Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

regulisanje vojne obaveze (alternativno)

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 822669 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zveckoo

Član broj: 18432
Poruke: 370
*.stcable.co.yu.



+2 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)01.10.2005. u 02:25 - pre 226 meseci
Citat:
voka_gsw:
Znate šta, sad postoji civilno, tako da i nema nekog razloga da se brinete šta se radi po kasarnama, dal se čisti wc, ili se nosi pancir, ili se kupe pikavci..


Upravo tako. Sada bar imas neki izbor. Jeste da civilno sluzenje nije idealno reseno... ali i ovako je bolje nego pre kada si hteo ne hteo morao ides u vojsku i zivis godinu dana kao pas. A posle kada se digne nekome od politicara bez pitanja te posalje u neki njegov rat.

Ovako bar kad odsluzis civilno ne mogu tek tako da te cimaju za kojekakve vojne vezbe, donesi - odnesi - razduzi uniformu i slicne gluposti.
 
Odgovor na temu

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
*.gw-1.bg.krstarica.net.

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)03.10.2005. u 17:41 - pre 226 meseci
Drugari,zna li ko:
1.) Ako sluzis u Crvenom krstu mogu li da te "pozajmljuju" na primer Vodovodu za ocitavanje brojila(cuo sam da momke koji to inace rade placaju 800 din. dnevno a one na civilnom samo prevoz-eksploatacija rada zakonom zabranjena)
2.)Inace,kakva sredstva pritiska na raspolaganju imaju nadredjeni u ustanovama u kojima se sluzi?Cime kaznjavaju lica pod civilnom sluzbom?
Da ne bude zabune-ne bunim se i radim sve sto mi se kaze.
Zanimaju me neke nelogicnosti i nepravde.kao i ocajna organizacija same civilne sluzbe.Mada,tek tada se lako hvataju krivine ;-)
I sta mislite ima li i ovde protekcije?

Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
Odgovor na temu

zmej
Nis

Član broj: 33922
Poruke: 169
*.dial.InfoSky.Net.



+265 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)03.10.2005. u 19:40 - pre 226 meseci
E pa ja bas cistim pikavce,skupljam djubre,cistim wc a sluzim vojsku civilno i to na Pravnom fakultetu kao apsolvent istoga!!!!!
ja bih ali ne znam kako!!!
 
Odgovor na temu

zveckoo

Član broj: 18432
Poruke: 370
*.stcable.co.yu.



+2 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)03.10.2005. u 20:05 - pre 226 meseci
Citat:
dalibord5: Drugari,zna li ko:
1.) Ako sluzis u Crvenom krstu mogu li da te "pozajmljuju" na primer Vodovodu za ocitavanje brojila(cuo sam da momke koji to inace rade placaju 800 din. dnevno a one na civilnom samo prevoz-eksploatacija rada zakonom zabranjena)
2.)Inace,kakva sredstva pritiska na raspolaganju imaju nadredjeni u ustanovama u kojima se sluzi?Cime kaznjavaju lica pod civilnom sluzbom?
Da ne bude zabune-ne bunim se i radim sve sto mi se kaze.
Zanimaju me neke nelogicnosti i nepravde.kao i ocajna organizacija same civilne sluzbe.Mada,tek tada se lako hvataju krivine ;-)
I sta mislite ima li i ovde protekcije?


1. Iteko mogu. U crvenom krstu je sve moguce. Ja znam ljude koji rade kao konobari u paket aranzmanu Crvenog Krsta :) - totalno ne profitabilna organizacija kad bi se salili...
Znaci ti radis kao konj a neplacaju te nista.
Sad ce neko reci... Pa crveni krst te pare upotrebljava u humanitarne svrhe. Hehe.. crveni krst kolko ja znam nije nista humano uradio vec godinama. Cak nemaju ni narodnu kuhinju.
Uglavnom ako imas vezu ne moras ni dolaziti - mozes spavati kuci ili raditi svoj posao kao i do sada.
2. Cim nesto odbijes da radis odmah odu u vojni odsek i napakuju ti samo takvu pricu da neces da radis, da se sve pusi. Bagra je to nevidjena.

Protekcija :) .... Buhahaha Pa pogledaj gde zivis.

Citat:
zmej: E pa ja bas cistim pikavce,skupljam djubre,cistim wc a sluzim vojsku civilno i to na Pravnom fakultetu kao apsolvent istoga!!!!!


