Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko

[es] :: Ekonomija :: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko

Strane: << < .. 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 210408 | Odgovora: 2103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko29.04.2012. u 21:47 - pre 146 meseci
Citat:
milanche
@ivan.mojsilovic

Ima geostrateski polozaj. Prakticno je na sredokraci izmedju pravaca prema Rusiji i pravaca
prema Mediteranu i Bliskom Istoku, na samim vratima na kojima Azija ulazi u Evropu. Onaj
ko tu kotu drzi, dobija mogucnost inicijative za mnogo geopolitickih igara kao i konce kojima
tu igru moze da kontrolise.


Mozda sam ja stvarno glup ali evo gledam mapu i dalje ne mogu da skapiram. Prema Mediteranu moze da se dodje preko Slovenije i Hrvatske direktno, lako nas zaobidju preko Rumunije i Bugarske. Sto se pravca prema Rusiji tice tu nismo ni blizu. Ako ce neko u Rusiju preko Srbije taj je prso nacisto.

Sta je onda Grcka ako smo mi vrata u Evropu? Ah da, upravo ih 'zamalo' porobise.

A i kad razbiju Srbiju opet ako zele najkracim putem iz Turske prema EU moraju proci kroz celu Srbiju, samo ce eto Srem biti van Srbije.

Dunav mozda? To je jedino sto ne mogu lako da zaobidju ako koriste brodski transport robe.

Bez zezanja kazem, nemam kapacitet da shvatim geostrateski znacaj Srbije.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko29.04.2012. u 21:57 - pre 146 meseci
Citat:
pisac: Mislio sam na hiljadudevetstopedesete i okolne godine. Svaki uspešan režim/vođa ima 70-90% podrške, ma kakav bio: Staljin, Hitler, Tito, Čerčil... pa sad vi razmislite kako to da narod podržava dijametralno suprotne stavove. Mora da je u stvari narod glup. I naravno da jeste.

A jes', oni koji su rodjeni 1950 i neke se mnogo razlikuju od pedesetogodisnjaka :)
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko29.04.2012. u 22:00 - pre 146 meseci
Citat:
milanche: ...
Ima geostrateski polozaj. Prakticno je na sredokraci izmedju pravaca prema Rusiji i pravaca
prema Mediteranu i Bliskom Istoku, na samim vratima na kojima Azija ulazi u Evropu. Onaj
ko tu kotu drzi, dobija mogucnost inicijative za mnogo geopolitickih igara kao i konce kojima
tu igru moze da kontrolise.

Kakve to veze ima danas?! Mozda u neko davno vreme, bas davno, kad nije bilo drugih puteva a morali se koristiti kako za robu tako i za vojnu intervenciju?! Pa i tada, vec posle WWII - skoro neposredno posle!, vec je bilo izvesno da je to vec u bliskoj buducnosti prevazidjeno.

Danas, sto se drumskog saobracaja tice, prevoz robe, obidjeni smo i to dosta pre Milosevica. Toliko se o tome pricalo jos u to vreme da mislim da je potpuno nepotrebno to otvarati kao bitno za bilo sta, bilo kakvo dokazivanje!

Danas, vojna intervencija?! Pa samo nedavni dogadjaji na nasem prostoru pokazuju da ovoliko kilometara koji su kao "znacajni" na nasim prostorima, Srbije konkretno, nista ne znace sto se tice vojnih dejstava po pitanju kopnenog bilo cega. Zato sto je to toliko malo, po sirini ili duzini - kako god, da se vrlo isplati ono sto su radili a to je udri sa svim raspolozivim viskom bombi i prijektila u vidu raznih raketa i onda nema potrebe za trupama, tenkovima... Pa nije rec o pustinji i hiljadama kilometara (a pokazalo se da i za to ima nacina!) vec o malom prostoru sa kojim sa danasnjom tehnologijom ratovanja moze da se radi sta se hoce!

Mozda nesto drugo sto ja kao laik ne vidim?! Tesko!

