Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cemu Bog sluzi ?

elitemadzone.org :: MadZone :: Cemu Bog sluzi ?
(Zaključana tema (lock), by Shadowed)
Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 55159 | Odgovora: 417 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.abakusbp.net.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Cemu Bog sluzi ?30.06.2011. u 17:28 - pre 157 meseci
To jeste da ne priznaje politeizam, naravno, ali... moze li neka referenca na Bibliju gde
pise da treba ubiti one koji veruju u vise bogova? Za to nisam siguran... tacnije, prilicno
sam siguran da to ne pise nigde.
 
0

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Cemu Bog sluzi ?30.06.2011. u 17:32 - pre 157 meseci
Citat:
Srđan Pavlović: moze li neka referenca na Bibliju gde
pise da treba ubiti one koji veruju u vise bogova?


Pokusacu da pronadjem.

Citat:
Srđan Pavlović: moze li neka referenca na Bibliju gde
pise da treba ubiti one koji veruju u vise bogova? Za to nisam siguran... tacnije, prilicno
sam siguran da to ne pise nigde.


Pise nesto u stilu kako treba ubiti bliske rodjake koji veruju u vise bogova tj u bilo kog drugog boga.
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4785 Profil

icon Re: Cemu Bog sluzi ?30.06.2011. u 17:44 - pre 157 meseci
Citat:
Srđan Pavlović: To jeste da ne priznaje politeizam, naravno, ali... moze li neka referenca na Bibliju gde
pise da treba ubiti one koji veruju u vise bogova? Za to nisam siguran... tacnije, prilicno
sam siguran da to ne pise nigde.


Peta knjiga Mojsijeva, poglavlje trinaesto:

6. Ako bi te podbadao brat tvoj, sin matere tvoje, ili sin tvoj ili kći tvoja, ili žena tvoja mila, ili prijatelj tvoj koji ti je kao duša tvoja, govoreći ti tajno: hajde da služimo drugim bogovima, kojih nijesi znao ni ti ni oci tvoji,
7. Između bogova drugih naroda koji su oko vas, blizu ili daleko od tebe, od jednoga kraja zemlje do drugoga,
8. Ne pristaj s njim niti ga poslušaj; neka ga ne žali oko tvoje, i nemoj mu se smilovati niti ga taji,
9. Nego ga ubij: tvoja ruka nek se prva digne na nj da ga ubiješ, pa onda ruka svega naroda.
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.abakusbp.net.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Cemu Bog sluzi ?30.06.2011. u 17:45 - pre 157 meseci
Da, razumem sta si rekao, samo citao sam bibliju i ne secam se tako necega.

/edit: Aha, nisam video Shadowov post, sad cu bas da pogledam opet...
 
0

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2808

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+656 Profil

icon Re: Cemu Bog sluzi ?30.06.2011. u 17:48 - pre 157 meseci
Citat:
Verovatno je to zbog mog nacina pisanja (nevolim da pisem pravilno - to sam oduvek mrzeo ) da me razume svako ali zaista imam utisak da aludirate na moje obrazovanje .
Prevedeno prostoprosirenim jezikom koji ceo svet razume imam najmanje 1 cas skole vise od pojedinaca ovde

- Pisanje koje razume svako JESTE pravilno pisanje. To pisanje bez pravopisa je upravo ono nerazumljivo. Pravopis sluzi da bi se lakse citalo i razumelo.
- Ne, nije aluzija na obrazovanje, vec na to da, vrlo konkretno, ne poznajes matematiku, tj. da ne posedujes matematicki aparat potreban da razumes modernu fiziku. Nije to uvreda, ne posedujem ga ni ja - samo ja ne tvrdim da razumem fiziku. Pokusavam da ti pokazem da ti NE RAZUMES fiziku. Jer da bi je razumeo moras prvo razumeti matematiku ispod. Nema razumevanja "ideje" i "teorije" - teorija JESTE iskazana kroz matematiku.

Citat:
Dali pokusavate da stavite do znanja nekome , ko bude citao ovu temu - Da u boga veruju samo oni koji su neobrazovani ?!

Ne direktno, ali postoji korelacija. Doduse nije mi to bio cilj, samo je tako .... ispalo.

BTW "da li", "Dali" je prezime. :)

Citat:
Ne hvataj se za slamku znas dobro sta sam hteo da napisem ...

Ne znam. Zasto homoseksualci ne mogu da imaju decu? Vestackom oplodnjom, ali SVOJU decu. I sta, btw, fali usvajanju? Po meni je to jako plemenito...
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.abakusbp.net.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Cemu Bog sluzi ?30.06.2011. u 18:03 - pre 157 meseci
Da, u pravu ste.

