Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Batina je iz raja izasla, zar ne?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Batina je iz raja izasla, zar ne?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 111662 | Odgovora: 677 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?22.05.2009. u 23:47 - pre 182 meseci
@Ivan
Zaista mi je drago sto ti se drugar izvukao, zasnovao porodicu, i normalno zivi!

Citat:


Prikazase u dnevniku 3. roditelje "sticenika", i oni maksimalno podrzavaju ovakav nacin "lecenja".

Kao sto Emilija rece, izgleda da velika vecina forumaskih "dusebriznika" o problemu narkomanije, i njihovom paklu, zna samo iz price, ili sa TVa.

Da li taj "centar" ima dozvolu? WTF? Pa jel' to bitno, ili su bitni ti ljudi i njihove porodice? Da li je vazniji njihov spas, ili neka dozvola? Gledam onu iz Drajzerove...Njoj bi bolje bilo da prestanu sa davanjem laznog metadona...Kao isfolirace narkomana, ne zna on sta dobija...Neka pokaze svoje rezultate u lecenju. Ukoliko ih uopste imaju.
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
85.222.179.*



+62 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?22.05.2009. u 23:54 - pre 182 meseci
Citat:
_andjela_: Nije jedino, ima ih jos. Iz iskustva, kad bi moglo da se sabere u jednoj recenici, metadon program je odlican ako je osoba stacionirana van sredine koja ga/je uvela u drogu; znaci, promena lokacije, promena kontakata, promena ama bas svega - ali promena na duge staze.

Znam, ali to je tesko kod nas izvesti. Lecenje im se uglavnom svodi na kljukanje Metadonom, a od toga vajde nema.
Upravo ovako kao sto kazes, tek sad vidim:
Citat:
_andjela_: E sad u par drugih recenica: isti program je baza sa dolazak u kontakt sa bivsim dilerima, prijateljima iz proslosti koji dolaze da se lece, dilerima nekih drugih droga (na lecenju), dilerima metadona (aha, ima i takvih), i najvise – bejbisiting servis, pogotovo kad vidis odraslog coveka koji i pred kamerama, i pred drugim ljudima (misleci valjda da ga niko ne vidi?) krade tu dozu metadona koja mu je namenjena, da je kasnije preproda. Ili jos gore, kad pokupi doze iz dana u dan, ili dobije dozvolu da ih odnese kuci za vikend (jer je valjda nesto vise uracunljiv kako vreme prolazi?), stigne ti vest da je nesrecnik ostavio doze u frizideru i da mu se rodjeno dete otrovalo jer je mislilo da je sok. A konsekvenca - groblje. Metadon jeste zamena za druge droge, ali ne leci mentalitet narkomana, pa je opet na kraju – samo droga. Sad sto je ozvanicena, pa da to garantuje uspeh? I don't think so. Samo jedan faktor u lecenju, koji moze biti zloupotrebljen kao i svi drugi, nista vise.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Citat:
Isak666: Vaistinu nisi strucna i molim te drugi put bar izguglaj jednu rec koju ne razumes. Bez ljutnje.

Ne ljutim se (mada ti malo pripazi na recnik!), ja sam i rekla da ne poznajem toliko materiju. Jedino sam primetila da se sve to svodi na blokadu receptora.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Citat:
Ivan Dimkovic: Mada, kao sto rekoh - sve ovo gore je od male pomoci ukoliko se osoba vrati u istu sredinu, sa istim drustvom, itd... to je ujedno i najskuplji deo terapije - treba se preseliti, naci posao, itd...

E, u ovome je poenta. Ona nekolicina koju poznajem da su se "izelecili" ili bar preziveli do sad su svi redom promenili skroz mesto boravka, navike, drustvo... Cak se jedni drugima ni ne javljaju vise na ulici kad se sretnu, he, he...
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Citat:
Laki_Gen: Skoro svi su "pusteni sa lanca" - nisu nikada ni imali neku obavezu ili odgovornost. Nisu ni ocekivali neke sankcije, nisu se plasili da im neko moze nesto zabraniti.