Narocito sto danas vise nema ni drzava kao entiteta koji je znacajan - postoji samo ekonomsko razmisljanje, zarada i gubitak i sve se svodi na to! Gde se tu uklapa nase vidjenje "povoljnog" geostrateskog polozaja?!?!?!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko29.04.2012. u 22:07 - pre 146 meseci
Citat:
milanche
@vilil1

obavezno cu procitati, skinuo sam clanak, samo nece moci odmah jer nailaze neke weekend
porodicne obaveze tipa 'nedeljno popodne'. Mada, mislim da smo od pocetka on the same
page sto se tice procene pogubnog uticaja nacionalnih trvenja od samog pocetka. Osim ako
ne vidis nesto sto ja jos ne vidim dok ne procitam ?

Onaj deo sam naglasio jer je bas koliko - toliko izvrsena analiza skolstva. U kojoj meri je bilo neuspesno, itd.

A i ovo je zanimljivo -

"Interesantno je da je Edvard
Kardelj, glavni partijski ideolog u komunističkom periodu, privatno izjavljivao
1957. godine pažljivo odabranoj maloj radnoj grupi, koja je pisala program
Komunističke partije:

Jugoslavija je sa istorijske tačke gledišta privremena tvorevina. Ona
je fenomen i rezultat imperijalističke epohe i konstelacije međunarodnih
odnosa u toj epohi. Sa razvojem svetskih integracionih procesa
i odumiranjem imperijalističke epohe njeni narodi će moći da idu i
da se pridruže novim asocijacijama i integracijama shodno civilizacijskim
i duhovnim afinitetima, pa će i Jugoslavija neizbežno biti
prekomponovana kao država. U tom smislu, mi Slovenci ćemo
razumljivo biti uz Italijane i Austrijance, a Srbi uz Bugare ili druge
istorijski bliske pravoslavne narode.

(Ćosić, 1987: 7)"

 
Odgovor na temu

Hapless joint

Član broj: 297301
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+497 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko29.04.2012. u 22:11 - pre 146 meseci

Citat:
ivan.mojsilovic: Ni jedna jedina fasisticka ideja nije dosla ...



Temelj fasizma je kapitalizam sa nakalemljenim elitizmom.

Nije fasizam ubijanje Jevreja, fasizam je ideja u necijoj glavi da je za njega bolje da njegova cistacica ostane nepismena.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko29.04.2012. u 22:18 - pre 146 meseci
Nema ništa gore nego kada čovek nešto idealizuje, jer se sa takvim ne može objektivno razgovarati, već on sve posmatra iz svoje lične perspektive, pa samim tim koristi i subjektivne argumente. A takav argument ne može da se pobije, upravo zato što je subjektivan i on će uvek biti ispravan za onoga ko ga iznosi, iako je verovatno netačan za veliku većinu ljudi. Upravo to je najveći problem u raspravama o SFRJ. Ko može da ospori Milančetu da je upoznao jako puno kvalitetnih i obrazovanih ljudi u vojsci ? Niko, verovatno i jeste. Ko može da mu ospori da je bilo manje kriminala ? Opet niko, jer on je verovatno naletao na mnogo manje razbojništava, nego što neko naleti danas. Ko može da ospori Milančetu da su ljudi oko njega tada bili srećniji, druželjubiviji, opušteniji... ? Verovatno niko, jer je sigurno bilo takvih ljudi. Međutim, šta nam to govori o sistemu SFRJ ? Apsolutno ništa, jer taj sistem i jeste stvoren da pojedinac ima utisak da živi u blagostanju, kako ne bi imao potrebe da sagledava širu sliku. A šira slika je loša, jako loša.

