Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C segment - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1645693 | Odgovora: 5975 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina18.11.2012. u 10:38 - pre 140 meseci
Citat:
jnk: Ima kad odeš u salon.

Ako je ovo upuceno meni...pojasni molim te.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8419
*.dynamic.sbb.rs.



+1355 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina18.11.2012. u 10:41 - pre 140 meseci
@jnk,

Znam, imam i ja taj impulsni prekidač sa dve pozicije, on na prvoj poziciji spušta koliko držiš, a na drugoj samo na dodir spušta impulsno do kraja.

Rekoh da se ne bih bunio i da nemam takav prekidač, jer su razlike između auta o kojima se ovde priča mnogo veće od razlika u mogućnostima prekidača podizača prozora.

Nikako da čujemo bilo kakvo racionalno (može i neracionalno, znači makar kakvo), objašnjenje na osnovu čega neko tu Mazda 3 smatra dobrom kupovinom.

 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina18.11.2012. u 10:46 - pre 140 meseci
Citat:
vilil1:
Citat:
jnk: Ima kad odeš u salon.

Ako je ovo upuceno meni...pojasni molim te.


U salonu imaš primerke sa lagera za tu cenu(ne test modele).
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
109.75.149.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina18.11.2012. u 10:56 - pre 140 meseci
Pa Mazda je dobra kupovina zato sto ima ono sto Golf nema:
- Golf tempomat kosta 440e da se doplati
- Golf najjeftinija navigacija kosta 680e da se doplati
- Golf najjeftinije 17ke kostaju 360e da se doplate
- Golf nema senzor za kisu
- Mazda ima sportska sedista dok Golf ima jos dve klase sedista boljih (udobnost je individualna)
- Verujem da Mazda ima osetno jeftiniji kasko
- I Mazda i Golf dobro izgledaju tako da i to je + za Mazdu (ali i za Golfa)
- Multilink vesanje u svakoj verziji Mazde


Motore verujem da cete vi strucniji oceniti
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina18.11.2012. u 11:35 - pre 140 meseci
Dodao bih još i

-u odnosu na golfa ne postoji rizik od krađe
-kasko duplo jeftiniji
-neuporedivo manja šansa za posetu servisu u garantnom roku, a ako je protivnik 1.2 tsi to mu dođe kvota 1.01 da će mazda biti pouzdanija

Upravo golf i jeste neracionalna kupovina što opet ne znači da ne bih pre njega vozio nego mazdu.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina18.11.2012. u 13:29 - pre 140 meseci
Citat:
vladd: Inace, veoma sam zadovoljan sto G7 ima u dodatnoj opremi i elektro- podizace na zadnjim vratima, ta "logika" je nepoznata kod "japanaca"



http://www.elitemadzone.org/p3149229

https://static.elitesecurity.o...9/avensis%20zadnja%20vrata.jpg

Toliko ste se napalili na Mazdu 3 da cu biti primoran na jedno rentgensko snimanje ovog modela. Nesto slicno kao i sa onim Avensisom za 28.000 eura i sa imaginarnih 147 KS, kome treba pola dana da ubrza od 80 do 120 u poslednjem stepenu prenosa.

Ova spomenuta Mazda 3 ima bisera na pretek. Pocev od zvizdanja vetra u kabini vec na brzinama vecim od 140 km/h pa sve do organizacije elemenata u samom vozilu gde se motorni komputer nalazi tik pored svetla za maglu u samom plasticnom braniku i koji sam ispadne kada se samo malo jace sutne u prednji levi deo branika.

Ako bi me vec neko puskom naterao da kupim nesto iz tog tabora, mnogo pre bih odabrao Forda. Ipak je original, original.





