Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zaboravite LSE, zaboravite Harvard, ako zelite da budete glavni baja....

elitemadzone.org :: MadZone :: Zaboravite LSE, zaboravite Harvard, ako zelite da budete glavni baja....

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 13254 | Odgovora: 76 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-231.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Zaboravite LSE, zaboravite Harvard, ako zelite da budete glavni baja....28.05.2010. u 21:29 - pre 170 meseci
@mmix mozes reci na koji tacno "fakultet" mislis (ili skolu sta je vec)
moze i na pp, jako me zanima
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Zaboravite LSE, zaboravite Harvard, ako zelite da budete glavni baja....28.05.2010. u 21:31 - pre 170 meseci
Citat:
verujem da je bas potrebno da ih dobar deo srpskih menadjera pohadja, da ne budemo potpuno paorska nacija.


Ja mislim da mi imamo vec pun *rac tih "menadjera",
sva sreca pa da je vise tih kako kazes - "paora", koji
znaju da zasucu rukave i zapravo nesto i naprave.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-231.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Zaboravite LSE, zaboravite Harvard, ako zelite da budete glavni baja....28.05.2010. u 21:32 - pre 170 meseci
sta je "menadjer" bolji od paora??
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Zaboravite LSE, zaboravite Harvard, ako zelite da budete glavni baja....28.05.2010. u 21:41 - pre 170 meseci
Citat:

verujem da je bas potrebno da ih dobar deo srpskih menadjera pohadja, da ne budemo potpuno paorska nacija.


Tesko da je Srbija "paorska" nacija - skoro svaki Srbin bi da bude menaDJer, sto pravi bum tih instant skolica samo pokazuje - reklo bi se da na jednog "paora" dolazi 10 "menadjera" :)

A da je skola idiotizam tj. samo najobicniji paket aranzman za prikriven odmor za povlascene iz javnih preduzeca, pa dovoljno je to da je u nekoj mokroj gori... sta, u mokroj gori ce da zive neka vodeca imena iz moderne teorije menadzmenta i da drze kurseve u nekim kusturicinim stracarama?

Hm da... bice to novi London School of Economics :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Zaboravite LSE, zaboravite Harvard, ako zelite da budete glavni baja....28.05.2010. u 21:42 - pre 170 meseci
Vi ste samo ljubomorni



A man is smart. People are stupid.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Zaboravite LSE, zaboravite Harvard, ako zelite da budete glavni baja....28.05.2010. u 21:47 - pre 170 meseci
Ne mora paorska, moze i stocarska zemlja. Tu mislim na cinjenicu da je pre 100 godina ogromna vecina ljudi u Srbij bila seosko stanovnistvo.

Mozda nije bolji menadjer od paora, ali svakako menadjeri u Srbiji treba ljudski da uce o vodjenju firme. Kakvi su direktori i radnici, takve su i firme.

edit: Ne mislim da je ova skola dobra,verovatno je losa, cim tu vidim politicare sa sve Deda Mrazom. Ali mislim da je potrebno da u Srbiji bude vise skola(makar i kurs-skola) koje ce da obrazuju moderne kadrove.
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Zaboravite LSE, zaboravite Harvard, ako zelite da budete glavni baja....28.05.2010. u 21:54 - pre 170 meseci
^
Većina "menaĐera" koje sam upoznao ne znaju da teraju guske, a kamo li da vode firmu. Džabe ti zvanje "menadžer" kada nemaš pojma šta vodiš i kako vodiš, a i sama reč je opširno ime koje može da znači svašta... zato mi se i ne sviđaju te škole koje baziraju svoje ime isključivo na jednom popularnom izrazu za kojeg se vezuje odelo, kravata, mobilni, auto i dosta para.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Zaboravite LSE, zaboravite Harvard, ako zelite da budete glavni baja....28.05.2010. u 22:02 - pre 170 meseci
To nije skola za menadzera, kako sam ja skontao, nego samo jos jedna agencija za primenjenu psihologiju koja nudi odredjeni upgrade (na kojem novou zavisi od predavaca) za odredjene oblasti.

Los menadzer ostaje los, dobar moze postati bolji.
Ali oni nisu skola za skolovanje menadzera, nego za doskolavanje.

