Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Putanja do slike u Crystal report..

[es] :: .NET :: Putanja do slike u Crystal report..

[ Pregleda: 2612 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

borcha
Boris Bokan
;-(
Novi Sad

Član broj: 148976
Poruke: 419
*.adsl-3.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Putanja do slike u Crystal report..22.12.2008. u 16:58 - pre 187 meseci
Kako da pozovem sliku u kontrolu prevucenu Crystal Reportu . Znaci u bazi imam putanje slika , a zelim da mi se za svaku stavku u Cr-tu pojavi slika. Jedina mogucnost mi je OLE Object , pain brush picture ili image (ne znam tacno) nudi mi samo link.. Kako da ja pozovem sliku da mi se pojavi u OLE o...???

Hvala, unapred!!


Booo
 
Odgovor na temu

borcha
Boris Bokan
;-(
Novi Sad

Član broj: 148976
Poruke: 419
*.adsl-3.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Putanja do slike u Crystal report..25.12.2008. u 18:04 - pre 187 meseci
Niko mi neodgovara na pitanje!
Nemislim da niko nezna, ali je sigurno da me niko ne razume...


Znaci hocu u Crystal reportu da ubacim sliku za polje (u mom slucaju artikal) . Postavim OLE objekt ali imam samo link do slike, a ja zelim da se u svakom redu
ispred artikla pojavi i njegova slika.

kako to da uradim?

Hvala
 
Odgovor na temu

Djoks
Djordje Najdanovic
Software Developer
Azalea Maritime

Član broj: 1630
Poruke: 268
78.155.55.*

Sajt: www.azalea-maritime.com


Profil

icon Re: Putanja do slike u Crystal report..25.12.2008. u 20:28 - pre 187 meseci
Ne koristim CR, ali evo što sam pronašao - citiram:

Citat:
Unfortunately, it is not possible to pass the path of an OLE Object at runtime using the version of Crystal Reports included with Visual Studio 2005.

Other users have suggested loading the bitmap into a dataset and passing this to report at runtime (you could do this as an unlinked subreport). I haven't tried it out, but it may give you something to look into.


što se tiče citirane sugestije, evo jednog linka sa primjerom: http://www.codeproject.com/KB/vb/Image_in_Crystal_Reports.aspx


 
Odgovor na temu

borcha
Boris Bokan
;-(
Novi Sad

Član broj: 148976
Poruke: 419
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Putanja do slike u Crystal report..25.12.2008. u 23:36 - pre 187 meseci
Hvala ti puno na ovom odgovoru. Dugo cekam da mi neko odgovori.....


Ja koristim vs 2008, kakva je tu situacija sa CR ?
 
Odgovor na temu

Djoks
Djordje Najdanovic
Software Developer
Azalea Maritime

Član broj: 1630
Poruke: 268
78.155.55.*

Sajt: www.azalea-maritime.com


Profil

icon Re: Putanja do slike u Crystal report..26.12.2008. u 00:00 - pre 187 meseci
Mislim da se nije promijenila. Probao sam večeras na brzinu i ne vidim neke drastične promjene u odnosu na par godina unazad kad sam koristio CR... :(

A mora li biti CR, jer sa Microsoft Reporting-om ćeš takav izvještaj napraviti za manje od 5 minuta bez ikakvih dodatnih Reporting kontrola. Važno je samo da:

Code:

'Podesiš sljedeće svojstvo
ReportViewer1.LocalReport.EnableExternalImages = True
'prije osvježavanja sadržaja izvještaja
ReportViewer1.RefreshReport()


Ostalo će ti završiti i Wizard.

E, sad... Ja sam u testnoj tabeli unosio podatak o putanji slike u formatu "d:\slike\slika1.jpg", a "Image" kontrola sa izvještaja u svojstvo "Value" zahtijeva da joj se proslijedi putanja u maniru: http://, ftp://, file:// itd.

Zato sam (na brzinu), podesio da je svojstvo "Value" kontrole "Image" izraz (expression) koji glasi:

Code:
="file://" & Fields!Slika.Value


i to je to.
 
Odgovor na temu

borcha
Boris Bokan
;-(
Novi Sad

Član broj: 148976
Poruke: 419
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Putanja do slike u Crystal report..26.12.2008. u 00:09 - pre 187 meseci
Nemora biti Cr... Cak sta vise i ja mislim da je Wr bolji i jednostavniji a i netreba licenca (mozda gresim).. testiram cr i Wr. Mislim da si u pravu, probacu to


Hvala, sto se trudis...
 
Odgovor na temu

borcha
Boris Bokan
;-(
Novi Sad

Član broj: 148976
Poruke: 419
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Putanja do slike u Crystal report..26.12.2008. u 00:28 - pre 187 meseci
Hvala ti puno za ovo sa slikama!

Ali moram da ti postavim jos jedno pitanje. Kako izdvojiti jedan zapis (znaci napraviti uslovni upit-query)?


