Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

Strane: << < .. 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2449543 | Odgovora: 7198 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno05.11.2017. u 22:25 - pre 79 meseci
@aleksandar
Proveri ekspanzionu , najverovatnije je otisao bleder pa odatle dobija/šalje vazduh dalje u sistem

@genrallex
Zao mi je , sada nemam vremena , od sutra cemo stelovati parametre , Load pelet treba da ide na vrednost -09 , i pritom i coclea power od 1 do 5 se menja , a takodje cemo videti i exaust chimney od 1 do 5 .
 
Odgovor na temu

aleksandar.n89
Smederevo
Tehnolog
Hbis Serbia
smederevo

Član broj: 335129
Poruke: 300
109.94.108.*



+6 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno06.11.2017. u 05:24 - pre 79 meseci
Bio juce serviser ali nije uopste proveravao posudu, samo je rekao da ako je problem sa posudom pritisak bi samo rastao, ne znam sta vise da radim, jedino da pozovem direktno Alfu ali oni ce vrv opet da posalju tog istog servisera, ovo je veliki problem, ne mogu usred zime da stalno dopunjujem sistem.
 
Odgovor na temu

ivan85_zmaj
Ivan Nikolic
Smederevo City

Član broj: 73665
Poruke: 323
*.internet.mts.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno06.11.2017. u 05:43 - pre 79 meseci
Aleksandre, tebi dakle pritisak ne raste kad greješ? Ako ti je pritisak konstantan na hladnom i kad se zagreje ne raste dodatno od tog koliko je, onda je ok sve. Ne kapiram zašto ozračuješ sušač, pa na njemu moraš gore na vrhu da imaš automatsko odzračno lonče, on je najviša tačka?! Ako nemaš ugrađuj. Ako na spratu imaš i taj jedan radijator kupi i za njega automatski odzračni ventil.

[Ovu poruku je menjao ivan85_zmaj dana 06.11.2017. u 08:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

V0JKAN

V0JKAN
Član broj: 199240
Poruke: 505
net210-146-245-109.dynamic.mbb.telenor.rs.



+26 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno06.11.2017. u 07:00 - pre 79 meseci
@ivan85_zmaj
citat :
Aleksandre, tebi dakle pritisak ne raste kad greješ? Ako ti je pritisak konstantan na hladnom i kad greješ ne raste onda je ok sve.

Jesi li siguran?

Kod mene je 1,2 / 1,7 hladno / vruće

Commo Compact 23KW
Dva objekta (40+50m2), prelazne cevi 3m (izolovano)
Bez izolacije,drveni prozori.
(21,4), panelni radijatori 7,3m (6kom), sušač, termoglave,
meh.mešni ventil, bežični sobni termostat Salus.
 
Odgovor na temu

ivan85_zmaj
Ivan Nikolic
Smederevo City

Član broj: 73665
Poruke: 323
*.internet.mts.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno06.11.2017. u 07:15 - pre 79 meseci
Pogrešno sam se izrazio, mislio sam da dodatno ne diže pritisak kad se zagreje. Poraste sa hladnog na toplo i treba da stane na 1,6 - 1,7 to je preporučljiv pritisak. Bitno da ne raste i dalje.
 
Odgovor na temu

aleksandar.n89
Smederevo
Tehnolog
Hbis Serbia
smederevo

Član broj: 335129
Poruke: 300
109.94.108.*



+6 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno06.11.2017. u 13:27 - pre 79 meseci
Mozda ste me pogresno razumeli, kada je hladno namestio sam juce kada sam dopunio sistem na 1,2, znaci ozracio sam radijatore, e sad kada radi kotao pritisak poraste do 1,7-1,8 otprilike sto je i normalno. Problem nastaje posle 10, 15 dana grejanja kada mi na spratu od susaca poslednja 3 rebra hladna i radijator na spratu koji se nalazi u spavacoj sobi, ja moram da ozracim onda i radijator i susac da bi bili topli zar ne i kada ja to uradim meni onda dole na hladno nije vise pritisak 1,2 nego 0,7-0,6, nemam automatske ozrake na spratu, nista mi od toga ovaj mjastor nije ni napomenuo.
 
