Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko pravljenja kutija za jace slusanje i po koju zurku

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Pomoc oko pravljenja kutija za jace slusanje i po koju zurku

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 12166 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1849



+67 Profil

icon Re: Pomoc oko pravljenja kutija za jace slusanje i po koju zurku24.07.2010. u 13:50 - pre 168 meseci
Da si ti ziv i zdrav al ja sam Dr.Borine tutoriale o kutijama i ts parametrima procitao najmanje 10puta.

Evo da sad sam se igrao u win isd sa tim proracunima.

Znaci kad je gumeno vesanje u pitanju mogu vise da gledam na estetiku nego na samu zapreminu.?!

Dali ce zvucniku smetati manja zapremina kutije. Jel nece da dodje do probijanja membrane usled veceg pritiska u kutiji.? Ili ce se mu vise skoditi ako je kutija veca.? Da ne pokida vesanje usled velikog pomeranja membrane.?

Jel mozete da mi postavite neki program za proracun reflex cevi.?

Pozdrav.!
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1849



+67 Profil

icon Re: Pomoc oko pravljenja kutija za jace slusanje i po koju zurku07.09.2010. u 10:51 - pre 166 meseci
Poz...



Zvucnici su u subotu imali prvu zurku. I podneli su je sasvim pristojno.
Pojacalo je nazalost samo 2x50w pa je radilo sa nekim % izoblicenja kad se malo popilo. Prostor je bio oko 25kvadrata i bio je pregradjen na dva dela. U delu gde su bile kutije je razvaljivalo, ali bukvalno dok se tamo u drugom delu moglo razgovarati dranjem, ovamo moralo pricati na megafon.

Inace zid, tj pregrada je bila od rigips ploca pa kad je pocelo gruvanje ispala je uticnica iz njega i ugasilo se sve... Posle sam video sta je i namestio. Zid i pod su se tresli kao ludi, kao da je zemljotres. Od gruvanja se i pokvarilo stelujuce svetlo, sad ili svetli ili ne.


Posle zurke sam sa drustvom otisao u diskoteku gde je muzika cak bila slabija, gruvalo je skoro isto ali su ovi moji visoki przili kao nenormalni. Zvonili su mi usi sutradan do uvece.




Tako da ko god se odluci za SPA zvucnike nece pogresiti.!!! Samo bi trebali neko pojacalo od bar 100w, ovo sa 50w im je vise golicanje.



Pozdrav svima..!!


Ackopk.








 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Pomoc oko pravljenja kutija za jace slusanje i po koju zurku

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 12166 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.