U cr reportu postoje parametri koje ja sa aplikacije njemu prosledjujem u Cr. Kako idu parametri u Wr-tu?

Poz.. i Hvala jos jednom
 
Odgovor na temu

Djoks
Djordje Najdanovic
Software Developer
Azalea Maritime

Član broj: 1630
Poruke: 268
78.155.55.*

Sajt: www.azalea-maritime.com


Profil

icon Re: Putanja do slike u Crystal report..26.12.2008. u 00:50 - pre 187 meseci
Nema problema!

Ako si wizard-om generisao report i u toku wizarda odabrao bazu podataka (kreirao data source) - vidjećeš da je kreiran i odgovarajući DataSet, a da je u formi dodata instrukcija TableAdapter1.Fill(DataSet.Tabela) ? Potrebno je da u kreirani TableAdapter dodaš novi FillBy query i definišeš parametar kao da ćeš DataSet koristiti bilo gdje drugo nevezano za Report. Možeš ga puniti i LINQ-om.

Ako zapne - javi, pa ću napraviti jedan video tutorial sutra... Odo' da spavam, jedva gledam sad pa će to morati da sačeka. :)
 
Odgovor na temu

borcha
Boris Bokan
;-(
Novi Sad

Član broj: 148976
Poruke: 419
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Putanja do slike u Crystal report..26.12.2008. u 10:22 - pre 187 meseci
Prijatelju jesi lepo spavao ;-))?!!

Ja sam ti postavio pitanje i otisao da spavam, mislio sam da ces i ti , sory!!!


Evo sad cu da probam!
 
Odgovor na temu

borcha
Boris Bokan
;-(
Novi Sad

Član broj: 148976
Poruke: 419
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Putanja do slike u Crystal report..26.12.2008. u 10:42 - pre 187 meseci
E, ovako:

Ja imam u DataSet-u sve tabele u projectu, U adapterima imam brdo upita sa parametrima. Znaci ja hocu iste da primenim u WinRaportu.

Generisao mi je kod u Raport_Load
Code:

Private Sub frmRapWinRap_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load
        'TODO: This line of code loads data into the 'LAGERDATADataSet.TSIFRANIK' table. You can move, or remove it, as needed.
        Me.TSIFRANIKTableAdapter.Fill(Me.LAGERDATADataSet.TSIFRANIK)

        Me.ReportViewer1.RefreshReport()
    End Sub


Ja bih trebao da zamenim
Code:
 Me.TSIFRANIKTableAdapter.Fill(Me.LAGERDATADataSet.TSIFRANIK)

sa kodom
na npr.
Code:
 Me.TSIFRANIKTableAdapter.GetData_TraPoSifArt("121212")
 Me.ReportViewer1.RefreshReport()



pozzz...
 
Odgovor na temu

Djoks
Djordje Najdanovic
Software Developer
Azalea Maritime

Član broj: 1630
Poruke: 268
78.155.55.*

Sajt: www.azalea-maritime.com


Profil

icon Re: Putanja do slike u Crystal report..26.12.2008. u 10:59 - pre 187 meseci
Dobro jutro! :-)

Samo na brzinu gledajući - to je to! Mislim da nećeš imati problema s' obzirom da imaš već debelo iskustvo sa DataSet-ovima, TableAdapter-ima itd.

Ako ipak zapne - guraćemo naprijed. :-)
 
Odgovor na temu

borcha
Boris Bokan
;-(
Novi Sad

Član broj: 148976
Poruke: 419
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Putanja do slike u Crystal report..26.12.2008. u 11:20 - pre 187 meseci
Ne prosledjuje mu parametar, ali evo ja pokusavam...

parameter missing a value!

ako si video koristim Get a ne FillBy kao sto si rekao. Da nije to?
 
Odgovor na temu

Djoks
Djordje Najdanovic
Software Developer
Azalea Maritime

Član broj: 1630
Poruke: 268
78.155.55.*

Sajt: www.azalea-maritime.com


Profil

icon Re: Putanja do slike u Crystal report..26.12.2008. u 11:35 - pre 187 meseci
a, sad vidim... Moraš popuniti DataSet objekat sa forme. Umjesto GetBy trebaš koristiti FillBy u maniru:

Code:
Me.TableAdapter1.FillByID(Me.DataSet1.Tabela, ID)

 
Odgovor na temu

borcha
Boris Bokan
;-(
Novi Sad

Član broj: 148976
Poruke: 419
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Putanja do slike u Crystal report..26.12.2008. u 11:47 - pre 187 meseci
Znaci u Wizardu zakaciti i FillBy i Get metod ili samo FillBy?

Izvini ako gusim!
 
