Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sto se slomio pod teretom nepodignutih pasoša!

elitemadzone.org :: MadZone :: Sto se slomio pod teretom nepodignutih pasoša!

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 16945 | Odgovora: 60 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-231.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Sto se slomio pod teretom nepodignutih pasoša!28.05.2010. u 12:24 - pre 170 meseci
jbte ajd i ovo sto cekas kad treba da predas dokumenta za pravljenje putnih isprava - kaka je software i pun bagova

ali koji k moras da cekas satima da ti pasos? da ga ne pravi opet mozda?
da ti pasos, pogledas da li su ti dobro napisali ime i prezime i prebivaliste - ako jesu, potpises kartonce da si ga uzeo i kraj

kakvu filozofiju oni od toga prave??
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+395 Profil

icon Re: Sto se slomio pod teretom nepodignutih pasoša!28.05.2010. u 12:26 - pre 170 meseci
Citat:

Deluje kao jos jedna super web aplikacija koja radi do jaja u lokalu za prezentaciju/prodaju ali koja trokira cim se nakaci vise od par desetina operatera.

Preko nekog dial-up-a :D

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

pl4stik
Senior .NET programmer/Consultant
oDesk
NI na nebu NI na zemlji

Član broj: 173596
Poruke: 715
*.mbb.telenor.rs.

Sajt: xx-auth.com.azhar.arvixe...


+31 Profil

icon Re: Sto se slomio pod teretom nepodignutih pasoša!28.05.2010. u 12:48 - pre 170 meseci
Ne znam sta je baza ali izgleda kao front-end radjen u nekim ORA designerima.
+
Citat:
deerbeer: Preko nekog dial-up-a :D


:):)
To sto nekoliko miliona ljudi tvrdi da nisi u pravu ne znaci da stvarno nisi - Frank Zappa

https://youtu.be/DLe358DPGXU
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: Sto se slomio pod teretom nepodignutih pasoša!30.05.2010. u 17:59 - pre 170 meseci
Cekam dokumenta, izvod i uverenje pa cu da vam prenesem utiske ;)

Ocekujem fino i prijatno druzenje ;-)

btw, da li neko zna koliko kosta izvod iz maticne knjige i uverenje (ovo dugotrajno - sto su ga ovekovecili)?
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Sto se slomio pod teretom nepodignutih pasoša!31.05.2010. u 12:33 - pre 170 meseci
U kojim vi vukoj...nama zivite

Spiskovi, sedenja u redovima po 12 sati ... cepanje spiskova, svadje ... ccc
Problem svega ovog je neorganizovan MUP u vasem mestu stanovanja i nikakve poste nece pomoci tome.
U Cacku, procedura je sledeca, kad si raspolozen, prosetas do MUP-a i kod dezurnog panudura pokupis papirice sa spiskom neophodnih dokumenata/uplata te rezervises termin za predavanje dokumentacije, rok je obicno taj dan ili sledeci, ajde desi se ponekad da nema termina 3-4 dana, ali prava retkost. Termin traje 20 minuta, a ima nekih 3-4 saltera za predavanje.
Radno vreme, cini mi se 08-20h, subotom 09-14. Za podizanje imas zasebni salter sa slicnim radnim vremenom, pa kad si raspolozen navratis ... jedina gnjavaza sto se na salteru za podizanje ujedno rade i prijave/odjave prebivalista, pa se desi da bude- ljudi ispred tebe ...


Softver generalno nije sjajan, ali sljaka.
Inace MUP uopste ne moze da se pohvali kvalitetnim mrezama po stanicama, a kamoli sa linkovima prema centralnim serverima.



"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Sto se slomio pod teretom nepodignutih pasoša!31.05.2010. u 13:19 - pre 170 meseci
Pa razlog moze da bude samo da vi Cacani (evo vam veliko slovo ) ne putujete mnogo. Ista prica (sem za rezervaciju kod pandura) je i u Pancevu samo sto se u pancevu dnevno pojavi po 200 ljudi da trazi pasos, toliko ljudi ne moze da se procesira za jedan dan, i to nije tako poneki put nego je non-stop, svaki dan. Kad bi pandur poceo da uzima rezervacije cekao bi par meseci dok prodju svi oni koji su rezervisli pre tebe. Ovako, ko je dovoljno lud da ceka celu noc taj dobije tog dana

A sto se tice softvera, pa sljaka, ljudi dobijaju pasose. Sljaka i mnogostosta drugo o ovoj zemlji ako tako gledas sa stanovista niskih ocekivanja
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Sto se slomio pod teretom nepodignutih pasoša!04.06.2010. u 12:34 - pre 170 meseci
ne , apsolutno problem nije u tome koliko ko putuje, a situacija u Pancevau, Novom Sadu, pa i vecini drugih mesta jeste u manjku zelje, znanja ili inicijative da se panduri zbilja angazuju u poslu kojim se bave.