Sto se tice onih koje poznajem/sam poznavala, mogu da kazem da je tacno! Uglavnom su bili deca "crvene burzoazije", deca raznih komunistickih funkcionera i direktora, koji su za ono vreme imali love i ni za sta nisu morali da se trude, a nisu ni imali motiv da nesto postignu, jer su ocekivali da im mame i tate rese sve probleme. Niko nije smeo ni da ih popreko pogleda! Ako se neko seca, to je uglavnom ona ekipa koja je nekad isla na "Akademiju" i letnju bastu SKC-a.
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
85.222.179.*



+62 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?23.05.2009. u 00:01 - pre 182 meseci
Citat:
vilil1
Kao sto Emilija rece, izgleda da velika vecina forumaskih "dusebriznika" o problemu narkomanije, i njihovom paklu, zna samo iz price, ili sa TVa.

Da li taj "centar" ima dozvolu? WTF? Pa jel' to bitno, ili su bitni ti ljudi i njihove porodice? Da li je vazniji njihov spas, ili neka dozvola? Gledam onu iz Drajzerove...Njoj bi bolje bilo da prestanu sa davanjem laznog metadona...Kao isfolirace narkomana, ne zna on sta dobija...Neka pokaze svoje rezultate u lecenju. Ukoliko ih uopste imaju.


Ovo prvo sto si napisao je opsta boljka ovog foruma, ne samo na ovoj temi, al' nema veze, imaju forumasi ovde i dobrih strana!

Da li centar ima dozvolu, ili nema - ne znam! Samo znam da je taj pop ranije cesto bio na TV, pricao o tom svom lecenju ili "lecenju", raspravljao sa strucnjacima iz te oblasti... I niko se nije pobunio, ili doveo u pitanje njegov rad. Do sad! Pitam se - zasto bas sad?

A sto se tice doktorke iz Drajzerove, sudeci po izgledu (pogledati zube), bas kao da je i sama na dopu! A mozda se i skinula pomocu Metadona...
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
93.87.183.*



+7 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?23.05.2009. u 00:15 - pre 182 meseci
Pedere treba mlatiti chim pochnu da propagiraju njihovu normalnost.
Ovako, ne prljati ruke. Neka se "normalishu".
Vishe zena za mene u svakom sluchaju.

A ove treba lechiti medicinskim putem.
Ima provereno uspeshnih metoda kod chika doce.
A ako im ponovo padne na pamet da unesu to s***** u venu,
ponovo posle zavrshetka svih fizichkih kriza,
onda treba pustiti to da crkne kad je GLUPAVO.
Dati mu 20 puta vetju dozu i aj' tjao.

Nego, dobro je shto je pokrenuto krivichno delo protiv "kick-box sektasha/prosvetitelja".
Makar i to, za pochetak.

Pitam se dal' imaju i malo jache kazne tamo...?
Pijuk umesto lopate pa zamahni...
Ako imaju, tada verovatno sklanjaju one postere sa zidova,
da ih ne umazu nechim.
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
79.101.44.*



+132 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?23.05.2009. u 00:49 - pre 182 meseci
Citat:
musicmaster: Pedere treba mlatiti chim pochnu da propagiraju njihovu normalnost.
Ovako, ne prljati ruke. ........A ove treba lechiti medicinskim putem.
I.....Dati mu 20 puta vetju dozu i aj' tjao.

Brate nemoj pogresno da me shvatis, ali ti si pomalo za lecenje.
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
93.87.183.*



+7 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?23.05.2009. u 01:15 - pre 182 meseci
Citat:
maliradojca: Brate nemoj pogresno da me shvatis, ali ti si pomalo za lecenje.


Da. Imam gastritis.
 
Odgovor na temu

BokasaTzar
kurir,
Centar

Član broj: 179470
Poruke: 136



+162 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?23.05.2009. u 06:41 - pre 182 meseci
1. Medicina (oficijelna) ima stav da ako lek čini MANJU štetu od bolesti, onda se PRIMENJUJE. Pisao je neko o amputacijama, hemoterapiji i sl...

2. Simptomatično je da napadate ljude koji LEČE narkomane - i to sa uspehom.

3. Hajde malko da pogledamo ko PRODAJE drogu. Problem sa drogom je rešiv ukoliko VLAST to ŽELI.

4. Batine koji dobiju ovi nesrećnici su shodno našem zakonu LAKA telesna povreda. Nisu im kosti lomili, drali kožu s leđa i sl..
Pri tome postoji pismena saglasnost zakonskin staratelja onih na kojima se lečenje primenjuje.
I zaboravili ste da pomenete robovlasništvo (prinudni rad), jer tamo nesrećnici RADE bez plate !!!

