Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li mogu pokvariti laptop sa integrisanom grafickom igranjem igara

[es] :: Laptopovi :: Da li mogu pokvariti laptop sa integrisanom grafickom igranjem igara

[ Pregleda: 1295 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Da li mogu pokvariti laptop sa integrisanom grafickom igranjem igara23.04.2011. u 15:21 - pre 159 meseci
Dakle, imam Dell laptop sa Intel P6100 procesorom i integrisanom (HD grafikom) - nemam pojma kako da saznam koji je tacan model, pise samo ovo "Intel HD". Star tek 4 meseca.

E sad, ja sam kontao da se na njemu mogu igrati igrice ali ce, naravno, performanse biti slabije. Ja sam nasao igricu koju mogu da igram na njemu koja lepo ide, jos sam i smanjio detalje i rezoluciju da ga bas nebi previse opteretio.

Ali, u poslednje vreme mi se par puta desilo da kada se laptop ne koristi, on ugasi monitor (ne uspava se jos) i ja dodjem da ga koristim, prodrmam misa kad ono graficke greske. Greske se manifestuju kao vertikalne linije od sarenih tackica koje se horizontalno ponavljaju. Znam ja da je ovo tipicna dijagnostika da je otisla VRAM memorija ili graficki chip od pregrevanja. Doduse, to se desilo samo dva puta u roku od poslednjih mesec dana.
Ono sto me zbunjuje kako se tako nesto desava a laptop se ni ne koristi tada, znaci stoji na stolu bez aktivnosti? Tada nema sta da ga ugreje.
Kada igram igru on jeste topao ali niti se gasi ili resetuje ili ima bilo kakvih gresaka.

Operativni sistem je Windows 7 Ultimate 64 (redovno updateovan, znaci ima SP1).
Laptop ima 2 godine garanciju ali ne znam da li ga mogu ovako odneti jer je na njemu originalno bio Linux a ne Win... mozda sam time narusio garanciju???

Inace, laptop sada radi bez gresaka ali ja ne smem da igram igrice da mi ne crkne skroz.

Opste pitanje koje ce pomoci i ostalima: da li laptopovi imaju neku zastitu od pregrevanja ili ce crknuti ako ga ja konstantno (pre)opterecujem igranjem igre?

P.S.
Koji je najbolji program za pracenje temperature procesora i graficke? Da oduzima jako malo resursa i stoji negde sa strane (u pozadini) a da precizno meri i ima neki dobar sistem upozorenja i zastite.
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Da li mogu pokvariti laptop sa integrisanom grafickom igranjem igara

[ Pregleda: 1295 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.