[Ovu poruku je menjao Zarko Silic dana 18.11.2012. u 14:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ljutenica_Zimnica
student

Član broj: 231844
Poruke: 68
94.228.236.*



+80 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina18.11.2012. u 13:49 - pre 140 meseci
Ako moze neko da mi objasni taj "multilink" koji navodite da G7 u osnovnoj verziji nema (nisam siguran za skuplje verzije). U svakom slucaju cu proveriti da li je to rekla-kazala ili on zaista nema taj multilink.

U medjuvremenu, neka neko to objasni sta zaista znaci i koliko znaci taj "multilink" jer se ja stvarno ne razumem toliko u auta. Ovo sto navodim u postovima je samo zapazanje u odnosu na zvanicne podatke.

Inace je Zarko dobro zapazio u jednom od mojih prethodnih postova gde sam navodio sta G7 ima, a Scenic ne. Pa se javio i rekao da to golf ima jos od 2000 i neke kao osnovna oprema, ali izgleda da u golfovoj specifikaciji ne navode te sitnice kao ostali jer se nekako valjda podrazumevaju. Na primer Scenic u osnovnoj opremi navodi da ima "dnevna svetla" i "kaseta za odlaganje". Mislim, ako cemo ici tom logikom, onda treba da nabroji da ima i volan, sedista, krov...

@vili1 - Zet pazario u autokomercu. 15,5k evra je cena tog G7 1.2 TSI od 86ks u salonu. U pdf-u stoji da je skuplji, ali valjda je neka akcija. Sta li.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
109.75.149.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina18.11.2012. u 15:15 - pre 140 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
3) Značajno veći troškovi proizvodnje koji se, da ne bi uticali na cenu, moraju kompenzovati smanjenjem opšteg kvaliteta auta. 30 cm je gotovo 10% više i u tolikom procentu kvalitet svega ostalog mora biti smanjen samo zbog toga.

Osim toga, prilikom razmišljanja o Mazdi ne treba zaboraviti da su transportni troškovi za nju enormni, a njih je kupac takođe platio kroz cenu, a i carina za Mazdu je najmanje 10% (možda i više), što je takođe uračunato u cenu.

Dakle, da bi imala istu cenu kao G7, svaki kilogram ili ako hoćete, svaki kubni decimetar te Mazde u proizvodnji mora biti jeftiniji za više od 30% nego ista mera G7 (koji inače ima vrlo niske troškove proizvodnje).

Svako ko ume inženjerski ili ekonomski da zamisli tok proizvodnje može da razume da nešto što je u samoj proizvodnji više od 30% jeftinije od nečeg drugog napravljenog najsavremenijom tehnologijom, da to mora biti lošije.



Nebojsa tvoja pretpostavka polazi od toga da apsolutno niko ne moze da ima bolji odnos kvalitet/trosak u proizvodnji od VW? Ako moze VW da napravi jeftiniji i bolji automobil od npr. GM-a, zasto mislis da neko ne moze od VW-a? Pa Mazda Skyactiv i VW MQB imaju vrlo slicnu filozofiju zar ne (iako Mazda 3 ima samo Skyactiv motor)?
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina18.11.2012. u 15:25 - pre 140 meseci
Gde je to Milanovic napisao da niko ne moze od VW-a napraviti jeftiniji i bolji automobi?
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
109.75.149.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina18.11.2012. u 17:46 - pre 140 meseci
Zare mozda sam ja to tako razumeo ali ako je uslov da kvalitet Mazde mora biti manji od VW ako je cena na EU trzistu jednaka zato sto Mazda ima dodate troskove transporta i carine meni to govori da Nebojsa smatra da Mazda ne ume da dobije bolji odnos kvalitet/cena od VW.

Nebojsa izvinjavam se ako to nisi mislio a ja sam to tako postavio, nista zlonamerno. Ako jesi slobodno objasni.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina18.11.2012. u 22:03 - pre 140 meseci
Meni, recimo nikako nije jasno kako se uopste moze doneti sud o kvalitetu jednog modela, ili tipa automobila nezavisno od proizvodjaca, a da se taj model ne proizvodi bar 2 godine, ali ajd. novinari sve mogu pa i to da vec unapred proglase Golf 7 kao terminatora. Najzanimljivije je sto je ovakva konstatacija skoro jednoglasna u novinarskim krugovima, a vozilo se prakticno jos nije ni pojavilo na trzistu.

