Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

regulisanje vojne obaveze (alternativno)

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 826390 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)25.04.2005. u 15:46 - pre 232 meseci
Dajte bre ljudi o čemu vi pričate. Nije vojska nastala kao nešto što je neko (Tito, Sloba ili bilo ko drugi) ukazom stvorio, već iz spontane potrebe plemena da se brani. Dakle, ako ne uzmeš koplje u ruku, ovaj tamo iz susednog plemena će stalno da ti otima ovce i koze, siluje porodicu i pali vigvam.

Sada se naravno postavlja pitanje da li vojska ima smisla ovakva kakva jeste u okruženju kakvo jeste, naravno da nema i da mora da se menja, ali ne na taj način što će svi da kažu meni država ništa nije pružila što bih ja njoj vraćao dug.

I ne znam zašto uplićeš svoju ličnu tužnu priču u sve to, upisao si fakultet koji se ne traži, tržište je takvo, zemlja u tranziciji i nemaš pravo da se žališ. To ama baš nikakve veze sa vojskom nema.

Lično mislim da su sa ovom civilnom službom napravili više štete nego koristi i sve je to prelomljeno preko kolena bez prave reforme i sad se svi češu što niko neće u kasarnu.

P.S. Ovaj tred me podseća na onaj o pirateriji: tamo su oni koji se istom delatnošću bave opravdavali njeno postojanje iracionalnim razlozima isto kao što ti pokušavaš da obesmisliš vojsku pravnim zavrzlamama tipa Srbija/savezna država i uplitanjem ličnih emotivnih doživljaja Sistema Kao Takvog.
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)25.04.2005. u 16:00 - pre 232 meseci
Citat:
jablan: Dajte bre ljudi o čemu vi pričate. Nije vojska nastala kao nešto što je neko (Tito, Sloba ili bilo ko drugi) ukazom stvorio, već iz spontane potrebe plemena da se brani. Dakle, ako ne uzmeš koplje u ruku, ovaj tamo iz susednog plemena će stalno da ti otima ovce i koze, siluje porodicu i pali vigvam.


@sv.arog

vidis o cemu ti pricam. sad nam samo beckovic nedostaje sa svojim srbi ne glasaju, oni odlucuju. tesko je ljudima da shvate, da smo mi tako nebitni da nas vise nema ko ni da napadne. danas su rumunija i bugarska potpisale sporazum sa eu, o ulasku u eu 01. januara 2008. (ako sam dobro cuo). barem ce neko ziveti bolje

[Ovu poruku je menjao aleksandaraleksandar dana 25.04.2005. u 17:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)25.04.2005. u 16:04 - pre 232 meseci
Citat:
jablan: Dakle, ako ne uzmeš koplje u ruku, ovaj tamo iz susednog plemena će stalno da ti otima ovce i koze, siluje porodicu i pali vigvam.

...

I ne znam zašto uplićeš svoju ličnu tužnu priču u sve to, upisao si fakultet koji se ne traži, tržište je takvo, zemlja u tranziciji i nemaš pravo da se žališ. To ama baš nikakve veze sa vojskom nema.


u pravu si. samo sto vise nema potrebe ni za ubijanjem. pobio ratko sve sto je hodalo. ali gle cuda, naislo novo trziste; puno turaka planira da udje u EU. bice posla sa srpsku vojsku, da brani evropu od nevernika

tako osecam da ce ovo neko da pobrise... izvinjavam se, nisam mogao...
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)25.04.2005. u 16:10 - pre 232 meseci
Citat:
aleksandaraleksandar: @sv.arog
vidis o cemu ti pricam. sad nam samo beckovic nedostaje sa svojim srbi ne glasaju, oni odlucuju. tesko je ljudima da shvate, da smo mi tako nebitni da nas vise nema ko ni da napadne.

Molim te da me ne kros-citiraš, to jest da, ako me već citiraš, odgovaraš meni, a ne nekom drugom... Mislim da nisam baš toliko zadrt da ne zaslužujem ni direktan odgovor.

