Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7738040 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

grejanje

Član broj: 140805
Poruke: 205
*.dynamic.sbb.rs.



+35 Profil

icon Re: Grejanje na pelet31.08.2017. u 22:12 - pre 81 meseci
Citat:
dusanmijat:
A ljudi moji, pa jeli ovo moguce? Dali iza ovog postoji neka namjera ili ljudi provedu zivot sa mozgom na leru?


I on je serviser?!?
Sta servisira?
Gorionike? Sumnjam..
 
0

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Grejanje na pelet31.08.2017. u 22:15 - pre 81 meseci
Transportere izgleda.

Snazne transportere.
 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet31.08.2017. u 22:30 - pre 81 meseci
Citat:
xicolina servis:
,,snaga gorionika je u transporteru ..

„Od ovoga može da se rikne“—„kad' se sad nisam šlogirao“ ! ! !
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

marko srzic

Član broj: 336400
Poruke: 317
213.55.184.232



+19 Profil

icon Re: Grejanje na pelet31.08.2017. u 22:43 - pre 81 meseci
Citat:
grejanje:
Zeljo,
Zar ne mislis da mozda ima kuca koje trose dosta manje od 15kw a da nisu "puzeve kucice"?
Mozda sa kvadraturom kao tvoja ali sa dobrom izolacijom?


Mislim druze a kod mene nije tako.Trosi i nezalim se.Ali ako nesto nestima rad sam da to odklonim.Ja necu da ulazim u diskusiju o izolaciji ako sumnjam u nekoliko drugih faktora.Prvo to pa onda izolacija.A raditi izolaciju uz milion drugih problema nije bas korisno.
 
0

marko srzic

Član broj: 336400
Poruke: 317
213.55.184.232



+19 Profil

icon Re: Grejanje na pelet31.08.2017. u 23:12 - pre 81 meseci
Da ce feroli potrositi manje od 50 kg jeste istina samo nece moci ugrijati 500 kvadrata.Da je viadrus los los je samo od njega je jos ponesto ostalo a dodato puno toga .Nebi reko da ce furat 300 c na dimnjak vise .A feroli je isti ko i viadrus samo malo siromasnije odradjen.Ni kotao ni gorionik nebi nikad pozelio.

CM gorionik jeste los bio.A dobio je izmjenu na tubusu reseci i novu regulaciju gorionika.Bolji je od ferolija jer nekako guta sve Radi ko mutav.Sve sagori i izbaci pepeo.Nema zgure.Grejac ima majstor na buvljaku sto prodaje cekas zicu pa ko hoce da obnovi kad crkne ima sansu.Veoma jeftino.

Postoje ljudi sto bi sve da radi pod garancijom i da se nikad nepokvari.Pa nek se malo i pokvari.Zato smo mi tu da uprljamo prste.
 
0

Staznaja
Beograd

Član broj: 309679
Poruke: 208
*.opera-mini.net.