Eto, da se uhvatimo za taj kriminal recimo. Možda je tačno da je na ulicama bilo manje razbojništava i da je prosečan pojedinac mogao mirne duše da ostavi otključanu kuću. Međutim, pogledajmo zašto je to bilo tako, a pogotovo kakve je to posledice imalo. Recimo, opšte je poznata činjenica da su najnasilniji kriminalci bili slani u inostrantsvo da obavljaju određene poslove, a od kojih su i sami imali koristi (sami su o tome pričali u pojedinim dokumentarcima, da ne bude rekla-kazala). Ok, lepo, to je prividno bilo dobro za Srbiju (tadašnju Jugoslaviju), ali pitanje od milion dolara je... kako je to na duže staze uticalo na reputaciju zemlje ? Pozitivno ili negativno ? Dalje, isto tako je opšte poznata činjenica da je privredni kriminal bio skoro pa legalizovan. Krali su svi, počevši od direktora, pa do čistačice. Jedina razlika je u tome što su direktori mogli da zavate malo više, a čistačica je eventualno mogla da se dokopa spajalica, heftalica, papira i tako nekog repromaterijala. Iz firmi se tada dovlačilo sve... građevinski materijal, kancelarijski materijal, nafta, benzin, lož ulje, kablovi... šta je kome trebalo. Imam mali milion primera samo u bližoj okolini, i ti ljudi ne da ne kriju to, nego sa setom pričaju o tome kako su besplatno uradili kompletnu elektroinstalaciju na kući sa materijalom "pozajmljenim" iz firme ili kako su uvek imali barem nekoliko kanistera benzina u rezervi za ne daj bože, opet napunjenih benzinom koji se litar po litar donosio iz firme i joši žale što danas ne može tako, a baš bi bilo zgodno. Mislim, šta je to par metara kabla i par litara benzina po čoveku, jel tako ? Samo, kad se to pomnoži sa par miliona ljudi koji su to radili u većem ili manjem obimu, dobije se malo poveća cifra. E pa, gospodo proleteri, neko to mora i da plati, jer sav taj benzin, kablove, građevinski i kancelarijski materijal i šta sve ne... nisu doneli marsovci, nego su stvoreni radom koji je opet neko morao da plati. Tako da, bio kapitalizam ili socijalizam, ako postoji monetarni sistem i robonovčana razmena, svaka roba ima neku svoju vrednost, a kad nešto ima vrednost, protivpravno prisvajanje toga, da ne kažem krađa, stvara deficit u vrednosti koju neko mora da pokrije. Ta naplata je trenutno u toku, kao što možemo videti svuda oko nas.

Dalje, da se uhvatimo malo i te čuvene solidarnosti, poštenja, entuzijazma... koji su vladali u SFRJ kada nije bilo pohlepnih i nezasitih ljudi kao danas. Zar stvarno mislite da je bilo tako ili je to opet idealizovana slika jednog društva ? Zašto su onda ljudi dovlačili kablove kući iz firme da bi radili elektroinstalaciju, umesto da čupaju kablove od kuće i nose u firmu da se firma ne troši i kupuje nove za svoju delatnost. Zašto se lapala društvena imovina na sve strane, umesto da se lična imovina dobrovoljno preda društvu ? Pa, znate zašto... zato još od pećinskog doba čovek ima potrebu da poseduje, da se obezbedi, da ima više od drugih... To su hiljade i hiljade godina, a vi mislite da je jedan kratak period nekakvog socijalističkog eksperimenta nešto promenio. Nije, samo je ljudima ta potreba bila zadovoljena, upravo gorepomenutom "legalizacijom" privrednog kriminala, ali i "legalizovanom" korupcijom. Ili neko hoće da mi kaže da lekari tada nisu primali bombonjere, kafu, viskić, a bogme i devize. Dakle, ljudi su i tada postajali lekari, direktori, i slično iz istog motiva kao i u kapitalizmu... da mogu da namlate više love nego drugi. Jedina razlika je u tome što u kapitalizmu tu lovu namlate tako što je zarade, a u socijalizmu tako što im se omogući da kradu na višem nivou nego ostali, dok prividno imaju manju platu radi solidarnosti. I o čemu mi onda pričamo ? Da me neko ne shvati pogrešno, ne kažem da nije bilo lekara kojima je motiv bio entuzijazam i koji su radili to što rade zato što vole taj posao, ali takvih ima i u kapitalizmu, možda i u većem broju, jer su im egzistencijalne potrebe ispunjene bez potrebe da kradu.

