Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1862790 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sandrica15
Sandra Stankovic

Član broj: 326104
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.01.2015. u 09:54 - pre 114 meseci
Kakve veze ima koja kolicina paketa prodje kroz carinu? Hoces da mi kazes da je to ok sto su uradili, jer nemaju vremena za normalno otvaranje? Ne mislim da ce ga lickati i mackati ako ne provuku noz duboko po sred paketa. Aj nek uzmu sekire, posto nemaju vremena...
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.01.2015. u 10:11 - pre 114 meseci
Što se otvaranja pošiljki tiče još davno je pisano ovde da to ne rade carinici nego poštari, bolje reći razni praktikanti, pripravnici i pomoćnici zamenika asistenta levog smetala u pošti. Znači poređaju pakete na sto, raseku skalpelom, carinik baci pogled šta je unutra i kreira deklaraciju, pa ti isti što su seckali lepe onim širokim selotejpom sa oznakom pošte. Pa kad znaš ko to radi i na kojoj lestvici u poštanskoj hijerarhiji se nalazi i koliko je ta osoba "motivisana" da radi svoj posao, samim tim je logično da taj svoj posao otalja i sledi da je zbog svega toga rizik da tvoja roba zaradi neku posekotinu prilično velik... I možeš li ti nešto protiv toga? Ne, kao ni u bilo kom segmentu ovog društva gde radi neko ko se izdržava sa državnih jasli...

Inače, kad primaš pošiljku, ukoliko imaš bilo kakvu primedbu na njen sadržaj možeš odmah da je vratiš poštaru koji ti je doneo, kreira se zapisnik, i ulaziš u proceduru za nadoknadu štete. Takođe, ako ipak primiš takav paket, u narednih 24h možeš odneti na poštu i tu zahtevati da se napiše zapisnik i da tražiš od pošte nadoknadu štete. Ja sam već pisao ovde o mom slučaju sa izgubljenom futrolom za mobilnim, merenjem na vagi se utvrdio manjak tačno u težini te futrole, ali je pošta na kraju rešila da nisu krivi i nisu mi nadoknadili štetu. Ako još nije prošlo 24h, idi pravo na poštu pa probaj, ništa te ne košta, ta procedura je za dž...
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.01.2015. u 10:51 - pre 114 meseci
Citat:
valjan: Gledao sam nešto za klince i krenem da čitam "sitna slova" pri dnu opisa, i naletim na obaveštenje da za porudžbine ispod 7$ prema Alijevim pravilima prodavac može da promeni kurira u "Seller's Shipping Method", drugim rečima iako ste prilikom poručivanja odabrali "China Post Registered Air Mail" ili neki sličan metod, prodavac ima pravo da pošalje pošiljku kao neregistrovanu preko YanWen-a, WeDo-a, CZNExpressa-a, FlytExpress-a i sličnih kineskih lokalaca. Ne sećam se da je to neko ovde spominjao, pa reko' da podelim sa svima, biće nekom korisno. Na DX-u smo znali da je limit 15$, a na Ali-ju je onda verovatno 7$, osim ako taj opis prodavca nije prilično star i ako taj limit nije menjan u međuvremenu.

Ako sam dobro razumeo, to je prodavac napisao. To o pravilu "ispod 7$". Ja ne videh da u uputstvu Ali-a stoji to negde. Nadjoh ovo -

"Supported shipping methods

Currently suppliers can choose from the following express shipping options: UPS, FedEx, DHL, TNT, EMS, TOLL, e-EMS, ePacket, China Post Registered Air Mail, China Post Air Parcel, China Post Ordinary Small Packet Plus, HongKong Post Air Mail, HongKong Post Air Parcel, Singapore Post, Swiss Post, Sweden Post, Russian Air, Special Line-YW, DHL Global Mail and S.F. Express."

Ali ako kod prodavca pise da salje kineskom postom i ti na to pristanes prilikom kupovine, a posalje ti YanWen-om, to je vec prevara.
 