Ovde clanovi pominju cekanje cele noci, spavanje u redovima, pravljenje veceg broja fantomskih spiskova na koje panduri ili ne obracaju paznju ili ih pocepaju.

resenje je toliko jednostavno da je toliki vid nesposobnosti zalosan ...
dovoljno je samo za svaki salter koji radi prijem dokumentacije, odstampati niz papirica sa upisanim vremenima i datumom.
zatim odstampati male papirice sa spiskom taksi i obaveznih dokumenata (nije neophodno, ali je lepo)
iseckati to .
angazovati dezurnog pandura, koji ionako po ceo dan sedi na ulazu u policijsku stanicu da zainteresovanim gradjanima deli papirice i eventualno upise njihove podatke u svesku.

dakle dezurni pandur je dostupan u svakoj stanici 24h dnevno. ne mora bas to dase radi po noci, ali je neverovatno lako izvodljivo da taj sluzbenik deli papirice u periodu recimo 02-20h ...

prema broju stanovnika odredi se odgovarajuci broj saltera i eto, cela guzva resena.

po celoj Srbiji, problem je upravo onaj prvi korak - zakazivanje. a kao sto sam opisao rezenje zahteva krajnje minimalne zahteve energije, sredstava i ljudstva.

samo me zanima, zbog cega i ostali mup-ovi ne preuzu ovakav sistem rada.






"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Sto se slomio pod teretom nepodignutih pasoša!04.06.2010. u 12:50 - pre 170 meseci
Dobro, i ti dodjes danas i trazis termin za pasos i cika ti kaze vas termin je 12. septembra u 10:00. A ti treba da ides u grcku u avgustu. A u "redu" ispred tebe po terminima su i ljudi kojima ne treba pasos bas tako hitno, al eto da se prijave da zamene, pa kad stignu na red.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Re: Sto se slomio pod teretom nepodignutih pasoša!04.06.2010. u 20:56 - pre 170 meseci
Ja sam izgleda imao ludu sreću i izvadio sam pasoš bez minuta čekanja - negde krajem oktobra, ovde u NI je tada radilo telefonsko zakazivanje, okreneš broj, daju ti termin i ti potvrdiš ako ti odgovara, ne znam kako je sada (doduše, morao sam da okrećem broj jedno desetak puta da bi mi se neko javio ). I došao sam sledećeg dana, čak sam zakasnio par minuta, bili 1-2 čoveka ispred vrata, na vratima spisak onih koji su zakazali, bilo telefonom, bilo lično dan pre toga na šalteru. Cela procedura 15-ak minuta, dali mi papirčić kad da ga podignem (jedno 10-ak dana posle predaje dokumenata), ćao, i to je bilo to...verovatno zato što je bilo van sezone odmora, a još rano za Novu godinu i zimovanje, pa je tako brzo sve išlo, ne znam.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Sto se slomio pod teretom nepodignutih pasoša!04.06.2010. u 21:26 - pre 170 meseci
Citat:
mmix: Dobro, i ti dodjes danas i trazis termin za pasos i cika ti kaze vas termin je 12. septembra u 10:00. A ti treba da ides u grcku u avgustu. A u "redu" ispred tebe po terminima su i ljudi kojima ne treba pasos bas tako hitno, al eto da se prijave da zamene, pa kad stignu na red.

E pa tu su nas i Bosanci pretekli... Skoro sam vadio njihov pasoš (imam dvojno državljanstvo, a koristim ga za putovanja po Aziji) i došao ja tamo da izvadim pasoš - koliko se čeka, oko 15 dana regularna procedura... Može li brže? Može, uplati se regularno 200km na račun hitnog postupka i dobiješ pasoš za dva dana...