BAr sam ja tako skontao, jer nisam sve citao.
Meni je smesno jer je to Kustrurica. Sve je on. Reziser, hotelijer, politicar, dekan.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.204.*



+471 Profil

icon Re: Zaboravite LSE, zaboravite Harvard, ako zelite da budete glavni baja....28.05.2010. u 22:24 - pre 170 meseci


Najuspešniji polaznik. Danas zaposlen u USA, New York, New York.
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Zaboravite LSE, zaboravite Harvard, ako zelite da budete glavni baja....28.05.2010. u 23:13 - pre 170 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
A da je skola idiotizam tj. samo najobicniji paket aranzman za prikriven odmor za povlascene iz javnih preduzeca, pa dovoljno je to da je u nekoj mokroj gori...

Koliko znam, nije neobicno da se seminari odrzavaju u prirodi. Npr. skup pravnika Srbije na Kopaoniku. Ambijent je takav da mogu ljudi da se opuste, nece valjda da bude seminar na Dorcolu.
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Zaboravite LSE, zaboravite Harvard, ako zelite da budete glavni baja....28.05.2010. u 23:47 - pre 170 meseci
OK, i reci mi sada zašto je bitno da se u nekoj nebitnoj "školi" koja nije još ni izgradila reputaciju pojavi najviši činovnik jedne države, naročito dok je ovolika kriza i dok ima mnoge druge probleme da rešava? Šta ga sprečava da ode u obilazak nekih univerziteta ili fakulteta po Srbiji?
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Zaboravite LSE, zaboravite Harvard, ako zelite da budete glavni baja....29.05.2010. u 00:09 - pre 170 meseci
Citat:
maliradojca
Koliko znam, nije neobicno da se seminari odrzavaju u prirodi. Npr. skup pravnika Srbije na Kopaoniku. Ambijent je takav da mogu ljudi da se opuste, nece valjda da bude seminar na Dorcolu.


Da li pricamo o SKOLI ili o nekim brzim seminarima?

Ako pricamo o seminarima, mogu da ih drze i na marsu naravno, samo je njihova bitnost prilicno mala. Ti quickie "menadzerski seminari" su ono u najboljem slucaju sitna korist za vezbanje a primarni cilj im je vise rekreativno zabavne prirode o firminom trosku.

Ako pricamo o nekom ozbiljnom menadzerskom kursu - tipa MBA, onda je stvar "malo" drugacija.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Zaboravite LSE, zaboravite Harvard, ako zelite da budete glavni baja....29.05.2010. u 00:13 - pre 170 meseci
Citat:
maliradojca: Ne mora paorska, moze i stocarska zemlja. Tu mislim na cinjenicu da je pre 100 godina ogromna vecina ljudi u Srbij bila seosko stanovnistvo.
Mozda nije bolji menadjer od paora, ali svakako menadjeri u Srbiji treba ljudski da uce o vodjenju firme. Kakvi su direktori i radnici, takve su i firme.

Dok nije bilo "menadjera", a kad su većina ljudi bili poljoprivrednici, imali smo najveći izvoz svinja i šljiva u Evropi. Očigledno da su ti seljaci bili mnogo bolji menadžeri od ovih "menadjera". Ovi samo umeju da zajme pare, rasprodaju dedovinu i troše nezarađeno.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Zaboravite LSE, zaboravite Harvard, ako zelite da budete glavni baja....29.05.2010. u 00:32 - pre 170 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Da li pricamo o SKOLI ili o nekim brzim seminarima?

Kustina institucija se zove skola, ali vidis valjda da je to organizacija koja odrzava kurseve i seminare, i dobijes diplomu o prisustvovanju seminaru.
Citat:
burex: OK, i reci mi sada zašto je bitno da se u nekoj nebitnoj "školi" koja nije još ni izgradila reputaciju pojavi najviši činovnik jedne države, naročito dok je ovolika kriza i dok ima mnoge druge probleme da rešava? Šta ga sprečava da ode u obilazak nekih univerziteta ili fakulteta po Srbiji?

Odkuda ja znam njihove motive,verovatno zamajavaju narod. Ja sam i rekao da cim vidim politicare na slikama odmah mi je sumnjiv kvalitet sadrzaja, tu samo jos fali Boris da odradi svoj foto sesn.
Citat:
BluesRocker: Dok nije bilo "menadjera", a kad su većina ljudi bili poljoprivrednici, imali smo najveći izvoz svinja i šljiva u Evropi. Očigledno da su ti seljaci bili mnogo bolji menadžeri od ovih "menadjera". Ovi samo umeju da zajme pare, rasprodaju dedovinu i troše nezarađeno.