+28 Profil

icon Re: Grejanje na pelet01.09.2017. u 02:15 - pre 81 meseci
Nekada sam voleo ovaj forum a sada ga obozavam.
Nije bitno da li termostat reaguje na 0.25 ili 0.5°C ili 1°C ako tople vode nema, a upravo taj segment problema resava STV ili AT kako god ga nazvali. Grejanje na pelet je inertan sistem pa makar to bilo i grejanje mojim najboljim gorionikom koji mozete kupiti kod mene jer ja znam sta vam prodajem.
Ajde bar malo logike da se koristi u pisanju a ne samo nabacivanje bombasticnih izjava. AT salje toplotu trenutno a gorionik mora da odradi pripremne radnje, treba li dalje razradjivati ovu temu i pojasnjavati apsurd poredjenja termostata i AT-a. Svaki gorionik ima potpalu i stabilizaciju plamena, i gle cuda i kod CM-a kao kod ostalih to vreme i nacin na koji ce doci do stabilnog plamena se steluje. Da ne bude zabune, servisna mreza im je losa po mom iskustvu, delovi su preskupi, nema modulaciju. Iz svega navedenog, nikada ga ne bi kupio da sam znao sta sada znam, ali napljuvavanje jednog proizvoda u reklamne svrhe drugog su za svaku osudu. Znaci "gospodine" Xicolina hipoteticki govoreci cm kao i drugi gorionici moze da preskoci sve od potpale do maksimalne snage za par minuta, ali cemu to, sta se time dobija? Takodje voleo bi da cujem kojom je to metodom utvrdjeno da je veci potrosac od ostalih gorionika, moja iskustva nisu takva. Po mom iskustvu potrosnja je bila uslovljena izolacijom objekta, konstrukcijom kotla, pa i nedostatkom prave modulacije koju nema ni feroli. I sta znaci brz upaljac? Ako se ne varam upaljaci su bezkontaktni sto bi znacilo da se pelet pali toplim vazduhom. Koji je odnos protoka vazduha kroz stare upaljace CM-a i vase nove upaljace, i koji je odnos snaga tih upaljaca? Koja su vam izmerena vremena potpale kod navedenih gorionika? Dajte neki konkretan podatak i razumite me, ne verujem na rec, nemam razloga.
Grejem 160m2 u tri etaže.
Dve etaže pvc stolarija i dve etaže termo glave.
Kombinacija ck-p 35 kW i cppl 35kW podešavanjima
smanjene snage. Četvorokraki bez pogona.
Od sezone 2018/19 kuća sa tri strane izolovana stiroporom
8cm i po tavanu mineralna vuna 10cm...
 
0

skrseni
zoran joksimovic
teh visak
kaludjerica

Član broj: 336515
Poruke: 190
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Grejanje na pelet01.09.2017. u 06:16 - pre 81 meseci
jabi to ovako gospodo draga, kad dodje zima ,boze zdravlja ako sve bude kako treba kod mene u kotlarnici,vi lepo dodjete kod mene ono vikend pa krenemo uzmemo stopericu napunim spremnik peleta pa uzmemo termometar od 350c pa udri sa testiranjem PltGrnk 11.3 tu ima da bude rostilj malo sale i druzenja,pa sledeci vikend kod nekog drugog,pa tako dok traje zime...........kratko i jasno sa reci na delaaa.... eto to bi ja tako...
 
0

xicolina servis
servis
beograd

Član broj: 336361
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet01.09.2017. u 06:18 - pre 81 meseci
Citat:
ZoranObradovic:
Citat:
xicolina servis:
,,snaga gorionika je u transporteru ..

„Od ovoga može da se rikne“—„kad' se sad nisam šlogirao“ ! ! !

sta utice kod gorionika na promenu snage kad sve znas
 
0

xicolina servis
servis
beograd

Član broj: 336361
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet01.09.2017. u 06:22 - pre 81 meseci
Citat:
SG kamikaza:
Transportere izgleda.

Snazne transportere.

hteo sam da skratim pisanje pa nisam satavio puzni transporter za takve kao sto si ti
 
0

xicolina servis
servis
beograd

Član broj: 336361
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet01.09.2017. u 06:27 - pre 81 meseci
Citat:
marko srzic:
Da ce feroli potrositi manje od 50 kg jeste istina samo nece moci ugrijati 500 kvadrata.Da je viadrus los los je samo od njega je jos ponesto ostalo a dodato puno toga .Nebi reko da ce furat 300 c na dimnjak vise .A feroli je isti ko i viadrus samo malo siromasnije odradjen.Ni kotao ni gorionik nebi nikad pozelio.

CM gorionik jeste los bio.A dobio je izmjenu na tubusu reseci i novu regulaciju gorionika.Bolji je od ferolija jer nekako guta sve Radi ko mutav.Sve sagori i izbaci pepeo.Nema zgure.Grejac ima majstor na buvljaku sto prodaje cekas zicu pa ko hoce da obnovi kad crkne ima sansu.Veoma jeftino.

