Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Panda club :: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 155972 | Odgovora: 545 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

darkosim

Član broj: 127909
Poruke: 31
89.216.108.*



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula27.06.2008. u 15:02 - pre 194 meseci
kupio sam je na placu u venizelosovoj ulici u n ovom sadu panda je van prepravljena sa teretnog na putnicko vozilo 2002 je godiste (kraj 2002),nema curenja ulja,nema flekica na betonu ispod nje,primetio sam samo da na dihtungupoklopca ventila ima malo ulja,i par puta sam proveravao nivo ulja cinimi se da negubi ulje,dali bi mali servis bio dovoljan za pocetak(ulje filter za ulje i zupcasti kais) a da presao je 78540km ako je to tacno.
 
Odgovor na temu

yungalunga
beograd

Član broj: 185219
Poruke: 197
194.106.186.*



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula27.06.2008. u 15:16 - pre 194 meseci
pozdrav darkosim,
za tvoj problem ulja na poklopcu dekle,to je mana svih ital. vozila sa tim motorom( panda,punto ,itd), . Po nekom mom iskustvu i iskustvu majstora iz fijata koje ja znam,dihtung o kome pricamo se menja na nekih 60-70 hiljada predjenih km. E sada je pitanje samo da li je na tvom motoru fabricki dihtung, ili je vec menjana sa nekom dihtung masom.Ako je orginalna onda je tvoja panda stvarno presla 78 hiljada,a ako je promenjena onda racunaj tvoju km puta dva. Pa ti sada proveri sa majstorom(znaju oni sta je org.dihtung,a sta nije),pa nam javi
pozz

 
Odgovor na temu

darkosim

Član broj: 127909
Poruke: 31
89.216.108.*



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula27.06.2008. u 16:46 - pre 194 meseci
sipao sam obicne vode umesto antifriza pa se antifriz pomesao sa obicnom vodom dali to nesto steti
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.exe042.net.



+1 Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula27.06.2008. u 20:19 - pre 194 meseci
Darkosim, nije neki veliki problem, jedino umesto cesmovace si trebao da sipas destilovanu vodu iz flasice, jer ova nasa cesmovaca ima dosta kamenca, pa se isti moze nahvatati po perajima pumpe, semerinzima, hladnjaku i sl u sistemu, sto nije bas zgodno. Ionako ces pre zime promeniti antifriz, a do tada guraj....
Pustanje na dihtungu poklopca ventila je skoro uobicajena stvar, osim ako nije veceg obima pa da se primeti na sipkici za nivo ulja - onda morA ZAMENA . Ako je to neznatno, nema veze, teraj, ali kontrolisi cesce nivo na sipkici, naravno znas, kad su kola na ravnom, i tek jedno pola sata po gasenju morora, dok se ulje ohladi i slije dole u korito.
Pitaj nekog sa foruma da ti da broj ``doctora`` pa na servis i on ce ti reci sve sto treba, kad odradi dijagnostiku i kad je pregleda. Ne boj se nije preterano skupo, al ulje, filter ulja, filter vazduha, zupcasti kajs, spaner zubcastog kajsa, mozda svecice i mozda ciscenje dizni, te provera ulja u menjacu, bi trebalo odraditi + dijagnostiku. Zavisi koliko volis da je odrzavas i koliko bi voleo da ti traje........ Ako sve to odradis, onda si miran dosta dugo. Imas na Polskom sajtu sta se kad menja, a i u knjizici ako si je dobio uz Pandu. Jos jedan savet za start, bordo kljuc ti je ``master`` i cuvas ga odvojeno na sigurnom, a plavi ti je za svaki dan........


Yngalunga, nije ona zelena 4x4, jer nema pozadi lisnate opruge, nego omega-bar ko nasa (vidi se nosac dole ispod-a tu nema mesta za zadnji pogon), ali tip je zbog velicine guma, ocigledno morao da stavi one gumene distancere na spiralne opruge prednjih i zadnjih amortizera (da ih nafiluje), da mu gume ne kace gore u krila. To opet otvrdnjava Pandu, sto unistava lagere spone, ramena, i tako........ Smekerisanje ima svoje zrtve i svoju lepotu......




