Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3915937 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mozdauevropu
El.ing
privatno

Član broj: 322350
Poruke: 18
*.adsl.eunet.rs.



+33 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.07.2014. u 15:01 - pre 120 meseci
Juuhuu hvala na podršci
 
Odgovor na temu

visnjicmilos

Član broj: 323505
Poruke: 75
*.dynamic.sbb.rs.



+41 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.07.2014. u 16:15 - pre 120 meseci
Sta ce ti drzavljanstvo kad si uspesan covek?
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.07.2014. u 16:21 - pre 120 meseci
Citat:
mozdauevropu:
...svi ga možemo dobiti lako, bez trzavica o kojima pišemo ovde. Kako ?- Samo prilikom ličnog viđenja i to bez nadoknade...


Ako mi ovo središ bićeš mi najbolji jaran :)

Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

mozdauevropu
El.ing
privatno

Član broj: 322350
Poruke: 18
*.adsl.eunet.rs.



+33 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.07.2014. u 16:38 - pre 120 meseci
Kod nas je sve stalo i ne može dalje, očekuje se bankrot države do nove godine. Šta misliš kako će se živeti posle toga ?

Kad zagrebeš dublje ispod površine,ovo nije sredina za normalan život. Hvala svima na svemu ali dosta je bilo. Niko nas za ništa nije pitao a bili smo u 4 rata,opljačkani do gole kože bez prava na bolji život. Dok drugi planiraju šta će u budućnosti i gde će, mi mislimo o sutra i kako ćemo ?


Život je nešto mnogo više i hoću da ga živim punim plućima. Državljanstvo Eu je prvi korak.
 
Odgovor na temu

visnjicmilos

Član broj: 323505
Poruke: 75
*.dynamic.sbb.rs.



+41 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.07.2014. u 20:50 - pre 120 meseci
monte carlo,

sta si uradio, znam da je 2 puta bilo bezuspesno? Jesi zakazo novu predaju?
 
Odgovor na temu

elabela
danijela markovic
plivac
bazeni
Zrenjanin

Član broj: 324156
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.07.2014. u 11:35 - pre 120 meseci
Dali si isao beko educa centra ili samostalno?
 
Odgovor na temu

elabela
danijela markovic
plivac
bazeni
Zrenjanin

Član broj: 324156
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.07.2014. u 11:36 - pre 120 meseci
Dali si isao preko educa centra ili samostalno?
 
Odgovor na temu

majk tajson
none
none

Član broj: 324157
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.07.2014. u 11:41 - pre 120 meseci
ko god vam kaze,da vam moze srediti madjarski pasos za pare....samo zeli da izvuce od vas pare na prevaru,kao sto danijel iz sombora radi, izvarao je more ljudi i sad se skriva u drugom gradu i non stop menja brojeve telefona,toliko je izvarao ljudi da se sad i plasi svoje senke,i kao mnogi sto kao sredjuju madjarske pasose za neku cenu,a u stvari nista ne sredjuju.Madjarski pasos se moze dobiti samo pod uslovom ako kandidat ispunjava uslove i naravno ako zna madjarski jezik i nikako drugacije,tako da ljudi ne zavaravajte se,i ne davajte pare prevarantima vec ih prijavite u najblizi sup.
majk tajson
 
Odgovor na temu

visnjicmilos

Član broj: 323505
Poruke: 75
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.07.2014. u 11:54 - pre 120 meseci
Citat:
majk tajson: ko god vam kaze,da vam moze srediti madjarski pasos za pare....samo zeli da izvuce od vas pare na prevaru,kao sto danijel iz sombora radi, izvarao je more ljudi i sad se skriva u drugom gradu i non stop menja brojeve telefona,toliko je izvarao ljudi da se sad i plasi svoje senke,i kao mnogi sto kao sredjuju madjarske pasose za neku cenu,a u stvari nista ne sredjuju.Madjarski pasos se moze dobiti samo pod uslovom ako kandidat ispunjava uslove i naravno ako zna madjarski jezik i nikako drugacije,tako da ljudi ne zavaravajte se,i ne davajte pare prevarantima vec ih prijavite u najblizi sup.


