Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3921473 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jazzmetez
nema
nema

Član broj: 309730
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.12.2013. u 12:21 - pre 126 meseci
Citat:
japanskaprepelica:
Citat:
član:
Citat:
pedja91_nss:Sa ovim zanimanjima je poprilično lakše otići i sa srpskim pasošem

lakše, ali ne i prelako... platu od 34.000 € bruto koliko je potrebno za Blue Card nije baš lako dobiti za mnoga od ovih zanimanja, tako da je mađarski pasoš ipak ogrooomna prednost.
dodao bih da bez znanja nemačkog, praktično, ni kao čistač, fizikalac na gradilištu, perač prozora/sudova i sl. ne možete da radite.
zato ako planirate u DE, dok čekate poziv na zakletvu, pored Magyarul tanulók obaezno i Deutsch lernen ;)


E pa posle madjarskog jos i nemacki da ucimo pa stvarno nema smisla. Bolje da se ide u UK onda. Mada UK cujem nesto zatvara vrata od Nove Godine za EU?!




da li mozda imas neki izvor za tu informaciju za UK ? ili je to samo rekla kazala princip..... neki strah koji se prosirio u zadnje vreme naokolo.....
 
Odgovor na temu

jazzmetez
nema
nema

Član broj: 309730
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.12.2013. u 12:27 - pre 126 meseci
Citat:
ultimaratio:
pozdrav ekipi

zanima ma sledece
predao sam uredno zahtev pre deset meseci u jednom mestu u Madjarskoj , dobio sam mail da sam drzavljanstvo dobio ( pre dva meseca) ali da treba da sacekam temirn za zakletvu ..... od tad je proslo dva meseca i jos uvek nista, da li znate slucajeve gde su ljudi cekali 10 meseci ili godinu dana do zakletve ???!!!



druze nisi jedini koji ceka deset meseci veruj mi, ima nas koliko hoces :)
opusti se ,dobices poziv za zakletvu cim do sad nisi dobi odbijenicu ,provereno,pozzz
 
Odgovor na temu

annnnnna
annnnnna ana
BG

Član broj: 314064
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.rs.



+24 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.12.2013. u 13:27 - pre 126 meseci
Ljudi jel ima neko ko je voljan malo da mi drzi casove majarskog preko skajpa?

htela bih malo da ga usavrsim pa reko jel ima neko ko hoce?


pozdrav!
 
Odgovor na temu

Gagga84
UK

Član broj: 318588
Poruke: 23
*.dynamic.sbb.rs.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.12.2013. u 13:52 - pre 126 meseci
Nadamo se :)
 
Odgovor na temu

Gagga84
UK

Član broj: 318588
Poruke: 23
*.dynamic.sbb.rs.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.12.2013. u 13:54 - pre 126 meseci
Citat:
jazzmetez:
Citat:
japanskaprepelica:
Citat:
član:
Citat:
pedja91_nss:Sa ovim zanimanjima je poprilično lakše otići i sa srpskim pasošem

lakše, ali ne i prelako... platu od 34.000 € bruto koliko je potrebno za Blue Card nije baš lako dobiti za mnoga od ovih zanimanja, tako da je mađarski pasoš ipak ogrooomna prednost.
dodao bih da bez znanja nemačkog, praktično, ni kao čistač, fizikalac na gradilištu, perač prozora/sudova i sl. ne možete da radite.
zato ako planirate u DE, dok čekate poziv na zakletvu, pored Magyarul tanulók obaezno i Deutsch lernen


E pa posle madjarskog jos i nemacki da ucimo pa stvarno nema smisla. Bolje da se ide u UK onda. Mada UK cujem nesto zatvara vrata od Nove Godine za EU?!




da li mozda imas neki izvor za tu informaciju za UK ? ili je to samo rekla kazala princip..... neki strah koji se prosirio u zadnje vreme naokolo.....