 
Odgovor na temu

darkosim

Član broj: 127909
Poruke: 31
89.216.108.*



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula27.06.2008. u 21:16 - pre 194 meseci
ko ima broj "DOKTORA" neka mi posalje ,a bordo kljuc nisam dobio samo sam dobio plavi,kada sam na odlicnom putu dok vozim oko 60km/h osecam da mi blago volan podrhtava dali je to normalno.acodorcol mozes li mi reci koliko taj redovan servis bi kostao sa rukama koji si mi nabrojaoposto sam slab sada sa parama,a znas sta sam primetio kada sam ga kupio ako je moja panda stvarno presla oko 78000 km cini mi se da je neposredno pre uvoza u srbiju na njoj vrse n veliki servis ulje joj je skoro skroz svetlo filter za vazduh nije skoro ni zaprljan gume verovali ili ne su skoro nove,sta ti mislis
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.exe042.net.



+1 Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula27.06.2008. u 22:15 - pre 194 meseci
Darkosim ako ti je u funkciji PP, poslacu ti tamo broj ``doctora``, s tim da znas da covek ima servis malo dalje od centra (ne znam u kom si delu grada) ali ima sve moje preporuke. Kad mi treba servis za Pandu, ja lepo coveka nazovem, dogovorim termin i odem tamo. Taj Veliki servis ja sam odradio prosle godine nakon kupovine, kod drugog majstora (covek takodje radi samo Fiat-Alfu-Lanciju) i dosta je strucan, ali ima veeeeliku guzvu za malo ozbiljnije modele auta ovih proizvodjaca, tako da sam ``presao kod doctora.
Po mojoj proceni, taj ``veliki`` servis bi trebalo da sa materijalom izadje oko 150 jevreja s rukama, pri cemu tu podrazumevam ono sto ja sipam i stavljam u takvim situacijama. Moras znati da su vozacki ukusi i `` standardi`` veoma razliciti, pa da od toga moze zavisiti i cena materijala. Na primer, ja iskljucivo stavljam Selenia 20K ulje za motor, a misljenja su podeljena oko toga, neko recimo stavljaju neka druga, a ja se drzim preporuke iz Pandine knjizice. Ovde na forumu sam cuo da to Selenija cak i nije proizvodjacka nego samo trgovacka marka, al na internetu sam procitao nesto drugo. Pored toga mislim da mi po mom osecaju – strogo subjektivne prirode, sa tim motornim uljem, Panda samo prede, i na leru se uopste ne cuje. Isto tako pali samo kljucem (bez pritiskanja pedale gasa) i na minus 10 i na plus 40, na prvu loptu, sa sekundom verglanja. Neko drugi vise voli neko drugo ulje pa vergla minut sa stisnutom pedalom gasa cim je napolju ispod deset stepeni. Isto je za menjac, koji je pandi dosta ``osetljiv``, pogotovu ako ima manjak ulja. U menjac isto ide Selenija za menjac, mislim (nisam siguran, da je oznaka 75, ili tako nesto. Kocionu tecnost, treba obavezno kontrolisati, i ja licno kod zamene il dolivanja koristim samo preporuceno iz klnjizice 4-DOT, a ima ih hijadu raznih marki. I to sto pise Selenia, nije neka sigurnost, al ako kupujes na proverenim mestima, trebalo bi da nije samo natpis Selenija, nego i ono u konzervi, bi trebalo da je to. Cak i majstori imaju razlicite preporuke, ukljuciv i naseg doctora, ali na tebi je izbor. Ja tu sledim sopstveni ukus, i retko prihvatam savete sa strane. Zato mozda i nisam ja bas najzgodnija osoba da te savetujem, al eto, ti vidi sta ces da prihvatis a sta ne. E da pod tim servisom, ja podrazumevam dosta stvari....... rekoh Ulje za motor, filter ulja, filter vazduha, svecice, ciscenje dizni ultrazvukom, proveru ulja u menjacu, zupcasti kajs, spaner tog kajsa, kajs alternatora, proveru kocione tecnosti, i dijagnostiku-detaljnu, proveru kocnica, i uopste ostalo ce ti ``isplivati`` tokom upotrebe u prvih mesec dana, a ne bi trebalo da je to mnogo. Ako ne prelazis neke velike kilometraze, izdrzace to i na bazi tvoje procene da je filter vazduha cist, i da je ulje zuto, ali kad skupis jedno 150 jevrejcica, odradis to i miran si.