U Srbiji možeš da tražiš izdavanje pasoša po ubrzanoj proceduri, ali samo ako te firma šalje na službeno putovanje (priliko predavanja firma treba da pošalje dopis/molbu).. Za obično građanstvo ne postoji način da se ubrza procedura, tako da mislim da je ovo sa doplatom izuzetno dobra stvar... Hoćeš pasoš po regularnoj proceduri to košta X novca... Hoćeš po ubrzanoj to je X*5, i ne trebaju ti nikakve molbe i dodatna dokumentacija...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Sto se slomio pod teretom nepodignutih pasoša!04.06.2010. u 21:41 - pre 170 meseci
Moze po ubrzanoj proceduri ako imas boravak u inostranstvu. Moj stric je tako odradio, pisao molbu i dobio, ali to je samo ubrzana procedura izrade pasosa u centrali MUPa preko reda, i dalje moras da odcekas svoje da dobijes termin za akviziciju.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.201.*



+471 Profil

icon Re: Sto se slomio pod teretom nepodignutih pasoša!04.06.2010. u 22:05 - pre 170 meseci
Citat:
ventura: E pa tu su nas i Bosanci pretekli... Skoro sam vadio njihov pasoš (imam dvojno državljanstvo, a koristim ga za putovanja po Aziji) i došao ja tamo da izvadim pasoš - koliko se čeka, oko 15 dana regularna procedura... Može li brže? Može, uplati se regularno 200km na račun hitnog postupka i dobiješ pasoš za dva dana... .


Živa istina. I ja sam izvadio pre neki dan.
 
Odgovor na temu

101010

Član broj: 166349
Poruke: 112
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Sto se slomio pod teretom nepodignutih pasoša!04.06.2010. u 22:08 - pre 170 meseci
Svaki gradjanin moze podneti molbu za ubrzanu proceduru izdavanja pasosa i uz molbu pokazati dokaze o putovanju. Nije obavezno da firma salje dopise i sl. bar je tako bilo kada sam ja vadio dokumeta. A molbu podnosis posto dodjes na red zajedno sa ostalima koji cekaju od 4am.

Mislim da je bilo govora o tome da ce se proces vadjenja/izdavanja licnih dok. omoguciti u postama, kao sto je to u BiH. Sto bi znacacilo za veca mesta i gradove gde je trenutno kolaps, ali kada...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Sto se slomio pod teretom nepodignutih pasoša!04.06.2010. u 22:25 - pre 170 meseci
Citat:
mmix: Moze po ubrzanoj proceduri ako imas boravak u inostranstvu. Moj stric je tako odradio, pisao molbu i dobio, ali to je samo ubrzana procedura izrade pasosa u centrali MUPa preko reda, i dalje moras da odcekas svoje da dobijes termin za akviziciju.

Za ubrzani postupak se predaje u Ljermontovoj u posebnoj kancelariji, tako da nema potrebe da čekaš na red (tu isključivo primaju samo hitne zahteve, tako da nikad ni nema gužve)...
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
82.117.198.*



+768 Profil

icon Re: Sto se slomio pod teretom nepodignutih pasoša!05.06.2010. u 08:55 - pre 170 meseci
^Apsolutno netacno, osim ako nemas neku vezu. Koleginica i ja bili skoro sa sve dokumentima i molbom od firme da nam treba za sluzbeno putovanje i izduvali ga samo tako. Rekli su nam da u Ljermontovoj mozemo da podignemo pasos kako ne bi cekali jedan dan da ga transportuju do SUP-a gde smo predali dokumenta ali da ne mozemo da predamo dokumenta vec da moramo da prodjemo istu proceduru kao i svi ostali.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Sto se slomio pod teretom nepodignutih pasoša!05.06.2010. u 09:14 - pre 170 meseci
Citat:
tdusko: ^Apsolutno netacno, osim ako nemas neku vezu. Koleginica i ja bili skoro sa sve dokumentima i molbom od firme da nam treba za sluzbeno putovanje i izduvali ga samo tako. Rekli su nam da u Ljermontovoj mozemo da podignemo pasos kako ne bi cekali jedan dan da ga transportuju do SUP-a gde smo predali dokumenta ali da ne mozemo da predamo dokumenta vec da moramo da prodjemo istu proceduru kao i svi ostali.

