Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 93272 | Odgovora: 644 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

alexandar_cajic
Aleksandar Cajić
Niš

Član broj: 100194
Poruke: 214
79.101.230.*



+6 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 21:00 - pre 171 meseci
Tu se slažem...za ovce.

Za posao poslodavci vole da kažu da je privilegija.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 21:03 - pre 171 meseci
E anikin anikin :)

Citat:
anakin14: i ko mu je kriv za to? dok je ovaca bice i runa.


Pa zar tako posle ove izjave :)

Citat:
anakin14:jer kolko radnici zavise od gazde toliko i gazda zavisi od njih i postuju se.



Šta to govori o tebi :)



 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 21:04 - pre 171 meseci
Citat:
HeYoo
Licno sam ZA postovanje prava i zakona rada. Mislim da treba da postoje prava jer je to jedini nacin da se radnik zastiti samovolje preduzetnika. Kada bi raznoraznim gazdama ostavili odresene ruke svasta bi se desilo.


A KO treba da kontrolise da li se zakoni i prava sprovode? Poslodavac ili radnik ili neka komisija/komitet/agencija?
 
Odgovor na temu

anakin14
dejanmilosevic0

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+137 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 21:06 - pre 171 meseci
kakve veze imaju te dve izjave?

od svog radnika zavisim i postujem ga, a za neke ovce sto ih sisaju me boli dupe. Svoje ne dam, tudje ne diram. Ne gledam tudja posla.

tebi je RADNIK kompleks vise vrednosti, joooj nedo bog sto negde mukica radnik radi za 100e mesecno i ostane mu samo da se prehrani... jadan nema za more,auto... a radi...jel se prevrces nocu zbog njega?

bre dosta vise sa tim glupostima. Snalazljivi i pametniji ce uvek imati vise a glupi i lelemudi ce imati manje. Nek se zale upravi vodovoda sto kazu ljudi ovde.
 
Odgovor na temu

alexandar_cajic
Aleksandar Cajić
Niš

Član broj: 100194
Poruke: 214
79.101.230.*



+6 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 21:06 - pre 171 meseci
Zakon - zakonodavac.

Srećan vam svima 1. maj

Praznik rada !
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 21:11 - pre 171 meseci
Citat:
HeYoo: Ne mogu da se oduprem utisku da Dimke malo menja stavove iz teme u temu. Cas brani komuniste, cas feudaliste.. cas je protiv hire at will cas za.. Nadam se da se bar fino zabavljas :D

Mene je upravo ubeđivao protiv slobodnog tržišta pre nekoliko meseci. Mora da je posle toga progledao. :)

Edit: Da se podsetimo: :) http://www.elitesecurity.org/t386038-1#2478545
Citat:
Opet, uzimas jedan ekstreman primer.

Imas isto ekstremne primere koji bi pokazali suprotno - koliko hoces unistenih zivota zbog ludila visokog menadzmenta.

Poenta je naci sredinu - radnici ne treba da budu beli medvedi kao u slucaju ex-drzavnih "giganata" ali nije moguce ostaviti sve "trzistu" da regulise jer je iskljucivi cilj trzista veci profit, a to nije nuzno isti interes svih u igri. Kako izgleda kada "trziste regulise" u ekstremu se moze videti na primeru UK zeleznice (jedna od najgorih i najskupljih u zapadnoj EU, paralisuci kvarovi svaki dan, lose stanje medjugradske mreze jer niko ne ulaze u nju, svi se fokusiraju na "maksimizaciju profita", cene karata astronomske itd..)

Mozemo mi do sutra da navodimo primere koji pokazuju da "zakon trzista" jeste dobar, ili jeste los - fora je u tome sto se pokazalo vec odavno da 100% trzisna ekonomija nije moguca niti je nuzno dobra; bas kao sto se pokazalo da 100%-tni protekcionizam u komunizmu isto tako nije dobar. Ocigledno je neophodno naci neku kombinaciju slobode trzista i mera zastite kako bi sve funkcionisalo kako treba - takodje, za ocekivati je da se taj odnos menja, u zavisnosti od trenutne situacije.