A da pomenemo i taj čuveni obrazovni sistem. Jeste da sam ja u školu krenuo nešto kasnije, ali smo radili po istom programu kao što se radilo i u SFRJ, što može da potvrdi svako ko je iole upoznat sa obrazovnim sistemom. Ja sam učio koliko uglja izvozi Poljska po podacima iz iljadu devetsto osamdeset i neke godine. Znate li koliko mi ta informacija koristi danas ? Dok je moj vršnjak na zapadu u tom trulom kapitalizmu učio kako da dođe do najsvežijih informacija ukoliko su mu one potrebne. Dok je isti taj vršnjak ohrabrivan da koristi digitron, meni je ta naprava bila zabranjena na kontrolnom. Valjda je bilo važnije naučiti sabrati dva broja u glavi, nego se skoncentrisati na suštinu zadatka i logiku. Obrazovni sistem treba da bude takav da osposobi pojedinca za život, a ne da pokuša da od svakoga napravi doktora nauka i u kome će većina pojedinaca postati jedno veliko ništa. Naravno, to i nije bio neki problem, jer naučili nešto ili ne, čekao ih je siguran posao do penzije. Upravo zato sada imamo situaciju da kada neki pedesetogodišnjak dobije otkaz, ne ume ništa drugo nego da sebi seče prste i kuka kako je ostao bez posla, umesto da pronađe drugi ili da se prekvalifikuje za nešto drugo ako posla u njegovoj branši nema. Upravo zato imamo situaciju da poljoprivrednici malo, malo, pa blokiraju ulice i naprave kolaps u saobraćaju, jer ne umeju da posluju tržišno, već očekuju da im država plati ono što proizvedu od para ostalih građana... kakvo crno tržište, to je za budela. A što je najgore u svemu, svoja razmišljanja su prenela i na svoju decu, pa sad imamo gomilu mladih i radno sposobnih koji jednostavno neće da rade, jer poučeni pričama svojih roditelja, valjda čekaju da im neko ponudi posao gde će imati iste uslovi kao njihovi roditelji u SFRJ, tj. da ne mora mnogo da se radi, da se može na odmor i bolovanje po 6 meseci, da svakog meseca uredno leže plata, bez obzira da li si je zaradio ili nisi, da nemaju tamo nekog šefa koji misli da je pametniji oko njih, nego da se i oni pitaju oko svega, kao u najboljim vremenima samoupravljanja.

I da ne dužim dalje, naravno da je sistem koji je postavljen na lošim temeljima (mogućnost lapanja kao motivacija da se dogura na visok položaj, legalizovano pozajmljivanje svega što ti treba iz firme, dozvoljena korupcija, zaostali obrazovni sistem, siguran posao do penzije...), osuđen na propast. Istina je da takav sistem pojedincima može izgledati kao raj na zemlji, i možda u određenom periodu i jeste to, ali taj raj je kratkog daha, što se i pokazalo. Ne bi opstao ni toliko da nije imao dobru poleđinu u nacionalizaciji imovine, pozajmicama i slično. Dakle, kada pričamo o nečemu, pogotovo ako se radi o društvenom uređenju, ne možemo samo posmatrati period kada je taj sistem postojao, već moramo gledati i šta mu je prethodilo (nasilna nacionalizacija i uništavanje pojma privredništva), a pogotovo šta su njegove posledice, a mislim da o njima ne treba trošiti previše reči, jer su svuda oko nas, već više od dvadeset godina, a moći ćete da ih gledate barem još toliko.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko29.04.2012. u 22:19 - pre 146 meseci
Citat:
Hapless joint: Temelj fasizma je kapitalizam sa nakalemljenim elitizmom.

Nije fasizam ubijanje Jevreja, fasizam je ideja u necijoj glavi da je za njega bolje da njegova cistacica ostane nepismena.


Moguce, sta ja znam, ja sam samo slepi rob. Mada meni se cini da je temelj fasizma zatupljena socijalisticka glava zadojena nacionalizmom.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko29.04.2012. u 22:31 - pre 146 meseci
Citat:
Sto se pravca prema Rusiji tice tu nismo ni blizu. Ako ce neko u Rusiju preko Srbije taj je prso nacisto.

Pa i nije baš. Ima logike da se u Rusiju ide preko nas. Pošto je opštepoznato da nas Rusi smatraju za braću, isti vrlo verovatno ne nadgledaju šta se dešava na našim prostorima dešava na vojnom planu. Samim tim, neko ko bi hteo da napadne Rusiju bi mogao u Srbiji da sakrije nuklearke, konje, falange ili čime će već da napada i eto faktora iznenađenja. Upravo to je razlog zašto zapad godinama ima pik na Srbiju, ali ne želi da je okupira, jer njima zapravo to parče teritorije ne znači ama baš ništa ako na njoj nema Srba koje bi Rusi smatrali za braću, pa bi propala buduća kamuflaža.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko29.04.2012. u 22:33 - pre 146 meseci
Za vas koji ne vidite u cemu je geostrateski znacaj Srbije/Balkana imam par pitanja:

1) Ako je sve danas svedeno na 'crveno dugme', sta je onda konkretno trebalo USA da brze-bolje
po prestanku bombardovanja napravi svoju vojnu bazu "Bondsteel" na Kosovu sa kapacitetom za
7000 vojnika ? Zar im nije lakse da zaposle po dvojicu u tri smene za nisanom interkontinentalnih
raketa negde na istocnoj obali ?

