Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Predlozi za mixete

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Predlozi za mixete

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4079 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Frenki323
Q-Dance
Podgorica,Montenegro

Član broj: 286490
Poruke: 5
213.133.8.*



+1 Profil

icon Predlozi za mixete15.06.2011. u 17:17 - pre 156 meseci
Zdravo svima novi sam na forumu i potrebna mi je vasa pomoc...E ovako htio sam bratu da kupim mixetu do 500eura pa ako mozete da mi predlozite neke i ostale stvari koje su potrebne...Hvala unaprijed
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Predlozi za mixete15.06.2011. u 17:19 - pre 156 meseci
Pozdrav, i dobro dosao..

Prvo nam kazi,kakva mikseta? za cega bratu treba? Cime se bavi? sa snagom,bez snage,studijska,live, sa efektom,bez....
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

Stefan117
Vazduhoplovni Inzinjering
Wing d.o.o.

Poruke: 796
*.mediaworksit.net.



icon Re: Predlozi za mixete15.06.2011. u 17:21 - pre 156 meseci
Koja vrsta mixsete.., DJ mixeta, studijska, aktivna...???

Pozdrav...!!
 
Odgovor na temu

Stefan117
Vazduhoplovni Inzinjering
Wing d.o.o.

Poruke: 796
*.mediaworksit.net.



icon Re: Predlozi za mixete15.06.2011. u 17:24 - pre 156 meseci
Citat:
Euronymous: Pozdrav, i dobro dosao..

Prvo nam kazi,kakva mikseta? za cega bratu treba? Cime se bavi? sa snagom,bez snage,studijska,live, sa efektom,bez....



Eeeee, u istom trenutku sto pisali poruke...


Pa gde si "braco" nema te odavno na forumu....???


Pozdrav...!!
 
Odgovor na temu

Frenki323
Q-Dance
Podgorica,Montenegro

Član broj: 286490
Poruke: 5
213.133.8.*



+1 Profil

icon Re: Predlozi za mixete15.06.2011. u 17:41 - pre 156 meseci
San mu je da postane Dj pa sam odlucio da mu kupim jednu da pocne da radi na njoj kod kuce...Ja se ne razumijem mnogo u te mixete a on trenutno ide na neke nasove kod Dj...Pozdrav !
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Predlozi za mixete15.06.2011. u 17:47 - pre 156 meseci
@ Stefan117

Evo braco.. posao posao i samo posao... malo se sljaka u firmi, malo privatno, malo na puteve neke isao, i znas kad ne stizem nekad ni komp da upalim Sad sam uveo net u radionicu, pa odatle mogu da cackam po forumu


@ Frenki323

Sto se tice DJ mikseta, ostavicu nekom kompetentnijem da ti preporuci nesto... msilio sam da se radi o studijskoj ili nekoj live miksetici ali cenim da i za duplo manje para mozes uzeti vise nego solidnu miksetu, pogotovo sto ti brat tek uplivava u te vode..
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

Stefan117
Vazduhoplovni Inzinjering
Wing d.o.o.

Poruke: 796
*.mediaworksit.net.



icon Re: Predlozi za mixete15.06.2011. u 17:57 - pre 156 meseci
Citat:
Euronymous: @ Stefan117

Evo braco.. posao posao i samo posao... malo se sljaka u firmi, malo privatno, malo na puteve neke isao, i znas kad ne stizem nekad ni komp da upalim Sad sam uveo net u radionicu, pa odatle mogu da cackam po forumu



Pa vidim nema te nesto u poslednje vreme, ja se zabrinuo za tebe...

Aj kad si vec tu baci malo pogled na ovu moju temu da cujem tvoje neko misljenje, ipak si ti strucan za te stvari...
Evo odavde..... http://www.elitesecurity.org/t421686-7#2885420


Citat:
Frenki323: San mu je da postane Dj pa sam odlucio da mu kupim jednu da pocne da radi na njoj kod kuce...Ja se ne razumijem mnogo u te mixete a on trenutno ide na neke nasove kod Dj...Pozdrav !



A da li ima pojacalo, zvucnike.., to ce isto biti potrebno ako nema...???


Pozdrav...!!
 
Odgovor na temu

Frenki323
Q-Dance
Podgorica,Montenegro

Član broj: 286490
Poruke: 5
213.133.8.*



+1 Profil

icon Re: Predlozi za mixete15.06.2011. u 18:00 - pre 156 meseci
Nema al nadam se da ce to bit tu do 500e sve
 
Odgovor na temu

Stefan117
Vazduhoplovni Inzinjering
Wing d.o.o.

Poruke: 796
*.mediaworksit.net.



icon Re: Predlozi za mixete15.06.2011. u 18:09 - pre 156 meseci
Citat:
Frenki323: Nema al nadam se da ce to bit tu do 500e sve



Pa Bogme tesko...
Mozda moze pomocu slusalica da otslusa to sto je odradio tj. miksovao, pa onda nema potrebe za pojacalom i zvucnicima ili on zeli i to...??