Uzgred, kad vec pominjes Zastavu, pomeni i to da je drzava Srbija poklonila mnogo toga Fiat-u - nije bas "trzisna ekonomija" iz knjige jer da nije bilo intervencije drzave i poklona tj. drzavnih stimulansa u vidu raznih oslobadjanja poreza i pristupa prirodnim bogatstvima Fiat sigurno ne bi investirao u Srbiju. Takodje, poznato je vec iz EU iskustva da se takve firme koje "shopuju" drzavnu pomoc posle nekoliko godina jednostavno presele negde drugde (hint: Nokia) ostavljajuci proslo mesto u neto-gubitku. Kada se sve sabere i oduzme, "break even point" za Srbiju u poslu sa Fiat-om mozda nikad i ne dodje, ako Fiat "trzisno" odluci za 10 godina da se prebaci u Albaniju jer Albanci hoce da daju vise drzavnih stimulansa (drzavna intervencija, pa makar i pozitivna po firmu = sama suprotnost trzisne ekonomije).

Ista stvar i sa kreditnom krizom - Mr. "trziste" se zaletelo na maksimizaciju profita i time napravilo balon koji je pukao i ostetio mnogo vise ljudi nego one koje su bili ucesnici toga - bas zbog toga drzava ne moze dozvoliti takvu vrstu divljanja, jer od posledica tog divljanja stradaju mnogi neduzni, i to divljanje moze dovesti u pitanje i sam opstanak cele ekonomije.

Bilo bi lepo kada bi se tom jednostavnom formulom "zakon ponude i potraznje" moglo upravljati celim svetom; na zalost, situacija je daleko kompleksnija.

Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 21:13 - pre 171 meseci
Citat:
anakin14: kakve veze imaju te dve izjave?

od svog radnika zavisim i postujem ga, a za neke ovce sto ih sisaju me boli dupe. Svoje ne dam, tudje ne diram. Ne gledam tudja posla.

tebi je RADNIK kompleks vise vrednosti, joooj nedo bog sto negde mukica radnik radi za 100e mesecno i ostane mu samo da se prehrani... jadan nema za more,auto... a radi...jel se prevrces nocu zbog njega?

bre dosta vise sa tim glupostima. Snalazljivi i pametniji ce uvek imati vise a glupi i lelemudi ce imati manje. Nek se zale upravi vodovoda sto kazu ljudi ovde.


Pa dobro nisi se ogradio :) Međutim ti "snalažlivi i pametniiji" mogu da naiđu na neke sa kratkim fitiljem i štanglom ... :) Zbog toga je potrebno da država spreči da dolazi do takvih situacija primenom zakona i to je to. Na koji način? Pa šta znam npr. nekom linijom gde se može anonimno prijaviti i posle tri meseca proveravati da li je radnik zbog toga otpušten itd. Sigurno je da već postoje rešenja.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 21:16 - pre 171 meseci
Citat:
Prisiljavas ga pasivno. Radnici vjerovatno ne zele da rade ni ovih 8 sati, al' ko te pita. Isto tako bi ti bilo da nema drzavne regulacije. Poslodavac bi lupio 10-12 casovno radno vrijeme, a ti il' ces da radis il' da, vjerovatno, crknes od gladi.

Jeste, al će zato konkurent da zaposli 2 radnika po 6 sati i ti radnici će biti odmorniji, vedriji i sposobniji da rade, pa će pružati bolju i kvalitetniju uslugu, pa samim tim doneti i više posla. To važi čak i za kasirke i za prodavce. Evo primera radi, kada sam otišao u jednu prodavnicu računara da kupujem neke stvari za firmu, njihov prodavac ili je bio uduvan ili je veče pre toga bančio na nekoj žurci ili upravo možda radi dve smene, pošto mu je trebalo jedno 15 minuta da mi odgovori na prosta 3 pitanja i izgledao je kao da će svakog trenutka da zaspi. U tu radnju naravno nikada više nisam ušao, iako mi je najbliža, jer želim bolju i bržu uslugu. Dakle, verujem da bi tržište vrlo brzo regulisalo to koliko će radnik da radi, a sa druge strane, neko ko zaista može da radi 12 sati dnevno, a da mu to ne smanji produktivnost i poslodavac to može da priušti, zašto bi im to bilo zabranjeno ?

Citat:
Najbolji primjer su radnici po svakojakim trznim centrima, kasirke i sl., preeksploatisana radna snaga. A Miskovic samo tako brine da su svi oni zadovoljni. Nocima ne spava.