2) Zasto se kao jedan od glavnih ciljeva britanske spoljne politike na Balkanu navodi 'sprecavanje
Rusije/ruskog uticaja da izadje na Jadransko more' ? Kako bi izgledala geopoliticka mapa sveta da
je kojim slucajem poslednjih 50 godina Rusija imala mornaricku vojnu bazu recimo u Kotoru, kao
sto USA ima recimo u Grckoj ? Da li bi nedavni dogadjaji u tom slucaju u Libiji izgledali bas egzaktno
kako su izgledali, ili bi dobili neki recimo vise 'sirijski' obrt ?

Kako se uopste u medjunarodnim odnosima gleda na to da ti protivnicka sila ima vojno i/ili drugo
prisustvo u blizini (Rusija na Kubi 60-tih ? Rusija u Vijetnamu/USA u Koreji ? USA na Tajvanu ? ).

Ocekujete li realno da ce se zbog tehnickih mogucnosti projektila dalekog dometa napustati baze na
Tajvanu, recimo jer je drzanje baze na nekom terenu zastareo koncept geo-politike ?

Citat:
Sto se pravca prema Rusiji tice tu nismo ni blizu. Ako ce neko u Rusiju preko Srbije taj je prso nacisto.


Nije ako hoce i jedno (Rusija) i drugo (Mediteran, prema Italiji i Malti) i trece (Bliski Istok, prema Turskoj,
Libanu, Izraelu, Siriji... ) - tu je negde sredokraca, oko nas, Bugara i Rumuna.
 
Odgovor na temu

mist
Milos Stanic
Kragujevac

Član broj: 4871
Poruke: 210
*.dynamic.sbb.rs.



+190 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko29.04.2012. u 22:43 - pre 146 meseci
milanche:

1) toliko im je trebao Bondsteel da ga evo sada još malo zatvaraju. Evo baš me zanima šta je to moglo da se uradi iz Bondsteela što ne može recimo iz Bugarske ili Grčke.

2) Da su imali bazu u Kotoru, mogli bi da siđu do Otrantskih vrata i da se vrate nazad i da se vrte tako u krug. Sovjetska mornarica je uvek bila smešna u odnosu na američku.
http://www.kgonline.info - Prvi kragujevački portal i forum
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko29.04.2012. u 22:45 - pre 146 meseci
Citat:
milanche: Za vas koji ne vidite u cemu je geostrateski znacaj Srbije/Balkana imam par pitanja:

1) Ako je sve danas svedeno na 'crveno dugme', sta je onda konkretno trebalo USA da brze-bolje
po prestanku bombardovanja napravi svoju vojnu bazu "Bondsteel" na Kosovu sa kapacitetom za
7000 vojnika ? Zar im nije lakse da zaposle dvojicu za nisanom interkontinentalnih raketa negde
na istocnoj obali ?

2) Zasto se kao jedan od glavnih ciljeva britanske spoljne politike na Balkanu navodi 'sprecavanje
Rusije/ruskog uticaja da izadje na Jadransko more' ? Kako bi izgledala geopoliticka mapa sveta da
je kojim slucajem poslednjih 50 godina Rusija imala mornaricku vojnu bazu recimo u Kotoru, kao
sto USA ima recimo u Grckoj ? Da li bi nedavni dogadjaji u tom slucaju u Libiji izgledali bas egzaktno
kako su izgledali, ili bi dobili neki recimo vise 'sirijski' obrt ?

Kako se uopste u medjunarodnim odnosima gleda na to da ti protivnicka sila ima vojno i/ili drugo
prisustvo u blizini (Rusija na Kubi 60-tih ? Rusija u Vijetnamu/USA u Koreji ? USA na Tajvanu ? )

1. Samo su uradili ono sto su nudili Milosevicu kao resenje tacno tri (3) puta i nista vise. Nikakvo brze - bolje nije u pitanju. Za to se znalo od WWII pa do pre pet minuta! Ko to nije znao? Samo onaj koga to nije interesovalo pa i takav je to cuo negde usput!