Delim misljenje 100 %. Bez muke nema nauke. :D
 
Odgovor na temu

hamsin

Član broj: 321303
Poruke: 20
..30.55.wireless.dyn.drei.com.



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.07.2014. u 13:21 - pre 120 meseci
nas sup bas i nece interesovati prevaranti koji ti uzimaju pare za madjarsko drzavljanstvo, jer nas sup malo toga i interesuje. ono sto meni nije jasno je to zasto madjari ne pokrenu neku akciju protiv tih prevaranata koji vode ljudi za pare??? da li je moguce da im se ovde spominju imena i prezimena, da li je moguce da ti ljudi idu u madjarsku svake nedelje ili vise puta nedeljno (pritom se nose nikakvu robu i vidi se da ne svercuju), da li je moguce da ih radnici po tim opstinama u madjarskoj vec milion puta tamo vide a ne reaguju, da li je moguce da preuzimaju ljudima pasose i to jos i potpisu tamo i niko u madjarskoj na to ne reaguje. pa zar im nije cudno to sto se potpis jednog lika nalazi na 1 000 papira prilikom preuzimanja pasosa? reakcija madjarske nije da pohapsi te likove kojih verovatno ima po 2-3 u svakom gradu, vec je reakcija madjarske da salje ljudima odbijenice i pozive na dodatne provere jezika :) smesno i sramota. na koji nacin ce obican covek da dokaze da mu je neko trazio pare da mu sredi madjarske papire??? SRAMOTA ZA MADJARSKU DRZAVU JER TOLERISE LOPOVE I KRIMINALCE I NISTA NE PREDUZIMA PROTIV NJIH!!!
 
Odgovor na temu

visnjicmilos

Član broj: 323505
Poruke: 75
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.07.2014. u 14:14 - pre 120 meseci
Pa zasta da se cimaju, lepo ti udari odbijenicu pa se pusi i opet idi na takva mesta a nemoj dobro da spremis jezik, predas u BG ili SU i zavrsis posao.
 
Odgovor na temu

Juhuuu

Član broj: 323807
Poruke: 20
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.07.2014. u 14:40 - pre 120 meseci
Citat:
hamsin: nas sup bas i nece interesovati prevaranti koji ti uzimaju pare za madjarsko drzavljanstvo, jer nas sup malo toga i interesuje. ono sto meni nije jasno je to zasto madjari ne pokrenu neku akciju protiv tih prevaranata koji vode ljudi za pare??? da li je moguce da im se ovde spominju imena i prezimena, da li je moguce da ti ljudi idu u madjarsku svake nedelje ili vise puta nedeljno (pritom se nose nikakvu robu i vidi se da ne svercuju), da li je moguce da ih radnici po tim opstinama u madjarskoj vec milion puta tamo vide a ne reaguju, da li je moguce da preuzimaju ljudima pasose i to jos i potpisu tamo i niko u madjarskoj na to ne reaguje. pa zar im nije cudno to sto se potpis jednog lika nalazi na 1 000 papira prilikom preuzimanja pasosa? reakcija madjarske nije da pohapsi te likove kojih verovatno ima po 2-3 u svakom gradu, vec je reakcija madjarske da salje ljudima odbijenice i pozive na dodatne provere jezika :) smesno i sramota. na koji nacin ce obican covek da dokaze da mu je neko trazio pare da mu sredi madjarske papire??? SRAMOTA ZA MADJARSKU DRZAVU JER TOLERISE LOPOVE I KRIMINALCE I NISTA NE PREDUZIMA PROTIV NJIH!!!