Lepo je sto su tada seljaci bili snalazljivi. Ali kada govorimo o danasnjim srpskim menadzerima (sefovima, direktorima, funkcionerima ili kakogod) cinjenica je da imaju rupe u znanju, jer bi inace i privredni ambijent, koji i oni oblikuju, bio kvalitetniji, te iz tog razloga je potrebno da se "menadjeri" malo uce zanatu.
 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Zaboravite LSE, zaboravite Harvard, ako zelite da budete glavni baja....29.05.2010. u 08:53 - pre 170 meseci
pazi tek sad sam primetio !

Inace nemojte biti sigurni da neko sa Maktrom gorom prodje bolje nego neko sa harvardom ! Danas se vise nista ne zna.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.206.*



+471 Profil

icon Re: Zaboravite LSE, zaboravite Harvard, ako zelite da budete glavni baja....29.05.2010. u 08:55 - pre 170 meseci
Kako im je prevarantski urađen plan, odnosno ponuda. Kobejagi su se orijentisali na seminare i cena je oko 500€, a imaju za još veće ovce HR Akademiju, i to je 1600€. http://www.msm.edu.rs/print/2010/MSM_brosura_web18.pdf
Koji je ovo šou od vaćarenja. Nijedan dobar menadžer i uspešan čovek nije budala pa da misli da će tu nešto da nauči. Može samo da upozna svoje kolege, ali ni to ne može jer se oni vrhunski već znaju. Što nisu ko ljudi napisali: vruće jagnjeće i praseća + šopska sa mladim sirom + ladno pivo + čist vazduh + Kusta u dinarskoj protivrednosti.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Zaboravite LSE, zaboravite Harvard, ako zelite da budete glavni baja....29.05.2010. u 08:59 - pre 170 meseci
Za treninge tog tipa to je obicna cena.
Cak su i jeftiniji.
 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Zaboravite LSE, zaboravite Harvard, ako zelite da budete glavni baja....29.05.2010. u 09:00 - pre 170 meseci
heh, pa svaki studij mendzmenta je koncipiran prevarantski, tj da se digne lova.

Kad bi smo analizirali, sta znaci menadzment videli bi smo da je oksimoron da neko posle faksa krene da se bavi menadzmentom ?! To su eventualno mogli titogorci dok im je mentor bio ziv i malo posle i nikad vise. Da bi ste uopste dosli do rukovodece pozicije vi treba puno toga da prodjete u struci. To zna svako sa 5mg mozga.

MBA je zapravo prava stvar za ljude koji stupaju na rukovodece polozaje da se onda malo i teoretski upoznaju s menadzmentom koji naravno jeste nauka i umetnost.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.206.*



+471 Profil

icon Re: Zaboravite LSE, zaboravite Harvard, ako zelite da budete glavni baja....29.05.2010. u 09:19 - pre 170 meseci
Al´si tu opterećen Titoistima. U svakoj temi ne propuštaš da ih pljucneš. Pa jeste, samo što oni nisu bili budale, i nisu organizovali zezanje na Kopaoniku, Mokroj Gori i sličnim planinama, već ko ljudi na moru, i za normalne pare, a i nisu to nazivali školom, akademijom, već pravim imenom. Ovi danas su 5x veći prevaranti. Kad ti kažem. ;)
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
85.30.114.*



+6455 Profil

icon Re: Zaboravite LSE, zaboravite Harvard, ako zelite da budete glavni baja....29.05.2010. u 09:34 - pre 170 meseci
To što su ovi silni fakulteti napravili sprdačinu sa zvanjem menadžera, tako što će još malo i baba sera postati "menadžer za toaletni prostor"...

A biti menadžer (uspešan) nije nimalo naivno... I prilično je teško naći nekoga ko zna znanje, jer nije samo znanje u pitanju, čovek mora da se i rodi sa nekim osobinama koje su ti potrebne za taj posao...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zaboravite LSE, zaboravite Harvard, ako zelite da budete glavni baja....

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 13254 | Odgovora: 76 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.