Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

CNC masina problem

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: CNC masina problem

[ Pregleda: 3068 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Broo7

Član broj: 273787
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon CNC masina problem26.11.2010. u 15:33 - pre 163 meseci
poceo bih da pravim cnc masinu, pa mitreba vasa pomoc posto nisam toliko vest Masina ce da bude u grubim crtama 2000x1100x200
koliko vucno vreteno da stavim mislim koje debljine i koji korak x,y,z
koliko jake step motore da stavim, masina bice iskljucivo za obradu drveta
unapred zahvalan
 
Odgovor na temu

cnc-project
Sam svoj majstor
FIUME

Član broj: 80861
Poruke: 426
*.adsl.net.t-com.hr.



+4 Profil

icon Re: CNC masina problem28.11.2010. u 09:48 - pre 163 meseci
nezahvalno je govoriti nekome da nešto radi ovako ili onako...

napraviti mašinu može svatko...dal će da bude rentabilna ili ne to je več najvažniji faktor

najvažnija stvar..

PARE-što ja želim ...to je najvažniji faktor za početak

da češ sam napraviti profitabilan stroj je jakoooo teško, bolje odmah odustani !
CATY FANATIC ...
 
Odgovor na temu

Broo7

Član broj: 273787
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: CNC masina problem28.11.2010. u 22:10 - pre 163 meseci
Da je napravim, napravicuje samo mi treba vremena da bi to sve proucitao i analiziro, moram puno da citam i surfovati dosta . Mozda ne toliko dugacku (problem je samo duzina velikog navoja) ali tu negde. Nemora niko da mi da nikakav savet, hvala svima unapred hvala i tebi sto si mi odgovorio e sad dal je pozitivno il negativno, zahvaljujem.
Ako zelis bar mi kazi za motore koji bi bili najboli Stepper motori ili Servo dc motori. Ili X Y Servo dc motori Z Stepper motori a mozda obrnuto ili nevalja da ih mesam treba isti da budu isti i po jacini i po broju obrtaja, jer jos nisam video kako radi program, verovatno on mora da regulise to a mozda ne. Molim te odgovori mi samo to ako zelis kakve motore i koje jacine i snage za tako nesto bi mi odgovaralo, klizace se na sine i linearne lezaje. Hvala
za programiranje jos ciu da vidim
pozdrav
 
Odgovor na temu

cnc-project
Sam svoj majstor
FIUME

Član broj: 80861
Poruke: 426
*.adsl.net.t-com.hr.



+4 Profil

icon Re: CNC masina problem29.11.2010. u 06:26 - pre 163 meseci
pa sada dolazimo do onoga ...najbolje..ili koliko para

najbolje je uzeti VAC servo setove i motore s kočnicama, cca 750W (set) oko 600€, tri takva i PCI kartica za kontrolu (sajt vidi) i voila....


navojna vretena dakako vučena, npr . 16/10 je dosta ili 20/10 mm ovisno o dužini matice

stroj neka bude mosni dakle navojno po Y ide ispod u sredini i onda pokreće celi most

vodilice samo jedno i jedino što valja profilirane Hiwin (imaš u lagertonu NIŠ sve za mehaniku), nemoj uzimati okrugle vodilice i sl , to je bacanje para

e sada ako želiš jaftinije motore, onda uzmi VSC motore , drivere, i zupčasto remenje za redukciju (planetarni reduktori su skupi iako su najbolji)

dobar motor 0,35Nm (150W cca) sa podesivim enkoderom , driver cca . 240€ po osi , redukcija cca 30€ (obavezno remenje s čeličnim žicama pojačano)

za sve to ti mogu dati linkove gde je sada najpovoljnije da kupiš


steperri su isto tako dobri pa čak i to može biti odlična stvar

nesmije se reklamirati pa linkove za najpovoljniji shoping nesmijem okačiti , ali to je u u Srbiji je , a ako treba i u Mađarskoj .... moja domena CNC-a je isključivo profesionalna, jedino ti se možda isplati kakav kontroler uzeti jer kada zbrojiš legalne licence i sve skupa ispada gotovo rešenje i jeftinije, a o pouzdanosti da ne pričam posebno za plasme gde dosada MACH3 nije pokazao baš sretan brak (osobio s dodatnim kontrolerima -pulsatorima)

javi se na mom sajtu imaš mail pa ti samo tako mogu poslati linkove

nije da te odgovaram, ali ako kupiš gotovog kineza ispada jeftinije nego da sam slažeš ! ...to sam hteo reći s onim prvim postom
CATY FANATIC ...
 
Odgovor na temu

Veljko.duborez
Veljko Radosavljevic
Veljko Radosavljevic
Smederevo

Član broj: 347315
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: 3/34 Dragoljuba Pajica


Profil

icon Re: CNC masina problem13.07.2022. u 18:01 - pre 21 meseci
Pozdrav treba mi pomoc prijatelja... Pocei sam sa pravim drugu cnc masinu sa hibridnim notorima od 4 i 8.5 Nm... E sad oni imaju enkodere i mislim da su oni moj trenutni problem... Tj motori se cudno ponasaju, pokrecu sve tri ose i u jednom momentu kao da se zakljuca motor i stane.... Tada mi na drajveru blinka crvena lampica... Nisam na prvoj cnc imao enkodere tako da ne znam kako ide to podesavanje ili koji je tacno prob...
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: CNC masina problem

[ Pregleda: 3068 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.