Citat:
5. Mojsijeva 13,1 Ako ustane među vama prorok ili koji sne sanja, i kaže ti znak ili čudo,
5. Mojsijeva 13,2 Pa se zbude taj znak ili čudo koje ti kaže, i on ti reče: hajde da idemo za drugim bogovima, kojih ne znaš, i njima da služimo,
5. Mojsijeva 13,3 Nemoj poslušati što ti kaže taj prorok ili sanjač, jer vas kuša Gospod Bog vaš da bi se znalo ljubite li Gospoda Boga svojega iz sveg srca svojega i sve duše svoje.
5. Mojsijeva 13,4 Za Gospodom Bogom svojim idite, i njega se bojte; njegove zapovijesti čuvajte, i glas njegov slušajte, i njemu služite i njega se držite.
5. Mojsijeva 13,5 A onaj prorok ili sanjač da se pogubi, jer vas je nagovarao da se odmetnete Gospoda Boga svojega, koji vas izvede iz zemlje Misirske i iskupi vas iz kuće ropske, i odvraćao od puta koji ti je zapovjedio Gospod Bog tvoj da ideš njim; tako istrijebi zlo iz sebe.
5. Mojsijeva 13,6 Ako bi te podbadao brat tvoj, sin matere tvoje, ili sin tvoj ili kći tvoja, ili žena tvoja mila, ili prijatelj tvoj koji ti je kao duša tvoja, govoreći ti tajno: hajde da služimo drugim bogovima, kojih nijesi znao ni ti ni oci tvoji,
5. Mojsijeva 13,7 Između bogova drugih naroda koji su oko vas, blizu ili daleko od tebe, od jednoga kraja zemlje do drugoga,
5. Mojsijeva 13,8 Ne pristaj s njim niti ga poslušaj; neka ga ne žali oko tvoje, i nemoj mu se smilovati niti ga taji,
5. Mojsijeva 13,9 Nego ga ubij: tvoja ruka nek se prva digne na nj da ga ubiješ, pa onda ruka svega naroda.
5. Mojsijeva 13,10 Zaspi ga kamenjem da pogine; jer te šćaše odvratiti od Gospoda Boga tvojega, koji te je izveo iz zemlje Misirske, iz kuće ropske;
5. Mojsijeva 13,11 Da sav Izrailj čuje i boji se, i da se više ne učini tako zlo među vama.
5. Mojsijeva 13,12 Ako za kakav grad svoj, koji ti Gospod Bog tvoj da da u njemu živiš, čuješ gdje govore:
5. Mojsijeva 13,13 Izidoše ljudi nevaljali između tebe i otpadiše sve koji žive u gradu njihovu, govoreći: hajde da služimo drugim bogovima, kojih ne poznajete,
5. Mojsijeva 13,14 Tada istraži i raspitaj, izvidi dobro, pa ako bude istina i doista se učinila ona gadna stvar među vama,
5. Mojsijeva 13,15 Pobij mačem sve koji žive u gradu onom, i zatri i njega i sve što bi u njemu bilo, i stoku mačem pobij.

5. Mojsijeva 13,16 I sav plijen iz njega skupi nasred ulice njegove, spali ognjem i onaj grad i sav plijen iz njega Gospodu Bogu svojemu, da bude gomila dovijeka i da se više ne sazida.
5. Mojsijeva 13,17 I neka ti od prokletijeh stvari ne prione ništa za ruku, eda bi se Gospod povratio od žestine gnjeva svojega, učinio ti milost i smilovao se na te, i umnožio te, kao što se zakleo ocima tvojim,
5. Mojsijeva 13,18 Kad slušaš glas Gospoda Boga svojega držeći sve zapovijesti njegove, koje ti ja danas zapovijedam, da bi činio što je pravo pred Gospodom Bogom tvojim.


Zajeban Mojsije.
 
0

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: Cemu Bog sluzi ?30.06.2011. u 18:17 - pre 157 meseci
Gori od terminatora i ramba zajedno :)))
 
0

EmmaR
Srbija

Član broj: 269847
Poruke: 466



+172 Profil

icon Re: Cemu Bog sluzi ?30.06.2011. u 20:01 - pre 157 meseci
Problem je u tome što sve religije kreću sa mudrošću i praštanjem, a završavaju svetim mačem. Toga u nauci nema.


"Plašiću te svime i svačim, a ti samo skreni sa puta i čekaju te paklene muke. I, dok ti preturaš po kontejnerima, spavaš u kutiji od mog LCD od xxx inči, ja ću da se vozim u djipu i kitim zlatom jer treba da se vidi sjaj božanskog međ običan narod. (ima i među njima pravih mirotvoraca, ali su oni uglavnom po trećerazrednim manastirima i za njih retko ko zna)

Zastrašivanje, zastrašivanje.... a već i vrapci znaju da zastrašivanje nije nikakav vid "vaspitanja": traje samo toliko dok "deca" dovoljno ne ojačaju da se pobune.