Kazes da na 60 Km/h pocinje volan da trese? Vidi to na Pandi kad je sve ok, nikako ne bi trebalo da se javlja, cak ni na 140 Km/h / ja nikog nisam cuo da volan Pande -makar malo zavibrira. Tu su zabari uradili posao svetski i bilo kakvo treskanje je razlog da to odmah proveris. Razlozi su najverovatnije neke bezazlenije prirode, kao sto je balansiranje tockova, koje nije odradjeno kako treba, il je otpao neki tegic, il su premestali gume, tockove , i sl, il je osinuta felna i guma u neku rupetinu, sto moze biti problem ako je felna iskrivljena (mora se ispravljati) il ako je ne daj boze, guma otisla u f/e, od udarca (spolja moze izgledati sasvim normalno, al kad se zavrti, ostecenja je mogu ``tresti``, pa da necuje zlo, moze biti i nesto oko vesanja, lagera i tako dalje...... Svakako treskanje kad je sve podeseno – ne postoji na Pandi, tako da ti savetujem da to proveris. Inace ranije mozes pri pocetku foruma procitati kakav sam ja problem imao nakon kupovine, bas sa vesanjem, al sve se resilo, za relativno male svote........
Moguce je da ce me zbog nekih stavova ovde iznetih neko od forumasa ``popljuvati``, (retko se desava, al dosta su emotivni po ovom pitanju) ali ti proceni sam sta je za tebe najbolje da cinis u pogledu odrzavanja vozila, i naravno koliko ces za to da izdvojis i u kom vremenskom periodu. Samo na primer da ti kazem, vecina proizvodjaca motornih ulja pored navodjenja preporucene kilometraze – recimo 8000 Km, stavlja i tzv rok trajanja, koji je kod vecine ulja 2 godine, tako da to sto neko nije presao 8000 km, ne znaci da je ulje dobro, mislim mozda je zuto, al da li je dobro, to je drugo pitanje. Svakako na PP ti saljem doctorov broj.
Pozz
 
Odgovor na temu

maksabj
Beograd

Član broj: 144453
Poruke: 115
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula28.06.2008. u 09:34 - pre 194 meseci
Aco, svaka cast za ovo zadnje...ulje i ako se auto ne vozi, gubi viskozitet vremenom, pa je neophodna zamena i ako je kolometraza dosta manja od one preporucene za zamenu.
 
Odgovor na temu

jokicm
Jokić Miroslav
penzioner
Beograd

Član broj: 183785
Poruke: 47
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula28.06.2008. u 15:12 - pre 194 meseci
Kod mene u uputstvu za upotrebu, onom originalnom italijanskom, pise da se koristi SELENIA 20K za motor, i ja sam to ispostovao,naravno kupio u proverenoj radnji, i cini mi se da oni kazu da sa njim moze da se predje 20000 km, a naravno da i ulje gubi na viskozitetu, vozio ne vozio. I sto se tice tecnosti za hladjenje, i tu sam ispostovao knjige, i sipao sam PARAFLU jesenas i sa tim proterao zimu. Ja sam imao problem sa svecicama jer mu nisam stavio BKR5EZ koje je imao, vec neke, po prodavcu, adekvatne. Desilo mi se da se gasio na otprilike 30 do 50 km, palio kad se ohladi, sve dok me jedan od doktora nije posavetovao da vratim stare svecice. Kad sam to uradio sve je bilo OK. Posle sam kupio original i tako vozim vec godinu dana bez problema. Ima i prodavaca raznih, zato treba kupovati kod proverenih. Sto se tice kljuceva, dobio sam crveni i dva plava.
Srdacna dobrodoslica novim clanovima, pozz svim ostalim pandistima
U SVETU ZIVOTINJA SVE JE ISTO KAO KOD LJUDI- SAMO POSTENIJE
 