A zašto misliš da ne brine. Ja u Miškovićevim lokalima uglavnom nailazim na dobro uslugu što podrazumeva uslužno osoblje i ljubazne kasirke. Znači da su radnici generalno zadovoljni... inače ne bi mogli da pruže takvu uslugu.

Citat:
Kao sto napisah ranije, tjera te pasivno. U drzavi je ogromna nezaposlenost i veliki broj ljudi jednostavno nema prostor da bira poslodavca. Moze jedino da ne radi nista, i da crkne od gladi. Sad drzava treba zbog takve lose situacije preduzetnickim lesinarima odrijesiti ruke kako bi uzivali maksimum izrabljivanja radnika.

Ne nego treba da se uvede zakon da je minimalac 50.000 i maksimalno vreme rada 4h dnevno, pa da svi radnici budu srećni i zadovoljni. A preduzetnika ko šta pita, on je svakako lešinar i sigurno svaki preduzetnik ima par miliona evra u šteku da plaća radnike, poreze, doprinose, takse, kupuje opremu, sirovine ili šta mu već treba za posao... i za preduzetnika ne važe ni krize, ni manjak posla, ni neproduktivnost radnika, ni ništa... preduzetniku pare padaju sa neba ? Vidiš, gomila preduzetnika, barem na početku, zarađuje mnogo manje od svojih radnika, a često budu i u minusu, jer su uzeli kredit da bi započeli posao, koji naravno moraju da vraćaju. Da li si za to da država u tom slučaju štiti preduzetnika kao što štiti radnika, pa da naloži radniku da mora da radi mesec-dva 16 sati dnevno 7 dana u nedelji bez plate sve dok se firma ne oporavi. Koliko radnika znaš koji bi u takvoj situaciji pitali šta mogu da učine za firmu ili da su se odrekli polovine plate da pomognu firmi ? Ja ne znam nijednog. Većina samo hoće svoju platu na kraju meseca i to je to, a niko se ne pita odakle. A i zašto da pita, pa preduzetnik sigurno ima para, njemu rastu na drvetu. Mislim da imate poprilično iskrivljenu sliku preduzetnicima.
Citat:
Naravno da ima. Ako trazis drugi posao(sto znaci da jedan imas i nisi socijalno ugrozen), znaci da si definitivno samovoljno pristao na to. A ako gulis kod jednog poslodavca 12 sati, tesko cemo znati da li si tu zato sto si tako htjeo il' zato sto nemas izbor da biras drugi posao.

Pa kao što je već rečeno, imaš izbora... jedan je da ćutiš i radiš, jer ti to odgovara, imaš izbor da promeniš posao i imaš izbor da prijaviš poslodavca ako misliš da krši neki zakon.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 21:17 - pre 171 meseci
@ stil: A zasto anonimno? Sta ako neki poslodavac ima 50 zaposlenih i sve ih placa 100€ a "tera" ih da rade 20h dnevno? Sto jedan anonimno da prijavi kad se ostali ne bune? Zasto se ne bi svi dogovorili pa lepo predlog poslodavcu - ili veca plata/normalno radno vreme ili zdravo.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 21:22 - pre 171 meseci
Ni jedan poslodavac ne bi mogao da nadje radnike koji bi radili 20h dnevno.

To je notorna besmislica - kao sto sam rekao ranije, imate crno trziste radne snage, dakle 0 (NULA) % drzavne regulacije, pa OPET, ljudi ne rade "20 sati dnevno" - stavise, prilicno sam siguran da im je radna nedelja tu negde oko 50-55 sati nedeljno jer iznad toga jednostavno ne bi bili u stanju da rade niti bi hteli da rade + poslodavac bi bio na gubitku.

Sto se virtuelnih prava tice - razmislite dobro, mozemo mi sutra da kazemo da je minimalac 50000 din.

Da li zaista mislite da ce ljudima biti bolje? Pa nece, jer ce umesto 5 radnika koji primaju 10000 din raditi JEDAN od 50000 din. Svi oni losiji i koji manje vrede >NECE< imati posao.

Pomenuo sam vec primer SSSR i cene mleka, koje su bile regulisane od strane drzave na 5 kopejki... Super, mleko 5 kopejki bato... jedini zez je bio sto ga NIGDE NIJE BILO. Kao ono ulje i secer u SRJ po "drzavnoj ceni". Eto to je krajnji domet "drzavne regulacije" - prdjenje u cabar.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

alexandar_cajic
Aleksandar Cajić
Niš

Član broj: 100194
Poruke: 214
79.101.230.*



+6 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 21:23 - pre 171 meseci
@Challenger

To tj. nešto slično trenutno rade radnici 28 preduzeća u Srbiji.