Odgovor na temu

ivan85_zmaj
Ivan Nikolic
Smederevo City

Član broj: 73665
Poruke: 323
*.internet.mts.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno06.11.2017. u 13:34 - pre 79 meseci
To ti je to aco... Moraš ozrake da staviš bar na sušač. Verovatno kad dopunjuješ sistem ne uradiš baš kako treba, ne smeš da ubaciš vazduh iz creva. Al zato treba da imaš ozrake na sušačima. Ovako će ti biti baš cimanje da dovedeš do ideale.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
87.116.176.*



+140 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno06.11.2017. u 13:54 - pre 79 meseci
Na sušaču možeš da staviš automatsko odzračno lonče ako ti je sušač vezan za instalaciju sa donje strane, a na gornjem radijatoru možeš mesto obične slavinice za odzraku da staviš automatsku odzračnu slavinice.
Ako ti nigde instalacija ne curi moguće je da se vazduh iz vode izdvaja usred velike brzine pumpe.
 
Odgovor na temu

Miruda
Svuda po malo
Samozaposlen
Zemun

Član broj: 336003
Poruke: 289
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno06.11.2017. u 14:00 - pre 79 meseci
Vidim da mnogi imaju problema sa pritiskom i bukom u radijatorima.
Hoću samo da pomognem sa par saveta iz ličnog iskustva.

Pošto je sad još uvek prelazni period i temperature preko dana nisu tako niske mnogi pale peć jedanput dnevno. Voda se u kotlu ohladi na 22C.
Vi popodne recimo uključite peć da zagreje vodu na 60-65C pumpa počne da radi na 40-45C pa kad protera malo vodu kroz sistem ohladi se voda u kotlu za 7-10C.
Pa tako nekoliko ciklusa dok ne počne da tera temperaturu naviše. Tokom tog procesa mora doći do stvaranja vazduha u sistemu svaki put. To je neizbežno!
Kad tokom hladnih dana peć radi konstantno sa kratkim prekidom radi čišćenja, t vode ne ide tako nisko kao kad je prelazni period i peć se pali samo povremeno.
Tu se sistem fino uskladi i nema više problema.

Rešenje za prelazni period:

Sve termostate na radijatorima koje koristite odvrnite na maksimum tj. 6.

Nemojte koristiti peć sa wifi termostatorm!

Pritisak u sistemu na hladno treba da bude 1.25bar

Proveriti da li je na peći skroz odvrnut automatski odzračivač.

Ugraditi obavezno automatski odzračivač na najvišu tačku sistema u većini slučajeva to je sušać peškira u kupatilu ili zadnji radijator na spratu.
Ne škodi da se ugradi i na još nekom radijatoru!

Željenu temperaturu vode namestite na 70C.

Temperaturu vode na kojoj se pali pumpa staviti na 50C.

Pumpu namestite da radi u trećoj brzini tj. najvećoj. Kad t vode dostigne 69C ili 70C (work modulat) smanjite brzinu pumpe kakva je bila pre promene 1. ili 2.
Neki će reći da nije dobro menjati brzinu pumpe dok radi, ja sam to radio još se ništa nije pokvarilo, a donelo mi je dobre rezultate.
T vode se mnogo brže postiže, vazduh mnogo brže izlazi iz sistema, brže se uspostavlja optimizacija sistema.

Sistem se puni na hladno ne na toplo i tu mnogo pomažu automatski odzračivači (automatsko odzračno lonče).

Što je veća temperatura vode i na što većoj brzini radi pumpa utoliko će biti i veći pritisak u sistemu više bar! Smanjiće se u toku rada kad vazduh izađe napolje.

Toliko za sad ako sam nešto propustio pitajte, ovo je moje iskustvo, meni sve radi kako treba. Parametre ću dati ako nekom trebaju.

Ugradite spiralne turbulatore u opruge mnogo je bolja iskoristivost vrelih gasova i temperature izduva su minimalne! Kome ne treba kamin nek ugradi vermikulit ploču ispred stakla jer čuva toplotu i daje peći dodatnih 3-4kW snage. Ovo pod uslovom da imate radijator u sobi ili da vam je peć u posebnoj prostoriji na primer u podrumu gde je hladno...

Wifi termostat je go*no, ja sam ga skroz izbacio iz upotrebe. Ta stvar uopšte ne štedi pelet niti energiju. Samo zajebe rad peći i tera je da troši više nego što bi potrošila bez tog sr..nja.
Ovo je moje lično mišljenje i viđenje, ne tražim da se iko složi sa mnom!
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno06.11.2017. u 14:35 - pre 79 meseci
@ aleksandar
Ako sam vam vec dao sugestiju , koja je mozda i uzrok , Vi je odbacujete bez da je 100% provereno da to NIJE uzrok ???!!!
Treba li neko ovde da gata u bob ??
 