5. Batine koje izazivaju SMRT, deli policija NAŠIM građanima, na POLITIČKIM skupovima i kako vidim ne fali im dlaka sa glave!


Jeste li vi IKADA videli i imali kontakt sa nekim narkomanom ???

I sva ova kritika zbog LEČENJA narkomana, u srbistanu danas i ovde. ????!!!!????

I kad ste tako pametni idite u policiju, pa prijavite dilera, pa svedočite protiv dilera, junačine velike...

Ličnim primerom dajte doprinos pametnjakovići !
Pustite te konstatacije to je posao policije - ajde savesni diskutanti - prijavljujte dilera, da vidim koliko ćete poživeti i da li ćete doživeti i neke batinice - ne daj bože ?!

A to je samo prvo što može da vas zadesi - u našom najdemokratskijem bantustanu....
Još krik slobode detinji je plač
 
Odgovor na temu

ivanmil

Član broj: 118251
Poruke: 219
93.86.1.*



Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?23.05.2009. u 06:59 - pre 182 meseci
Citat:
BokasaTzar:5. Batine koje izazivaju SMRT, deli policija NAŠIM građanima, na POLITIČKIM skupovima i kako vidim ne fali im dlaka sa glave!

Hoćeš da kažeš da one barabe vajne srBske patriJote što lome pola grada dobijaju batine!? Nešto nisam primetio, ako i dobijaju, očigledno dobijaju nedovoljno.
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
93.87.194.*



+7 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?23.05.2009. u 07:11 - pre 182 meseci
@BokasaTzar

Jok, ne nismo videli narkomane. Nikako.
To su samo nekih par choveka u SR imali tu sretju...
Oni u manastirima i slichno.

Niko od gradjana nema pojma shta se deshava.
Ni sa pandurima. Isto tako. I o njima se nishta ne zna.
Eto, ako mislish da je 90% ljudi svesno i taj broj/kolichina jednaka sa "nikako" ili "niko",
ti se onda nasmej.



Patrijarh Pavle, mozda ni on nije, nisam siguran, onaj nash,
ili bilo koji, ali pravi, chuvar nashe istorije,
da može da se pita, ne znam dal' bi se chovek bash slozio sa
street-biznis-box-kik-knee-slap metodom.

BTW, jel' istina da ima ljudi "koji veruju" da se deca prave samo chetvrtkom? - LOL!
 
Odgovor na temu

BokasaTzar
kurir,
Centar

Član broj: 179470
Poruke: 136



+162 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?23.05.2009. u 07:17 - pre 182 meseci
ivanmil:
Znači kad razbiju dečka DO SMRTI nekoliko pandura u parku, to je opravdano ????

Ali je mnogo opasno što se ovi monasi posvetili problemu od koga svi beže i zamisli .. imaju uspeha !

Diluješ li ti nešto?
Još krik slobode detinji je plač
 
Odgovor na temu

ivanmil

Član broj: 118251
Poruke: 219
93.86.1.*



Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?23.05.2009. u 07:23 - pre 182 meseci
Ja ništa ne dilujem, ali za tebe nisam siguran da li konzumiraš to nešto.

Nije u redu (niti sam to rekao, ali demagogija je mnogima omiljeno sredstvo, pogotovo u Srba) da je u redu kad policija nekom bez razloga razbije glavu, ali ne može se jedan zločin pravdati drugim (najčešće većim zločinom). To se ovde radi 20 i više godina. Ovom razbili glavu, pa im ništa niko nije uradio, hajde sad i ove da pustimo da rade šta im je volja. E, pa ne može.
 
Odgovor na temu

BokasaTzar
kurir,
Centar

Član broj: 179470
Poruke: 136



+162 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?23.05.2009. u 07:33 - pre 182 meseci
ivanmil:
Nije reč o demagogiji - nego o percepciji problema sa pogrešne strane.

NEMA anonimnih dilera - a velika je lova u pitanju.
I dilovanje se uvek odvija uz kontrauslugu policiji (novčanu, cinkarenje i sl.)