Odgovor na temu

Sandrica15
Sandra Stankovic

Član broj: 326104
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.01.2015. u 11:05 - pre 114 meseci
Citat:
valjan:
Što se otvaranja pošiljki tiče još davno je pisano ovde da to ne rade carinici nego poštari, bolje reći razni praktikanti, pripravnici i pomoćnici zamenika asistenta levog smetala u pošti. Znači poređaju pakete na sto, raseku skalpelom, carinik baci pogled šta je unutra i kreira deklaraciju, pa ti isti što su seckali lepe onim širokim selotejpom sa oznakom pošte. Pa kad znaš ko to radi i na kojoj lestvici u poštanskoj hijerarhiji se nalazi i koliko je ta osoba "motivisana" da radi svoj posao, samim tim je logično da taj svoj posao otalja i sledi da je zbog svega toga rizik da tvoja roba zaradi neku posekotinu prilično velik... I možeš li ti nešto protiv toga? Ne, kao ni u bilo kom segmentu ovog društva gde radi neko ko se izdržava sa državnih jasli...

Inače, kad primaš pošiljku, ukoliko imaš bilo kakvu primedbu na njen sadržaj možeš odmah da je vratiš poštaru koji ti je doneo, kreira se zapisnik, i ulaziš u proceduru za nadoknadu štete. Takođe, ako ipak primiš takav paket, u narednih 24h možeš odneti na poštu i tu zahtevati da se napiše zapisnik i da tražiš od pošte nadoknadu štete. Ja sam već pisao ovde o mom slučaju sa izgubljenom futrolom za mobilnim, merenjem na vagi se utvrdio manjak tačno u težini te futrole, ali je pošta na kraju rešila da nisu krivi i nisu mi nadoknadili štetu. Ako još nije prošlo 24h, idi pravo na poštu pa probaj, ništa te ne košta, ta procedura je za dž...


Iskreno da ti kazem, ne mogu da gubim vreme na to, a i zivce. Kako cu dokazati da mi nije roba takva poslata, vec da su oni to uradili. Verovatno nikako. Odnela sam je kod krojaca, napravice jos neke savove, sredice se vec nekako. Od Kineza necu nista traziti, niti prijavljivati, jer sam gotovo sigurna da nije bilo do njega.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8111



+1760 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.01.2015. u 12:05 - pre 114 meseci
Citat:
vilil1:
Citat:
valjan: Gledao sam nešto za klince i krenem da čitam "sitna slova" pri dnu opisa, i naletim na obaveštenje da za porudžbine ispod 7$ prema Alijevim pravilima prodavac može da promeni kurira u "Seller's Shipping Method", drugim rečima iako ste prilikom poručivanja odabrali "China Post Registered Air Mail" ili neki sličan metod, prodavac ima pravo da pošalje pošiljku kao neregistrovanu preko YanWen-a, WeDo-a, CZNExpressa-a, FlytExpress-a i sličnih kineskih lokalaca. Ne sećam se da je to neko ovde spominjao, pa reko' da podelim sa svima, biće nekom korisno. Na DX-u smo znali da je limit 15$, a na Ali-ju je onda verovatno 7$, osim ako taj opis prodavca nije prilično star i ako taj limit nije menjan u međuvremenu.

Ako sam dobro razumeo, to je prodavac napisao. To o pravilu "ispod 7$". Ja ne videh da u uputstvu Ali-a stoji to negde. Nadjoh ovo -

"Supported shipping methods

Currently suppliers can choose from the following express shipping options: UPS, FedEx, DHL, TNT, EMS, TOLL, e-EMS, ePacket, China Post Registered Air Mail, China Post Air Parcel, China Post Ordinary Small Packet Plus, HongKong Post Air Mail, HongKong Post Air Parcel, Singapore Post, Swiss Post, Sweden Post, Russian Air, Special Line-YW, DHL Global Mail and S.F. Express."

Ali ako kod prodavca pise da salje kineskom postom i ti na to pristanes prilikom kupovine, a posalje ti YanWen-om, to je vec prevara.


Sitna slova na Nekoj stranici prodavca za nas Kupce nista ne znace. Moguce je da kao sto Paypal ima Razlicita pravila za Kupce i Prodavce , tako i Ali ima razlicita za te dve Razlicite grupe korisnika. Ali to ne znaci da Pravila za Prodavce na primer Icim obavezuju nas Kupce i obrnuto !! U Ali pravilima koja su nama Kupcima dostupna na sajtu o tome nema ni jedne jedine reci, tako da dok se ne pronadje neki izvor u Zvanicnim pravilima, to ne znaci neko pravilo.