@ Ivan Dimkovic

Da si prolazio kad smo asfaltirali autoput kod Pečenjevca u 4 ujutru sigurno bi pomislio treća smena, a ono prva od 6:30h predhodnog dana...pre nekoliko godina.
 
Odgovor na temu

anakin14
dejanmilosevic0

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+137 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 21:24 - pre 171 meseci
Citat:
Pa šta znam npr. nekom linijom gde se može anonimno prijaviti i posle tri meseca proveravati da li je radnik zbog toga otpušten itd


poenta je da poslodavac treba da moze da otpusti radnika zato sto mu palo napamet i tacka. sta tu ima ko da se zali?

Citat:
Ne nego treba da se uvede zakon da je minimalac 50.000 i maksimalno vreme rada 4h dnevno, pa da svi radnici budu srećni i zadovoljni. A preduzetnika ko šta pita, on je svakako lešinar i sigurno svaki preduzetnik ima par miliona evra u šteku da plaća radnike, poreze, doprinose, takse, kupuje opremu, sirovine ili šta mu već treba za posao... i za preduzetnika ne važe ni krize, ni manjak posla, ni neproduktivnost radnika, ni ništa... preduzetniku pare padaju sa neba ? Vidiš, gomila preduzetnika, barem na početku, zarađuje mnogo manje od svojih radnika, a često budu i u minusu, jer su uzeli kredit da bi započeli posao, koji naravno moraju da vraćaju. Da li si za to da država u tom slučaju štiti preduzetnika kao što štiti radnika, pa da naloži radniku da mora da radi mesec-dva 16 sati dnevno 7 dana u nedelji bez plate sve dok se firma ne oporavi. Koliko radnika znaš koji bi u takvoj situaciji pitali šta mogu da učine za firmu ili da su se odrekli polovine plate da pomognu firmi ? Ja ne znam nijednog. Većina samo hoće svoju platu na kraju meseca i to je to, a niko se ne pita odakle. A i zašto da pita, pa preduzetnik sigurno ima para, njemu rastu na drvetu. Mislim da imate poprilično iskrivljenu sliku preduzetnicima.


pa to se ocekuje i od drzave. nikog ne interesuje ODAKLE i dal je produktivan vec samo da legne plata,topli obrok,regres i ostale gluposti

Citat:
Challenger: @ stil: A zasto anonimno? Sta ako neki poslodavac ima 50 zaposlenih i sve ih placa 100€ a "tera" ih da rade 20h dnevno? Sto jedan anonimno da prijavi kad se ostali ne bune? Zasto se ne bi svi dogovorili pa lepo predlog poslodavcu - ili veca plata/normalno radno vreme ili zdravo.


vidis, to je ok, i gazda ako ne prihvati ostade bez radnika, niko se ne mesa, trziste radi svoje,. Gazda se sigruno nece ZALITI DRZAVI STO MU SVI DALI OTKAZ kao sto bi radnici to uradili da je gazda njima dao otkaz.
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 21:26 - pre 171 meseci
@ Challenger Tu već stižemo do sindikata, kao tela koje predstavlja radnike. Nažalost - evo čovek i napisa malo pre - i ti sindikalci su kvarljiva roba...
BTW, diskusija je stvaarno prigodna 1. maju! Možda puste na RTS-u neki kratak prilog sa Elitemadzona
 
Odgovor na temu

anakin14
dejanmilosevic0

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+137 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 21:27 - pre 171 meseci
pa svi su kvarljiva roba, kvaka je u tome da konacno ljudi shvate DA IM NIKO NISTA NE GARANTUJE i TACKA.
 
Odgovor na temu

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 21:29 - pre 171 meseci
Citat:
alexandar_cajic: @Challenger

To tj. nešto slično trenutno rade radnici 28 preduzeća u Srbiji.

@ Ivan Dimkovic

Da si prolazio kad smo asfaltirali autoput kod Pečenjevca u 4 ujutru sigurno bi pomislio treća smena, a ono prva od 6:30h predhodnog dana...pre nekoliko godina.


