Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3917931 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Djordjewajfert

Član broj: 312640
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.03.2013. u 15:06 - pre 135 meseci
Citat:
Mia_Mia: Vlado, najljubaznije te molim da ne govoris u ime vecine vec samo u svoje sopstveno.
Mene zanima glasanje i do sada sam uvek uredno odlazila da glasam, isto cu raditi i u buducnosti iako i ovde, kao i u mnogim drugim zemljama to predstavlja jednu iluziju, moj glasacki listic je stvaran i ne dozvoljavam bilo kakvu manipulaciju mojim glasom. Ukoliko neko na glasackom listicu ne vidi adekvatnu opciju smatram da je odgovorno isti precrtati isto kao sto smatram da je vrlo neodgovrno ne pojaviti se na izborima, pritom se ocekuju promene na bolje ali kad bi moglo uz pomoc daljinskog upravljaca. Ta inertnost i apatija su nas i doveli dovde. Hvala Bogu, sarkasticki receno, pocela je farma a i veliki brat...
Nema ljutis, samo kazem sta mislim o ovoj temi.

tako je.
jako je jadno uzimati pasos a da za uzvrat madj drzavi koja vam je omugicila kako vi kazete ""bolji zivot"" i "postenu platu", ne date nista. malo je licemerno traziti pasos radi svojih interesa... pih ima svakakvih
 
Odgovor na temu

Solarna Oluja
Bgd

Član broj: 313315
Poruke: 10



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.03.2013. u 15:24 - pre 135 meseci
Citat:
vlado978:
Onda neka procitaju i ovo:Mene a verujem i vecinu ne interesuje glasanje ni u srbiji a kamoli u madjarskoj!!!! Glasali ne glasali bitno nam je da nadjemo posao negde u evropi(slabo ce se ko zadrzati u madjarskoj) i posteno zaradimo normalnu platu o kojoj toliko mastamo...


Uh, nemoj samo to za posao u EU da im govoriš, na to su vrlo osetljivi!

Citat:
Atinski:
Uf,narovučenije kontrola pooooštrena!
U prevodu više nije osnovna i minimalna komunikacija nego traže konverzacijski nivo i to dobar.
Mislim da bi bilo lakše probati po manjim mestima.
Segedin,Rakoci ter 1,da li to adresa gde si bila?


Da, barem kod ovih,... bili smo u Londoni Krt. 15, izbegnite to mesto ako možete, toplo preporučujem


Citat:
mirko09:
izvini ako sam indiskretan... jeste li na predaju išli samo ti i brat ili ste išli organizvano preko Centra za edukaciju?
Pitam, pošto kažeš da si kod njih učila mađarski, a video sam na sajtu da nude neki sad paket-aranžman gde je uključen i odlazak na predaju?


Brat i ja u sopstvenoj režiji jer se tada doplaćivalo za organizaciju puta, nije bila uračunata u cenu kursa.


 
Odgovor na temu

madmax-wifi

Član broj: 167175
Poruke: 386



+248 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.03.2013. u 15:51 - pre 135 meseci
Citat:
Djordjewajfert:... pih ima svakakvih

http://www.youtube.com/watch?v=a0R4FZPkohQ
Citat:
Atinski: Uf,narovučenije kontrola pooooštrena!
U prevodu više nije osnovna i minimalna komunikacija nego traže konverzacijski nivo i to dobar.
Mislim da bi bilo lakše probati po manjim mestima.
Segedin,Rakoci ter 1,da li to adresa gde si bila?

Ako se neko pohvali javno (+ sto da opis sluzbenika) da je u nekom mestu prosao bez znanja jezika neka budite sigurni da se na tom mestu vise nece prolaziti lako. To najvise boli dusebriznike.
Za podsetnik kako preturaju po netu...
http://www.youtube.com/watch?f...yer_embedded&v=T2PhlHF8tl8
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.03.2013. u 15:51 - pre 135 meseci
Citat:
Solarna Oluja: Brat i ja u sopstvenoj režiji jer se tada doplaćivalo za organizaciju puta, nije bila uračunata u cenu kursa.


Ne doplacuje se tamo organizacija puta, ne bi ta cena bila pa sve i taksijem da vas voze ;) Ali mislim da je njihovim semama dosao kraj, drasticno je smanjen broj mesta za predaju, a sve i da nadju ljude u gradovima nece to dugo trajati (cak su i u selima imali problem koliko sam cuo) tako da mislim da je jedina promena od 1. marta ta da ce svako morati da nauci jezik u ovoj ili onoj meri, da vise nece biti onih koji ce predati bez da znaju i dobar dan da kazu. Isto tako 2004. na referendumu je svaki drugi glasac zaokruzio ne za ovakav zakon, a taj procenat je bio skoro 60% na jugu i zapadu Madjarske (obrnuto na istoku) tako da vas ne treba cuditi to sto ima onih kojima to smeta, posebno imajuci u vidu da tada nije planirano da zakon ima ovu sirinu, dakle polovina izaslih biraca je glasala protiv toga i da etnicki Madjari dobiju dvojno drzavljanstvo. Ali ipak mislim da treba da probate ponovo, samo negde drugo, gde je mozda manja guzva i nervoza, i nadam se da ce sve biti u redu.
 