Zasto bih nesto neko zaustavio , kad mu to donosi cist novac iz inostranstva. Izracunaj par hiljada ljudi x par stotina eu po zahtevu x 1 mesec i tako par godina .
Probaj sam da predas zahtev , ako nesto nije u redu nece ti ni uzeti zahtev.
A kad ides sa nekom osobom , uzmu ti se papiri uz osmeh (tj. dele novac )i posle 4-5 meseci sledi hladan tus bez prava zalbe.
A prolaznost preko `veze` je sigurno max . 1% , tj to je mamac da se ljudi pecaju na isti fazon nekoliko puta.
Stara izreka glasi : `Ljudi su najvece ovce , samo ih treba znati sisati!`.

To su pravi razlozi zasto nema zakazivanja za predaju u Hu , i zasto nije zakonom regulisano znaje jezika po nivoima za odobravanje zahteva .


 
Odgovor na temu

mozdauevropu
El.ing
privatno

Član broj: 322350
Poruke: 18
*.adsl.eunet.rs.



+33 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.07.2014. u 17:39 - pre 120 meseci
Ne iznosite dezinformacije iznova i iznova. Ima vaćaroša koji su ponekog prevarili a ima i mnogo zdravih linija. Za jednu ne biste verovali gde je i na kojem nivou, i dajete pare tek kad potpišete državljanstvo na zakletvi,naravno u kafiću preko puta.

Nemojte plaštiti ljude,neka završava kako ko može, samo da nas što više dobije državljanstvo.

Mađarska država treba da uzme severni deo Vojvodine za neko vreme,ovo je način da to urade lakše na osnovu broja Mađara. Zato i imamo opciju dobijanja državljanstva. Za linije ispod žita se u dogovoru uzimaju pare, prvo manje a sad posle odbijenica i malo više, ali još uvek se to radi i radiće se.

Ne plašite se, učite jezik ili rešavajte na drugi način.

Državljanstvo ćemo svi dobiti , nije to samo naš interes ...
 
Odgovor na temu

Juhuuu

Član broj: 323807
Poruke: 20
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.07.2014. u 19:59 - pre 120 meseci
Slazem se sa Vama jer nije to samo nas interes . Moj komentar se odnosio jedino na one ljude koji traze pare unapred.
 
Odgovor na temu

hamsin

Član broj: 321303
Poruke: 20
..30.55.wireless.dyn.drei.com.



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.07.2014. u 22:36 - pre 120 meseci
sad nesto razmisljam, ti likovi sto vode za pare neka uzmu nekih 300 do 500 evra po osobi, ne znam tacno. do sada u ovih par godina neka su odveli svaki po 300-500-1000 ljudi. pa to nikako nije rec o malim parama.
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.07.2014. u 23:23 - pre 120 meseci
Citat:
mozdauevropu:
Ne iznosite dezinformacije iznova i iznova. Ima vaćaroša koji su ponekog prevarili a ima i mnogo zdravih linija. Za jednu ne biste verovali gde je i na kojem nivou, i dajete pare tek kad potpišete državljanstvo na zakletvi,naravno u kafiću preko puta.



a je li, koja je to kombinacija, zarko me interesuje??? Sad pricas da znas neku zescu kombinaciju a, pre dva dana si pitao:
Citat:
mozdauevropu:
Poštovani forumaši,


Koliko je prosečno vreme, za čekanje odgovora na apliciranje za državljanstvo. Predao sam pre 6 meseci u Budimpešti i zasada nema odgovora. Vidim da su pojedini ljudi dobijali poziv za zakletvu u vremenskom periodu od 4 - 10 meseci .
Kakvo je vaše iskustvo ?

je li to ta "zesca kombinacija na vrhunskom nivou"??? Zesca kombinacija kod koje se ceka 6meseci na odgovor, pa i nakon 6 meseci ne mozes da pozoves tog coveka da ti kaze u cemu je problem, vec dolazis na forum da pitas obicne ljude? Ili mozda nemas da platis tu kombinaciju, a:
Citat:
mozdauevropu:
Kao drugo napao si čoveka koji je poslodavac zadnjih 15 godina i zapošljavao oko 200 radnika ??? I nije mu tata ništa kupio, nego sve je zaradio sam.