Ako te dobro razumem, tvoja (vaša) poenta je u ovome "nema ko da nas napadne, pa nema smisla ni da se branimo". Ne volim da me etiketiraju, a posebno ne kao nešto što nisam (u tvom slučaju, "patriota"). Ne mislim, poput nekih, da nam iko preti, niti da postoji neka svetska zavera protiv nas, ali se definitivno u poslednjih petnaestak godina nažalost pokazalo da nije zgoreg znati baratati oružjem, ne zarad nekog nacionalnog interesa (na ovim prostorima niko kalašom nije dobio rat), već u svrhu ličnog opstanka.

Je l' negde mašim vašu poentu?
 
Odgovor na temu

Sv.arog
Petar Ložiona
sve i svašta
Niš

Sv.arog
Član broj: 37803
Poruke: 19
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)25.04.2005. u 16:14 - pre 232 meseci
@aleksandaraleksandar,
naravno da sam smorio, jbg. SRBIJA JE SMARANJE!
kazes da nisam u pravu u vezi procedure pozivara i pozivanja. OK, koja je procedura?

@jablane,
svoju licnu pricu sam izlozio, jer ne mogu nikako drugacije da dozivim tu stvar oko vojske. Potreba plemena da se brani nema nikakve veze sa tim sto svi mi moramo postovati pravila sluzbe nepostojece drzave.
I naravno da ima veze sa vojskom, jer je vojska drzava, a ti u drzavi kao takvoj uopste, a posebno u ovoj nasoj, nemas nikakva prava. Daju ti jedno, ali ti u stvari ne daju vec to sam zasluzis i zaradis, a traze ti nekoliko.

Uostalom, nisam zeleo da skrenem pricu na licne probleme. Zeleo sam samo da iznesem svoj stav i ISKUSTVA koja su dovela do tog i takvog stava da smatram da drzavi ne dugujem nista. Naravno, to je samo stav, san, a drzava, kakva god da je, predstavlja realnost. Ja sam samo obican broj, kao i svako od nas u onim njihovim metalnim ormarima, na kartonima, koji deli taj svoj stav na ovom forumu u nadi da ce doci do nekih saznanja kkoja mogu pomoci u resavanju problema VRa. I otud uplitanje licnih problema. Dakle, samo izlaganje i razlaganje.

Medjutim, da ne bismo isli u neku dalju raspravu, na prvom mestu zeleo sam da pitam da li neko zna sta se desava ako izbegavas PRETPOZIV?
Serbia is not suburbia!
 
Odgovor na temu

Sv.arog
Petar Ložiona
sve i svašta
Niš

Sv.arog
Član broj: 37803
Poruke: 19
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)25.04.2005. u 16:18 - pre 232 meseci
Citat:
Ne mislim, poput nekih, da nam iko preti, niti da postoji neka svetska zavera protiv nas, ali se definitivno u poslednjih petnaestak godina nažalost pokazalo da nije zgoreg znati baratati oružjem, ne zarad nekog nacionalnog interesa (na ovim prostorima niko kalašom nije dobio rat), već u svrhu ličnog opstanka.

Je l' negde mašim vašu poentu?


Ne masis poentu, u pravu si, ali ako hoces da naucis da baratas oruzjem ne moras da ides u vojsku. Zar ne?
Serbia is not suburbia!
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
82.117.210.*



+14 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)25.04.2005. u 16:19 - pre 232 meseci
Čisto da vas podsetim:
Citat:
ovde je STROGO ZABRANJENO diskutovati o tome DA LI treba služiti vojsku ili ne.


Dakle, ko hoće da služi vojsku neka ide na neku drugu temu, ovde je dozvoljena diskusija isključivo o tome kako reluglisati vojnu obavezu bez služenja vojnog roka u kasarni.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)25.04.2005. u 16:25 - pre 232 meseci
Hvala, Byte, izvinjavam se, videću da se suzdržim... Samo još ovo i neću više.
Citat:
Sv.arog: Ne masis poentu, u pravu si, ali ako hoces da naucis da baratas oruzjem ne moras da ides u vojsku. Zar ne?