Odgovor na temu

darkosim

Član broj: 127909
Poruke: 31
89.216.108.*



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula29.06.2008. u 08:04 - pre 194 meseci
imam problema a rikverc svetlom,proverio sam sijalicu dobra je a ako postoji osigurac za rikverc svetlo ne mogu da ga nadjem,ako neko moze da mi pomogne.
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.exe042.net.



+1 Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula29.06.2008. u 12:32 - pre 194 meseci
Hm, dakle posle duze vremena i ``rasprava`` o ``sminkanju``, eto i jednog ``ozbiljnijeg kvara`` na Pandi u vidu ne-paljenja rikverc svetla koje se javilo kod Darkosima. Pre nego sto krenem u elaboriranje teme, podsecam da logika upotrebljena na slucaju ``Panda`` ne bi trebalo da je komplikovana, pa smatram da ce se i ovaj ``kvar`` resiti veoma lako. Podjimo od sklopa zadnjeg fara, gde je i smesteno to ``asimetricno`` rikverc- svetlo. To belo rikverc svetlo je smesteno u desnom zadnjem faru, skroz dole. Dakle donja sijalica (od tri sijalice u faru) je zaduzena za rikverc. Far se lako skida (dva krststa vijka – jedan iznad fara i jedan pri samom braniku, ako ne do pola i zaklonjen zadnjim branikom), sklop se lagano vadi, i dalje se rastvara. Kad se sklop rastvori, potrebno je kao prvo proveriti kontakte + i minus, od sijalica. Podsecam da su isti veoma cesto oksidisali, narocito bakarni – nazovimo ga pipak pozitivnog pola sijalice, koji treba da dodirne onu kalajnu kapljicu plusa na sijalici. Napominjem da on moze biti i lagano deformisan zbog grejanja nastalog iz loseg kontakta ili zbog temperaturnih oscilacija i sl. Svakako bilo sta da radite sa tim ``pipkom`` - budite jako nezni, jer je isti jako tanak i nezan, pa ako ga krivite radi podesavanja ili ako ga cistite smirglom, jer se ``pipak`` lako moze odlomiti, dakle OPREZ. U faru postoji i jedan limeni nosac, koji daje minus svim sijalicama, i on zna cesto (mada je pocinkovan) da oksidise, pa da se ne obezbedjuje valjan kontakt za sijalice. Potrebno je i to proveriti i ocistiti – smirglom, isto uz oprez da se nesto ne polomi ili iskrivi. Kad se to ocisti, ide provera, da li sve dodiruje polove sijalica onako kako treba, il nesto ``visi``. Ako je to sve ok, i naravno sijalica ispravna, onda ako ne svetli ide proba sa glim-lampom za kola, dal uopste struja dolazi do tog mesta il ne. Ako struje nema, prvo se proveravaju – buksne na kablovima i na samom faru (moze biti oksidacije i tu, ili loseg kontakta), pa osigurac, a po knjizici to je onaj skroz levo-dole, iznad releja u kabini ispod volana-levo, i taj osigurac ``pokriva i rad 4 zmigavca, stop svetlo itd. Probate 4 migavca, i ako rade, nije do osiguraca. Ako nije u pitanju ni osigurac, onda mora biti da je prekidac-rikverca, koji zapravo ne znam gde se nalazi, ali svakako je negde vezan za sistem ubacivanja u rikverc, il na menjacu, il kod rucice menjaca. 90% tipujem na njega, i to isto il oksidacija, il kontakti na samom prekodacu il se razglavio pa se ne aktivira u potpunosti, kad se ubaci u rikverc, odnosno ne daje prolaz struje do fara i sl. Pokusacu da otkrijem gde se on zapravo nalazi, a u krajnjem slucaju, predpostavljam da nije neki problem da se montira i novi, ako je taj crko, i isto ne verujem da je na Pandi to neka posebna vrsta, vec verujem da je taj prekidac, praktikovan na vise modela FIAT-a, ako ne i na zastavama 128, 101, yougou i sl. Ako saznam javljam.