Ali RIZIČNO je zezati se sa spregom kriminala i policije, jer ima dve strane koje imaju pun interes da te samelju.

Tako da je demagogija kritikovati ove monahe koji dolaze na kraju da vade kestenje iz vatre.
Još krik slobode detinji je plač
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16695
*.dip.t-dialin.net.



+7178 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?23.05.2009. u 09:51 - pre 182 meseci
Citat:
misterno2008
Ponavljam,ne mogu da shvatim ljude koji po svaku cenu turaju nos u stvari koje ih se ne ticu.Ovo nije opste pitanje ni problematika,radi se o licnoj odluci unesrecenog i odluci njegovih roditelja.Nemoj mi reci da ti je vise stalo do tih nesrecnika od njih samih i njihovih roditelja?

Ovo moralno i eticko onanisanje zaista nije potrebno.Stvarno je degutantno pricati o privatnim odlukama clanova porodice ili individue.


Pa nije tako ;-) Ovde se, kao prvo, ne radi samo o porodici i odluci 2 punoletne osobe - vec i o trecem licu, pravnom, koje unajmljuje ljude koji BIJU. Toliko o tvojim "privatnim odlukama".

To je nesto sto normalna drzava treba da spreci. I nadam se da hoce, kad tad. U Srbiji je zabranjen "corporal punishment", kao i u svakoj civilizovanoj evropskoj zemlji.

Uzgred, cak i da su "privatne odluke" opet postoje neki zakoni koji regulisu nasilje, ali ako nista drugo "domestic violence" niko ne proverava dok se neko od ugrozenih ne buni - tako da bi tvoja "pendrek terapija" funkcionisala dok se 'leceni' ne buni, ako je otac zeljan da se 'vati batine.

Citat:

Ono sto je najvaznije,to je da se tim ljudima pomogne i da se izlece ako je moguce.


Ooooo pa to je tako dirljivo. Siguran sam da ce im batinanje vrlo pomoci, ali za malo. Sram da me bude kako jezicki onanisem.

Kako li je to samo pametno, nazovimo sebe "zabrinutim za porodicu nesrecnika" i preskocimo fakat da je kaznjavanje batinama kao nekakav "lek protiv narkomanije" lek koliko i skakanje sa mosta.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ivanmil

Član broj: 118251
Poruke: 219
91.150.106.*



Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?23.05.2009. u 10:24 - pre 182 meseci
Citat:
BokasaTzar: ivanmil:
Nije reč o demagogiji - nego o percepciji problema sa pogrešne strane.

Dakle ima i pravo i pogrešno gledište na problem? Hm, pretpostavljam da je moje pogrešno.
Citat:
Ali RIZIČNO je zezati se sa spregom kriminala i policije, jer ima dve strane koje imaju pun interes da te samelju.

Tako da je demagogija kritikovati ove monahe koji dolaze na kraju da vade kestenje iz vatre.

I zato su tu popovi koji će da se igraju privatne vojske. Zabarikadirali se unutra i bore se protiv narkomanije. Ima logike, bog je s njima, kud ćeš boljeg saveznika od boga , ali kad i on zakaže, tu je motika, da se nađe...
 
Odgovor na temu

misterno2008
Vladan Markovic
Becej

misterno2008
Član broj: 207014
Poruke: 63
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?23.05.2009. u 11:09 - pre 182 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ooooo pa to je tako dirljivo. Siguran sam da ce im batinanje vrlo pomoci, ali za malo. Sram da me bude kako jezicki onanisem.

Kako li je to samo pametno, nazovimo sebe "zabrinutim za porodicu nesrecnika" i preskocimo fakat da je kaznjavanje batinama kao nekakav "lek protiv narkomanije" lek koliko i skakanje sa mosta.


Zbog "tvojih" zakona,pravne regulative i jos sjajnijih ustanova,ljudi se i jesu odlucili za ovaj vid rehabilitacije.

Opet te pitam,ti i ja smo jel pozvaniji da brinemo o tim ljudima vise od njih samih i njihovih roditelja?

Mi znamo sta njima treba?Mi smo delili sudbinu tih roditelja i nesrecnika?Nas dvojica smo ocima roditelja gledali krize kroz koje su im deca prolazila?Nas dvojica smo prodavali sve iz kuce da bi smo kupili drogu?Mi smo visili po bolnicama i policijskim stanicama u gluvo doba noci kada bi im pozlilo,ili kada bi napravili neku glupost?Mi smo drhtali u svojim stanovima celu noc i cekali da telefon pozvoni i da nam jave najgore?