Hmm, pa ne baš. U vojsci se ne uči samo baratanje oružjem, već i mnoge druge stvari koje, verovao ili ne, pomažu da se preživi u ratnim uslovima. Da, tu ubrajam čak i ozloglašeno izvršavanje naređenja datih prilično neprijatnim tonom od strane mlađe osobe sa daleko manje godina školovanja i znatno nižim IQ-om od tebe.
 
Odgovor na temu

Sv.arog
Petar Ložiona
sve i svašta
Niš

Sv.arog
Član broj: 37803
Poruke: 19
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)25.04.2005. u 16:28 - pre 232 meseci
Mozda da smo u Izraelu, ali u Srbiji?!
Serbia is not suburbia!
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)25.04.2005. u 16:38 - pre 232 meseci
Citat:
jablan: Molim te da me ne kros-citiraš, to jest da, ako me već citiraš, odgovaraš meni, a ne nekom drugom... Mislim da nisam baš toliko zadrt da ne zaslužujem ni direktan odgovor.


ni na koji nacin nisam zeleo da te uvredim, niti bilo sta slicno. samo si izneo misao koja je p(r)oturena, nekoliko minuta posle mene, na koju sam ukazao u svom postu.

Citat:
Ako te dobro razumem, tvoja (vaša) poenta je u ovome "nema ko da nas napadne, pa nema smisla ni da se branimo". Ne volim da me etiketiraju, a posebno ne kao nešto što nisam (u tvom slučaju, "patriota").


od cega da se branimo, ako nema ko da nas napadne? vojska, oruzane snage, ili kako god, moraju da odgovore potrebama drzave, ili u krajnjoj iteraciji, potrebama trzista. pitao sam prijatelje da li su culi vest da se raspisuje konkurs, o dodeli beskamatnih kredita, ako provedes 1.5 godinu u profi sastavu koji ce biti extra placen, koji se pravi, za moguce potrebe na jugu srbije (izmislio sam vest). samo je jedan prijatelj-poznanik pristao. toliko o tome.

Citat:
Ne mislim, poput nekih, da nam iko preti, niti da postoji neka svetska zavera protiv nas, ali se definitivno u poslednjih petnaestak godina nažalost pokazalo da


pa to uvek zavisi sa koje strane nisana gledas "odbranu".

Citat:
pomažu da se preživi u ratnim uslovima


ja sam ipak, za opciju da se uci pisanje cv-a.
 
Odgovor na temu

Balša
Srbija

Član broj: 8626
Poruke: 469
*.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)25.04.2005. u 19:32 - pre 232 meseci
Citat:
aleksandaraleksandar: pitao sam prijatelje da li su culi vest da se raspisuje konkurs, o dodeli beskamatnih kredita, ako provedes 1.5 godinu u profi sastavu koji ce biti extra placen, koji se pravi, za moguce potrebe na jugu srbije (izmislio sam vest). samo je jedan prijatelj-poznanik pristao. toliko o tome.


Kako "toliko o tome"?

Naprotiv, to je fantastičan rezultat.

Koliko njih si pitao? Desetak? Dvadesetak? Neka svaki dvadeseti od 500.000 nezaposlenih (ima ih duplo više, ali da, zarad diskusije, kažemo da polovina otpada zbog godina) bude zainteresovan za ovakvu ponudu, i eto ti armije od 25.000 profesionalaca. Tebi je to malo?


 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)25.04.2005. u 20:08 - pre 232 meseci
Citat:
Balša:i eto ti armije od 25.000 profesionalaca. Tebi je to malo?


meni je mnogo i 10.000. pa gde je ta armija profesionalaca? gde je extra plata, gde su beskamatni krediti. gde je reforma vojske, na kraju krajeva. znaci ostaje samo potencijal. ili da izbacim ono "samo". ostaje potencijal. i to opasan potencijal. sutra kada bi neko rekao "ljudi ameri rekli da mozemo na kosovo", nastala bi opsta histerija i vadjenje pusaka... ovaj narod, definitivno, nista nikad ne nauci. zato se non-stop i vrti prica kako "mora da se ide u vojsku da se nesto nauci". potajna zelja.

