Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kvalitet muzike, 192kbps ili 320kbps?

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Kvalitet muzike, 192kbps ili 320kbps?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10183 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Kvalitet muzike, 192kbps ili 320kbps?08.03.2012. u 21:02 - pre 147 meseci
Citat:
calexx: Ne može sve da se dobije. Napravi audio diskove i moći ćeš da ih slušaš skoro svuda ... ali je skupo i kabasto. Stavi na hard i uvek imaš rizik da iz bilo kog razloga svirne, kao što si već imao prilike da overiš, a i nije baš svuda upotrebljiv. Ja prebacujem na DVD, tu mi je nekako sigurno, za sada mogu da slušam samo na kompu (koji je povezan na liniju) a po potrebi ću da napravim audio CD ili konvertujem u nešto što svira gde je potrebno. Na hardovima imam ono što čeka na red i to mi je uglavnom dovoljno za slušanje mada nije problem da sa police uzmem neki DVD. Uz sadašnju cenu hardova mi se ne isplati da ih koristim jer bih morao celo bogatstvo da dam za nekoliko koliko bi mi bilo potrebno.


Zasad audio CD-evi sviraju svugdje no i oni će polako otići u zaborav, neefikasni su. Jedino di još koristim audio cd je u kolima, na fabričkom radiju, i to ubija. Spržim CD, slušam tjedan dana, dosadi i prži novi. Već se gušim CD-evima u autu, da svu kolekciju stavim na CD, mislim da bi manji grad napunio :D USB mi je najbolji i volio bi da ga i u kolima imam, jer napuniš stick i slušaš, kad treba promjenit pjesme odneseš u kuću i zamjeniš pa vratiš.

Nažalost, danas sve ide na štetu kvalitete. Nadam se da će uskoro početi linije i auto-radija da čitaju FLAC i da će opasti cijena diskova.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kvalitet muzike, 192kbps ili 320kbps?08.03.2012. u 21:03 - pre 147 meseci
Dok je jeftinih DVD-jeva, nema storage problema. Ako mi na jedan DVD koji košta ~0,2€ stane 12-17 albuma u ful kvalitetu, lako je izračunati koliko košta po albumu ... toliko sam spreman da odvojim. ;) Hard je samo prolazni storage, dok se ne sredi i spremi za (dugo)trajno čuvanje. Ako nešto može da se nađe, skoro sigurno će da bude i u lossless obliku, baš baš retko nisam uspeo da se snađem.

Meni deluje da je optika pred gašenjem, budućnost je u fleškama ili memorijskim karticama. Kupiš 2-3 po recimo 16GB, napuniš ... toliko muzike na audio diskovima ne bi mogao u auto da smestiš. Još samo da počnu da čitaju lossless ... mada u kolima i mp3 završava posao, to već i ne može da se sluša ne znam kako.
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Kvalitet muzike, 192kbps ili 320kbps?10.03.2012. u 20:38 - pre 147 meseci
Kartice su stvarno odlične, ja da kupujem radio za kola tražio bi i support za SD. A kad smo kod kola, može se slušati FLAC odnosno postoji radio koji svira, al je kineski :D

http://www.webstore.com/CAR-RA...074,auction_id,auction_details
http://desayauto.manufacturer..../1037652964/Car-MP5-Player.htm

E sada, u pitanje se dovodi kvaliteta samog uređaja. Uzalud ti loseless format ako imaš HU sa lošim pojačalom (što je uglavnom slučaj sa tim kineskim radijima).

A optika je svakako pred gašenjem. Danas je najvažniji faktor jednostavnost; ljudi su došli prelijeni za prženje CD-a/DVD-a i slično. Sve popularnije su kartice, USB-i i ostale flash memorije, internet radio i slično. Ja trenutno slinim za ovom spravicom, koja usput čita i FLAC, ali mi se cijena ne sviđa :D http://ronis.hr/denon/880/mrez...emium-silver/DNP-720AE_silver/
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Kvalitet muzike, 192kbps ili 320kbps?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10183 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.