Koji debili. A cija je to pametna ideja da to radis. Mislim ko ti je sef.
Sto se ne zalis dekanu ili nekome vec... Ajde razumem da su dobili nekog soma sa dva razreda osnovne. Ali mislim da su mogli da te bolje iskoriste. Probaj da razgovaras sa nekim od profesora ... da radis nesto sa njega... Naprimer ako znas da radis na racunaru. Da pravis skripte itd...
 
Odgovor na temu

zmej
Nis

Član broj: 33922
Poruke: 169
*.dial.InfoSky.Net.



+265 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)03.10.2005. u 22:13 - pre 226 meseci
Ma cela prica se svodi na to nisi hteo da nosis pusku sad ces da nosis metlu.Pokusao sam da se zalim ali su odmah rekli da od toga nema nista i da ako nastavim da se bunim da ce da se obrate vojnom odseku..Sto bi nas narod reko ne moze sut sa rogatim.
ja bih ali ne znam kako!!!
 
Odgovor na temu

Vlada1001

Član broj: 57306
Poruke: 78
*.yubc.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)04.10.2005. u 09:24 - pre 226 meseci
@zmej
Ja bih ti savetovao da napišeš žalbu prvo dekanu Pravnog fakulteta, uz napomenu da ćeš obavestiti i rektorat, kao i Ministarstvo prosvete. Rektorat je potpisao ugovor sa Ministarstvom odbrane o civilnom služenju na univerzitetu, tako da su oni nadležni za tvoje pitanje.
Čak možeš i kod sekretarice dekana ili prodekana da tražiš prijem - to je tvoje pravo kao student. Obavezni su da te prime. Nemoj da misliš da tako nešto odobrava dekan, to je zamisao lenje i bezobrazne administracije koji jedva dočekaju da zaje..... studente, odnosno novopridošle robove. Administracija je neverovatno bezobrazna na svakom fakultetu, ali se svi strašno boje inspekcija iz Ministarstva prosvete - iskoristi to.

[Ovu poruku je menjao Vlada1001 dana 04.10.2005. u 10:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Vlada1001

Član broj: 57306
Poruke: 78
*.yubc.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)08.10.2005. u 08:30 - pre 226 meseci
Ažurnost okružnog suda u NS - šta možete da očekujete ukoliko činite ,,krivično delo neodazivanja pozivu i izbegavanje vojne službe"

http://www.okruzni.sud.ns.srbi...sk=view&id=87&Itemid=2

Citat:

Saopštenje za javnost 22.07.2005.
......
2. Prvostepeno krivično veće Vojnog odeljenja Okružnog suda u Novom Sadu, kojim je predsedavao sudija Svetimir Popović, dana 20.07.2005.g. izreklo je NIKOLIĆ SRĐANU (1968) iz Kulpina USLOVNU OSUDU zbog krivičnog dela neodazivanje pozivu i izbegavanje vojne službe iz člana 214 st 3 KZ SRJ, tako što mu je utvrdilo kaznu zatvora u trajanju od 1 (jedne) godine i istovremeno odredilo da se izrečena kazna neće izvršiti ako okrivljeni u roku od 2 (dve) godine ne izvrši novo krivično delo.
Okrivljeni je bez odobrenja nadležnog organa ostao u inostranstvu-Nemačkoj, u nameri da izbegne služenje vojnog roka, pa mu pozivi Vod Novi Sad-Odeljak Bački Petrovac za uput u Vojsku Jugoslavije nisu mogli biti uručeni, tako da je ostao u inostranstvu i nakon navršenih 27 godina života, zbog čega mu je vojna obaveza produžena do navršenih 35 godina života.
Okrivljeni je obavezan da plati troškove krivičnog postupka u iznosu od 5.000,00 dinara

3.
Prvostepeno krivično veće Vojnog odeljenja Okružnog suda u Novom Sadu, kojim je predsedavao sudija Svetimir Popović, dana 19.07.2005.g. izreklo je ADAMOVIĆ DANILU (1969), iz Beograda, sa trenutnim boravkom u Austriji, USLOVNU OSUDU zbog krivičnog dela neodazivanje pozivu i izbegavanje vojne službe iz člana 214 st 3 OKZ-a, tako što mu je utvrdilo kaznu zatvora u trajanju od 1 (jedne) godine i istovremeno odredilo da se izrečena kazna neće izvršiti ako okrivljeni u roku od 2 (dve) godine ne izvrši novo krivično delo.
Okrivljeni je kao vojni obveznik bez odobrenja nadležnog organa ostao u inostranstvu-Austriji,u nameri da izbegne regrutovanje i odsluženje vojnog roka, pa se na pojedninačni poziv Vod Pančevo-Odeljak Vršac radi regrutovanja i uputa na služenje vojnog roka, nije odazvao, iako je poziv lično primio, zbog čega mu je i posle kalendarske godine u kojoj je navršio 27 godina obaveza služenja vojnog roka u vojsci SCG produžena do kraja kalendarske 2004. godine (u kojoj godini je navršio 35 godina života).
Okrivljeni je obavezan da plati troškove krivičnog postupka u iznosu od 5.000,00 dinara
....