Odgovor na temu

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno06.11.2017. u 14:41 - pre 79 meseci
Kako može bilo KO od Vas kolega da ocekuje resenje problema , A da pritom Ne Isproba predlozene mu sugestije , ne razumem ? Cemu onda vapaji za pomoć , ako Vi sami nesto ne preduzimate , vec cekate sve na GOTOVO ????

MOLIM VAS....
 
Odgovor na temu

aleksandar.n89
Smederevo
Tehnolog
Hbis Serbia
smederevo

Član broj: 335129
Poruke: 300
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno06.11.2017. u 14:44 - pre 79 meseci
Felipe nisi pročitao post, bio je juče serviser i nije ni pogledao posudu gde sam se njim raspravljao upravo zbog onoga što si ti napisao da može da bude sa njom problem, on kaže da nema šanse da je expanziona problem jer bi pritisak samo rastao.
 
Odgovor na temu

V0JKAN

V0JKAN
Član broj: 199240
Poruke: 505
net63-184-245-109.dynamic.mbb.telenor.rs.



+26 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno06.11.2017. u 17:47 - pre 79 meseci
Citat:
Miruda:


Wifi termostat je go*no, ja sam ga skroz izbacio iz upotrebe. Ta stvar uopšte ne štedi pelet niti energiju. Samo zajebe rad peći i tera je da troši više nego što bi potrošila bez tog sr..nja.
Ovo je moje lično mišljenje i viđenje, ne tražim da se iko složi sa mnom!ž

Pozdrav druže, zabrinuo sam se što te nema. Od kad si remontovao pećku i ugradio spirale ni traga ni glasa od tebe. 😀

Da reagujem za poslednji pasus.
Kako si isključio termostat , da li mora da se skidaju žice sa kotla ili on/off na prekidaču? Koju si T.kotla postavio?


Commo Compact 23KW
Dva objekta (40+50m2), prelazne cevi 3m (izolovano)
Bez izolacije,drveni prozori.
(21,4), panelni radijatori 7,3m (6kom), sušač, termoglave,
meh.mešni ventil, bežični sobni termostat Salus.
 
Odgovor na temu

Miruda
Svuda po malo
Samozaposlen
Zemun

Član broj: 336003
Poruke: 289
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno06.11.2017. u 23:01 - pre 79 meseci
Citat:
V0JKAN: Pozdrav druže, zabrinuo sam se što te nema. Od kad si remontovao pećku i ugradio spirale ni traga ni glasa od tebe. 😀

Da reagujem za poslednji pasus.
Kako si isključio termostat , da li mora da se skidaju žice sa kotla ili on/off na prekidaču? Koju si T.kotla postavio?


Wifi termostat sam isključio samo na prekidaču off nisam totalno skinuo sa peći. XD

Temperaturu vode sam stavio na 70C.
 
Odgovor na temu

genrallex
Odzaci,Srbija

Član broj: 335890
Poruke: 42
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno07.11.2017. u 11:07 - pre 79 meseci
Pozdrav...Treba mi pomoc...Imam novi pelet za ovu godinu i ostavlja puno sljake,a i dozira vise peleta nego sto bi trebalo (jos ne stigne da izgori,pepeljara puna)
Koji su parametri za smanjenje intervala izmedju ciscenja pepeljare i povecanje trajanja ciscenja?
I koji su parametri da smanjim doziranje peleta???
Da li je to dovoljno ili neko ima jos neki predlog?

@felipe
ili bilo ko od drugara koji se razumeju u sve parametre..ako moze neko privatnom porukom ili ovde da mi napise sta sve treba da menjam i kako..posto se ne razumem dovoljno i nikada nisam cackao parametre,ne bi na svoju ruku da probavam i nesto pokvarim...
Alfa plam Commo 15...stan ,1 sprat 56m2 ...zgrada bez izloacije...bez pvc...
 
Odgovor na temu

Vulenislija
Nis, srbija

Član broj: 331328
Poruke: 5
*.wint.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno07.11.2017. u 11:24 - pre 79 meseci
Korisnik sam Commo 21 dve godine i tek sad se hvatam u kostac sa problemima pa imam dva pitanja ako moze neko od iskusnijih korsnika da mi pomogne.

1. Temperatura na kojoj se pali pumpa mi je bila podesena na 55c, ja sam je smanjio na 45c. Od kad sam to uradio cini mi se da pumpa non stop radi. Da li to treba tako da bude? Cini mi se da ranije nije bilo tako ili ja nisam obracao paznju. Mozda ona treba da radi malo da okrene vodu pa da saceka da se ponovo ugreje voda pa ponovo da krene, nemam pojma.