Da li je u pitanju vidovitost novinara, ili nesto drugo prosudite sami



http://www.vrelegume.rs/test/vw-volkswagen-golf7/

http://www.autoportal.hr/index.php/testc/5552


...



[Ovu poruku je menjao Zarko Silic dana 19.11.2012. u 00:35 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina18.11.2012. u 23:19 - pre 140 meseci
Citat:
Zarko Silic: Meni, recimo nikako nije jasno kako se uopste moze doneti sud o kvalitetu jednog modela, ili tipa automobila nezavisno od proizvodjaca, a da se taj model ne proizvodi bar 2 godine, ali ajd. novinari sve mogu pa i to da vec unapred proglase Golf 7 kao terminatora. Najzanimljivije je sto je ovakva konstatacija skoro jednoglasna u novinarskim krugovima, a vozilo se prakticno jos nije ni pojavilo na trzistu.

...

I mene isto to interesuje. A to je isto kao i ovde na forumu/temi, svi se nesto "razumeju" toliko da mogu da sude na nevidjeno. A narocito su zanimljivi oni koji nikada nisu ni vozili/posedovali Golfa?! To mi je malo, za mrvicu, bolje od onih koji Golfa dizu u nebesa - ili gore, nisam siguran. :)


Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao vladd dana 28.11.2012. u 13:39 GMT+1]
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8419
*.dynamic.sbb.rs.



+1355 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina18.11.2012. u 23:37 - pre 140 meseci
Citat:
Branko Santo:
Nebojsa izvinjavam se ako to nisi mislio a ja sam to tako postavio, nista zlonamerno. Ako jesi slobodno objasni.

Izvinjenje prihvaćeno, nema potrebe pretpostavljati šta sam mislio jer sve što mislim jasno i kažem.

No, pošto vidim da razmišljaš o toj Mazdi, nakon onog pitanja o svrsi viška njene dužine, evo za tebe još jednog pitanja koje takođe može da ti bude inspirativno i korisno:

Šta tačno znači ta Skyactiv tehnologija koju Mazda toliko razglašava, a i ti si je pomenuo?

Koje tačno osobine donosi ta "tehnologija" (možda i ne trebaju znaci navoda) i čime ona unapređuje auto?

Moram da priznam da sam iščitao dosta Mazdinog propagandnog materijala, ali nisam uspeo da nađem eksplicitno objašnjenje šta Skyactiv tačno znači i šta sa sobom nosi. Možda si ti u tome uspešniji pa ti predlažem da preneseš svoje utiske ovde.

[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 28.11.2012. u 17:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina18.11.2012. u 23:53 - pre 140 meseci
Citat:
Ljutenica_Zimnica:
Citat:
etjen:
evo mogu ja da kažem - Renault Scenic, http://www.renault.rs/nova-voz...cka-vozila/scenic/scenic/cene/
i to su redovne cene, dakle bez nekih akcija i bitnijih popusta.
Ali na stranu to, i ja ne volim kupovinu kola na metar, samo je stvarno smešno određivati best buy, a ako se to već radi, to sigurno nije Golf po ovoj ceni.

U poredjenju sa Scenic-om koji si postavio - G7 definitivno jeste bolja kupovina.
Dakle Poredimo Renault Scenic Authentique 1.6 16V (110ks) vs. Golf 7 1.2 TSI (86ks) jer su cenovno tu negde, a ti navodiš Scenic kao bestbuy
Evo i zasto:

Citat:
etjen:
Po veličini - nije.

Scenic je vise porodični kombi pa i ne može da se poredi sa Golfom 7 po prostoru. Ako je suditi samo po veličini, onda je Scenic bolji i od BMW s1, Audi a3 itd, a sa druge strane je npr Dacia Lodgy veca od Scenic-a, ali po mom misljenju ne i bolja.