sigurno im uplacujes sve doprinose i staz, a i regres im dajes, cim ti je zafalilo

Sad pricas o nekakvoj zescoj kombinaciji, a juce si pisao:

Citat:
mozdauevropu:
Lepo rečeno ali nije baš tako.
Ako hoćeš da budeš nečiji radnik i da radiš za platu,moraš proći ceo tretman. Postoji i druga strana medalje, otvoriš svoju firmu u Mađarskoj ( mi to možemo po zakonu) izvadiš međunarodni PDV broj i automatski možeš da radiš u Evropi. Počneš da radiš u Eropi, naše ljude zaposliš u svojoj Mađarskoj firmi za manje plate i dažbine od ostatka evrope i automatski si u istoj poziciji kao da imaš Mađarski pasoš. Pošto već plaćaš poreze i PDV u Mađarskoj automatski si u povlaštenom položaju i na konto svega dobijaš pole 2-3 godine njihovo državljanstvo jer si dugogodišnji poreski obaveznik,bez stavke obaveznog dobrog znanja jezika ?


Sad ko je za šta spreman ?!?


juce o firmi sa medjunarodnoj firmi sa PDV-om, danas o nekoj zescoj kombinaciji na visokom nivou, a sta li ces sutra na Petrovdan, Crveno Slovo, da napises, Boze mili, cuda velikoga, da mi je znati. Svakog dana idem na njuz da vidim nove vesti, a od sad i na ovaj forum da vidim sta ces napisati.

Meni licno si simpatican, umes i da me nasmejes, iako takve kao sto si ti, citam kao Sveto Pismo. Uveren sam da ti je posle poreuke o nekoj kombinaciji, njih desetoro poslalo poruku da se raspita o cemu se radi. Meni ne smetas, ali ima i onih koji ti i veruju, sto mi je jedino krivo.

Jedino cu se sa ovom tvojom porukom u potpunosti sloziti. Onaj + sto ti je udaren je od mene, jer si u potpuosti prvi i jedini put potrefio srz problema. Ne mogu da je citiram, ali cu je boldovati

Kod nas je sve stalo i ne može dalje, očekuje se bankrot države do nove godine. Šta misliš kako će se živeti posle toga ?

Kad zagrebeš dublje ispod površine,ovo nije sredina za normalan život. Hvala svima na svemu ali dosta je bilo. Niko nas za ništa nije pitao a bili smo u 4 rata,opljačkani do gole kože bez prava na bolji život. Dok drugi planiraju šta će u budućnosti i gde će, mi mislimo o sutra i kako ćemo ?


Život je nešto mnogo više i hoću da ga živim punim plućima. Državljanstvo Eu je prvi korak.


e za ovo ti svaka cast, ziv bio!

Srecno!
asdf
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.07.2014. u 23:46 - pre 120 meseci
promene u vezi madjarskog drzavljanstva na terenu ne obecavaju nista dobro. Ne treba zaboraviti da je Orban desnicar populista poput Seselja, a pripomaze mu Jobbik sto je otrpilike ekstremna desnica tipa Obraz ! Tako da ko zna koliko se njima svidja, u dubini duse, deljenje pasosa nemadjarima. Rekao bih, ne mnogo.

Naravno, najveci problem je sto se provera vrsi odokativno. Mnogi ce za godin-dve pozeleti da bude nivo i C1 ali samo da bude neki test i da znas polozio/pao. Ovako moze se desiti da porodici bude trebalo i par godina da dobiju drzavljanstvo...

Sto je najludje sve ovo i jeste Orbanova ideja i hvala mu na tome, ali ako bi pao Orban a dosle druge stranke ovaj zakon bi bio cak u opasnosti i da se ukine pogotovo sto je dosta etnickih Madjara vec i uzelo pasose !

A sad ide ono najgore. Niko nije siguran koliko ce ova skalamerija od EU i potrajati, a uz Engleze Madjari su najnaostreniji protiv EU. Evo sad na glasanju za Junkera samo su Kamerun i Orban bili protiv, dakle Orbanova Madjarska vise ne haje ni za Nemacku !
 