ER
 
0

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+109 Profil

icon Re: Cemu Bog sluzi ?30.06.2011. u 20:44 - pre 157 meseci
wow sta se sve ne napisa za tri sata

Kud nadjoste Mosu

Mislim da je bolje da prekinem i da trazim da se tema stavi pod katanac ,ne zbog mene (mogo bi ja sa vama jos 1000 godina ovako) vec tema postaje kontraproduktivna po forum
Od mene toliko
Pozdrav
 
0

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.yourproxyhost.com.



+443 Profil

icon Re: Cemu Bog sluzi ?30.06.2011. u 22:40 - pre 157 meseci
maliradojca: "Bez političkih i verskih tema!"

Kakva politika a ni vere tu neme samo prosta ekonomija: 10 din x 7.5 miliona = 75 miliona od markica. Kao da je Srbija nekakva džamahirija.


Da li je vera pravoslavlje ili konjoslavlje? Pitanje je sad!


Inače "božji" stav o jednom bogu zvuči sasvim logično. Jer, zamislite situaciju u kojoj bi ste opljačkali novac za doplatne markice pa onda delite izmedju više bogova. Na šta bi to ličilo? To bi bila prava pljačka bogova a bogovi sebi ne bi dozvolili da ih neko drugi opljačka, makar i taj drugi bio bog.

"ne imaj drugih bogova osim mene!" Buahhahaaahaahhaa
 
0

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Cemu Bog sluzi ?30.06.2011. u 22:56 - pre 157 meseci
 
0

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Cemu Bog sluzi ?30.06.2011. u 23:15 - pre 157 meseci
Da li negde postoji podatak koliko se puta u Bibliji direktno podstice na ubistva? Taj podatak bi bio vrlo interesantan.
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
0

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Cemu Bog sluzi ?01.07.2011. u 00:36 - pre 157 meseci
Evo jedan Broz i za tebe. Trudio si se i zasluzio si.

 
0

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Cemu Bog sluzi ?01.07.2011. u 09:31 - pre 157 meseci
Citat:
maliradojca: Evo jedan Broz i za tebe.


Jel si ti to zaljubljen u njega? Sa ovim forumskim prikupljanjem njegovih slicica podsecas me na onog malog Zorana iz filma "Tito i ja".

edit: Kad smo vec kod toga, iako na prvi pogled tako ne izgleda, u praksi postoje i slicnosti izmedju hriscanstva i komunizma (bar u surovosti prema neistomisljenicima).

[Ovu poruku je menjao Onaj dana 01.07.2011. u 10:45 GMT+1]
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
0

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Cemu Bog sluzi ?01.07.2011. u 10:07 - pre 157 meseci
Drasticna je razlika u delovanju kroz istoriju razlicitih crkava u hriscanstvu. Na koja zlodela i koji pravac hriscanstva konkretno mislis?

O komunistickim zlocinima sirom planete se zna dosta, ali u exYu slabo, a i to se ne prikazuje.
Citat:

65 million in the People's Republic of China
20 million in the Soviet Union[3]
2 million in Cambodia
2 million in North Korea
1.7 million in Africa
1.5 million in Afghanistan
1 million in the Communist states of Eastern Europe
1 million in Vietnam[4]
150,000 in Latin America
10,000 deaths "resulting from actions of the international Communist movement and Communist parties not in power."(p. 4)

, pod pretpostavkom da je izvor tacan.
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Black_Book_of_Communism

A u svojim knjigama ne pozivaju na ubistva.
 
0

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Cemu Bog sluzi ?01.07.2011. u 10:32 - pre 157 meseci
Citat:
maliradojca:
O komunistickim zlocinima sirom planete se zna dosta


Da, kod komunizma koji je znatno novija pojava bar moze otprilike da se proceni broj zrtava dok kod hriscanstva ta procena ide teze.
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
0

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Cemu Bog sluzi ?01.07.2011. u 10:37 - pre 157 meseci
Da u pravu si. Nema podataka o zrtvama Vatikana. Vatikan <> hriscanstvo.
 
0

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Cemu Bog sluzi ?01.07.2011. u 10:48 - pre 157 meseci
Zasto u zlocine hriscanstva selektivno ubrajas samo zlocine Vatikana?

Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
Prikačeni fajlovi
 
0

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Cemu Bog sluzi ?01.07.2011. u 11:00 - pre 157 meseci
Ne razumem, objasni mi sta je na slici i sta si hteo ovom slikom. I nisi mi odgovorio na koja zlodela mislis i koja hriscanska crkva je to radila.
 
0

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Cemu Bog sluzi ?01.07.2011. u 12:00 - pre 157 meseci
Citat:
maliradojca: objasni mi sta je na slici


Na ovoj slicici je nekakvih 50286 piksela raznih boja (289x174 px), pikseli su totalno bezazlena stvar... Pretpostavljam da si zadovoljan takvim tumacenjem slike?
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Cemu Bog sluzi ?
(Zaključana tema (lock), by Shadowed)
Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 55159 | Odgovora: 417 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.