Postoje ljudi sto bi sve da radi pod garancijom i da se nikad nepokvari.Pa nek se malo i pokvari.Zato smo mi tu da uprljamo prste.

slazem se sa tobom CM guta sve nije osetljiv na los pelet kao ferol,,i da je bilo kako treba nebi doradjivao automatiku
 
0

Staznaja
Beograd

Član broj: 309679
Poruke: 208
*.opera-mini.net.



+28 Profil

icon Re: Grejanje na pelet01.09.2017. u 08:13 - pre 81 meseci
"Gospodine" Xicolina, ajde i mene udostoji nekog odgovora ili je post predugacak da bi ga ispratio. Posebno me interesuje veca potrosnja CM gorionika zbog sporijeg upaljaca i kako na sve to utice stabilizacija plamena u zadatoj snazi, sa posebnim osvrtom na mogucnost promene svih zadatih parametara radi dobijanja optimalne brzine potpale i razvijanja plamena za potrebnu kolicinu toplotne energije u funkciji puznog transportera.
Malo sarkazma, sta da se radi.
Prodavci i samozvani serviseri ne bi trebalo tendenciozno da komentarisu konkurentske proizvode, pa cak ni ako su ih nekada videli.
Grejem 160m2 u tri etaže.
Dve etaže pvc stolarija i dve etaže termo glave.
Kombinacija ck-p 35 kW i cppl 35kW podešavanjima
smanjene snage. Četvorokraki bez pogona.
Od sezone 2018/19 kuća sa tri strane izolovana stiroporom
8cm i po tavanu mineralna vuna 10cm...
 
0

Goranto
ODS

Član broj: 332401
Poruke: 713
62.193.155.*



+62 Profil

icon Re: Grejanje na pelet01.09.2017. u 08:26 - pre 81 meseci
xicolina servis-
Citat:
sta utice kod gorionika na promenu snage


Elektronika.
 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet01.09.2017. u 08:53 - pre 81 meseci
Citat:
xicolina servis:
Citat:
ZoranObradovic:
Citat:
xicolina servis:
,,snaga gorionika je u transporteru ..

„Od ovoga može da se rikne“—„kad' se sad nisam šlogirao“ ! ! !

sta utice kod gorionika na promenu snage kad sve znas


Vreme ciklusa,vreme doze,brzina ventilatora.

- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

marko srzic

Član broj: 336400
Poruke: 317
213.55.176.209



+19 Profil

icon Re: Grejanje na pelet01.09.2017. u 10:56 - pre 81 meseci
Citat:
xicolina servis:
slazem se sa tobom CM guta sve nije osetljiv na los pelet kao ferol,,i da je bilo kako treba nebi doradjivao automatiku

Bas tako nije bio dobar a sad je druga muzika.Orginal mozes da zaboravis .Ima niz nedostataka.Moze los pelet ali sve ostalo nista nevalja .Napravljen je da radi sa AT.
 
0

marko srzic

Član broj: 336400
Poruke: 317
213.55.176.209



+19 Profil

icon Re: Grejanje na pelet01.09.2017. u 11:27 - pre 81 meseci
Citat:
Staznaja:
"Gospodine" Xicolina, ajde i mene udostoji nekog odgovora ili je post predugacak da bi ga ispratio. Posebno me interesuje veca potrosnja CM gorionika zbog sporijeg upaljaca i kako na sve to utice stabilizacija plamena u zadatoj snazi, sa posebnim osvrtom na mogucnost promene svih zadatih parametara radi dobijanja optimalne brzine potpale i razvijanja plamena za potrebnu kolicinu toplotne energije u funkciji puznog transportera.
Malo sarkazma, sta da se radi.
Prodavci i samozvani serviseri ne bi trebalo tendenciozno da komentarisu konkurentske proizvode, pa cak ni ako su ih nekada videli.