Citat:
etjen:
Po količini opreme - nije.

Wrong. Po kolicini opreme, G7 jeste bolji u osnovnom paketu.
Dakle, navodicu samo sta G7 nema od opreme koju Scenic ima (podaci iz PDF-a sa zvanicnog sajta):
- Automatsko paljenje sva 4 žmigavca u slucaju naglog kocenja
- Tritackovni sigurnosni pojasevi na svim sedištima
- Auto bez kljuca - kartica Renault
- Elipticna halogena svetla podesiva po visini
- Razni pretinci na sedistima

A sada sta G7 ima, a Scenic nema:
- Elektricni podizaci stakla i nazad
- Suvozacevo sedište podesivo po visini
- Ima rezervni tocak (Scenic ima kit za popravku)
- Detekcija zamora
- Varijabilni pod prtljažnika
- Elektronski imobilizator
- Elektronska kontrola zakljucavanja diferencijala
- Indikator probušene gume
- "Climatronic" automatski klima uredjaj za vozaca i suvozaca
- Elektricna parkirna kocnica "Auto Hold" funkcija parkirne kocnice
- Start/Stop sistem sa rekuperacijom za ustedu goriva
- "Composition Colour" infotainment uredjaj Ekran 5" osetljiv na dodir

Citat:
etjen:
Po sigurnosti - kao i ostali manje-više.

Ne znam ko je sigurniji. Verujem da su oba auta sigurna. A mrzi me da googlam i uporedjujem testove.

Citat:
etjen:
Po ceni - nije.

Wrong again. G7 je 15,500e, a Scenic je 15,700 € + doplata za metalik boju.

Citat:
etjen:
Po kvalitetu izrade - može biti.

Dobro da si bar za jednu stavku priznao da je G7 bolji ;)

Citat:
etjen:
Po performansama motora - nije.

Wrong again.
Po performansama su slicni. Golfu 7 1.2 TSI (86ks) od 0-100km/h treba 11,9 sekunde, dok je Renault Scenic Authentique 1.6 16V (110ks) za stotinku sporiji. Neka bude da cak i da isto ubrzavaju, opet motor kod G7 trosi mesovito 4,9l dok Scenik trosi 7,4l. Sto je cak za 2,5l vise od G7. Malo li je?

Citat:
etjen:
Dakle, Golf je kao i uvek - kvalitetan, dizajnerski nezanimljiv

Dizajnerski nije nezanimljiv, vec ima klasicniji izgled od ostalih automobila. To se narocito vidi u odnosu na azijsku auto industriju. I bas taj klasicniji izgled mu omogucava da ne ispadne iz trenda tako brzo, pa i nakon 7god on izgleda vizuelno jako dobro. bas kao sto je to slucaj i sa Audi 3. Ali o ukusima ne vredi puno razglabati.

Citat:
etjen:
U Srbiji u odnosu na konkuranciju - skup.

Skuplji malo od konkurencije ali za tu razliku u ceni se dobija puno vise.

Citat:
etjen:
Ako tu dodamo i cenu kaska i rizik od krađe, dolazimo do zaključka da to definitivno ne može biti best-buy (iako je best-buy skoro potpuno subjektivna stvar)

Ja bih svakom preporucio kasko za novi automobil. Bilo to da je G7 ili Dacia Sandero. Sto se tice rizika od kradje, ne budi siguran da si bezbedan ako imas npr Scenic.
Da dodam da je G7 skoro izasao i da nece zastariti narednih 4-5 godina. Jos jedan plus koji ide u prilogu G7 je da ce nakon recimo 7god (kada neko bude resio da ga proda) imati puno vecu cenu od Scenic-a. Tako da nijedna stavka nije zanemarljiva.


auu ljutenice, koliki post a sve sa pogrešnom osnovom. Ja ni u jednom trenutku nisam ni hteo da poredim Golfa i Scenica jer apsolutno nisu ista klasa.
Neko je pitao u koji to auto za cirka 15.5 KEura može da se smesti petoro ljudi, pa sam ja odgovorio u Scenica, Golfa ni spomenuo nisam.