Pogledajte saopštenja na sajtu Okružnog suda u Novom Sadu od tog datuma (22. jul) pa do današnjeg dana, više niko nije osuđivan na ovu uslovnu kaznu koja je određena za sva četiri okrivljena (barem ja nisam video). A i svi okrivljeni su već uveliko u 30-tim godinama ili čak preko 35 i svi su boravili u inostranstvu. To su stari slučajevi iz Vojnog suda koji su prešli u nadležnost vojnog odeljenja Okružnog suda (1.1.2005). Izgleda da niko ne goni nove prekrišioce, čak ni u Novom Sadu gde je odziv uvek bio iznenađujuće veliki, među najvećim u Srbiji. Možete da pretpostavite kakva je situacijua u beogradskom Okružnom sudu, koji je nadležan i za Šabac, Valjevo itd.



[Ovu poruku je menjao Vlada1001 dana 08.10.2005. u 09:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)08.10.2005. u 12:15 - pre 226 meseci
Dobio sam poziv od vojnog odseka zvezdara da im se javim 18.10 u 10 ujutru,radi potvrde o skolovanju za 2005/06 godinu.Do sada nikad nisam ovako dobijao poziv vec sam nosio potvrdu sam tokom otkobra ili novembra,otkud ova promana u praksi zna li neko?
 
Odgovor na temu

BoraM

Član broj: 69599
Poruke: 2
*.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)09.10.2005. u 05:27 - pre 226 meseci
>
>
Na Novom Beogradu je slanje pismenih poziva uobicajena praksa.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)13.10.2005. u 10:57 - pre 226 meseci
Još jedan vojnik je nastradao:

http://www.b92.net/info/vesti/...10&dd=13&nav_id=178368

Komentar na kraju je za rubriku "bez komentara" -

Citat:
Vojska Srbije i Crne Gore je s 14 samoubistava na 100.000 vojnika na nivou svetskog proseka.


Znači, sve je u redu, nema šta da brinemo...
 
Odgovor na temu

dejan,
Beograd

Član broj: 61886
Poruke: 126
212-200-135-64.dialup.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)13.10.2005. u 12:35 - pre 226 meseci
Oni nisu normalni,ginu im vojnici svakodnevno a njih boli ku...
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bg.wifi.vline.verat.net.



+744 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)13.10.2005. u 21:29 - pre 226 meseci
Citat:
Vojska Srbije i Crne Gore je s 14 samoubistava na 100.000 vojnika na nivou svetskog proseka.


Kao sto rece Majka jednog od (samo)ubijenih vojnika na istu takvu recenicu:
"Generale za mene je to gubitak od 100%"

...

Drugo, otkud im cifra od 100 000!?!?
Maximum ima 35 000 regruta, ono ostalo su zaposleni, tj. prasici i zivina koja polako krcka budzet ove propale zemlje, ispija kafe, izbegava bilo kakvu obavezu i odgovornost, i NARAVNO ceka (vojnu) penziju, eventualno ako uleti neki stan...

Imajuci to u vidu procenat je mnogoooo drugaciji, a ako se uzme u obzir i broj ljudi koji je na civilnom pre ce biti 20 000 a ne 100 000...
 
Odgovor na temu

anon28907

Član broj: 28907
Poruke: 647
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)13.10.2005. u 22:04 - pre 226 meseci
Citat:
dejan,: Oni nisu normalni,ginu im vojnici svakodnevno a njih boli ku...

takva je vlada ...
 
Odgovor na temu

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
*.gw-1.bg.krstarica.net.

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)14.10.2005. u 08:30 - pre 226 meseci
A jeste li procitali kakvi su uslovi u kasarni u kojoj je nesretni mladic poginuo?
I sta je on u stvari cuvao?!
I kako to da savrseno zdravi,mladi,puni snage i optimizma odu u vojsku i tamo naprasno dobiju suicidne ideje i tako cesto ih i ostvare?

Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
Odgovor na temu

dayton

Član broj: 51845
Poruke: 18
*.neobee.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)14.10.2005. u 12:15 - pre 226 meseci
Citat:
Ubio se vojnik u pirotskoj kasarni

14. oktobar 2005. | 08:49 | Izvor: B92
Beograd -- Na poligonu kasarne u Pirotu u 10 i 15, vojnik rodom iz Leskovca je pucao sebi u glavu pred celom četom, saznaje B92.

Vojnik je metak u cev ubacio prilikom čišćenja naoružanja, pošto je četa juče bila na redovnom gađanju. On je odmah prevezen u bolnicu u Pirotu, međutim, ubrzo je preminuo. Prema našim saznanjima, on je i ranije pretio da će se ubiti.

Ovo je drugi tragični incident u samo dva dana, jer je juče pronađen mrtav Milan Matić iz Zabrežja kod Obrenovca, pripadnik Prve oklopne brigade u kasarni Bagremar u Mladenovcu.

"Planirao je da dođe kući..."

Šef istražnog odeljenja Okružnog suda u Beogradu Branislav Todić izjavio je da se pretpostavlja da je Matić, koji je bio na redovnom odsluženju vojnog roka, izvršio samoubistvo. Todić kaže da nema vidljive ulazne rane, već samo izlazne, na vratu. Ali, o uzroku smrti, znaće se više kada se završe balističko veštačenje, kao i toksikološke i DNK analize, koje je naložila istražni sudija Nadežda Mijatović.

Brat pokojnog Milana Matića, Ivan, kaže da mu nije jasno zašto bi njegov brat izvršio samoubistvo: "Bio je za ovaj zadnji vikend kući. Posle toga otišao je na stražu i... planirao je da dođe. Uopšte nije postojao nikakav razlog da izvrši samoubistvo".

Oko ove tragedije, za sada se jedino oglasilo ministarstvo spoljnih poslova, koje je zatražilo od nadležnih organa da hitno ispitaju sve okolnosti navodnog samoubistva vojnika Milana Matića. U saopštenju se traži od šefa istražnog odeljenja Okružnog suda da odgovori "kad se vojnik ili bilo ko drugi ubio pucnjem u potiljak i ko stoji iza ovog samoubistva, koje ne liči na samoubistvo".

Ovo je druga smrt vojnika u VSCG za posledniih petnaestak dana. Podsetimo, 28 septembra u kasarni u Nišu, pronađen je mrtav vojnik Srđan Lazić, na kome nisu pronađeni tragovi nasilja.

http://www.b92.net/info/vesti/...10&dd=14&nav_id=178424
 
Odgovor na temu

Gugliša

Član broj: 17143
Poruke: 87
*.yubc.net.



+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)14.10.2005. u 18:13 - pre 226 meseci
Interesuje me da li neko zna da li može na privatnim fakultetima i visim skolama da se služi civilna vojska ?
 
Odgovor na temu

dejan,
Beograd

Član broj: 61886
Poruke: 126
212-200-135-152.dialup.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)18.10.2005. u 00:03 - pre 226 meseci
Od čega žive prigovarači savesti?

http://www.b92.net/srbija2020/...category=183&nav_id=178455
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7178 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)18.10.2005. u 00:17 - pre 226 meseci


Onda procitas komentare i postane ti jasno zasto je Srbija u q*rcu - ako vecina ljudi misli kao prosecni komentatori "sta se bune, nece oruzje, nece ni da rade za dzabe?" - nije ni cudo sto je Srbija na dnu.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

dejan,
Beograd

Član broj: 61886
Poruke: 126
212-200-202-107.smin.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)18.10.2005. u 13:45 - pre 226 meseci
Pa da,kao ako nećeš oružje onda si ''mamina maza''.Onda te pošalju u neku fabriku ili bolnicu da im radiš kao stoka za džabe,pa ako se pobuniš onda kažu:Pa šta hoćeš hteo si civilno,što nisi išao u redovnu vojsku.
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)21.10.2005. u 00:03 - pre 226 meseci
danas sam se u vojnom odseku zgrozio.Covece decko ispred mene,odusevljen vojsko,prakticno im prica da ne moze da doceka dan kada ce poci u vojsku.Ovi iz odseka odmah ga prihvatili ko da im je rod najrodjeniji...ne mogu da verujem da je kod nas neko idalje zaludjen vojskom
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 822669 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.