Kako ko razumije.Ali upaljac nema veze sa potrosnjom normalno kao ni strah da ce da pregori kao ni sa vremenom podpale.Moze da se popravi ali ako se gorionik vise puta pali i gasi onda gubi na snazi jer se voda ohladi pa se dobije utisak da je pelet slab energent.Preduga podpala vise puta da vremena da se voda ohladi .Ako ga stalno mora podizat a ne odrzavat.To ga dovodi do toga da je preveliki potrosac.Sto nije stvar gorionika nego vode u sistemu .A da moze ili kad moze da odrzava to je druga prica.Ko at prazni pa podize dobije vecu potrosnju.

Gorionik najvise potrosi kad nikad ne postigne mahsimalnu tem.Kad postigne treba da smanji snagu i da radi na maloj snazi ne da ceka da se voda podhladi ili da se ugasi pa ponovo paljenje.

Svi oni sto misle da mogu nastimat parametre da nikad ne ode u gasenje .Grdno se varaju jer tad radi stalno na velikoj snazi.Treba da ugrije vodu i posle da ide na manju snagu .Tako odrzava temperaturu kotla a dugo radi na maloj snazi.

E tad nije potrosac.Gorionik najmanje trosi kad radi na maloj snazi potrebnoj da vodu u sistemu odrzava na 70 -75.
 
0

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
31.223.128.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet01.09.2017. u 12:27 - pre 81 meseci
Svi oni sto misle da mogu nastimat parametre da nikad ne ode u gasenje .Grdno se varaju jer tad radi stalno na velikoj snazi.Treba da ugrije vodu i posle da ide na manju snagu .Tako odrzava temperaturu kotla a dugo radi na maloj snazi.

E tad nije potrosac.Gorionik najmanje trosi kad radi na maloj snazi potrebnoj da vodu u sistemu odrzava na 70 -75 ovo Markan napisa ali mi nije jasno: Kako nastimaju parametre da im gorionik radi velikom snagom a da nikad ne ode u gasenje??? Prosle sezone sam pisao da mi gorionik radi i po 16 sati bez gasenja a bilo je i slika sa izlaznim parametrima, slicnih ovim
Prikačeni fajlovi
 
0

xicolina servis
servis
beograd

Član broj: 336361
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet01.09.2017. u 16:25 - pre 81 meseci
Citat:
ZoranObradovic:
Citat:
xicolina servis:
Citat:
ZoranObradovic:
Citat:
xicolina servis:
,,snaga gorionika je u transporteru ..

„Od ovoga može da se rikne“—„kad' se sad nisam šlogirao“ ! ! !

sta utice kod gorionika na promenu snage kad sve znas


Vreme ciklusa,vreme doze,brzina ventilatora.

Zasto menjas vreme doziranja puznog transportera kad nije snaga u njemu Vidis ja to nisam znao dok ti to nenapisa sta se sve menja zanimljiv lik
 
0

xicolina servis
servis
beograd

Član broj: 336361
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet01.09.2017. u 16:32 - pre 81 meseci
Citat:
marko srzic:
Citat:
Staznaja:
"Gospodine" Xicolina, ajde i mene udostoji nekog odgovora ili je post predugacak da bi ga ispratio. Posebno me interesuje veca potrosnja CM gorionika zbog sporijeg upaljaca i kako na sve to utice stabilizacija plamena u zadatoj snazi, sa posebnim osvrtom na mogucnost promene svih zadatih parametara radi dobijanja optimalne brzine potpale i razvijanja plamena za potrebnu kolicinu toplotne energije u funkciji puznog transportera.
Malo sarkazma, sta da se radi.
Prodavci i samozvani serviseri ne bi trebalo tendenciozno da komentarisu konkurentske proizvode, pa cak ni ako su ih nekada videli.