A što se tiče tvog hvalospeva o Golfu, ne zameram ti, mlad si, zet kupio takvog, ti bio sa njim pa si se oduševio, razumljivo, ali gledaj da ne budeš tako siguran u nešto u šta se ne razumeš (u nekom od kasnijih postova si i sam priznao da se ne razumeš preterano o kolima i pitaš šta je prednost multilinka)

molim moderatore da ne diraju ljutenicin post citiran ovde, namerno sam ga citirao celog da bi naglasio koliko se zaneo u pisaniju, izvinjavam se što je zauzeo toliko mesta


Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Ljutenica_Zimnica
student

Član broj: 231844
Poruke: 68
94.228.236.*



+80 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina19.11.2012. u 01:08 - pre 140 meseci
@etjen. Procitao sam ponovo tvoj post o Scenic-u i u pravu si. Naveo si ga kao primer gde moze stati 5-oro ljudi bez da se guraju, a ja odmah uleteo misleci da ga poredis sa G7. Moja greska, priznajem i izvinjavam se. Priznao sam da se ne razumem u auta puno i to nije moj fah, a ono sto sam navodio je iz zvanicnih specifikacija (.PDF sa neta) i nekog kao malog iskustva jer sam probao vecinu vozila u C segmentu koja su u ponudi po salonima u poslednjih mesec dana, pa kao mogu na osnovu subjektivnog osecaja i ja nesto da kazem ovde. A to sto hvalim G7 je samo zbog toga jer mi se auto svidja i pokusavam da podelim to odusevljenje ovde. Nadam se da ne zamerate.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
109.75.149.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina19.11.2012. u 06:12 - pre 140 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
No, pošto vidim da razmišljaš o toj Mazdi, nakon onog pitanja o svrsi viška njene dužine, evo za tebe još jednog pitanja koje takođe može da ti bude inspirativno i korisno:

Šta tačno znači ta Skyactiv tehnologija koju Mazda toliko razglašava, a i ti si je pomenuo?

Koje tačno osobine donosi ta "tehnologija" (možda i ne trebaju znaci navoda) i čime ona unapređuje auto?

Moram da priznam da sam iščitao dosta Mazdinog propagandnog materijala, ali nisam uspeo da nađem eksplicitno objašnjenje šta Skyactiv tačno znači i šta sa sobom nosi. Možda si ti u tome uspešniji pa ti predlažem da preneseš svoje utiske ovde.



Kada sam poredio MQB i Skyactiv napisao sam da imaju slicnu filozofiju zato sto ja nisam kadra ulaziti u automobilsku tehnicku diskusiju (za sada). Oba su napravljena kao zelja da se na sto je vise modela iskoristi identicna tehnologija u smeru smanjenja troska u proizvodnji. Mazda 6 koja dolazi u januaru je drugi model (posle CX-5 za koji svi materijali na netu kazu da je rame uz rame sa Tiguanom) koji su komplet Skyactiv i citira se isto tako sa 100kg smanjenom tezinom kao i kod Golfa, nisam video brojke za novu tako da ne mogu da prikazem dokaze.

I VW i Mazda su namirisali dobar pravac za unapredjenje i iako Mazda proda osetno manji broj autmobila nije bas da je to tako mali broj.
Sto se tice mog razmatranja, proveo sam dosta vremena filtrirajuci informacije i prva dva mesta u C klasi su mi Golf i Mazda (tim redom) a ovaj Takumi koji u Srbiji ima za 17.690e sa 116k dizelom a Golf je 90k 19.411e (17.911e ako uracunamo 1.500e popust kao za benzinac). Tako da nije bas da nema konkurenta koji nije rame uz rame po mom misljenju.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina19.11.2012. u 06:26 - pre 140 meseci
Sta znaci to rame uz rame?