Pisu prodavci svasta na svojim stranicama, neki pominju Ebay , placanje Westernom, Bajke o tome da svako od njih ima 3 Fabrike itd.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8111



+1760 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.01.2015. u 12:08 - pre 114 meseci
Citat:
valjan:


Inače, kad primaš pošiljku, ukoliko imaš bilo kakvu primedbu na njen sadržaj možeš odmah da je vratiš poštaru koji ti je doneo, kreira se zapisnik, i ulaziš u proceduru za nadoknadu štete. Takođe, ako ipak primiš takav paket, u narednih 24h možeš odneti na poštu i tu zahtevati da se napiše zapisnik i da tražiš od pošte nadoknadu štete. Ja sam već pisao ovde o mom slučaju sa izgubljenom futrolom za mobilnim, merenjem na vagi se utvrdio manjak tačno u težini te futrole, ali je pošta na kraju rešila da nisu krivi i nisu mi nadoknadili štetu. Ako još nije prošlo 24h, idi pravo na poštu pa probaj, ništa te ne košta, ta procedura je za dž...


Koliko si platio za postupak Zalbe toliko si i Dobio

Po meni je to sa postom gubljenje vremena jer nece oni nikada isplatiti stetu koju naprave.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.01.2015. u 12:08 - pre 114 meseci
Citat:
vilil1:
Ali ako kod prodavca pise da salje kineskom postom i ti na to pristanes prilikom kupovine, a posalje ti YanWen-om, to je vec prevara.


Većina njih ionako sve uvek šalje YanWen-om, odnosno ne nose sami do pošte nego YanWen prenese za njih, tako da tu u suštini i nema neke prevare, prenese se to na kraju China AirMailom bez praćenja, tako da dobiješ baš ono što si platio... A što se pravila tiče, postoji deo za kupce i deo za prodavce, i mi vidimo onaj prvi, ali onaj drugi ne, tako da možemo samo da nagađamo kakva su pravila za njih, ne znam da li se iko odavde može registrovati kod njih kao prodavac...

Edit: preteče me Ademare sa ovim oko pravila
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.01.2015. u 12:33 - pre 114 meseci
Ne sme on meni da salje drugacije od onoga na sta sam ja pristao. Drugo je sto su se oni izbezobrazili pa varaju na angro.

Evo, smem da se kladim da bar 90% kupaca uopste i ne otvori karticu "Shiping & Payment" i nemaju pojma kakvu uslugu placaju.

A tu sve lepo stoji sta placas, odnosno kako, kojom sluzbom, treba da ti posalje. Ukoliko sam platio "China Post Registered Air Mail" on mora tako i da posalje, nikakvi Yanweni i slicno, ne dolaze u obzir. Da li je vrednost posiljke 0.5$ ili 500$, ukoliko izaberem Kinesku postu - preporuceno, nema nikakve diskusije. To sto sam izabrao, mora da ispostuje.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8111



+1760 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.01.2015. u 13:50 - pre 114 meseci
Tu je osnovni problem sto Yenwen i slicni imaju Lazni trecking !!

Pa navodno imas Pracenje, a u stvari ga nemas. Tu jos nisam naisao ni na nasem ni na drugim forumima , da neko opise kad ima problem , sta je radio.

Vec ljudi obicno veruju Laznom trackingu kao da je " Sveto Pismo" i u njihovoj masti , krive nasu Carinu i Postu . A 90 % i iskusnih kupaca ne samo u Srbiji nego svugde na svetu , ne zna ni sta Kupuje , ni sta placa, ni sta dobija. Ni robu , a kamoli koja posta , sta i kako.
 
Odgovor na temu

roliver
Makedonija

Član broj: 265184
Poruke: 17
213.135.167.*



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.01.2015. u 13:50 - pre 114 meseci
Citat:
vilil1: Ne sme on meni da salje drugacije od onoga na sta sam ja pristao. Drugo je sto su se oni izbezobrazili pa varaju na angro.

Evo, smem da se kladim da bar 90% kupaca uopste i ne otvori karticu "Shiping & Payment" i nemaju pojma kakvu uslugu placaju.

A tu sve lepo stoji sta placas, odnosno kako, kojom sluzbom, treba da ti posalje. Ukoliko sam platio "China Post Registered Air Mail" on mora tako i da posalje, nikakvi Yanweni i slicno, ne dolaze u obzir. Da li je vrednost posiljke 0.5$ ili 500$, ukoliko izaberem Kinesku postu - preporuceno, nema nikakve diskusije. To sto sam izabrao, mora da ispostuje.