Odgovor na temu

mirko09
Novi Sad

Član broj: 307707
Poruke: 83



+133 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.03.2013. u 15:51 - pre 135 meseci
Citat:
Djordjewajfert: tako je.
jako je jadno uzimati pasos a da za uzvrat madj drzavi koja vam je omugicila kako vi kazete ""bolji zivot"" i "postenu platu", ne date nista. malo je licemerno traziti pasos radi svojih interesa... pih ima svakakvih

a šta treba da im daš za uzvrat?! glas FIDESU na izborima?!
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.03.2013. u 16:00 - pre 135 meseci
Sto da ne? Naravno izbor je licni.
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.03.2013. u 16:08 - pre 135 meseci
Najzanimljiviju su oni što se registruju samo da bi jednu školu omalovažili a drugu pohvalili + opet neke tete što hapse i traže tri strofe iz Ilijade po slobodnom izboru na Madjarskom jeziku...
Za organizovani prevoz preko škole niko ne traži više od 1000 din plus sa tobom ide osoba koja se veoma dobro "snalazi". Pa onda još detaljan opis kod koga ne treba da se ide, kakvu kafu piju... Pre će biti da je baš to mesto u Segedinu gde treba da se ode nego obrnuto...
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

Solarna Oluja
Bgd

Član broj: 313315
Poruke: 10



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.03.2013. u 17:01 - pre 135 meseci
Citat:
agora11:
Ne doplacuje se tamo organizacija puta, ne bi ta cena bila pa sve i taksijem da vas voze Ali mislim da je njihovim semama dosao kraj, drasticno je smanjen broj mesta za predaju, a sve i da nadju ljude u gradovima nece to dugo trajati (cak su i u selima imali problem koliko sam cuo) tako da mislim da je jedina promena od 1. marta ta da ce svako morati da nauci jezik u ovoj ili onoj meri, da vise nece biti onih koji ce predati bez da znaju i dobar dan da kazu. Isto tako 2004. na referendumu je svaki drugi glasac zaokruzio ne za ovakav zakon, a taj procenat je bio skoro 60% na jugu i zapadu Madjarske (obrnuto na istoku) tako da vas ne treba cuditi to sto ima onih kojima to smeta, posebno imajuci u vidu da tada nije planirano da zakon ima ovu sirinu, dakle polovina izaslih biraca je glasala protiv toga i da etnicki Madjari dobiju dvojno drzavljanstvo. Ali ipak mislim da treba da probate ponovo, samo negde drugo, gde je mozda manja guzva i nervoza, i nadam se da ce sve biti u redu.


@agora11 Sad se ne doplaćuje verovatno, čim su napisali "paket-aranžman"... Prošlog leta su davali najpovoljniju cenu kursa u Beogradu, zato smo i krenuli kod njih, ali smo kasnije upisali drugu školu koja je uvela mađarski jezik po dosta povoljnijoj ceni i drugačijem programu, eto... Probaćemo ponovo uskoro u nekom drugom mestu, baš da vidimo jesmo li loše sreće ili stvarno traže skoro savršeno znanje jezika

Ne ulazim u to ko petlja i šta petlja, da li i gde ima mita i korupcije, nemam para za to i zato učim jezik i nadam se da ću negde proći sa prosečnim znanjem jezika. Kao što već rekoh, ko ima para za neke druge šeme, samo napred,... ko nema za ili ne želi da plaća kurseve, a želi da uči, neka se "naoruža" udžbenicima, priručnicima, tutorijalima sa YT-a i obavezno nađe sagovornika za svakodnevnu komunikaciju...
 
Odgovor na temu

Solarna Oluja
Bgd

Član broj: 313315
Poruke: 10



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.03.2013. u 17:11 - pre 135 meseci
Citat:
deedee5:
Najzanimljiviju su oni što se registruju samo da bi jednu školu omalovažili a drugu pohvalili + opet neke tete što hapse i traže tri strofe iz Ilijade po slobodnom izboru na Madjarskom jeziku...
Za organizovani prevoz preko škole niko ne traži više od 1000 din plus sa tobom ide osoba koja se veoma dobro "snalazi". Pa onda još detaljan opis kod koga ne treba da se ide, kakvu kafu piju... Pre će biti da je baš to mesto u Segedinu gde treba da se ode nego obrnuto...


