Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Access baza "Održavanje zgrade"

[es] :: Access :: Access baza "Održavanje zgrade"

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 78860 | Odgovora: 383 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"30.01.2013. u 22:56 - pre 137 meseci
Udjite u neki modul i u meniju Debug izaberite Compile, videcete da ce vam izbaciti nekoliko gresaka koje ukazuju na nedovrseni kod u par If - then - endif, kao i pogresno referenciranje na polja u formi. To sam nasao a grsku koju pominjete ne prijavljuje mi?!?!??!
 
Odgovor na temu

Dexxxl
Dejan Stojanovic
Blagi uzas
Knjazevac

Član broj: 252836
Poruke: 212
178-223-187-180.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"30.01.2013. u 22:57 - pre 137 meseci
I kod mene isto, a Nenadovu otvara bez problema
 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"30.01.2013. u 23:04 - pre 137 meseci
Onda da ponovo probamo mozda je greska u pakovanju... S time sto sam korigovao ranije ukazane greske.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Dexxxl
Dejan Stojanovic
Blagi uzas
Knjazevac

Član broj: 252836
Poruke: 212
178-223-187-180.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"30.01.2013. u 23:08 - pre 137 meseci
Sad je kod mene OK
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"31.01.2013. u 16:14 - pre 137 meseci
Nisam bio dobro uradio racunanje Iznosa. Kod u DokumentStavka koji sam bio postavio sam uklonio i stavio samo da se osvjezi nadredjena forma, jer ce se DokumentStavka koristiti i u drugim formama.Ispravio sam postojece greske na mojoj verziji.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
94.102.226.*



+3 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"05.02.2013. u 09:19 - pre 137 meseci
Trenutno pokusavam napraviti report Zapisnik za formu Sjednica. Kako da dobijem u subreportu UcesniciSjednice da mi pofaci budu prikazani u obliku:
Prisutni: Nenad Markoni, Janko Jankovic, Petar Petrovic.... . Znaci da mi podaci budu u jednom redu?
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"05.02.2013. u 10:20 - pre 137 meseci
Pogledajte QSjednica i kolonu Prisutni...
Ta kolona koristi funkciju ConcatRelated(), te i nju pogledajte u modulu Konkatenacija.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"05.02.2013. u 21:24 - pre 137 meseci
Hvala na pomoci! Nesta sam malo prepravljao i dodavao. Napravio nekoliko izvjestaja koliko sam umio. Ima jos dosta gresaka i stvari koje treba ispraviti u ovome sto je do sada uradjeno, da se malo logicki slozi prije nego se usudim krenuti u rjesavanje onog najvaznijeg i najtezeg dijela vezanog za finansije.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"10.02.2013. u 12:15 - pre 137 meseci
Napravio sam nekoliko izvjestaja po uzoru na prilozene dokumente. Malo doradio Sjednicu, zamjenio formu PartnerSW sa PartnerLista gdje sam vezao filter forme za filtar izvjestaja, doradio Imenovanje ... Valja li ovo ista?
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"10.02.2013. u 23:04 - pre 137 meseci
Citat:
nenadmarkoni: Valja li ovo ista?


Temelji su postavljeni, a sada cepanje drva :-) Dosta jos posla predstoji, a valja li ?!?!?! Svakako da valja, a i tolika posecenost ovoj temi ukazuje da je interesantna. U velikoj meri je prikazan metodoloski pristup razvoju IS za jedan delovalo je prost poslovni proces. Model baze je konceptualno postavljen tako da svakako moze biti mnogima primer kako se definise model slozene baze. Jedna od vrednosti je modeliranje baze primenom CASE alata. Sigurno cete doradjivati model nadalje, pazite da ne padnete u zamku izmene modela u bazi vec to uvek uradite u ERwin-u pa tu izmenu izgenerisite. Na taj nacin cete imati uvek azurnu dokumentaciju. Posebno je to vazno kod velikih projekata.
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
37.0.64.*