Odgovor na temu

mozdauevropu
El.ing
privatno

Član broj: 322350
Poruke: 18
*.adsl.eunet.rs.



+33 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.07.2014. u 19:47 - pre 120 meseci
Citat:
milos.hu:
Citat:
mozdauevropu:
Ne iznosite dezinformacije iznova i iznova. Ima vaćaroša koji su ponekog prevarili a ima i mnogo zdravih linija. Za jednu ne biste verovali gde je i na kojem nivou, i dajete pare tek kad potpišete državljanstvo na zakletvi,naravno u kafiću preko puta.



a je li, koja je to kombinacija, zarko me interesuje??? Sad pricas da znas neku zescu kombinaciju a, pre dva dana si pitao:
Citat:
mozdauevropu:
Poštovani forumaši,


Koliko je prosečno vreme, za čekanje odgovora na apliciranje za državljanstvo. Predao sam pre 6 meseci u Budimpešti i zasada nema odgovora. Vidim da su pojedini ljudi dobijali poziv za zakletvu u vremenskom periodu od 4 - 10 meseci .
Kakvo je vaše iskustvo ?

je li to ta "zesca kombinacija na vrhunskom nivou"??? Zesca kombinacija kod koje se ceka 6meseci na odgovor, pa i nakon 6 meseci ne mozes da pozoves tog coveka da ti kaze u cemu je problem, vec dolazis na forum da pitas obicne ljude? Ili mozda nemas da platis tu kombinaciju, a:
Citat:
mozdauevropu:
Kao drugo napao si čoveka koji je poslodavac zadnjih 15 godina i zapošljavao oko 200 radnika ??? I nije mu tata ništa kupio, nego sve je zaradio sam.


sigurno im uplacujes sve doprinose i staz, a i regres im dajes, cim ti je zafalilo

Sad pricas o nekakvoj zescoj kombinaciji, a juce si pisao:

Citat:
mozdauevropu:
Lepo rečeno ali nije baš tako.
Ako hoćeš da budeš nečiji radnik i da radiš za platu,moraš proći ceo tretman. Postoji i druga strana medalje, otvoriš svoju firmu u Mađarskoj ( mi to možemo po zakonu) izvadiš međunarodni PDV broj i automatski možeš da radiš u Evropi. Počneš da radiš u Eropi, naše ljude zaposliš u svojoj Mađarskoj firmi za manje plate i dažbine od ostatka evrope i automatski si u istoj poziciji kao da imaš Mađarski pasoš. Pošto već plaćaš poreze i PDV u Mađarskoj automatski si u povlaštenom položaju i na konto svega dobijaš pole 2-3 godine njihovo državljanstvo jer si dugogodišnji poreski obaveznik,bez stavke obaveznog dobrog znanja jezika ?


Sad ko je za šta spreman ?!?


juce o firmi sa medjunarodnoj firmi sa PDV-om, danas o nekoj zescoj kombinaciji na visokom nivou, a sta li ces sutra na Petrovdan, Crveno Slovo, da napises, Boze mili, cuda velikoga, da mi je znati. Svakog dana idem na njuz da vidim nove vesti, a od sad i na ovaj forum da vidim sta ces napisati.

Meni licno si simpatican, umes i da me nasmejes, iako takve kao sto si ti, citam kao Sveto Pismo. Uveren sam da ti je posle poreuke o nekoj kombinaciji, njih desetoro poslalo poruku da se raspita o cemu se radi. Meni ne smetas, ali ima i onih koji ti i veruju, sto mi je jedino krivo.

Jedino cu se sa ovom tvojom porukom u potpunosti sloziti. Onaj + sto ti je udaren je od mene, jer si u potpuosti prvi i jedini put potrefio srz problema. Ne mogu da je citiram, ali cu je boldovati

Kod nas je sve stalo i ne može dalje, očekuje se bankrot države do nove godine. Šta misliš kako će se živeti posle toga ?