umesto da vlada kaze: "evo mi znamo sta cemo sa 2 000 000, ili koliko vec, neobrazovanih i polupismenih ljudi".

ajde da ne idemo u off, jednom je napravljen dogovor koji je byte pomenuo, i sam sam ga vec prekrsio 2 puta u sat vremena ...

sutra bih pristao da mi se ponisti 5 meseci vojske u civ ustanovi i da krenem novih 13 meseci kada bih mogao da drzim obuke, predavanja, kada bih mogao bilo sta korisno... nista mi ne bi bilo tesko, jer znam koliko smo cvrsto na samom dnu. ovako ostaje samo besmisao. bilo da je kasarna, bilo da je civ ustanova.
 
Odgovor na temu

zack1
Beograd

Član broj: 50080
Poruke: 52
*.yubc.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)25.04.2005. u 20:47 - pre 232 meseci
@Sv.arog (odgovor na pitanja koja ste postavili - koliko je u mojoj mogućnosti)
Bas su kompleksna pitanja, ali ono što sigurno mogu da vam kažem da vojna policija nema ništa sa vama dok ne obučete uniformu. Sada isključivo može da vas traži civilna policija, ali pod uslovom da postoji nalog nadležnog suda. Vojni odseci su veoma ažurni, oni će vrlo brzo proslediti nalog sudu - međutim, već smo dosta pisali o odeljenjima civilnih sudova koji skoro da uopšte ne podižu nove optužnice. Problem je samo ukoliko već postoji nalog za hapšenje iz prethodnih godina, a vi se recimo vratite u zemlju. Inače, tek sada je došla na red čuvena afera sa generalom Perišićem, koga možda ne bi ni spominjali da nije u Hagu.
Ukoliko primite poziv na odsluženje (kako vi kažete predpoziv), a ne odazovete se možda će vam poslati policiju na vrata da vam ,,ljubazno" kažu da se odmah javite, ili će vas oni odvesti u vojni odsek. Tako je barem bilo u septembru 2003, ali je tada odziv bio preko 90% i funkcionisalo je vojno sudstvo koje je izdavalo odgovarajuće naloge. Ukoliko vam baš i dođe policija na vrata, a vi im ne otvorite, pretpostavljam da neće biti toliko ažurni da vas jure i dolaze svaki dan, jer imaju brdo takvih slučajeva i sigurno mnogo pametnija posla nego da jure 10.000-20.000 hiljada ,,pobegulja" iz Beograda. Siguran sam da je i u Nišu slična situacija, a ako nije prijavite se kod nekog u BG. Čak i da vas uhapse, veliko je pitanje kome bi vas isporučili. Ne znam šta bi radili sa vama u civilnim sudovima. Mogli bi samo da vam uzmu izjavu, i da vas puste posle par sati (uz obećanje da ćete se popraviti i da nećete više izbegavati pozive - morate da kažete časna Titova pionirska reč). Tako je bilo i sa slučajem dvojicom nesrećnih ljudi iz dijaspore koji su se vratili u zemlju krajem prošle godine. Uhapsili su ih i ubrzo pustili.
Ono što je sigurno da vas policija neće tražiti ukoliko niste ništa potpisivali. Vojni odsek će pokušavati barem desetak puta da vam pošalje pisma, nekada u vidu bele razglednice koju poštar ubacuje u sanduče (ignorisati) ili putem preporučenih plavih koverti (nikako ne potpisivati). U međuvremenu će vas zvati telefonom, a vi ćete se predstaviti kao otac ili brat regruta ,,Jovana Jovanovića", i obavestiti ih da je traženi J.J. napustio Srbiju i da se više neće vraćati. Tada će šokirana bića iz vojnog odseka reći ,,Ali on treba da služi vojsku. Ako se ne javi snosiće zakonske posledice", na šta treba odgovoriti ,,Pa vi pošaljite prijavu nepostojećem vojnom tužilaštvu". Nakon toga više neće zvati. Šta će se desiti kasnije, zavisi samo od političara. Na kraju će morati da proglase aboliciju (ili zakon o amnestiji) svih ,,begunaca" u periodu od 2000-te do dana donošenja. To se dogodilo u Crnoj Gori prošle godine.
To je moje viđenje, ali bih voleo da čujem mišljenja i pravnika koji se bave ovom problematikom. Mogli ste da pročitate na ovom forumu i članak bivšeg sudije Vojnog suda, koji je sigurno najupućeniji u ovu oblast. On je siguran da će država morati da proglasi aboliciju (obustavu svih postupaka protiv regruta koji se nisu odazivali i sl.).
Budite samo strpljivi, do kraja godine će nešto morati da se dogodi što će rešiti vaše probleme.