2. Pecka ima dva parametra sto se tice zadate temperature, temperaturu vode i temperaturu sobe u kojoj se nalazi, valjda se tu slazemo :) Kad zadam temperaturu sobe recimo 30c i temperaturu vode 53c. Meri temperatru sobe 26c a vodu 51 i nece da je podigne na 53 iako ne odmara vec sve u work modu (radi u 1 ili 2). Kad spustim temperaturu sobe na 25c i on to dostigne (nebitna temperatura vode) odlazi hold mod ili kako se vec zove (nije u work modu). Ne znam kako da ga izbalansiram da ne trosi mnogo a da bude dobra temperatura vode.

Molim vas za pomoc!!!


 
Odgovor na temu

Miruda
Svuda po malo
Samozaposlen
Zemun

Član broj: 336003
Poruke: 289
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno07.11.2017. u 11:42 - pre 79 meseci
Citat:
Vulenislija: Korisnik sam Commo 21 dve godine i tek sad se hvatam u kostac sa problemima pa imam dva pitanja ako moze neko od iskusnijih korsnika da mi pomogne.

1. Temperatura na kojoj se pali pumpa mi je bila podesena na 55c, ja sam je smanjio na 45c. Od kad sam to uradio cini mi se da pumpa non stop radi. Da li to treba tako da bude? Cini mi se da ranije nije bilo tako ili ja nisam obracao paznju. Mozda ona treba da radi malo da okrene vodu pa da saceka da se ponovo ugreje voda pa ponovo da krene, nemam pojma.

2. Pecka ima dva parametra sto se tice zadate temperature, temperaturu vode i temperaturu sobe u kojoj se nalazi, valjda se tu slazemo :) Kad zadam temperaturu sobe recimo 30c i temperaturu vode 53c. Meri temperatru sobe 26c a vodu 51 i nece da je podigne na 53 iako ne odmara vec sve u work modu (radi u 1 ili 2). Kad spustim temperaturu sobe na 25c i on to dostigne (nebitna temperatura vode) odlazi hold mod ili kako se vec zove (nije u work modu). Ne znam kako da ga izbalansiram da ne trosi mnogo a da bude dobra temperatura vode.

Molim vas za pomoc!!!


Je li ovo neka šala? XD
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
87.116.176.*



+140 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno07.11.2017. u 12:01 - pre 79 meseci
Ha ha ha, Miruda car si, e kada bi moglo, zamolio bi nove članove da malo pročitaju forum, mnogo puta je o tim problemima pisano
 
Odgovor na temu

Vulenislija
Nis, srbija

Član broj: 331328
Poruke: 5
*.wint.rs.



Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno07.11.2017. u 12:07 - pre 79 meseci
Ozbiljan sam. Stvarno ne mogu da se snadjem sa ovim
 
Odgovor na temu

tommytom
preduzetnik
tomy

Član broj: 334119
Poruke: 369
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno07.11.2017. u 12:37 - pre 79 meseci
Vule Nislijo...
Ako se zada pumpi da radi od 45c, to znaci da ce radite sve dok je temp. vode 45 i visa...sto znaci pa skoro ceo dan. Moja savet stavi na 50c. Temperaturu sobe podesi na recimo 35, jer ne treba da pec radi po njoj vec po zadatoj temperaturi vode. Temperaturu vode ne bi trebao da drzis ispod 60c iz mnogo razloga, ali moras procitati ovaj forum detaljno. Ako pec u tvom slucaju ne moze da dostigne zadatu temperaturu, verovatno si je "ustrojio", tj. ogranicio da radi samo u snagama 1 i 2, sto je realno malo, probaj od snage 5, to je maximalno, pa smanji na 4, pa ako i tu dostigne zeljenu temperaturu, mozes smanjiti i na snagu 3 i probati.
I na kraju, najbitnija stvar: PROCITATI OVAJ FORUM OD PRVE DO POSLEDNJE STRANICE...jedino tako i uz jos malo guglanja mozes skapirati kako ove nase pecke rade i kako ih prestelovati i malo poboljsati, a ne izgubiti na kvalitetu grejanja.
Commo 15... Stan 66m2... 4-kraki mesni i pumpa u radijatorskom krugu... Termo glave digitalne...
Bezicni c7rf (kontrolise pumpu u radijatorskom krugu)... Bojler 80l u kotlovskom krugu sa
"automatikom"
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: ALFA PLAM COMMO 21kw pec na pelet za etazno

Strane: << < .. 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2449543 | Odgovora: 7198 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.