Kako ko razumije.Ali upaljac nema veze sa potrosnjom normalno kao ni strah da ce da pregori kao ni sa vremenom podpale.Moze da se popravi ali ako se gorionik vise puta pali i gasi onda gubi na snazi jer se voda ohladi pa se dobije utisak da je pelet slab energent.Preduga podpala vise puta da vremena da se voda ohladi .Ako ga stalno mora podizat a ne odrzavat.To ga dovodi do toga da je preveliki potrosac.Sto nije stvar gorionika nego vode u sistemu .A da moze ili kad moze da odrzava to je druga prica.Ko at prazni pa podize dobije vecu potrosnju.

Gorionik najvise potrosi kad nikad ne postigne mahsimalnu tem.Kad postigne treba da smanji snagu i da radi na maloj snazi ne da ceka da se voda podhladi ili da se ugasi pa ponovo paljenje.

Svi oni sto misle da mogu nastimat parametre da nikad ne ode u gasenje .Grdno se varaju jer tad radi stalno na velikoj snazi.Treba da ugrije vodu i posle da ide na manju snagu .Tako odrzava temperaturu kotla a dugo radi na maloj snazi.

E tad nije potrosac.Gorionik najmanje trosi kad radi na maloj snazi potrebnoj da vodu u sistemu odrzava na 70 -75.

TI si za ove ovde doktor svaka ti cast kapiras sve za razliku od njih
 
0

xicolina servis
servis
beograd

Član broj: 336361
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Grejanje na pelet01.09.2017. u 16:33 - pre 81 meseci
Citat:
marko srzic:
Citat:
Staznaja:
"Gospodine" Xicolina, ajde i mene udostoji nekog odgovora ili je post predugacak da bi ga ispratio. Posebno me interesuje veca potrosnja CM gorionika zbog sporijeg upaljaca i kako na sve to utice stabilizacija plamena u zadatoj snazi, sa posebnim osvrtom na mogucnost promene svih zadatih parametara radi dobijanja optimalne brzine potpale i razvijanja plamena za potrebnu kolicinu toplotne energije u funkciji puznog transportera.
Malo sarkazma, sta da se radi.
Prodavci i samozvani serviseri ne bi trebalo tendenciozno da komentarisu konkurentske proizvode, pa cak ni ako su ih nekada videli.


Kako ko razumije.Ali upaljac nema veze sa potrosnjom normalno kao ni strah da ce da pregori kao ni sa vremenom podpale.Moze da se popravi ali ako se gorionik vise puta pali i gasi onda gubi na snazi jer se voda ohladi pa se dobije utisak da je pelet slab energent.Preduga podpala vise puta da vremena da se voda ohladi .Ako ga stalno mora podizat a ne odrzavat.To ga dovodi do toga da je preveliki potrosac.Sto nije stvar gorionika nego vode u sistemu .A da moze ili kad moze da odrzava to je druga prica.Ko at prazni pa podize dobije vecu potrosnju.

Gorionik najvise potrosi kad nikad ne postigne mahsimalnu tem.Kad postigne treba da smanji snagu i da radi na maloj snazi ne da ceka da se voda podhladi ili da se ugasi pa ponovo paljenje.

Svi oni sto misle da mogu nastimat parametre da nikad ne ode u gasenje .Grdno se varaju jer tad radi stalno na velikoj snazi.Treba da ugrije vodu i posle da ide na manju snagu .Tako odrzava temperaturu kotla a dugo radi na maloj snazi.

E tad nije potrosac.Gorionik najmanje trosi kad radi na maloj snazi potrebnoj da vodu u sistemu odrzava na 70 -75.

TI Srzicu si za ove ovde doktor svaka ti cast kapiras sve za razliku od njih
 
0

studio3dart

Član broj: 176761
Poruke: 230
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet01.09.2017. u 16:35 - pre 81 meseci
Pozdrav veliki,prosle godine po onoj jakoj zimi,grejao sam oko 270 kvadrata ne izolovanog prostora prosecno 16 sati dnevno u dva razdvojena objekta sa jednim lokalom sa izlozima i potrosio oko 12 tona peleta.Gorionik biotermec 50 kw. Da li je ta potrosnja ok?
Molim i Zmajdina za odgovor.Hala puno.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7738040 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.