[Ovu poruku je menjao zack1 dana 25.04.2005. u 22:03 GMT+1]
He who dares...
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)25.04.2005. u 20:57 - pre 232 meseci
Citat:
zack1:  o civilnim odeljenjima vojnih sudova

zar nisu ukinuti. ili vojnim odeljenjima civilnih sudova?
Citat:
će vam poslati policiju na vrata da vam ,,ljubazno" kažu

kao sto sam vec pisao. lepo me zvao covek iz policije, predstavio se i rekao da idem da to sredim sa njima, jer njega to smara.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bg.wifi.vline.verat.net.



+744 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)25.04.2005. u 22:26 - pre 232 meseci
I mene isto
Nisam hteo da pravim s*****, da me privode i sl. pa sam lepo otisao na civilno...

 
Odgovor na temu

Milos niks

Član broj: 24617
Poruke: 539
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)25.04.2005. u 23:20 - pre 232 meseci


1) Cela prica oko priprema za ratne uslove u vojsci me podseca na pripremu za vulkansku erupciju i sakrivanje od lave u South park-u ( duck and cover fora :)



Citat:
BytEfLUSh: Čisto da vas podsetim:


Dakle, ko hoće da služi vojsku neka ide na neku drugu temu, ovde je dozvoljena diskusija isključivo o tome kako reluglisati vojnu obavezu bez služenja vojnog roka u kasarni.


Regulisati je tako sto se nikada neces pojaviti u kasarni :) sto je isto tako alternativno ko i svi gore navedeni primeri ( raditi u pozoristu naprimer u ratnim uslovima hehhehehh )krajnje bolesno , uostalom kao i cela situacija vezana za ovu temu .

 
Odgovor na temu

neo01
BG

Član broj: 28764
Poruke: 564
*.105.eunet.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)27.04.2005. u 02:10 - pre 232 meseci
Citat:
Ako te dobro razumem, tvoja (vaša) poenta je u ovome "nema ko da nas napadne, pa nema smisla ni da se branimo". Ne volim da me etiketiraju, a posebno ne kao nešto što nisam (u tvom slučaju, "patriota"). Ne mislim, poput nekih, da nam iko preti, niti da postoji neka svetska zavera protiv nas, ali se definitivno u
poslednjih petnaestak godina nažalost pokazalo da nije zgoreg znati baratati oružjem, ne zarad nekog nacionalnog interesa (na ovim prostorima niko kalašom nije dobio rat), već u svrhu ličnog opstanka.


Pokazace se u skorijoj buducnosti, da mozda cak i nacionalne vojske nece postojati u tolikoj meri, jer se uveliko radi na stvaranju Jurokorpsa - vojnih snaga Evropske Unije...
Welcome to the real (binary) world, neo(01)...
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bg.wifi.vline.verat.net.



+744 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)27.04.2005. u 22:20 - pre 232 meseci
Naravno, i zato treba uvesti profesionalnu vojsku od recimo 15 000 specijalaca (znaci specijalnih jedinica, a ne obicnih vojnika), koji bi bili spremni da intervenisu na sve eventualne pobune/upade/teroristicke pokusaje i sl.

A ova masa vojnika koja se sada regrutuje je cista glupost - pa njih cak ne uce ni da pucaju!? - cemu onda sve to... ako je vec potrebno da svi znamo kako se rukuje oruzjem neka organizuju kurseve u VO ili gde vec preko subote i nedelje. Prava glupost je ocekivati rovovski rat u 2005 i "regrutnu masu" koja treba da cami u kasarnama ako se dogodi "invazija", da bi odrzala front u prvom naletu - gluposti. Treba neko da ih podseti da smo okruzeni NATO paktom i EU...
 