Zivim u Uk i ovo nije tacno. UK nece iz EU iz vise razloga, koje ne bih navodila ovde.
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.12.2013. u 14:10 - pre 126 meseci
Citat:
član:
Citat:
japanskaprepelica:
Nego da se spremamo odmah i za kineski. Taman da savladamo sve pa da umremo onda nece ni da nam treba.. ali opet nikad se ne zna


Druze, ako planiras da palis za Kinu, madjarski pasoš ti ni ne treba, SUP u Ljermontovoj u BG je izdavao vize za Kinu, Mongoliju i Ukrajnu za jedan dan (bar je tako bilo pre godinu/dve). Samo odes sa radnim ugovorom ili pozivnim pismom i dobijes vizu.. nisi morao da se cimaš sa madjarskim :)


Ma ja sam mislio jer oni dolaze ovde ja tamo ne bih isao nikad hahaha
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.12.2013. u 14:11 - pre 126 meseci
Citat:
član:
Citat:
japanskaprepelica:
Nego da se spremamo odmah i za kineski. Taman da savladamo sve pa da umremo onda nece ni da nam treba.. ali opet nikad se ne zna


Druze, ako planiras da palis za Kinu, madjarski pasoš ti ni ne treba, SUP u Ljermontovoj u BG je izdavao vize za Kinu, Mongoliju i Ukrajnu za jedan dan (bar je tako bilo pre godinu/dve). Samo odes sa radnim ugovorom ili pozivnim pismom i dobijes vizu.. nisi morao da se cimaš sa madjarskim :)

Nego jel imas ti neki poslic u Minken da mi dodjemo kod tebe :D
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.12.2013. u 14:15 - pre 126 meseci
Citat:
Gagga84:
Citat:
jazzmetez:
Citat:
japanskaprepelica:
Citat:
član:
Citat:
pedja91_nss:Sa ovim zanimanjima je poprilično lakše otići i sa srpskim pasošem

lakše, ali ne i prelako... platu od 34.000 € bruto koliko je potrebno za Blue Card nije baš lako dobiti za mnoga od ovih zanimanja, tako da je mađarski pasoš ipak ogrooomna prednost.
dodao bih da bez znanja nemačkog, praktično, ni kao čistač, fizikalac na gradilištu, perač prozora/sudova i sl. ne možete da radite.
zato ako planirate u DE, dok čekate poziv na zakletvu, pored Magyarul tanulók obaezno i Deutsch lernen ;)


E pa posle madjarskog jos i nemacki da ucimo pa stvarno nema smisla. Bolje da se ide u UK onda. Mada UK cujem nesto zatvara vrata od Nove Godine za EU?!




da li mozda imas neki izvor za tu informaciju za UK ? ili je to samo rekla kazala princip..... neki strah koji se prosirio u zadnje vreme naokolo.....

Zivim u Uk i ovo nije tacno. UK nece iz EU iz vise razloga, koje ne bih navodila ovde. :)


Nece UK iz EU ali ce uvesti neke dzidza bidze od prvog januara zbog rumuna i bugara. Pa ce izgleda svi da trpe. jos se ne zna o cemu je rec.



 
Odgovor na temu

Razer87
Ministar Pajtic
Novi Sad, Serbia

Član broj: 308134
Poruke: 84
*.adsl.verat.net.



+39 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.12.2013. u 15:16 - pre 126 meseci
Pozdrav svima

Vec mesecima pratim temu i sve sto pisete, hocu pre svega da vam se svima zahvalim na informacijama koje ste iznosili ovde, jer su mi puno pomogle da uradim sve sto mi je do sad trebalo. Madjarski sam poceo da ucim u avgustu, sad vec solidno baratam istim, papire sam spremio, 8. januara mi je zakazan termin za predaju dokumenata u Kisteleku.

Imam jos samo jednu nedoumicu, koju ce verovatno moci da rasvetle forumasi koji su vec predali dokumenta. Zanima me da li je potrebno nositi i uverenje o nekaznjavanju, tj uverenje da nisam krivicno gonjen? Da li je nekom od vas trazen taj dokument?
 