Mislis da nisu probali lecenje u legalnim ustanovama?Mani se jeftine demagogije, i "corporal punishment" i "domestic violence"

Mozda nisam "civilizovan" dovoljno,kao ostali europljani sa njihovim zakonima,ali tek ta civilizacija je rasadnik svega i svacega,od legalizovanog egzorcizma do jos legalnije i civilizovanije upotrebe kasetnih bombi sa osiromasenim uranijumom u sred te iste civilizovane Europe.

Zato pusti ti "pendrek terapiju" ili kako si je vec nazvao,ako daje rezultate izlecenja.Nisam zagovornik takvog nacina lecenja(ali ako ima vajde),mada cisto sumnjam da se ljudi mlate dan-noc.Pretpostavljam da je pre svega u pitanju radna terapija,jer u manastiru Vodica koji je u blizini Beceja,upravo se na rehabilitaciji nalazi nekoliko devojaka koje svakodnevno brinu o uredjenju i higijeni u krugu manastira.Verovatno je u pitanju telesno i dusevno prociscenje i ne vidim u tome nista lose.

Za kraj,imam utisak da kad bi iz tih tvojih civilizovanih evropskih zemalja stigla preporuka,da cemo biti blize njima ako za dorucak pojedemo malo sopstvenog shitica,odmah bi smo trebali po preporuci da promenimo jutarnji meni!

Ja tamo bio,ziveo i tvrdim da ni u cemu nisu bolji od naseg coveka.Pitanje njihovog imanja(pare) tj. naseg nemanja,je jedna sasvim druga prica,a mozemo i o tome u nekoj drugoj temi:)
bolje biti bogat,no ne biti
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?23.05.2009. u 11:09 - pre 182 meseci
Citat:
Isak666: Toliko od mene na ovu temu.


... ali ne da mi savest cutati ;)


Citat:
Ivan Dimkovic: Uzgred, cak i da su "privatne odluke" opet postoje neki zakoni koji regulisu nasilje


To i jeste sustina. Sta sad - pre par godina dva Nemca se nasli preko neta i dogovorili da jedan pojede drugog. I uradise to. I gurman bese kaznjen, po zakonu iako su oboje "doneli privatnu odluku" o tome.

Pa zakon zato i postoji da ludaci koji su totalno ubedjeni u svoju ispravnost ne donose "privatne odluke" po svom iskrivljenom referentnom okviru.


Citat:
Ivan Dimkovic: ali ako nista drugo "domestic violence" niko ne proverava dok se neko od ugrozenih ne buni -


Mislim da je i ovaj zakon sad izmenjen i da policija moze na osnovu "licne odluke" i u skladu sa zakonom da uradi proveru, ako postoji sumnja da postoji elementi porodicnog nasilja.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?23.05.2009. u 11:29 - pre 182 meseci
Citat:
Isak666:To i jeste sustina.

Ne nije. Ovo je sustina-
Citat:
- Tačno je da su nas tamo tukli, ali samo onda kada smo u Centar unosili i koristili drogu! To se ne toleriše i zato slede batine - priča za Press tridesetogodišnji Dragan M., koji se 2006. lečio u crnorečkom Rehabilitacionom centru...
On ističe da je već dve godine „čist" i da su narkomanski dani za njega daleka i ružna prošlost, koju bi hteo da što pre zaboravi.

Citat:
Njegovi roditelji potrošili su 15.000 evra za lečenje u specijalizovanim ustanovama. Niko nije mogao da mu pomogne. Sada je na dobrom putu da zauvek raskrsti sa drogom.


A ovo si ti rekao...
Citat:
I novac. Sasvim tacno, jer za takvo sto treba dosta resursa.

Citat:
Program je projektovan na 4 godine po 4 kvartala.


Te tvoje price kao da dolaze iz neke vacaroske NVO, koja uzima novac i od drzave, i od porodica tih narkomana...

Upravo zbog toga sam i pitao za rezultate vaseg rada...Cetiri godine??? Pa vi kad uzmete nekoga pod svoje, vi ne pustate godinama...
 