@deedee5, jesi li dobro danas i inače? Samo sam napisala kakvo je moje iskustvo i moj lični stav, nadam se da će nekome biti od pomoći... ako ti smeta, ignoriši, osim ako nisi plaćen/a da napadaš ljude po forumima
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.03.2013. u 17:15 - pre 135 meseci
Citat:
deedee5:Za organizovani prevoz preko škole niko ne traži više od 1000 din plus sa tobom ide osoba koja se veoma dobro "snalazi".


Zapravo su trazili 150e ali OK. Moguce da je cena i koncept promenjena posle promene sistema drzavne uprave.
 
Odgovor na temu

83sjm
trgovac
privatna firma

Član broj: 313036
Poruke: 94
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.03.2013. u 17:16 - pre 135 meseci
Solarna Oluja da li moze pp?
 
Odgovor na temu

vlado978
vredan
none

Član broj: 312734
Poruke: 105



+116 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.03.2013. u 17:18 - pre 135 meseci
Citat:
Djordjewajfert:
Citat:
Mia_Mia: Vlado, najljubaznije te molim da ne govoris u ime vecine vec samo u svoje sopstveno.
Mene zanima glasanje i do sada sam uvek uredno odlazila da glasam, isto cu raditi i u buducnosti iako i ovde, kao i u mnogim drugim zemljama to predstavlja jednu iluziju, moj glasacki listic je stvaran i ne dozvoljavam bilo kakvu manipulaciju mojim glasom. Ukoliko neko na glasackom listicu ne vidi adekvatnu opciju smatram da je odgovorno isti precrtati isto kao sto smatram da je vrlo neodgovrno ne pojaviti se na izborima, pritom se ocekuju promene na bolje ali kad bi moglo uz pomoc daljinskog upravljaca. Ta inertnost i apatija su nas i doveli dovde. Hvala Bogu, sarkasticki receno, pocela je farma a i veliki brat...
Nema ljutis, samo kazem sta mislim o ovoj temi.

tako je.
jako je jadno uzimati pasos a da za uzvrat madj drzavi koja vam je omugicila kako vi kazete ""bolji zivot"" i "postenu platu", ne date nista. malo je licemerno traziti pasos radi svojih interesa... pih ima svakakvih

glasam svaki put ali se uvek ista prica nastavlja!
A sta da im damo?!
Dao bih da mogu sta, sta si to dao Srbiji? Sve ti je dala a ti homoseksualac, treba da das poneko dete i potomstvo da se nastavi tako dobra loza...
Ovde samo cudni i nastrani uspevaju.
 
Odgovor na temu

83sjm
trgovac
privatna firma

Član broj: 313036
Poruke: 94
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.03.2013. u 17:23 - pre 135 meseci
Citat:
agora11:
Citat:
deedee5:Za organizovani prevoz preko škole niko ne traži više od 1000 din plus sa tobom ide osoba koja se veoma dobro "snalazi".


Zapravo su trazili 150e ali OK. Moguce da je cena i koncept promenjena posle promene sistema drzavne uprave.

Da li ste imali iskustva sa tom skolom,Centar za edukaciju ili sta?Posto sam ih ja kontaktirala i informisala se ali ne znam da li se sme pisati o cenama na forumu...
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.03.2013. u 17:37 - pre 135 meseci
Pa valjda sme da se napise. Ja kada sam ih zvao bilo je ~8500 za par subotnjih termina (za toliko casova se ne moze nauciti ni spanski) + 150e za neku gospodju koja je posrednik izmedju vas i seoskog maticara. Ali je kao bio neki problem, zastoj i sl. I posle toga su i ovde pisali neki da nisu prosli preko njih i te gospodje. E sad ako su oni naisli na problem sa seoskim maticarima tesko da ce moci ta sema da im funkcionise sa gradskim. Tako da je moguce da su sad smanjili obecanja na to da vas neko preveze i sedi tamo u cekaonici sa vama za kako neko rece 1000d. Za 150e je bilo obecanje ljudima da prolaze garantovano. Jasno je da 150e nije cena organizacije prevoza iz bilo kog dela Srbije vec da je deo tih para isao korumpiranim maticarima da one koji dodju sa tom gospodjom nista ne pitaju, cisto da se ne pravimo blesavi.
 