Ma tu si potpuno u pravo, kod mene su dvojica prodavca zajebali umesto "China Post Registered Air Mail" poslali YanWen-om, ali od tada pisem poruke prodavcima dok aliexpress verifikuje placanje, da ako ne posalju sa China Post Registered Air Mail ili Hong Kong ili Singapur ili vec sta odaberem da cu nakon 5 dana od nihovog slanja paketa preko druge sluzbe podici dispute jer nisu se drzali uslovima isporuke. Pa nek zna da znam sta zelim (ona dvojica koja su me zajebali bila su vrednosti oko 2$, ali vrednost nije vazna kako sto si sam rekao).
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.01.2015. u 14:32 - pre 114 meseci
Nije me mrzelo pa sam proćaskao sa Ali podrškom, i evo zaključka:

Citat:
We have no specific policies regarding shipping methods.


E sad, @vilil1 je citirao samo pola onog texta iz helpa, drugi deo kaže:

Citat:
Since the shipping methods are set up by the suppliers, you are advised to directly contact the supplier for more shipping information. To contact the supplier, you may go to the product detail page or shop and click Contact Now to send a message. You can also click Chat Now! to chat in real time with suppliers who are online using our instant messenger, TradeManager.


A to mi je i teta iz podrške indirektno potvrdila:

Citat:
Please communicate with the seller to change shipping methods to your preferred ones.


i

Citat:
If you have any hesitations about the seller's shipping methods please open dispute.


Za trgovce važe AliBaba pravila, i tamo postoji samo savet za shipping, ali ne i pravilo:

Citat:
Shipment Tips

Use tracking services when shipping. For trial orders, it is usually the buyer's responsibility to pay for shipping samples; however, the supplier usually chooses the shipping method. To help ensure that your items arrive in a timely manner, and to help prevent fraudulent buyers from claiming that they never received an item (when in fact, they did), use a shipping service that includes tracking, or consider paying or charging extra for tracking services.


Drugim rečima, Ali podržava samo one pobrojane metode što ih je @vilil1 naveo, i samo iz tog skupa će se naći odabrani u Alijevom drop-downu na stranici za kupovinu, a prodavac prilikom slanja može da bira kurira po svom slobodnom nahođenju i pošto taj deo Ali nije regulisao pravilima to što piše tu nije sveto pismo i podložno je izmenama i može sve da se dogovori sa trgovcem (ako on pristaje), a ako mislite da vas je trgovac prevario slobodno pokrenite dispute, pa ćemo videti kako Ali to rešava. Meni su par takvih gde je otišlo preko obične pošte bez praćenja odavno stigle pa nemam mogućnost da pokrećem dispute. Inače, jedino što Ali može da uradi je da zatraži dokaz od trgovca da je poslao pošiljku, a i YanWen će ostaviti potpisanu priznanicu da je preuzeo pošiljku od trgovca tako da su sa te strane trgovci pokriveni, i opet je sve po PS-u...

Edit: naravno, mislio sam na kupovinu gde je naznačeno da je "free shipping", ako ste dodatno platili za slanje sa praćenjem a trgovac poslao običnom poštom, to je već direktna šamarčina i tu se ide pravac na dispute i povrat novca.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.01.2015. u 15:10 - pre 114 meseci
Ne znam da li me razumes...

Ukoliko stoji kao u prilozenom, prodavac ne sme da ti salje drugacije. I meni su stizale posiljke preko YW, ali ja nisam platio za takvu dostavu. I ako prodavac posalje drugacije od onoga sto sam platio, to jeste vrsta prevare. Hm, po tebi, ti mozes i DHL da platis a prodavac moze da ti posalje preko YW...i nikom nista? Pa ne ide to tako.

Ja naravno ne otvaram dispute zbog toga. Prvo razgovaram sa prodavcem, pa se dogovorimo o produzetku roka od bar mesec dana, pa tek kada se i taj drugi rok priblizi kraju, u dogovoru sa njim otvaram dispute i vraca mi se novac.