Pa ZASTO se ne zale? Ali ne anonimno? Sto tih par hiljada (cenim) radnika ne zove inspekciju i sl? A ne, lakse je cekati da neko "anonimno" prijavi ili da drzava posalje spec. jedinice da eliminisu zlog poslodavca. I eto, sto ste vi radili od 4 kad radite od 6.30h? Ko vam je kriv... Pre ce biti da je to bilo u samo par slucajeva, a u ostalim ste kasnije dolazili/ranije pustani s posla i to je to...

@ Ivan Dimkovic: Znam, zato i karikiram, kad se vec preteruje...

Citat:
Count Zero: @ Challenger Tu već stižemo do sindikata, kao tela koje predstavlja radnike. Nažalost - evo čovek i napisa malo pre - i ti sindikalci su kvarljiva roba...
BTW, diskusija je stvaarno prigodna 1. maju! Možda puste na RTS-u neki kratak prilog sa Elitemadzona :D


A ko bira sindikat? Zacarani krug...
 
Odgovor na temu

alexandar_cajic
Aleksandar Cajić
Niš

Član broj: 100194
Poruke: 214
79.101.230.*



+6 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 21:32 - pre 171 meseci
Ispravka 24 preduzeća su zvanično u štrajku tj. njihovi radnici sada trenutno u Srbiji...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 21:32 - pre 171 meseci
Citat:
aleksandar_cajic
Da si prolazio kad smo asfaltirali autoput kod Pečenjevca u 4 ujutru sigurno bi pomislio treća smena, a ono prva od 6:30h predhodnog dana...pre nekoliko godina.


Ti radnici su sigurno imali odmor od jednog dana posle toga - apsolutno je nemoguce da neko radi tako duze od par dana.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 21:35 - pre 171 meseci
Citat:
Challenger: Pa ZASTO se ne zale? Ali ne anonimno? Sto tih par hiljada (cenim) radnika ne zove inspekciju i sl? A ne, lakse je cekati da neko "anonimno" prijavi ili da drzava posalje spec. jedinice da eliminisu zlog poslodavca.



Ajoj čoveče zašto izvrćeš. Ljudi ne smeju da prijavljuju poslodavce zbog toga što je za prijavu potrebno da se ostave lični podaci koje inspektor može da kaže poslodavcu. Ukoliko je anonimno poslodavac ne može da zna ni na koji način ko ga je prijavio osim ako ima samo jednog radnika. Poslodavci moraju da postoje to je spas za sve koji žive u ovoj zemlji. Jedino što treba da se pridržavaju nekakvih pravila isto važi i za radnike i nema problema :)
 
Odgovor na temu

alexandar_cajic
Aleksandar Cajić
Niš

Član broj: 100194
Poruke: 214
79.101.230.*



+6 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 21:35 - pre 171 meseci
Pa da imali smo odmor, odspavali smo u mašinama dva tri puta po sat vremena dok smo čekali da dođu šleperi sa asfaltom...i tako celog leta.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?01.05.2010. u 21:35 - pre 171 meseci
Citat:
Count Zero
@ Challenger Tu već stižemo do sindikata, kao tela koje predstavlja radnike.


U gotovo svim prakticnim implementacijama, sindikati gledaju samo svoj interes - mini elita koja ima garantovano zaposlenje jer je njih nemoguce otpustiti + imaju gomilu beneficija u odnosu na "obicne" radnike.

Ljudi, shvatite - NIKO se nece brinuti za VAS vise od VAS SAMIH.

Nikakvi "sindikati", nikakva "drzava" - sve su to organizacije koje po samoj prirodi stvari mutiraju u BIROKRATSKE APARATE KOJI POSTAJU SAMI SEBI SVRHA

Citat:
aleksandar_cajic
Pa da imali smo odmor, odspavali smo u mašinama dva tri puta po sat vremena dok smo čekali da dođu šleperi sa asfaltom...i tako celog leta.


Sorry, to se krsi sa biologijom i fiziologijom coveka. Raditi tezak fizicki posao i spavati 2-3 sata dnevno je jednostavno nemoguce.

Tj. moguce je, samo rezultat toga vise nije koristan rad nego bauljanje i neki jadni pokusaji rada sa 1% produktivnosti.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li je po zakonu da radim 7 dana u nedelji?

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 93272 | Odgovora: 644 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.