E sad jos malo oko ulja – Selenia 20K. Tacno je da u Pandinoj knjizici pise da je to ulje sposobno da tera testiranih 20.000 Km, ali samo u laboratorijskim uslovima. To je u praksi barem duplo manje, odnosno 10.000, a vecina preporuka se svodi na 8.000 predjenih kilometara u saobracaju. Posto ulja ovog tipa imaju da tako kazemo rok trajanja 2 godine, to se za pazljivije vozace upotreba - svodi na nekih 5-8.000 Km, u voznji, jer ulje moze stajati u radnji jako dugo, dok neko ne resi da ga zaista i sipa u motor. Zuta boja Selenie, dobrim delom potice i od jako precizne izrade FIRE motora (secate se tekstova napisanih na tu temu ranije na forumu) pa posto su sklopovi motora tipa karike, cilindri, klipovi, lezaji radilice, i sl, uklopljeni kompjuterizovanim putem i uz pomoc robota, to prilikom rada, veoma malo dolazi do habanja metala, te i u ulju nema mnogo opiljaka – sto rezultira u njegovoj zutoj boji i prilikom duze eksploatacije. Smatram da upravo u tome lezi cinjenica zasto FIRE motori iz FIATAA mogu da izdrze 350.000 Km. Svakako mislim da je preporuka FIATA, iz knjizice na svom mestu, i da samu upotrebu jedne ture ulja treba ograniciti na 5-8.000 Km, ali ne duze od dve godine (bez obzira na kilometrazu) jer protokom vremena, sva svojstva ulja jako ``padaju``, tipa viskozitet, podmazna svojstva, elasticnost na temperaturu, stvaranje pare – isparljivost, razlivanje po osnovu ``povrsinskog napona`` i sl.
Naravno, promena ulja podazumeva istovremenu promenu filtera za ulje, mada dosta nasih vozaca praktikuje da filter menja svaki drugi put, sto s obzirom na cenu filtera smatram potuno neopravdanim, tako da ja uvek menjam sve u kompletu.

pozz

 
Odgovor na temu

inspkluzo

Član broj: 142669
Poruke: 337
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula29.06.2008. u 20:46 - pre 194 meseci
Evo mog obecanja i resenja kacenja muzike bez police! Pozz!

[Ovu poruku je menjao inspkluzo dana 30.06.2008. u 07:59 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao inspkluzo dana 30.06.2008. u 08:00 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

kuntalo

Član broj: 101218
Poruke: 383
*.opera-mini.net.



+2 Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula29.06.2008. u 21:09 - pre 194 meseci
Inspektore, sad znamo kako se zoves, ali fotku i dalje ne vidimo...
Save the Panda!
 