Odgovor na temu

veegun

Član broj: 315689
Poruke: 113
*.dynamic.sbb.rs.



+80 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.12.2013. u 15:25 - pre 126 meseci
Nije ti potreban taj dokument.
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 884



+800 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.12.2013. u 18:55 - pre 126 meseci
Citat:
japanskaprepelica: Nego jel imas ti neki poslic u Minken da mi dodjemo kod tebe :D

posla kolko hoćeš... samo naučiš malo deutsch, utlevel u džep i pravac za Minhen, ne bi bio ni prvi ni poslednji.
a za par meseci naslov na Deutsche Welle:
Angela traži od Dačića da smanji broj lažnih azilanata iz Srbije, a od Orbana da smanji broj lažnih mađaranata iz Srbije! :)
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.12.2013. u 21:48 - pre 126 meseci
Ljudi ima li sta novo, ima li kakvih novih zakletvi? Provjera i sl. ?
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.12.2013. u 22:09 - pre 126 meseci
Citat:
član:
Citat:
japanskaprepelica: Nego jel imas ti neki poslic u Minken da mi dodjemo kod tebe

posla kolko hoćeš... samo naučiš malo deutsch, utlevel u džep i pravac za Minhen, ne bi bio ni prvi ni poslednji.
a za par meseci naslov na Deutsche Welle:
Angela traži od Dačića da smanji broj lažnih azilanata iz Srbije, a od Orbana da smanji broj lažnih mađaranata iz Srbije!


U Minhenu su bas poceli provjeravati, pogotovo bracne parove, nazovu iz Madjarske ambasade par dana nakon sto se prijavite sa Madj. pasosem i onda kao da li ste se smjestili, ako vam zatreba kakva pomoc mozete se nama obratiti i jos nekakvih pitanja, ali to ustvari provjera jezika...
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 884



+800 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.12.2013. u 22:24 - pre 126 meseci
Citat:
Paladium2: U Minhenu su bas poceli provjeravati, pogotovo bracne parove, nazovu iz Madjarske ambasade par dana nakon sto se prijavite sa Madj. pasosem i onda kao da li ste se smjestili, ako vam zatreba kakva pomoc mozete se nama obratiti i jos nekakvih pitanja, ali to ustvari provjera jezika... :D

mene već 4 puta zvali!
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.12.2013. u 22:40 - pre 126 meseci
Citat:
član: mene već 4 puta zvali!


Ja sam cuo od par poznanika i prijatelja za to. Sto su tebe zvali 4 puta, sta im se ne svidja ?
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 884



+800 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.12.2013. u 23:21 - pre 126 meseci
Citat:
[paladium2]Ja sam cuo od par poznanika i prijatelja za to. Sto su tebe zvali 4 puta, sta im se ne svidja ? :D

pa jednom me ispitivali prezent, jednom perfekat, jednom futur, itd. :)
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.12.2013. u 23:31 - pre 126 meseci
Citat:
član: pa jednom me ispitivali prezent, jednom perfekat, jednom futur, itd.


Tako sam i pretpostavljao da je bilo sa tobom
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.12.2013. u 00:37 - pre 126 meseci
Sad kad udare ovi koji u nista ne veruju sa pricom kako oni naravno ne veruju u to :D i kako svi lazete.
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 884



+800 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.12.2013. u 11:49 - pre 126 meseci
Citat:
dejanab92Sad kad udare ovi koji u nista ne veruju sa pricom kako oni naravno ne veruju u to :D i kako svi lazete.

pa, srećo, i ne treba verovati svemu sto je na forumu napisao, a posebno ne izjavama iza kojih stoji smajli.
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.12.2013. u 13:36 - pre 126 meseci
Citat:
član:
Citat:
[paladium2]Ja sam cuo od par poznanika i prijatelja za to. Sto su tebe zvali 4 puta, sta im se ne svidja ? :D

pa jednom me ispitivali prezent, jednom perfekat, jednom futur, itd. :)


Ne lazu sve je istina!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3921473 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.