Odgovor na temu

83sjm
trgovac
privatna firma

Član broj: 313036
Poruke: 94
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.03.2013. u 17:47 - pre 135 meseci
Evo ljudi jos jedne informacije sto se tice jezika...ja sam npr. nasla na netu da je u jednom selu u Backoj bio besplatan tecaj madjarskog jezika,mogao je da se prijavi ko je hteo!Na pocetku je zainteresovanih bilo prijavljeno dosta ali kad je kurs poceo broj se sveo na desetak ljudi!Da sam znala ranije ja bih pohadjala ali se zavrsava 1.aprila,za nekoliko dana...tako da se ubijam trazeci resenje za ucenje jezika,necu da se zalecem skupim kursevima,i izvikanim skolama jer ne znaci da ce se kod njih steci adekvatno znanje....
 
Odgovor na temu

83sjm
trgovac
privatna firma

Član broj: 313036
Poruke: 94
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.03.2013. u 17:55 - pre 135 meseci
Citat:
agora11:
Pa valjda sme da se napise. Ja kada sam ih zvao bilo je ~8500 za par subotnjih termina (za toliko casova se ne moze nauciti ni spanski) + 150e za neku gospodju koja je posrednik izmedju vas i seoskog maticara. Ali je kao bio neki problem, zastoj i sl. I posle toga su i ovde pisali neki da nisu prosli preko njih i te gospodje. E sad ako su oni naisli na problem sa seoskim maticarima tesko da ce moci ta sema da im funkcionise sa gradskim. Tako da je moguce da su sad smanjili obecanja na to da vas neko preveze i sedi tamo u cekaonici sa vama za kako neko rece 1000d. Za 150e je bilo obecanje ljudima da prolaze garantovano. Jasno je da 150e nije cena organizacije prevoza iz bilo kog dela Srbije vec da je deo tih para isao korumpiranim maticarima da one koji dodju sa tom gospodjom nista ne pitaju, cisto da se ne pravimo blesavi.

Puno hvala na ovim informacijama.Ja sam ih kontaktirala pre nekoliko dana i situacija je sledeca,kurs za pripremu kod kuce(meni tako odgovara npr.)kosta 11000 din u tu cenu ulaze knjige,audio materijal i pitanja slicna onima koja bi bila na intervjuu.A takodje rade i pripremu dokumentacije za predaju zahteva(posaljem im sve izvode i oni rade sta je vec potrebno)e to se takodje naplacuje oko 11000!Ali da dam te pare i ko mi garantuje da ce sve to biti ok?!Da takodje se ide organizovano na intervjue ali ne znam da li se to posebno naplacuje,verovatno nema nista gratis...pa sad ko hoce nek izvoli!
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.03.2013. u 18:25 - pre 135 meseci
Poslacu ti PM, za sve to imas besplatnu alternativu
 
Odgovor na temu

mirko09
Novi Sad

Član broj: 307707
Poruke: 83



+133 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.03.2013. u 18:57 - pre 135 meseci
Citat:
mirko09:
Citat:
Djordjewajfert: tako je.
jako je jadno uzimati pasos a da za uzvrat madj drzavi koja vam je omugicila kako vi kazete ""bolji zivot"" i "postenu platu", ne date nista. malo je licemerno traziti pasos radi svojih interesa... pih ima svakakvih

a šta treba da im daš za uzvrat?! glas FIDESU na izborima?!

Citat:
agora11:Sto da ne? Naravno izbor je licni.


kao što mislim da nema smisla da naša dijaspora iz Čikaga, Sidneja, Frakfurta... glasa kada se održavaju izbori u Srbiji. tako mislim da nema smisla da mi koji ne živimo u Mađarskoj glasamo na izborima i da se mešamo u unutrašnje stvari ljudi koji tamo stvarno žive i bore se sa svakodnevnim problemima na koje neposredno utiče i izbor partije koja će voditi državu.
Bez obzira što je FIDES doneo zakon kojim smo mi svi dobili državljanstva, glasanje za FIDES bilo bi ekvivalentno glasanju za Obraz u Srbiji, tako da ja u tome nikako ne bi učestvovao...

 
Odgovor na temu

vlado978
vredan
none

Član broj: 312734
Poruke: 105



+116 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.03.2013. u 19:06 - pre 135 meseci
Slazem se, nema mi smisla da glasamo tek tako... Da sam se tamo oznojio i zaradio koju forintu onda bi imalo smisla a ovako makar meni nema logike.
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.03.2013. u 19:35 - pre 135 meseci
Zato sto nisu usvojili ovaj zakon jer smo im prirasli za srce nego zato da bi dobili nove glasace. A nisu oni bas kao Obraz, sve je to samo zabava za narod. Oblepe ceo grad posterima kako sa MMF nema sta da se prica, a malo dalje od ociju javnosti se te iste nedelje vode pregovori sa MMF o novom zajmu. Tako je i za to pitanje levica, desnica.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3917931 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.