Odgovor na temu

zack1
Beograd

Član broj: 50080
Poruke: 52
*.yubc.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)28.04.2005. u 14:26 - pre 232 meseci
Izvor: www.b92.net

7 sati pritvora zbog vojnog roka
27. april 2005. | 21:05 -> 23:17 | Izvor: Beta
Bačka Palanka -- Policija uhapsila, a zatim pustila Milana Vrsajkova, sa dvojnim državljanstvom SCG i Slovenije, jer nije odslužio vojni rok.

Vrsajkov je pušten oko 22.30 iz pritvora, izjavio je jedan od njegovih pravnih zastupnika Vladimir Beljanski. On je objasnio da je Vrsajkov bio uhapšen jer je protiv njega bio pokrenut postupak zbog izbegavanja vojne obaveze. On je uhapšen na graničnom prelazu kod Bačke Palanke i proveo je sedam sati u pritvoru.

"Zakon, međutim, propisuje da dvojni državljani koji prebivalište imaju na teritoriji druge države, a ne SCG, ne podležu obavezi služenja vojnog roka u SCG, sem ako sami tako nešto ne zahtevaju", rekao je Beljanski.



On je dodao da je pritvor Vrsajkovu ukinut, da je sud korektno postupao, a da o daljem postupku odlučuje nadležni tužilac. Milan Vrsajkov je agenciji Beta rekao da je nakon sedam sati provedenih u pritvoru "dobro shvatio šta znači sloboda". "Prema meni su svi korektno postupali, ali ja sam sedam sati bez razloga sedeo u pritvoru. Ne znam šta da kažem, sem da poručim vlastima da drugačije postupaju sa mladima", kazao je Vrsajkov.

Vrsajkov, rođen 1971. godine, koji je muzički umetnik, od svoje 17. godine ne živi u Novom Sadu i u SCG. Kako je agenciji Beta ranije večeras ispirčala njegova supruga Jasna Nadles Vrsajkov, njega je policija uhapsila nakon što su na ulazu u Srbiju predali slovenačke pasoše na redovnu kontrolu.

Ona je kazala da su njih dvoje pre polaska na put u konzulatu SCG u Ljubljani dobili informaciju da njen suprug neće imati problema jer poseduje dvojno državljanstvo, a sličnu potvrdu dobili su i iz Generalštaba Vojske SCG. Ona je dodala da je o slučaju obavestila slovenačku ambasadu u Beogradu
He who dares...
 
Odgovor na temu

tevs

Član broj: 50278
Poruke: 6
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)28.04.2005. u 19:16 - pre 232 meseci
Pre tri nedelje predao sam zahtev za civilno. Receno mi je da 27. aprila !? da dodjem
za urucenje poziva za civilno (tako ga valjda zovu) i da mi eventualno kazu da li juna idem u civilno. Elem, posto sam saznao da je 27 praznika, ja sam 25 aprila otisao do odseka i oni su me ekspresno pomerili za 11 maj.
Mene interesuje sledece, posto verujem da od vojske u junu nema nista, da li 11. maja treba da mi zvanicno daju neki dokument da sam sada civilni vojnik jer ja osim poziva da dodjem 11. maja za urucenje poziva za civilno nemam nista napismeno da su me skinuli sa redovne vojske. Ovako ako nemam nista crno na belo, cinimi se da kad dodje septembar kad i redovno treba da idem u vojsku (do tada imam odlozeno zbog studiranja) da ovi iz vojske mogu da se prave neobavesteni i da mi posalju poziv za kasarnu jer mozda nigde ne pise da sam dobio civilno. Ja zasad imam samo dokaz da sam predao za civilno ali ne i da sam skinut sa redovne! Da li predaja za civilno sluzenje dovoljna da bi me izbrisali iz redovne vojske
Pozdrav
Vozdra
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 826390 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.