Kad zagrebeš dublje ispod površine,ovo nije sredina za normalan život. Hvala svima na svemu ali dosta je bilo. Niko nas za ništa nije pitao a bili smo u 4 rata,opljačkani do gole kože bez prava na bolji život. Dok drugi planiraju šta će u budućnosti i gde će, mi mislimo o sutra i kako ćemo ?


Život je nešto mnogo više i hoću da ga živim punim plućima. Državljanstvo Eu je prvi korak.


e za ovo ti svaka cast, ziv bio!

Srecno!




Je li šta ti imaš protiv mene ? Šta si se okačio pa ne silaziš sa tuđih leđa.
Kao što sam ti rekao ne poznaješ me i nemaš prava da pričaš o meni,da ne spominjemo razliku u godinama.
Za tvoju informaciju,kao i mnogi drugi izvođači u građevini nismo uspeli naplatiti svoja potraživanja.Sudimo se po nekoliko godina (3-4)i nevidimo skoro zadovoljenje pravde.
Da si nekad imao zaposlenog čoveka, i da znaš kako brzo dođe 1 u mesecu, nikad ne bi napisao šta si napisao. Kad ne možeš da servisiraš plate i obaveze na vreme,smanjuješ obim posla i na kraju prestaješ sa poslovanjem, ako nećeš da nikom duguješ plate i doprinose.

Što se tiče linija za lakše dobijanje papira,većina funkcioniše skroz ok. Dugo mi je za čekanje, jer se čeka da nas se skupi bar 30. za polaganje zakletve.
Druga - najbolja linija je na vrhu. To ti je dovoljno.

Dugo mi je za čekanje ,jer u Beču ne mogu da ugovorim neke poslove jer nisam državljanin Eu.

Da li ti je sad malo jasnije, pa ćeš me ostaviti na miru ???

[Ovu poruku je menjao mozdauevropu dana 12.07.2014. u 20:59 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao mozdauevropu dana 12.07.2014. u 21:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Zole84
Stuttgart

Član broj: 316180
Poruke: 125
*.dip0.t-ipconnect.de.



+238 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.07.2014. u 14:28 - pre 119 meseci
Samo da vas pozdravim forumaši i u par reči prenesem iskustvo. Znam da ima raznih varijatni, upozorenja, iskustava, možda i dezinformacija, ali moje iskustvo sa prelaskom granice je: brže mi je vratio nego što je uzeo pasoš na Horgošu. Od svih putnika u busu, jedan čovek i ja smo imali mađ. pasoš, par njih nemački, ostali srpski. Brzinom svetlosti Jo napot - Jo napot i Koszonom je cela priča. Niti je bilo ispitivanja, sumnjivih pogleda a govorilo se da su se naoštrili opasno. Možda se samo tako zadesio dan, ne znam. Pozdrav iz Nemačke i srećno svima koji još uvek rešavaju!
Kad je Bog delio pamet mnogi nisu stali u red!
 
Odgovor na temu

visnjicmilos

Član broj: 323505
Poruke: 75
*.dynamic.sbb.rs.



+41 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.07.2014. u 14:55 - pre 119 meseci
Citat:
Zole84: Samo da vas pozdravim forumaši i u par reči prenesem iskustvo. Znam da ima raznih varijatni, upozorenja, iskustava, možda i dezinformacija, ali moje iskustvo sa prelaskom granice je: brže mi je vratio nego što je uzeo pasoš na Horgošu. Od svih putnika u busu, jedan čovek i ja smo imali mađ. pasoš, par njih nemački, ostali srpski. Brzinom svetlosti Jo napot - Jo napot i Koszonom je cela priča. Niti je bilo ispitivanja, sumnjivih pogleda a govorilo se da su se naoštrili opasno. Možda se samo tako zadesio dan, ne znam. Pozdrav iz Nemačke i srećno svima koji još uvek rešavaju!


Nek je sa srecom. Zelimo ti uspeha gde god bila. ;-)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3915937 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.