Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

dodavanje još jedve (ili 2) mrežne kartice

[es] :: SOHO Networking :: dodavanje još jedve (ili 2) mrežne kartice

[ Pregleda: 1960 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miko.s
istra

Član broj: 62273
Poruke: 1191
*.dsl.optinet.hr.



+32 Profil

icon dodavanje još jedve (ili 2) mrežne kartice11.08.2008. u 11:35 - pre 191 meseci
dignuo sam server, i iako nemam neke megalomanske prohtjeve glede brzine, 15 MB/s je mizerno, osobito kod kopiranja većih fajlova.
sad me zanima, ako bih dodao recimo još 2 mrežne kartice na server i još 2 mrežne na glavni komp, da li bih dobio pomak u brzini, tj da li su windowsi u stanju koristit 3 mrežne kartice istovremeno za isti promet?
sve skupa bi bilo spojeno na 8 portni switch. prelazak na gigabit nema nekog smisla jer mi je switch 100mbitni.
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: dodavanje još jedve (ili 2) mrežne kartice12.08.2008. u 04:01 - pre 191 meseci
Napisi hardware tog servera... mrezna oprema takodje.

Ta ideja sa 3 mrezne na serveru i 3 na klijentu nema bas puno smisla. Vise ti se isplati da uzmes gigabitni switch, i gigabitne kartice i da ne mislis. Mrezna oprema je barem jeftina danas.
 
Odgovor na temu

miko.s
istra

Član broj: 62273
Poruke: 1191
*.dsl.optinet.hr.



+32 Profil

icon Re: dodavanje još jedve (ili 2) mrežne kartice12.08.2008. u 11:13 - pre 191 meseci
ništa posebno, obična kanta sa puno diskova (intel 845pesv matična,p4@ 2,4ghz, 512mb rama, 1 tb diskova (preko pci sata raid kontrolera su sata diskovi, dok su pata diskovi na kontroleru od matične), to je manje-više to. switch je d-linkov des1008, običan 8 portni 100mbitni.
nije to ništa posebno.
inače, ubrzo mi stiže intel atom, koji ima samo 100 mbita, pa me zanima da li bih (kako si mi rekao) prelaskom na gigabit i kupovinom usb-ethernet adaptera dobio na brzini, usb teoretski ide do 480 mbita, šta je max šta diskovi mogu prenesti, gigabit je previše, nisu mi diskovi toliko brzi.
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: dodavanje još jedve (ili 2) mrežne kartice13.08.2008. u 18:20 - pre 191 meseci
Proveri ti taj Dlink, meni se zaglupljivao, menjan 2x na garanciju... dok ga grom nije sprzio. Heavy krsh od opreme.

Prelazak na gigabtinu mrezu svakako bi doveo do povecanja u brzini. Teoretski, a u praksi moraces da vidis koliko ce to biti stvarno... Mozes za laptop da uzmes PCMCIA gigabitnu karticu, da desktop PCI gigabitnu, a switch da zamenis gigabitnim (izbegni DLINK ako je ikako moguce).
Ne kontam na kakav USB-Ethernet adapter mislis? Za laptop? Zasta sluzi PCMCIA? To ti je pouzdanije resenje.
Kako ti nisu brzi diskovi za gigabitnu mrezu? Ipak su to SATAII, medjutim usko grlo moze biti PCI magistrala... koja je shared na sistemu. Testiraj 'raw' transfer kopiranja sa diska na disk da vidis da li ti je to usko grlo.

PCI Express zato ima bolju prodju kod gigabitne mreze i adaptera, jer ima teoretski maximum 250 MB/s bandwidth koji ne deli ni sa kojim drugim uredjajem.
Brzina gigabitne mreze bi trebalo da ide do 125 MB/s (1.000 Mbps / 8 = 125 MB/s), naravno sto je u praksi tesko ili gotovo nemoguce postici.





[Ovu poruku je menjao Mister Big Time dana 13.08.2008. u 19:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

miko.s
istra

Član broj: 62273
Poruke: 1191
*.dsl.optinet.hr.



+32 Profil

icon Re: dodavanje još jedve (ili 2) mrežne kartice13.08.2008. u 20:18 - pre 191 meseci
fala na odgovoru.
ovako, intel atom ,radi se o matičnoj+cpu za desktop pc, nije laptop, stoga nema pcmcia port. jedino "brže" rješenje jesu upravo ti usb-ethernet adapteri :

ovo na slici je jedini gigabitni kojeg sam našao.
transfer preko mreže mi iznosi od 8-10 MB/s ovisno o disku na kojeg/sa kojeg kopiram. kopiranje sa diska na disk ne mogu provjerit, jer idiot od windowsa fajl sa jednog diska na serveru potegne na moj pc i sa njega onda kopira natrag, i brzina je onda oko 5-6 MB/s. to ću probat rješit nekakvim ftp serverom pa da se fajlovi kopiraju direkt a ne preko mreže, jer ako ubacim i video download i video streaming sa dreamboxa tu mi ode još 3-4 MB/s, dodam internet i nadzornu kameru, i takoreć ne ostane ništa.
a prelazak na gigabit iziskuje neke troškove, nisu veliki, ali su oko 80-100 eura. a s obzirom da će me cijeli novi kompjuter koštat oko 150 eura, to je malo previše.
ali probaj mi reć, ako znaš , bi li ovo bilo izvedivo:
dodam gigabit pci karticu u server, i gigabit u kompjuter, i spojim direkno, uz zadržavanje stare 100mbitne konekcije radi interneta i mrežnih uređaja. trebao bih nekako podesiti da se samo između ta 2 kompjutera komunikacija odvija preko gigabita, a ostali mrežni promet da ide preko 100 mbita. kako to izvest?