Odgovor na temu

borcha
Boris Bokan
;-(
Novi Sad

Član broj: 148976
Poruke: 419
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Putanja do slike u Crystal report..26.12.2008. u 11:54 - pre 187 meseci
Evo stavio sam kod:
Code:
  Private Sub frmRapWinRap_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load

        'TODO: This line of code loads data into the 'LAGERDATADataSet.TSIFRANIK' table. You can move, or remove it, as needed.
        Me.TSIFRANIKTableAdapter.FiilBy_TraPoSifArt(Me.LAGERDATADataSet.TSIFRANIK, "121212")


        Me.ReportViewer1.RefreshReport()

    End Sub


I nece.. i dalje kaze poruka: missing parameter value

"121212" je sifra artikla po kojoj trazi zapis!

 
Odgovor na temu

borcha
Boris Bokan
;-(
Novi Sad

Član broj: 148976
Poruke: 419
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Putanja do slike u Crystal report..26.12.2008. u 12:11 - pre 187 meseci
Izgleda sam ja napravio parametar i u raportu. Izgleda je tu sukob (2 parametra)!


Da, upravo sam resio problem.

Sve si dobro objasnio.
Ja sam prethodnim pokusajima napravio parametar (u samom raportu) koji je on konstatno trazio a nije mi bio potreban zato sto ga vec imam u DataSetu... HVALA PUNO
 
Odgovor na temu

Djoks
Djordje Najdanovic
Software Developer
Azalea Maritime

Član broj: 1630
Poruke: 268
78.155.55.*

Sajt: www.azalea-maritime.com


Profil

icon Re: Putanja do slike u Crystal report..26.12.2008. u 12:25 - pre 187 meseci
Bravo borcha!

Ja taman krenuo da pravim screen-capture, ali preduhitrio si me. Nema na čemu. :-)
 
Odgovor na temu

borcha
Boris Bokan
;-(
Novi Sad

Član broj: 148976
Poruke: 419
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Putanja do slike u Crystal report..26.12.2008. u 15:29 - pre 187 meseci
Eto me opet!?

Reci mi kako pozivas raport?

Ima varijanta LocalReport i Server!

Mene interesuje kako to da uradim i druge klase a ne iz one u kojoj se nalazi kontrola ReportPreview. Znaci kod koji je generisan u Klasi za Load dogadjaj, nego da to bude iz druge klase(forme)?

pozz
 
Odgovor na temu

Djoks
Djordje Najdanovic
Software Developer
Azalea Maritime

Član broj: 1630
Poruke: 268
78.155.55.*

Sajt: www.azalea-maritime.com


Profil

icon Re: Putanja do slike u Crystal report..26.12.2008. u 20:19 - pre 187 meseci
Tako je! LocalReport. Server je za reporte sa "Reporting Servisa SQL Server-a", s' obzirom da se ista kontrola koristi i za njihovo prikazivanje.

Nisam siguran što želiš učiniti sa druge klase? Da pozoveš Report?
 
Odgovor na temu

borcha
Boris Bokan
;-(
Novi Sad

Član broj: 148976
Poruke: 419
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Putanja do slike u Crystal report..27.12.2008. u 00:05 - pre 187 meseci
E, evo me vidim da si se odazvao kao pravi prijatelj...ma pravi si..

imao sam neku guzvu pa evo tek sad...

Ovako, otvara mi raport samo u formi gde se nalazi kontrola (dogadjaj LOAD) (ReportPreview) . Kako da pozovem raport iz druge forme istovremeno znaci uklanjanje starog raporta koji se nalazio u kontroli (ReportPreview) i ucitavanje drugog raporta "u istu" kontrolu?! Kada stavim u :

Code:
 Private Sub frmRapWinRap_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load
       
        'TODO: This line of code loads data into the 'LAGERDATADataSet.TSIFRANIK' table. You can move, or remove it, as needed.
        TSIFRANIKTableAdapter.Fill(LAGERDATADataSet.TSIFRANIK)
        rvVizor.RefreshReport()

    End Sub
SVE RADI!!!

A kada pozivam iz druge forme(klase):
Code:
 Private Sub RaportArtiklatsmi_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles RaportArtiklatsmi.Click

        With frmRapWinRap

            'TODO: This line of code loads data into the 'LAGERDATADataSet.TSIFRANIK' table. You can move, or remove it, as needed.
            .TSIFRANIKTableAdapter.Fill(LagerdataDataSet.TSIFRANIK)
            .rvVizor.RefreshReport()



            .ShowDialog()
            .rvVizor.LocalReport.ReportPath = ("Report1.rdlc")


        End With

Jednostavno kako pozvati raport u jednu kontrolu?
Brljavi mi raporte (mesa ih).
Build action je na: Embedded Resource; None, Resource ili koji...

UPRAVO TAKO, DA POZOVEM REPORT U ISTU KONTROLU.

[Ovu poruku je menjao borcha dana 27.12.2008. u 09:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Putanja do slike u Crystal report..

[ Pregleda: 2612 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.