2. Gde to pise da je to jedan od glavnih ciljeva britanske politike? Ja to nisam cuo a i ne verujem da je to tacno. I opet SBBKBB, to smara, mnogo smara, vec postaje degutantno, keve mi! BTW, Rusi pokupovase i Kotor i vecinu te male obale, ne znam dal' si cuo za to, u stvari znam da to znas. A sta bi bilo - mani me toga vise! Nije bilo. Tacka! Veeelika tacka!

Medjunarodne odnose samo mozemo da komentarisemo kao laici, sto i jesmo, i da se preganjamo oko toga kao kakva deca! Kad bude neko ko je zavrsio skole za to i proveo u diplomatiji neko vreme potrebno da ovlada bar osnovom toga - onda cu vrlo rado saslusati takvog nekog. Svi ostali su kao i ja, manje vise ali sve isto. Cak verovatno imam i vise neposrednih informacija po tom pitanju nego vecina jer sam se sticajem okolnosti dugo druzio sa ljudima sa vrha drzave, ali je to toliko komplikovano i prtivrecno i kontraXXX po mnogim "ovozemaljskim" nacinima zivota da stvarno nema veze.

@Marko_L - sve je tako kako si rekao. Kao sto kazu oni koje ne volEm - stojim iza svakog tvog slova! :)



Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko29.04.2012. u 23:03 - pre 146 meseci
Citat:
Hapless joint: Nije fasizam ubijanje Jevreja, fasizam je ideja u necijoj glavi da je za njega bolje da njegova cistacica ostane nepismena.

Za nepismenu čistačicu je bolje da ima posao nego da gladuje 4 godine dok ide u večernju školu. Ako žena neće u školu i neće da bude pismena, to je njeno pravo i sloboda da izabere, a jednako će dobro moći da obavlja posao čišćenja. Gledao sam seriju Kamiondžije i muke šofera kojima ne daju da voze kamion i teraju ih da idu u večernju školu, pa ih otpuste s posla zato što neće u školu. To je bolest, komunizam. Taj čovek godinama vozi kamion i jako dobro radi svoj posao sa školom i bez škole.

Vi levičari niste zadovoljni ako imate društveni stan, fiću, pantalone 1. maj pirot, one patike sa 4 crte i slično. Ne, da bi vi bili zadovoljni moraju svi da imaju isto, da niko ne štrči, da su svi radnička klasa, proleteri. Svi moraju da prođu kroz isti obrazovni sistem, da im se ispira mozak sa marksizmom i drugim bolestima i da im svima ubijete duh, napravite od njih klonove koji ispijaju kaficu i rakijicu i listaju Politiku Ekspres. I naravno čistačica mora da ima bar 8 razreda i da na radnim sastancima diže ruku koliki deo prihoda firme da se podeli za lične dohotke, regres, stimulacije, topli obrok, a koliko da se uloži u amortizacioni fond (epilog svima dobro poznat).
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko29.04.2012. u 23:29 - pre 146 meseci
Izgleda sav normalan svet pati od te bolesti komunizma pa je osnovna skola obavezna.

Zasto cistacica ne bi trebala da ima osnovnu skolu? Nije ona nize bice samo zasto sto joj je posao da cisti za kojekakvim kancelarcima.
Osnovnoj skoli nije uloga samo da te kvalifikuje za nezahtevno radno mesto vec i za zivot u civilizaciji.

 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko29.04.2012. u 23:38 - pre 146 meseci
^ Osnovna skola je obavezna za djecu, a ne za ljude od 50-60 godina koje ces najuriti sa posla kojeg dobro obavljaju, da bi se mucili kako ce da prezive i izdrzavaju porodice dok idu u skolu.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko29.04.2012. u 23:52 - pre 146 meseci
Citat:
toliko im je trebao Bondsteel da ga evo sada još malo zatvaraju. Evo baš me zanima šta je to moglo da se uradi iz Bondsteela što ne može recimo iz Bugarske ili Grčke.


Znaci, malo se zeznuli ? Zatrcali se, ukapirali da im ne treba, i sada nazad ?