+3 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"11.02.2013. u 08:22 - pre 137 meseci
Bas kada moralno pokleknem Vi mi svojom podrskom opet ulijete dodatnu energiju! Najvise me nervira kada zavrsim neku formu i shvatim da ima konceptualnu gresku. Npr. u formi imenovanje za Predsjednika skupstine i zapisnicara se ne stampa dokument, te se i ne zavodi pa prema tome ne treba dodjeljivati ni djelovodni broj. Isfiltrirane podatke sa pomenutih formi nije bas moguce odstampati po svakom kriterijumu itd... Sad kad sam reinstalirao operativni sistem Erwin koji sam instalirao mi prijavljuje greske i ne moze da se nakaci na bazu...
Ali kao sto Vi rekoste na pocetku teme:"Idemo dalje..." ;-)
Nenad
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"11.02.2013. u 08:33 - pre 137 meseci
Citat:
nenadmarkoni: Isfiltrirane podatke sa pomenutih formi nije bas moguce odstampati po svakom kriterijumu itd...


Ovo nisam razumeo?!?!?!?

Ja koristim verziju ERwin-a 4.1.4 sp5

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"11.02.2013. u 09:50 - pre 137 meseci
Npr. Ako na formi partner lista filtrirate podatke odabirom "filtriraj po ovom kriterijumu" desnim klikom misa na polju npr.Pravno lice, necete moci odstampati izvjestaj jer je u kriterijumu filtera ukljucen lookup, te ce dati gresku. Treba presresti ove greske... Htio sam ispitati sve moguce postupke buducih korisnika (ako ista bude od baze), pa cisto napomenuh sta sqm primjetio...
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"11.02.2013. u 10:03 - pre 137 meseci
Hmm kod mene radi bez problema...?!?!?!?
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"27.02.2013. u 19:39 - pre 136 meseci
Pozdrav forumasima! Vrijeme je da se nastavi sa radom,nisam odustao vec sam bio sam sprijecen zbog bolesti jedno vrijeme. Primjetio sam jos nekih suvišnih elemenata u bazi , kao sto su atributi Osnov i Opis. Osnov nam nije potreban sada kada imamo Nadredjeni dokument, a za Opis se moze iskoristiti atribut Komentar... ali za sada necu to mijenjati vec cu pokusati da krenem sa pitanjem finasijskog dijela aplikacije. Naravno da moje znanje ne dozvoljava samostalan rad pa ocekujem da ce mi iskusniji forumasi i dalje pomagati, prije svih gospodin Zoran.
Napravio sam formu Zaduzenje onako kako se meni to cinilo logicnim, obzirom da me je Zoran u ranijem postu uputio da mi trebaju Insert i Update upiti, pretpostavljam da se tabela ObveznikZaduzenje treba puniti Append query-jem na osnovu dokumenta Zaduzenje. Da li je trebalo ovako ili na osnovu upita Zaduzenje gdje su ukljuceni atributi iz tabele ObveznikZaduzenje napraviti formu u kojoj bi se odmah prepisivali podaci u atribute te tabele?
Uzgred da pohvalim Zidarev predlog i MZ tolls dodatak Access-u koji je predstavio u temi Upravljanje investicionim projektima , jako dobra stvar
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"07.03.2013. u 18:33 - pre 136 meseci
Napravio sam odredjene izmjene nad modelom, u entitetu Zaduzenje sam umjesto BrojUgovora stavio BrojMeseci, koji ce nam sluziti da u entitetu ObveznikZaduzenje prepise BrojRata, povezao sam PlacanjeRada i RadniNalog,Izbacio sam Opis i Osnov iz Dokument-a; Pošto je pola bila ijekavica a pola ekavica promjenio sam da sve bude ekavica.Takodje podatke cu unositi na ekavici. Dodao sam neke atribute u PodaciZgrade. Finansijski dio aplikacije radi lakseg snalazenja cu pokusati da radim u praznoj bazi. Za pocetak pitanje Zaduzenja. Kao sto sam vec ranije rekao ima vise vrsta.
Ja sam identifikovao sledece:
-Redovno mesecno zaduzenje ( Povrsina * VrstaProstora.Koeficijent * PredmetPoslovanja.JedinicnaCena gde je PredmetPoslovanja = Redovno mesecno zaduzenje).
-Vanredno zaduzenje za jednog Obveznika
-Vanredno zaduzenje svih Obveznika prema kvadraturi
-Vanredno zaduzenje svih Obveznika prema broju clanova
-Rastavljanje ukupnog duga na rate, gdje treba obezbediti da se tim dokumentom izmire sva dotadasnja dugovanja, a formira jedno zaduzenje koje je zbir svih zaduzenja koja su izmirena tim dokumentom.

