskalni racun za izvrsenu uslugu montiranja, makar i digitalni
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6865
87.116.160.*



+1457 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter17.05.2024. u 10:31 - pre 6 dana i 12h
Nisam dobio nikakav račun samo potvrdu da je plaćeno. Klimu sam preuzeo samo uz ličnu kartu. Žena je zvala viacom i rekli su da dođemo po garanciju. Zar je moguće da ovako rade u 21 veku?!?? Da moram da putujem po garanciju na potpuno drugi kraj beograda?!?? Magacin na trošarini a garancija na novom beogradu?

Dal ja treba da prijavim nekoj inspekciji kako bi ona rešavala ovaj problem a ne ja? Ja kao krajnji kupac smatram da sam oštećen i da su uskraćena moja prava kupca.

Dakle ko kupi novu klimu rizikuje da nema garanciju na novi klima uređaj u ovom slučaju fujitsu!

Jel ista procedura za sve marke klime ili samo za fujitsu?
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

proleter.
Srbija

Član broj: 341523
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter17.05.2024. u 10:35 - pre 6 dana i 11h
Ja kupim hleb i dobijem račun.Njemu instaliraju klimu i nema nikakav pisani trago tome.Ja govorim iz mog iskustva kada su završili montažu klime seli smo za sto majstor je popunio radni nalog na kome je adresa firme telefoni itd.Ima štampač koji odmah izda fiskalni račun i sve to važi bez pečata.Garancija je stigla kasnije pismom iz prodavnice sa računom.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6865
87.116.176.*



+1457 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter17.05.2024. u 10:43 - pre 6 dana i 11h
Najbolje je da ja to sve prijavim inspekciji jer meni ovo liči na neku prevaru, nova fujitsu klima bez računa i garancije, serviser nema u šta da mi udari pečat i popuni kada je ugradio klimu, treba da idem na novi beograd kod uvoznika kako bi mi dali račun i garantni list koji očigledno ne služi ničemu?

Ja mislim da mi je prodata lažna fujitsu klima i da sam prevaren.

Kako da izvršim povrat svog novca i nadoknadu štete? Ko je odgovoran u ovom slučaju cool shop ili viacom? Od koga treba da tražim povrat novca i nadoknadu štete? Koliko vredi jedna neprospavana noć? Ima li ona cenu?
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16370



+2922 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter17.05.2024. u 11:16 - pre 6 dana i 11h
Cekaj bre polako sta trabunjate svi...

Ako si kupio online dobio si racun na mail.
ne postoji obaveza prodavca za onlinu kupovinu da izdaje fiskalni racun. Vecina ih izdaje ali ne postoji zakonska obaveza.

To sto si dobio na mail je tvoj racun, odstampaj ga ako ti treba u stampanom obliku.
Ako je klima kupljena online imas mogucnost da u roku od 14 dana vratis uredjaj prodavcu.

Serviseri nemaju obavezu da posedju fisklane kase tako da oni ne takodje ne moraju da izdaju fiskalni racun.
Ono sto moraju je da imaju registrovanu firmu i da ti overe racun (to ne mora biti garancija) koji si dobio, u tvom slucaju na mail.

Serviseri ti nece vratiti novac od ugradnje, niti ce demontirati uredjaj.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6865
87.116.182.*



+1457 Profil

icon Re: FUJITSU klima uređaji - inverter17.05.2024. u 11:45 - pre 6 dana i 10h
Onda možemo sami da demontiramo uređaj ili opet mora ovlašćeni servis i za to? Ako ovako zezaju i ne poštuju kupce renomiranih marki šta onda rade sa kineskim klimama?
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: FUJITSU klima uređaji - inverter
(TOP topic, by SG kamikaza)
Strane: << < .. 47 48 49 50 51 52 53 54

[ Pregleda: 296680 | Odgovora: 1079 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.