edit -- usb ethernet gigabit adapter pada u vodu nakon šta sam ovo pročitao:
Citat:
I tested the unit with a Turian 64 laptop, running an internal 100 connection connected to a Gigabit Switch and a Gigabit Router with Cat 6e cable. I transferred from a PC with a Gig port, to my laptop with the 100 Internal Ethernet Adapter. The transfer speed of a 4.5 gig file from the PC to the SATA2 drive on my laptop was as follows: 7 minutes with the Internal Ethernet connected, 19 minutes with the Belkin USB perfectly configured as the ONLY USB device hooked into the laptop. As I feared, in the end it took over 22 minutes to actually transfer the file, as my new 2.5 gig dual core processor running 2 gigs of Double DDR ram to a SATA2 drive running at 300 started slowing down, as the USB port sucked more and more processing processor power. It also heated up the processor considerably, adding 11 degrees during the transfer. Doing the same transfer with the Internal Ethernet 100 actually took 6 min 30 seconds as it didn't slow anything down, in fact it speeded up towards the end
.
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
195.252.113.*



+269 Profil

icon Re: dodavanje još jedve (ili 2) mrežne kartice14.08.2008. u 07:31 - pre 191 meseci
Verovatno si procitao i ono na dnu .....

>> *NOTE: The stated transmission rate-1000Mbps-is the physical data rate. The actual USB 2.0 throughput will be lower than the physical data rate and is dependent upon the PC's USB capacity and other data traffi c on the USB bus. In addition, throughput results will vary depending on the PC hardware and OS used.


U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

miko.s
istra

Član broj: 62273
Poruke: 1191
*.dsl.optinet.hr.



+32 Profil

icon Re: dodavanje još jedve (ili 2) mrežne kartice14.08.2008. u 10:54 - pre 191 meseci
jesam, tako da sam zabatalio usb lan ideju. vjerojatno ću uzet gigabitne nic-ove, i to od linksysa (malo skuplji, ali ipak je linksys), samo moram vidjet kako će mi se kompjuter ponašat sa dual pci interface-om, i moram razmislit dal mi je bitnije stavit 2 grafičke pa da imam sliku na 3 monitora, ili 1 grafičku pa da imam sliku samo na 2 monitora i gigabitnu karticu. otom potom, kad stigne matična. sad me samo zanima dal je ono gore šta sam napisao izvedivo (direkna gigabit veza uz postojeću 100mbitnu)
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: dodavanje još jedve (ili 2) mrežne kartice14.08.2008. u 23:34 - pre 191 meseci
Citat:
miko.s: fala na odgovoru.
ovako, intel atom ,radi se o matičnoj+cpu za desktop pc, nije laptop, stoga nema pcmcia port.

Hm, ja citah da je to novi CPU u klasi osakacenog Celerona nekada, koji mnogo malo trosi struje pa mu je ciljna grupa prenosni racunari... naravno i Intel-ov je chipset na plocama ali nisam video da se prodaju zajedno, vec kao i do sada odvojeno CPU i ostale komponenete...

U svakom slucaju ako ces ga ti terati u Desktopu, zasto ne dodas obican gigabitni ethernet PCI adapter?

Citat:


ali probaj mi reć, ako znaš , bi li ovo bilo izvedivo:
dodam gigabit pci karticu u server, i gigabit u kompjuter, i spojim direkno, uz zadržavanje stare 100mbitne konekcije radi interneta i mrežnih uređaja. trebao bih nekako podesiti da se samo između ta 2 kompjutera komunikacija odvija preko gigabita, a ostali mrežni promet da ide preko 100 mbita. kako to izvest?


Pa upravo to kako si i rekao - posto ti server ima dve kartice, jedna je 100mbit na koju ti dolazi net ako sam dobro razumeo, a ova druga sluzi za komunikaciju server->pc. Posto ces ti u lokalu vuci podatke, zanemarimo net na trenutak znaci kao sto si rekao uzmes gigabitne kartice za oba kompa i to je to. Mada, malo je konfuzno ovako kakva ti je topologija mreze, br. racunara, switch-evi, router...

Internet -100mbit-> Server -1000mbit-> Desktop PC.
 
Odgovor na temu

miko.s
istra

Član broj: 62273
Poruke: 1191
*.dsl.optinet.hr.



+32 Profil

icon Re: dodavanje još jedve (ili 2) mrežne kartice14.08.2008. u 23:59 - pre 191 meseci
topologiju mreže nisam niti opisao, sad ću, iako dodavanjem gigabitnih nicova ispada potpuno idiotska.
ovako:
adsl wireless router->switch
dreambox -> switch
komp->switch
server->switch
2xlaptopi i videonadzor wireless->wireless router

i to sad radi sve lijepo,ali na 100mbita.
dodavanjem gigabita, bi to ostalo tako, ali uz gigabitni link između kompa i servera, dok bi server ostao nakačen na switch da mu mogu ostali uređaji pristupat, a komp bi isto ostao na switchu da može i on pristupat ostalim uređajima. server se automatski gasi nakon pol sata nepristupanja, morat ću riješiti to nekako,ne znam ni sam zbog čega se gasi.

sad me najviše od svega brine kako na windowsima podesit koja komunikacija preko čega da ide, jer po meni to neće bit lako. kako to podesit?
znači preko gigabita bi trebalo podesit komunikaciju samo između ta 2 pc-a, a da sve ostalo ide preko 100mbita.
ne bih volio da kupim gigabit nicove, svaki po 30 eura (linksys) pa da se windowsi zbune i opet koriste sporiji 100mbitni link.
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: dodavanje još jedve (ili 2) mrežne kartice

[ Pregleda: 1960 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.