Tu te je neko zeznuo, jer ja sam ranije dok su trebale vize pasoš menjao na oko godinu dana, i stalno sam vadio u Ljermontovoj po ubrzanoj proceduri, uljučujući i prošle godine u Maju ovaj novi... U Ljermontovoj sam prosao kompletnu proceduru, i fotografisanje, i sve živo, i sve to bez ikakve veze...

Procedura je ovakva: Na prvom spratu u Ljermontovoj odmah kad uđeš sa leve strane je kancelarija načelnice i pored je manja kancelarija gde se izdaju pasoši... Nekad mogu direktno da uđem gde se izdaju pasoši, a nekad prvo moraš da pokucaš kod načelnice gde joj kažeš da ti treba pasoš po hitnoj proceduri, pa ti se ona potpiše na formular (stavi svoj paraf na marginu), i onda ulaziš u kancelariju za pasoše sa time... Tamo te slikaju, uzimaju otiske, i završavaš sve što je potrebno... Pasoš ne podižeš tu, nego isto na prvom spratu kreneš ka onom malom stepeništu unutar hodnika i sa desne strane u tom malom hodniku ti je kancelarija gde podižeš pasoš...

Što se tiče vremena izrade, za stari (plavi) pasoš je vredelo pravilo ako predaš do 11 ujutru, pasoš možeš da podigneš narednog dana posle 14h... Ovaj novi se čeka dva dana, dakle ako predaš u ponedeljak pre podne, u sredu posle podne možeš da ga podigneš...
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Sto se slomio pod teretom nepodignutih pasoša!05.06.2010. u 09:16 - pre 170 meseci
@tdusko
Pa to ne vazi sa svako sluzbeno putovanje.
Citat:
U izuzetno hitnim slučajevima (potreba za hitnim lečenjem u inostranstvu, obaveštenje o smrti ili teškoj bolesti člana uže porodice, neodložan službeni put) ili iz drugih opravdanih razloga, ako su uz zahtev priloženi dokazi koji potvrđuju razloge hitnosti, nadležni organ je dužan da putnu ispravu izda najkasnije u roku od 48 sati od trenutka podnošenja zahteva.

 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
82.117.198.*



+768 Profil

icon Re: Sto se slomio pod teretom nepodignutih pasoša!05.06.2010. u 09:20 - pre 170 meseci
Citat:
ventura: Tu te je neko zeznuo, jer ja sam ranije dok su trebale vize pasoš menjao na oko godinu dana, i stalno sam vadio u Ljermontovoj po ubrzanoj proceduri, uljučujući i prošle godine u Maju ovaj novi...


Kao sto i sama tema kaze, u medjuvremenu su poceli i stolovi da se slamaju pod teretom pasosa tako da mislim da znam zasto u Ljermontovoj nisu hteli da nam prime papire.

EDIT: @IUOP_1

Ne radi se o tome da li put zadovoljava kriterijume koji si naveo jer sam pasos zaista i dobio u roku od 48 sati sa istim tim papirima ali sam morao da prodjem proceduru predaje dokumenata kao i svi drugi. Mislio sam da cu u Ljeromontovoj proci brze ali su me otkacili iako sam bio u istoj prostoriji gde je malopre Ventura napisao
 
Odgovor na temu

101010

Član broj: 166349
Poruke: 112
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Sto se slomio pod teretom nepodignutih pasoša!05.06.2010. u 12:53 - pre 170 meseci
Zahtev za ubrzanu proceduru moze da se podnese regularno u bilo kojoj PU. Ja sam ga podneo u PU Novi Beograd.
Rok za izdavanje nije bio 48h vec duplo duzi, sto je opet mnogo bolje od 15-tak dana uobicajene procedure. Pa ako vam je bas frka, Ljermontova je onda bolje resenje, ako je jos uvek aktuelna.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-231.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Sto se slomio pod teretom nepodignutih pasoša!05.06.2010. u 15:56 - pre 170 meseci
Citat:

Nadležni tvrde da je razlog tome predstojeća sezona godišnjih odmora, dok je ministar policije Ivica Dačić rekao da je glavni problem nedostatak prostora u policijskim stanicama i manjak zaposlenih na izdavanju pasoša i drugih ličnih dokumenata.

izvor


pa ebote ako svaki sup nema 10 saltera,nema ni jedan
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Sto se slomio pod teretom nepodignutih pasoša!

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 16945 | Odgovora: 60 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.