Zaduzenje treba da prenese podatke u tabelu ObveznikZaduzenje, na osnovu koje ce se vrsiti Obracun.

Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"07.03.2013. u 21:09 - pre 136 meseci
Pokusao sam da napravim formu Obveznik za koju bi se vezala forma ObveznikZaduzenje, medjutim primjetio sam problem u modelu. Sta kada je Obveznik vlasnik 2 prostora? Cini mi se da Zaduzenje i Razduzenje treba vezati i za Prostor i za Obveznika, ili samo za Prostor? Ovde mora Zoran da pomogne.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"08.03.2013. u 20:14 - pre 136 meseci
Ovo je moje vidjenje kako bi trebalo da se postavi model. Izmjenio sam i dio Podaci Zgrade,Racun i Uplata

Zaboravio sam da povezem Racun i Placanje. I to treba dodati kad sam vec vezao Racun i Uplatu

[Ovu poruku je menjao nenadmarkoni dana 08.03.2013. u 21:52 GMT+1]
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"08.03.2013. u 21:05 - pre 136 meseci
Nisam dobro uradio entitet Racun, mislim da je ovako bolje

Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Access baza "Održavanje zgrade"09.03.2013. u 09:47 - pre 136 meseci
Nisam vec duze vreme u toku zbog obaveza. Ima potreba za korekcijom modela, ali pre toga imam nekoliko pitanja.
Nije mi jasan entitet Racun. Da li je to u stvari evidencija broja tekuceg ili ziro racuna za poslovne partnere?!?!
Takodje entitet OsnovniPodaciZgrade, da li se odnosi na zgradu nad kojom je formirana skupstina? Ako je ova tvrdnja tacna, a znamo da je skupstina zgrade pravno lice tada bi entitet ja bih ga krstio kratko Zgrada bio ujedno i pravno lice plus sa podacima koji su specijalni za Zgradu.

Takodje ima jedan tehnicki problem prilikom koriscenja ERwin-a. Ovaj CASE alat sistem gleda kroz logicki i fizicki nivo.
On ima osobinu da ako ste definisali na logickom nivou naziv entiteta ili atributa na jedan nacin onda na fizickom nivou ako nazive promenite imacete sledecu situaciju.
Na logickom nivou imate entitet "OsnovniPodaciZgrade", a na fizickom nivou "PodaciZgrade" i kada se generise model u bazu entiteti na fizickom nivou prelaze u tabele sto znaci da u bazi cete imate tabelu po imenu "PodaciZgrade".



Ova osobina ERwin-a nije greska jer neki relacioni modeli imaju ogranicenja pa se na logickom nivou koriste blagodeti ERwin-a radi opisivanja entiteta i atributa, a na fizickom se prilagodjava relacionom modelu. Kada je u pitanju Access-a ili SQL Server, za ovim nema potrebe pa je pozeljno da nazivi entiteta i atributa budu isti i na logickom i na fizickom nivou, sto znaci da prilikom kreiranja ili promene naziva entiteta i atributa uvek i samo uvek radite na logickom nivou.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Access baza "Održavanje zgrade"

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 78860 | Odgovora: 383 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.