"Rame uz rame" su mnogi od njih bili i pre dve hiljade dvanaeste.

Nije dovoljno da nesto podjednako kosta da bi se primenio kriterijum "rame uz rame". Potrebno je prethodno da toboznja konkurencija ispuni niz drugih kriterijuma pre nego se dodje do same cene.

I kako moze biti rame uz rame neko ko prodaje 10 ili 100 puta vise od nekog drugog na jednom odredjenom, relativno izolovanom trzistu.

Nema sanse da se auti samo po metrazi ili ceni mogu svrstavati u ravnopravne takmace. Na papiru mozda da, ali prakticno, vrlo tesko.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
109.75.149.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina19.11.2012. u 06:58 - pre 140 meseci
Zare ja to gledam naravno i kroz metar i kroz cenu. Evo mog rezona za direktno poredjenje.
Cena: Slicna, malo niza kod Mazda
Prostor: Jednak unutrasnji, osetno bolja iskoriscenost prostora kod Golfa
Motori: Za istu cenu malo jaci kod Mazde ali neka je TSI i ks za ks bolji neka su tu negde (ubrzanja, nm malo bolja kod Golfa, potrosnja bolja)
Oprema: Mazda ima visak od oko 1.000e koje bi se za Golf morale doplatiti
Multilink (ja nemam pojma sta to radi ali vi tehnicari kazete da je bitno): Mazda da, Golf samo na jacim modelima
Kasko: nemam cifre ali recimo da je jeftiniji kod Mazde
Udobnost: Mazda nudi svoje najbolje sediste, Golf osnovno
Pouzdanost: Koliko god vi nipodastavali TUV statistike bolje nemamo, Mazda se drzi vrlo dobro.


Slobodno dodajte sta jos treba da se vidi?
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina19.11.2012. u 07:16 - pre 140 meseci
Ako na ovakav nacin poredis modele, kineski Chery je ubedljivo najbolja kupovina. Bez dalje diskusije:


Cena: nije slicna, mnogo je manja kod Kineza
Prostor: Podjednak unutrasnji, osetno bolja iskoriscenost prostora kod Golfa
Motori: Za mnogo manju cenu malo jaci kod Kineza, ali neka je TSI i ks za ks bolji neka su tu negde (ubrzanja, nm malo bolja kod Golfa, potrosnja bolja)
Oprema: Kinez ima visak od oko 1.000e koje bi se za Golf morale doplatiti
Multilink (ja nemam pojma sta to radi ali vi tehnicari kazete da je bitno): Kinez mozda da, Golf samo na jacim modelima
Kasko: kod Kineza je najjeftiji i kosta nula eura jer ga ne treba osiguravati.
Udobnost: Kinez nudi svoje najbolje sediste, Golf osnovno
Pouzdanost: Koliko god vi nipodastavali TUV statistike bolje nemamo, Kineza uopste nema na listama kvarljivih automobila za razliku od Golfa.




P.S. Ne mogu pronaci podatak o elektricnim podizacima prozora kod Golfa 7.
Na svim mestima gde je u ponudi verzija sa 5-oro vrata i u najosnovnijem paketu, ovi podizaci se nude samo u elektricnoj verziji. Gde ste vi pronasli da se na zadnjim vratima nalaze rucni podizaci?


[Ovu poruku je menjao Zarko Silic dana 19.11.2012. u 08:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina19.11.2012. u 08:04 - pre 140 meseci
Nalaze se sva 4 električna nego je vladd to naveo kao sramotu što uopšte navode. Ja bih naveo sramotu da patosnice nisu standard(osim u highline) i da se doplaćuju 110 eur. Multilink i nije tolika frka, pa prethodni civic ga nije imao ni u type R varijanti.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1645693 | Odgovora: 5975 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.