Hmmm.....

A propos zatvaranja - da li si siguran da si dobro cuo da je 'zatvaraju' znaci 'demontiraju/uklanjaju' ?
Tj. da li odlazak US trupa nece mozda znaciti da ce neko drugi od prijateljskih snaga (recimo: Turska)
doci na to mesto da nastavi nadzor nad obavljanjem zacrtanih geopolitickih ciljeva ? (naprimer, otvaranja
koridora islamu prema Evropi - cepanjem Makedonije, odcepljenjem Sandzaka, komada Crne Gore ?)
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko30.04.2012. u 00:36 - pre 146 meseci
Citat:
HeYoo: Zasto cistacica ne bi trebala da ima osnovnu skolu? Nije ona nize bice samo zasto sto joj je posao da cisti za kojekakvim kancelarcima.

Pa, niko ne kaze da joj treba zabraniti. Neka ide ako hoce. Nego je ne treba prisiljavati. Osim "moras" i "ne smes" postoji i "kako hoces".
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko30.04.2012. u 00:38 - pre 146 meseci
Marko_L, dobar post, takodje pozdravljam uvodjenje paragrafa :)

milanche, koji je razlog da USA pomaze sirenje Islama u Evropu?
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko30.04.2012. u 00:46 - pre 146 meseci
Deder vi što ne verujete u geostrategiju, objasnite meni što se toliko forsira nezavisno Kosovo mimo svih međunarodnih prava? To je zato što se Klintonu, Bušu, i Obami sviđaju albanke sa Kosova, jel da? Što se silom održava na aparatima neodrživa BIH? Ako su Srbi konsitutivni narod BIH, onda bi trebalo da mogu i da se odcepe? Kako sad albanci mogu a srbi ne mogu? Kome i zašto to ne odgovara?

Što su poreklom mađari u Vojvodini skoro dobili mogućnost da poseduju mađarske pasoše i time faktički postanu mađari u (privremenoj) emigraciji? To je tako čisto radi humanosti, ili se polako priprema neka nova akcija u narednim decenijama?

Tadić & DS Co. se grče da upadnu u EU pre nego što počnu da nam seku i Vojvodinu, ali moje lično mišljenje je da će nas upravo to popuštanje svakojakim zahtevima mnogo pre odvesti na giljotinu Vojvodine bez obzira ušli ili ne ušli u EU.

Ova Austrougarska u kojoj se Odin baškari i viče da se ugledamo na njega jer je on u civilizaciji, ona beše posedovala i Sloveniju i Hrvatsku i Vojvodinu a i BIH u jednom trenutku? Beše napala Srbiju jer je Gavrilo Princip atentatom na princa hteo da izdvoji Srbe iz BIH (i iz Austrougarske okupacije) i spoji ih sa Srbijom?

Lepa je ta vaša napredna "kapitalistička" civilizacija, sav taj progres, svi ti feudalni dvorci i bogatstvo, sve je to zasluga čistog kapitalizma u kome sposobni prave kapital a nesposobni bez škole čiste ulice, nema tu nikavog imperijalizma/kolonijalizma/robovlasništva... a ovi nekakvi geostrateški interesi, to su priče za malu decu. Bitno je samo zapamtiti da je Tito umro, i da se onda sve raspalo samo od sebe jer je u stvari bilo trulo da trulije ne može biti, i sada se sve održava u neprirodnoj poziciji isto samo od sebe jer su za to krivi naravno odavno pokojni komunisti. Kakvi bre imperijalistički geostrateški interesi i slične bajke... svašta.
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko30.04.2012. u 05:32 - pre 146 meseci
Citat:
milanche: Za vas koji ne vidite u cemu je geostrateski znacaj Srbije/Balkana imam par pitanja:

1) Ako je sve danas svedeno na 'crveno dugme', sta je onda konkretno trebalo USA da brze-bolje
po prestanku bombardovanja napravi svoju vojnu bazu "Bondsteel" na Kosovu sa kapacitetom za
7000 vojnika ? Zar im nije lakse da zaposle po dvojicu u tri smene za nisanom interkontinentalnih
raketa negde na istocnoj obali ?

