Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vređanje inteligencije

[es] :: Mreže i novosti :: VIP - korisnički servis :: Vređanje inteligencije

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7984 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.opera-mini.net.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Vređanje inteligencije15.06.2011. u 03:48 - pre 156 meseci
Betonska armatura građevina sa čeličnim šipkama je teška prepreka za signal učestanosti 2,1 GHz.
To važi za sve mreže čije su bazne stanice propisane snage. Ne krećem se često van (centra) BG, ponekad do letnje kuće na Dunavu, istočna SRB -- nemam problema ni s jednom mrežom per se.

Partikularnih incidenata ima, recimo s drugarom na Vipu, s Vipovim telefonom, ja na MTS, obojica napolju, udaljenost 1km, centar BG: uvek 'ajde ponovi, šta?...'. Međutim, lokalizovani incidenti ne smeju se globalizovati, jer uzrok može da bude i defektan aparat. Navedeni drugar ima MTS i Vip postpaid, i batalio je Vip potpuno, iako je na ugovornoj obavezi. Gruba greška je ovaj incident projektovati na celu mrežu.

Najveća primedba je što MTS ne pušta pun opseg po kanalu u 2G mreži, pa razgovor nije kvalitetan koliko bi bio na MTS UMTS mreži - ne prepoznaje se da li se razgovara preko moba ili fiksnog.

Koliko znam, Telenor i Vip daju veću propusnu moć po kanalu u 2G mreži, te je kvalitet zvuka skoro kao na fiksnom. Naravno, i druga strana treba da bude u istoj mreži da bi se to osetilo. Ne znam da li bi kvalitet zvuka u 2G mreži između Telenora i Telenora bio isti kao između Telenora i Vipa?

Konačno, kad me neko s moba pozove na fiksni, uvek provalim da je mob, sem ako nije iz UMTS moda -- tad je kvalitet kao na fixnoj mreži.
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: VIP - korisnički servis :: Vređanje inteligencije

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7984 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.