Odgovor na temu

inspkluzo

Član broj: 142669
Poruke: 337
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula30.06.2008. u 06:44 - pre 194 meseci
Ups, kakav gaf, ali ne zovem se tako!!! Pozz!!
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula30.06.2008. u 07:03 - pre 194 meseci
Bravo, Inspektore. Sreca pa tvoj Blaunpunkt, dolazi sa tako lepim bokovima. Ja sam naleteo na neke aparate sa metalnim, rupicastim telima, od pocinkovanog lima, i nesto nize cene. Svakako resenje je za medalju, jer ostavlja mesta za ostale stvarcice.....
Pozz
 
Odgovor na temu

inspkluzo

Član broj: 142669
Poruke: 337
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula30.06.2008. u 07:30 - pre 194 meseci
Aco, i moj blau je došao sa tim perforiranim nosačem koji sam prikačio za masku, ali sam od gume napravio masku i njom prekrio perforirani nosač i aparat. POzzz!!
 
Odgovor na temu

moralni_pobednik
Dusan Stojanovic
developer, E-Smart Systems
Beograd / Paracin

Član broj: 174981
Poruke: 29
*.e-smart.co.yu.

Sajt: www.myspace.com/medjutim


Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula30.06.2008. u 08:05 - pre 194 meseci
evo i prvih iskustava s plinom...

Ugradnja

Ugradnja zavrsena za dan, 650 evra (620, ali neki evropa ventil ili tako nesto je jos 30 evra, on postaje obavezan od sad nekad), i najveci problem je bio daljina servisa u kom sam uradio ugradnju. Nije daleko da se ode do tamo, ali povratak prevozom iz Altine je mnogo nezgodan, narocito kad ne znate da 81 ide u krug po naselju, i kad ne znate gde ide posle. Nesto preko sat ipo mi je trebalo da se vratim na Banovano Brdo. Majstor iz servisa se interesovao za Pandu, kaze 'oce da kupi jednu 4x4 za na pecanje

Sutradan odem po kola, boca 30 litara zauzela malo manje od pola prtljaznika (sutra cu da okacim i slike). Preporuka majstora da je ne punim skroz do kraja, bar dok traje leto, sve je to lepo sredjeno i sigurno al djavo ne ore i ne kopa. Po povratku iz Altine komendija. Cujem svira Pandina sirena, prepoznatljiv zvuk na koji se redovno strecnem, jer mi se dvaput desilo da lavlja kandza legne na sirenu i svira dok neko ne ode da iskljuci, a ja na cetvrtom spratu, da se nocu desilo tako nesto tri bi me zgrade psovale. No ovaj put nije moja. Pogledam levo desno, eno desno coveka u teretnoj Pandi mase mi. Mahnem i ja, ne znam coveka, al da budem fin, sedi devojka do mene, pa pretpostavljam da mi ne mase zato sto sam mu lep. Pita on "jel' te dobro slusa?", a Ivana koja misli da mi je to neki drugar cim mi mase, krene da se nervira, jer je mislila da covek pita kako me ona slusa posle smo se objasnili nekako..

Jedini auto koji sam ranije vozio na plin je bio skolski Jugo, i bio je znacajno slabiji kad se prebaci na plin (900 kubika nije mnogo ni kad se vozi na benzin po brdu), a mehanizam je bio onaj klasican sa paljenjem na benzin da se ugreje motor, gasenjem da se prebaci na plin, i novim paljenjem. U odnosu na to, Panda je pesma. Gubitak snage nije nesto primetan, mozda je malo teze doci do maksimalne brzine, ali ako se vozi do 110-120 nema neke razlike. Kompjuter sam prebacuje na plin kad misli da treba, tj. cim izmeri temperaturu, i do promene dodje vrlo brzo. Jedini trenutak sa primetnim stucanjem i gubljenjem snage je u toku prebacivanja sa benzina na gas, i to se najvise primeti ako se stoji u leru (stuca i gusi se) ili se vozi polako u prvoj da se izadje sa parkinga (lako moze da se ugasi), dok u toku voznje (tj dok se dodaje koliki-toliki gas) nije problematicno.