Pozdrav...!!
 
Odgovor na temu

Frenki323
Q-Dance
Podgorica,Montenegro

Član broj: 286490
Poruke: 5
213.133.8.*



+1 Profil

icon Re: Predlozi za mixete15.06.2011. u 18:11 - pre 156 meseci
Imam neke zvucnike od kucnog bioskopa (10) ne znam da li njih da mu prikljucim ? ?
 
Odgovor na temu

Stefan117
Vazduhoplovni Inzinjering
Wing d.o.o.

Poruke: 796
*.mediaworksit.net.



icon Re: Predlozi za mixete15.06.2011. u 18:22 - pre 156 meseci
Citat:
Frenki323: Imam neke zvucnike od kucnog bioskopa (10) ne znam da li njih da mu prikljucim ? ?


Nije onda to to, ne moze na to da radi....


Evo pogledaj ovde mixete pa vidi sta ti odgovara mislim za cenu...
http://www.player.rs/category.php?ID=22

A uz to trebacemu i ovo...
http://www.player.rs/category.php?ID=17

A uz to i neko pojacalo i zvucnici.., za to ti je bolje da pogledas nesto polovno da nadjes jer ce te izaci ovako mnogo preko 500 jevreja da kupujes sve novo...


Pozdrav...!!
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Predlozi za mixete15.06.2011. u 18:26 - pre 156 meseci
Probaj ti da izokola pitaš brata šta bi on volio da ima,da ne bi koristio nešto što mu ne odgovara samo iz dužnog poštovanja prema tebi i poklonu. "Put do pakla popločan je najboljim namjerama..." Možda bi mu poklon-mikseta bila skroz OK ali da ima još samo ono-bila bi nezamjenljiva! Nadam se da znaš šta hoću da kažem...
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

Stefan117
Vazduhoplovni Inzinjering
Wing d.o.o.

Poruke: 796
*.mediaworksit.net.



icon Re: Predlozi za mixete15.06.2011. u 18:46 - pre 156 meseci
Citat:
44250: Probaj ti da izokola pitaš brata šta bi on volio da ima,da ne bi koristio nešto što mu ne odgovara samo iz dužnog poštovanja prema tebi i poklonu. "Put do pakla popločan je najboljim namjerama..." Možda bi mu poklon-mikseta bila skroz OK ali da ima još samo ono-bila bi nezamjenljiva! Nadam se da znaš šta hoću da kažem...


Upravu si Aleksandre, naravno proveri to sa njim prvo da na kraju ne uzmes ono sto mu se ne svidja...!!!


Pozdrav...!!
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Predlozi za mixete15.06.2011. u 20:27 - pre 156 meseci
Ako već imaš limit na cijenu, i ako je početnik, preporučio bi MIDI controller. Samo sa miksetom nemože puno. Doduše, može sa kompjutera (ukoliko ima višekanalnu zvučnu kartu) eksportati svaki deck od nekog programa (Traktor, VDJ...) zasebno i na miksetu al opet mora mišem (ili tipkovnicom) upravljati deckove. Za 500 € ćeš jako teško nać dva playera, miksetu i još razglas.

Ja sam prije dosta godina uzo ovaj player odakle i potiče moj nick na ovom forumu Reko, da se igram. Taj jedan player sam platio 540 €. I igrao sam se prvo vrijeme i ubrzo shvatio da sam se zeznuo. S jednim playerom, bez miksete i još jednog playera, možeš si puhat u guzicu, kako bi rekli Bolje bi bilo i da sam samo miksetu kupio.

Tada nisam znao da postoje MIDI controleri. Sada baš planiram uzet ovoga:

http://www.hercules.com/us/DJ-Music/bdd/p/62/dj-console-rmx/

Tu kod mene je nešto manje od 350 €. Ima ugrađenu zvučnu kartu, i ima unutra 2-kanalnu miksetu, spaja se USB-om na računar i s njime dobiješ Virtual DJ original, al ga može koristit i sa Traktorom. Svaki deck sa kompa možeš nadomjestit jednim ulazom (recimo spojiš vanjski player) tako da radi i kao stand-alone 2-kanalna mikseta. Ima i ulaz za mikrofon, talk-over itd. Rekli su da ima bolju kvalitetu izlaza (zvuk) nego većina Behringerovih mikseta.