2) Zasto se kao jedan od glavnih ciljeva britanske spoljne politike na Balkanu navodi 'sprecavanje
Rusije/ruskog uticaja da izadje na Jadransko more' ? Kako bi izgledala geopoliticka mapa sveta da
je kojim slucajem poslednjih 50 godina Rusija imala mornaricku vojnu bazu recimo u Kotoru, kao
sto USA ima recimo u Grckoj ? Da li bi nedavni dogadjaji u tom slucaju u Libiji izgledali bas egzaktno
kako su izgledali, ili bi dobili neki recimo vise 'sirijski' obrt ?

Kako se uopste u medjunarodnim odnosima gleda na to da ti protivnicka sila ima vojno i/ili drugo
prisustvo u blizini (Rusija na Kubi 60-tih ? Rusija u Vijetnamu/USA u Koreji ? USA na Tajvanu ? ).

Ocekujete li realno da ce se zbog tehnickih mogucnosti projektila dalekog dometa napustati baze na
Tajvanu, recimo jer je drzanje baze na nekom terenu zastareo koncept geo-politike ?



Nije ako hoce i jedno (Rusija) i drugo (Mediteran, prema Italiji i Malti) i trece (Bliski Istok, prema Turskoj,
Libanu, Izraelu, Siriji... ) - tu je negde sredokraca, oko nas, Bugara i Rumuna.


1. Pazi, kao sto @mist rece napustaju bondsteel. E sad, ti na to nabacujes da ce da dovedu Turke da sire Islam u Evropi. Mozes li da objasnis zasto bi to radili? Koliko vidim Turska danas je sve manji prijatelj USA, sve vise se okrecu Islamu i zastranjuju. Ako ne zelis da zvucis kao domaci dokoni teoreticari zavera onda objasni jednu takvu stvar.

2. Ne bih znao. Mapa sveta bi izgledala apsolutno isto kao i danas. Ruska mornarica postoji cisto radi reda, nikad je nisu preterano forsirali. U Libiji bi spicili Gadafija taman da je pobratim Putinov. Sta bi nekoliko Ruskih brodova moglo/htelo da uradi povodom toga?

Koliko god oni da razbiju Srbiju na male parcice, uvek ce ostati dovoljno mesta da Rusi otvore veliku vojnu bazu. Taman podno Avale ako treba...

@millanche spinujes brate. Niko ovde ne govori o geostrateskom pozicioniranju vojnih baza. Apsolutno kontam cemu to sluzi. Ono sto ne kontam jeste kakav geostrateski polozaj ima Srbija??? Pa Bondsteel je mogao da se otvori i u Albaniji, Makedoniji, Grckoj itd...
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko30.04.2012. u 05:36 - pre 146 meseci
Citat:
milanche, koji je razlog da USA pomaze sirenje Islama u Evropu?


Da kazem da znam zasto - ne mogu. Licno svojih teorija na tu temu nemam. Ima ih doduse,
jos poodavno, raznih drugih iz pera umnih ljudi, kada stvari nisu izgledale ni priblizno vidljivo
nego danas. Onda su izgledale prilicno ekstravagantno, danas znatno realnije.

Cinjenica je da se koincidencije u tom smeru gomilaju.

Poslednje sto je zvanicno isplivalo na povrsinu dolazi sa kanadske strane. Bivsi kanadski
ambasador u SFRJ + bivsi staresina kanadskih UN jedinica (gen. Lewis MacKenzie), jos u
prvih 30 sekundi ovog filma:



kazu ono sto su i vrapci znali 1992-ge, da je Lisabonski sporazum davao realne sanse da Bosna
osvane mirno podeljena na tri kantona (koji jeste da bi jedni drugima psovali majke srpske/hrvatske/
muslimanske, i doveka se gledali sa podozrenjem, ostrili handzare i uljili puske za svaki slucaj),
medjutim Alija Izetbegovic je taj dogovor (Kutillero peace plan) u poslednjem trenutku odbio da
potpise na nagovor Warren Zimmerman-a.

Krajnji rezultati krvavog rata kako je na kraju ispalo nisu dali nista mnogo drugacije nego sto
je taj mirovni plan predlagao, u teritorijalnom pogledu. Doneo je nepomirljivosti zacementirane
prolivenom krvlju, razrusenu zemlju, potonuce u bedu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko

Strane: << < .. 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 210408 | Odgovora: 2103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.