Sto se prostora tice, zauzme ga prilicno, opet, bice slike pa cete videti. Sad definitivno ne mogu da spakujem kosarkaskog sudiju unutra, mozda bi moglo u delovima. Pri ugradnji su mi sklonili onaj lesonit sa dna gepeka, a majstor je preporucio da necim zastitimo bocu od sunca (opet sto je sigurno sigurno), pa smo za vikend otac i ja pravili policu od lesonita tako da stoji nad bocom, boca u desnom cosku gepeka, polica 38 cm iznad dna gepeka, a uz karoseriju metalna zakacka namestena da se usrafi u rupu u koju je srafljena polica na teretnoj verziji, moglo je i direktno do gore, al 10 cm vise prilicno znaci.. pored boce je taman ostalo mesta za trougao prvu pomoc i slicne stvari koje obicno nisu potrebne svaki dan.

Potrosnja

Na pumpi na autoputu sipao 24 litra, presao 320 km, sto ce reci nesto vise od 7,5 litara na 100 km, jer sam nesto malo u lokalu presao i na benzin. Od predjenih 320 km, najveci deo je bio na autoputu, a jedno 70 je predjeno u sporoj gradskoj voznji. Posto mi je potrosnja na benzin bila 6,7 u mesanoj pretezno gradskoj voznji, povecanje potrosnje je nesto vece od zvanicnih 10% za sekvent, ali razlika u ceni kilometra je standardno osetna.

Sledeca tura majstorisanja ce biti za jedno mesec dana, kada cemo od ostatka lesonita da napravimo policu za radio, a mozda bude od aluminijuma, nismo jos resili, prvo cu da uzmem radio da bi znali dimenzije, pa da krenemo u montazu.

A u septembru cete videti nesto sto jos nije bilo na slikama ovde - Panda ukrasena za svadbu

ako neko ima dodatnih pitanja, slobodno udrite.

sportski pozdrav
 
Odgovor na temu

yungalunga
beograd

Član broj: 185219
Poruke: 197
194.106.186.*



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula30.06.2008. u 09:59 - pre 194 meseci







 
Odgovor na temu

yungalunga
beograd

Član broj: 185219
Poruke: 197
194.106.186.*



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula30.06.2008. u 10:04 - pre 194 meseci
evo neka od varijanti postavljanja halogenih sijalica,(postavljene ispod prednjeg branika)za one koje zele bolje svelo


 
Odgovor na temu

iza

Član broj: 178635
Poruke: 3
*.bvcom.net.



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula30.06.2008. u 11:01 - pre 194 meseci
roberto, to sam bila ja :). bili smo lexan i ja u subotici da izaberemo izmedju dve preostale pande. cena je istinita, ali 'drugarska'. lik koji prodaje zna mog prijatelja, i trebalo je jos pre dva meseca da kupim neku pandu (tad sam to i pisala na forumu) ali se iskomplikovalo - lik ne zove, ne dize slusalicu, pande prodate i tako to.. pa posto sam na neki nacin bila 'zeznuta' onda mi je spustio cenu. bar tako kaze :). cekam da panda bude ocarinjena ovih dana, da je doteram do bgda, dam na pregled, pa da naaaajzad mogu da se vozim... inace je panda od onih crvenih telekomovih, '02 god.
 
Odgovor na temu

milannik
milan nikolic
poslovodja, Bim_sajla Nis
Nis

Član broj: 186543
Poruke: 6
*.jotel.co.yu.



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula30.06.2008. u 22:16 - pre 194 meseci
Evo posle 2 dana iscitavanja cele teme resih da se registrujem na forum i postavim par pitanja.
Posto mi se jako dopala pandica iz vasih prica, gledao sam danas u Nisu na vec pominjanom placu par komada ali mi se ne dopada cena kao ni stanje vozila na placu, zeleo bih da se raspitam i na drugim mestima gde prodaju ova simpaticna vozila.
Moze li neko da me uputi na pominjane uvoznike iz Bg-a i Ns-a?
Srdacan pozdrav iz Nisa, nadam se da cemo se jos druziti ;)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Panda club :: Re: Fiat Panda - poruke iz juna i jula

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 155972 | Odgovora: 545 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.