Naravno, ovo je ako se planira doma igrat. Ima i ljudi koji sviraju po kafićima i diskotekama s time al onda moraš imat i dobar laptop namjenjen samo za to i tu raste i cijena. Doduše jedan dobar laptop + ovo će te vjerojatno izaći isto kao mikseta i dva playera. Jer obićan PC te jako lako izdaje, zašteka ili se restarta pa te lijepo obruka

Da sam bar ja odma to uzo, uštedio bi lovu i danas bi možda znao miksat kako spada

Znam da poklon mora bit iznenađenje, al to su ipak skupe stvari, možda bi se trebao sa bratom posavjetovat.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13060
*.adsl-a-11.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Predlozi za mixete15.06.2011. u 21:13 - pre 156 meseci
A što brat ne pita tog učitelja oko miksete i ostale opreme!
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Predlozi za mixete15.06.2011. u 23:25 - pre 156 meseci
Zato što je "učiteljima" cifra "500" najvjerovatnije smiješna,kao i svim profesionalcima bilo koje "fele".
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

Frenki323
Q-Dance
Podgorica,Montenegro

Član broj: 286490
Poruke: 5
213.133.8.*



+1 Profil

icon Re: Predlozi za mixete16.06.2011. u 01:49 - pre 156 meseci
Pioneer cdj200 mozes li poslat u PP tvoj mail,fb da ti postavim par pitanja.... ?
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Predlozi za mixete16.06.2011. u 04:44 - pre 156 meseci
pioneer apsolutno,

a i ti kad dajes daj 1000 pa mu kupi ljudski nesto :D
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Predlozi za mixete16.06.2011. u 09:55 - pre 156 meseci
Citat:
44250: Zato što je "učiteljima" cifra "500" najvjerovatnije smiješna,kao i svim profesionalcima bilo koje "fele". :D


Pa da, kažem, ja sam dao 540 € samo za player. Ako hoće cijelu pravu opremu i misli se ozbiljno time baviti, potrosit ce puno love al to moze na kraju isplatit.

Jedan decko kojega znam je dao 1700€ za opremu (s time da nije kupovao razglas), znaci dva playera CDJ-200, Pioneer mikseta i uzo je neki modul za povezat sve to na laptop i zapravo tu opremu koristi kao MIDI controler. Vjezbao je doma svaki dan i naucio i vec je dobio posla kao DJ na nekoliko strana i sad ce to lagano isplatit sve.

Ali ako za pocetak se misli samo igrat i vjezbat doma, a ne planira potrosit puno novca, onda bi mu mozda najbolje rijesenje bio MIDI controller a ako pocne radit kao DJ ili nesto, poslije ga proda i kupi pravu opremu ili tako nesto. Neznam, nisam ni ja toliko iskusan jer nisam nikad radio kao DJ niti znam dovoljno. Ja se uglavnom igram doma i raspitujem oko tog polja. Al sve ovisi o tome koliko ozbiljno se on misli time baviti i koliko novca je spreman potrosit. DJ-ing je skup hobi.

A sto se ozvucenja tice, kod nas ti je uglavnom ovako: svaka diskoteka ili kafic koji zovu DJ-eve imaju svoje ozvucenje. Cak i svoju opremu, al ti mozes donijet svoju. DJ voli da je glasno kad miksa, al ako brat ima dobar sustav doma, to ne mora kupovat ako nece. Ovaj gore sto sam naveo koristi dva 3-sistemska zvucnika od neke linije, Kenwood pojacalo 5.1 i u paraleli Logitech 2.1 sustav i super mu je cak i za manje zurke.

A za DJ Barzu ste mozda i culi (barem ovi iz Hrvatske), svirao je prije Guette u Zagrebu prosle godine. To mi je drug, on ima dvije povece kutije i pojacalo 2x300W, al to ne nosi van iz stana jer gdje god dode pustat, vec postoji ozvucenje.

Saljem ti na PP.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Predlozi za mixete16.06.2011. u 10:08 - pre 156 meseci
PS: sjetio sam se i ovog: http://audiopro-croatia.com/me...kat=24&kat=67&art=7463

Taj se meni sviđa :P Ali ti sve-u-jednom ne znam koliko su kvalitetni. Ovaj ima miksetu, dva playera (koji sviraju CD/MP3 i imaju USB za svirat sa flash memorija, dock za iPhone/iPod i sa njih svira te MIDI controller). To ti je bas sve-u-jednom.

Al ako oce bas zaozbiljno i kvalitetno, nema tu do Pioneera (i Guetta svira na Pioneeru :P). Mislim da je on Bog i batina, barem sto se playera tice. A od mikseta, dobre su jos Allen&Heath. Za Behringer nisam cuo bas lijepe rijeci (vidi se i po cijeni, a kolko para toliko i muzike) a za ove ostale ne znam.

I da, onaj Hercules MIDI controller sto sam ti dao, sad je izasao i novi: http://audiopro-croatia.com/me...kat=24&kat=67&art=7549

A ako se recimo i odlucite za MIDI controller, ima ih jos pa nek se dobro raspita. Tu su slabiji modeli Herculesa, jedan je i bez zvucne, pa Numark itd.

Mogao bi i kolega forumas lazyman da kaze ponesto, on se time bavi.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Predlozi za mixete

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4079 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.