[Ovu poruku je menjao vilil1 dana 06.01.2015. u 16:21 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.01.2015. u 15:35 - pre 114 meseci
Ne, nisi dobro pročitao moju poruku, ako platiš DHL naravno da ne može da ti pošalje YanWen-om, radi se samo o free shipping varijantama gde ti u suštini nisi ništa ni platio, pa koliko si platio toliko u stvari i dobiješ...
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.01.2015. u 16:25 - pre 114 meseci
Aaaa, ti u stvari mislis da ako pise "free shipping" da je to zaista besplatno?! Mislis da postarina ne ulazi u cenu proizvoda?!

A i da jeste tako, a nije, ti biras nacin transporta. Ako ti prodavac nudi jedan nacin transporta posiljke (pracena, registrovana posiljka), a salje drugim, nepovoljnijim za kupca, (nemogucnost pracenja), po tebi je to ispravan nacin trgovine?

Pa dobro. ;)
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16370



+2922 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.01.2015. u 17:45 - pre 114 meseci
Ne pricate o istim stvarima...
Ako je placena registrovana posiljka to po pravilima mora da se ispostuje.
naravno kinezi se i za to prave ludi, a imao sam i slucajeva da platim sing. postu a on posalje kineskom i kad se pobunim jos mi napise da je to brza varijanta. (naravno obe su registrovane)
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Zoran Kadic
Novi Beograd

Član broj: 22449
Poruke: 49
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.01.2015. u 18:52 - pre 114 meseci
Da li je neko imao slučaj da mu prodavac umesto vraćanja para ponudi da umesto njega plati kupovinu na Aliju?
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.01.2015. u 20:55 - pre 114 meseci
Citat:
vilil1:
Aaaa, ti u stvari mislis da ako pise "free shipping" da je to zaista besplatno?! Mislis da postarina ne ulazi u cenu proizvoda?!


Ne pravi se naivan i nevešt, znaš ti dobro na šta mislim, a i lepo ti piše tamo (gde si citirao prvi pasus) u drugom pasusu da je trgovac taj koji bira način otpreme. Upoznaj se sa pravilima igre pa onda pokušavaj da čitaš tuđe misli... ;-)
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.01.2015. u 21:23 - pre 114 meseci
Vidi, prvo, nema potrebe da zatezes sa tim postom, da l' ja citam misli ili ne je nebitno, ja se obazirem samo na ono sto si napisao ranije.

Da, tamo pise da trgovac bira nacin slanja. I kada trgovac napise da salje preko kineske poste, to znaci da je izabrao taj nacin izmedju ostalih gore navedenih. I kada ti kupujes od njega sa slanjem preko poste i sa postanskim brojem za pracenje, on je duzan da ti tako i posalje.

Mozes ti sada da tumacis kako hoces, i da je to besplatno slanje pa da zbog toga nije u obavezi da ti salje onako kako reklamira i bilo kako drugacije...ali to nije tacno. To je nepostena trgovina i tu je kraj price.

Kada ti ostavljas prodavcu da izabere kojim metodom, kojim servisom ce da ti salje, onda u ponudi - reklami, stoji ovako, i tu bih zavrsio pricu sa tobom -


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Vladimir AliBaba
Beograd

Član broj: 326708
Poruke: 54
*.dynamic.sbb.rs.



+24 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.01.2015. u 21:58 - pre 114 meseci
Evo mog iskustva. Roba stize i preko YanWena i WeDo/a. samo je problem sto nemate tacnu informaciju kada stize. Tako da to nije nikako lazno kako neki ovde opisuju.
Ja sam do sada dobio preko dvadest paketica preko raznih isporucioca. Jeste da je mnogo udobnije kada ujutru otvoris postin sajt i znas da ti tog dana stize nesto ali je bitno i to da i ovi drugi funkcionsu. Ja mislim da se i ti prodavci malo kockcaju ako ne posalju robu koju oni takodje mogu da prate do same isporuke. Tako da je njima veci rizik jer oni ne znaju da si primio robu dok ti ne potvrdis
 
Odgovor na temu

Vladimir AliBaba
Beograd

Član broj: 326708
Poruke: 54
*.dynamic.sbb.rs.



+24 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.01.2015. u 22:06 - pre 114 meseci
Citat:
Zoran Kadic:
Da li je neko imao slučaj da mu prodavac umesto vraćanja para ponudi da umesto njega plati kupovinu na Aliju?

Ne!!! Objasni!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1862790 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.