Odgovor na temu

misterno2008
Vladan Markovic
Becej

misterno2008
Član broj: 207014
Poruke: 63
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?23.05.2009. u 11:39 - pre 182 meseci
Citat:
Isak666: To i jeste sustina. Sta sad - pre par godina dva Nemca se nasli preko neta i dogovorili da jedan pojede drugog. I uradise to. I gurman bese kaznjen, po zakonu iako su oboje "doneli privatnu odluku" o tome.

Pa zakon zato i postoji da ludaci koji su totalno ubedjeni u svoju ispravnost ne donose "privatne odluke" po svom iskrivljenom referentnom okviru.


Al ti je poredjenje...
Prosvetli me,nisam znao da su narkomani dusevni bolesnici!?

Napraviste od ovoga zlocin bez presedana.Pa da,roditelji i svestenstvo su takodje dusevni bolesnici?!

Kaze zakon da se ne sme krasti narodna tj. drzavna imovina,pa se opustosi i pokrade sve sto moze.Ah da,zaboravio sam da smo svi mi dusevni bolesnici.
bolje biti bogat,no ne biti
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
82.212.48.*



+586 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?23.05.2009. u 11:48 - pre 182 meseci
Citat:
vilil1: Te tvoje price kao da dolaze iz neke vacaroske NVO, koja uzima novac i od drzave, i od porodica tih narkomana...

Upravo zbog toga sam i pitao za rezultate vaseg rada...Cetiri godine??? Pa vi kad uzmete nekoga pod svoje, vi ne pustate godinama...


Vidim, baratas materijom....

Treca i cetvrta godina sluze za podrsku kroz mestimicne sastanke sa terapeutom i pacijentovom maticnom terapijskom grupom, da bi imali sa nekim ko je u istoj situaciji da pricaju o problemima povratka na zivot "na suvom". Kao i sa susrete sa ljudima iz "Gradske uprave za posao" - Arbeitsamt koja im pomaze oko zaposlenja ili novca; "Uprave za mlade" - Jugendamt koji im pomaze oko smestaja ili bilo kojih drugim problema i sl.....

I oni se ne nalaze u centru.
... niti u manastiru.

A medju osnivacima te "vacaroske NVO" su bili i ljudi sa Instituta za medicinsku psihologiju iz Tübingena koji je u sklopu tamosnjeg Univerziteta.


Nego lepo ako insistiras da se ljudi lece u duhovnim centrima, neka se registruju jer im se placa za to, a za to ide porez drzavi, i neka izbace batine jer je to kaznjivo zakonom.

Briga me za metode SPC, jer svako ima pravo da radi sta zeli dok je to legalno.

Batine nisu legalne.

Radne terapije bez batina, molim! Makar bile i od "coveka vere".


 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
93.87.159.*



+35 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?23.05.2009. u 11:53 - pre 182 meseci
Citat:
Pa da,roditelji i svestenstvo su takodje dusevni bolesnici?!


Roditelji su glupaci i/ili (pre ce biti) ocajni ljudi, a ekipu koja bije sacinjavaju sadisti, ponajcesce kanda ''izleceni'' narkomani, neizbezni bivsi policajci i krimosi!


Citat:
Na pitanje "Ko bije?", odgovora da su to lečeni narkomani koji se prijavljuju da ostanu nakon izlečenja od zavisnosti, a ovlastio ih je otac Branislav. Oni su mu beskrajno lojalni. "Zna i on da bije, često su mu ruke krvave. Kad udara rukama i nogama leti mu mantija na sve strane. Trenira čovek borilačke veštine", kaže naš sagovornik.


Eto, zamenise ljudi zavisnost od narkotika zavisnoscu od maltretiranja slabi(ji)h...(A ima li veceg zadovoljstva od osecaja superiornosti, i uzivanja u tudjoj patnji, za sadiste?) Dok jednom ne smrkne, drugom ne svane, sta ces...

A i ovaj ''bozji covek'', vidi se da se ne snalazi u ovoj "dolini suza''...


http://www.vreme.com/cms/view.php?id=865307

Procitajte detaljno ovaj tekst, molim vas, ukoliko to vec niste uradili.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Batina je iz raja izasla, zar ne?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 111662 | Odgovora: 677 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.