Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako napraviti raspored dezurstava lekara?

[es] :: Windows aplikacije :: Kako napraviti raspored dezurstava lekara?

[ Pregleda: 2305 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

duskosp
Dusko Spasovski
IOHT, Klinicki Centar Srbije
Beograd

Član broj: 5696
Poruke: 39
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: duskosp@elitesecurity.org
ICQ: 65435093
Sajt: bice uskoro...


Profil

icon Kako napraviti raspored dezurstava lekara?08.11.2010. u 15:18 - pre 164 meseci
Pozdrav svima,

Da li neko zna za neki softver koji pomaze u sastavljanju mesecnog rasporeda dezurnih 24h ekipa, u mom slucaju lekara?

U osnovi, potrebno je iz grupe od A osoba praviti ekipe koje imaju zadati broj clanova, ali tako da sto vise individualnih "zelja" (strukturiranih po hijerarhiji, ili iz spiska "dozvoljenih zelja") moze biti ispunjeno, a i da neki kriterijumi "pravedne raspodele posla" takodje vaze.

Naime, u mojoj bolnici (a mislim da je i drugde to slicno) to radi jedan kolega i to rucno, i ono sto napravi nikad nije svima po volji (ovaj nece sredom, onaj nece sa ovim u istoj ekipi, neki rade sutradan popodne a neki ne rade, radni i neradni dani...) (a pride sto to nikad ne bude pre 25-og u mesecu za naredni mesec), pa da vidimo da li vec ima jednostavnih, upotrebljivih besplatnih/jeftinih resenja. Google pretraga nije dala dovoljno dobro (ili je skupo, ili je uklopljeno u billing i druge medical software).

Posao bi radila i neka osnovna kombinatorika koja od svih mogucih kombinacija redom eliminise one "nezeljene" za svaku novu dodatu "zelju", dok se spisak zelja ne istrosi a bar jedna kombinacija preostane.

Izvinjavam se ako sam bio konfuzan u opisu.

Pozdrav, Dule
 
Odgovor na temu

Brodoplovac
Beograd

Član broj: 171299
Poruke: 838
*.adsl.verat.net.



+166 Profil

icon Re: Kako napraviti raspored dezurstava lekara?08.11.2010. u 15:59 - pre 164 meseci
Vidi ovde:
http://www.workschedules.com/
Prva dva programa možeš da pronađeš u fullu na netu.
 
Odgovor na temu

duskosp
Dusko Spasovski
IOHT, Klinicki Centar Srbije
Beograd

Član broj: 5696
Poruke: 39
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: duskosp@elitesecurity.org
ICQ: 65435093
Sajt: bice uskoro...


Profil

icon Re: Kako napraviti raspored dezurstava lekara?08.11.2010. u 20:59 - pre 164 meseci
Hvala za link, naci cu ih i probati, mada mi na prvi pogleda izgleda da nemaju bas ono sto meni treba: da softver predlozi ekipe nakon sto se unesu limitacije tipa: Pera ne dezura nedeljom, Zika ne dezura sa Lazom i Ficom, itd

Dusko

Citat:
Brodoplovac: Vidi ovde:
http://www.workschedules.com/
Prva dva programa možeš da pronađeš u fullu na netu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Kako napraviti raspored dezurstava lekara?

[ Pregleda: 2305 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.