Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zasto linuks i ostali unix sistemi nisu user friendly?

[es] :: Advocacy :: Zasto linuks i ostali unix sistemi nisu user friendly?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 23243 | Odgovora: 179 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz



+3 Profil

icon Re: Zasto linuks i ostali unix sistemi nisu user friendly?16.10.2003. u 14:27 - pre 250 meseci
Citat:
A jesi li mozda probao da otkucas samo info

E info je ok, i to je ono o cemu sam pricao sta je potrebno samo i on treba malo da se poboljsa da jos malo bude korisniji kao help u dosu. Kad startujes info tu ti lepo odmah pise sa cim se kreces i kako skaces na temu i to je pohvalno. Mada na tom OSF/1 na koji je sef bio telnetovan sa svog Mac-a nije imao info. Ja priznajem da sam malo i ja krenuo u pogresnom smeru jer obicno obicni korisnici nemaju potrebe da koriste telnet i slicne stvari tako da je tvoja opaska potpuno na mestu i priznajem gresku u tom slucaju mada ne skroz jer treba to jos da se poboljsa...

Citat:
Sa druge strane niko te ne tera da koristis terminal, mozes sve da radis recimo u KDE/Gnome/ili nekom trecem grafickom okruzenju bez problema i tamo imas sve kao u windowsima.
Ma ok, ja ono sto sam pricao nisam mislio bukvbalno za sebe nego kako se recimo moj sef osecao. A inace on ne moze da koristi KDE/Gnome jer cesto koristi neke clustere pod unixom za neke proracuna za kristalografiju a ti racunari su preko bare i mora da koristi ssh.

Citat:
A to sto je konzola na unixu mnogooooo mocnija nego u DOS/Windows okruzenju pa ljudi zbog lakoce/efikasnosti mnogo vise koriste konzolu to nije nedostatak unixa vec njegova prednost.
Naravno, nisam rekao da je to nedostatak za iskusne korisnike koji ce sve to lepo koristiti. Mada iskusni korisnici mogu da koriste bash i na windowsu tako da linuxova konzola onda i nije nesto bolja.
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Zasto linuks i ostali unix sistemi nisu user friendly?16.10.2003. u 14:42 - pre 250 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Da rezimiramo, da je Linux user-friendly koliko i Windows za prosecnog kupca PC opreme, ne vidim zasto OEM i Retail kompanije ne bi distribuirale Linux kao default? Mislim, ne vidim razlog zasto neko ne profitirao jer ima vec $200-$300 prednosti (koliko kostaju OEM licence za sav MS softver po masini) u odnosu na konkurenciju... ima slobodu da instalira bilo sta, da konfigurise sve kako pozeli i sl.. Nije ogranicen na jednog dobavljaca, moze da radi upgrade kad zazeli, tralalala...

To se ne desava.. a ti se zapitaj zasto. Price tipa "MS monopol" ne prolaze, ne verujem da je MS mocniji od svih PC retailera zajedno.


Pa ja bi rekao na ovo nesto tipa kriticna masa ljudi, evo pogledajmo najbanalniji primer ne znas nista o kompjuterima i kupis novi kompjuter, a pored tebe u istoj zgradi 5 ljudi ima kompjuter i svi imaju windows, i sta ces ti da instaliras ? logican odgovor je windows ne zato sto je bolji nego zato sto ima ko u blizini da mi pokaze kada mi zapne.
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.rcub.bg.ac.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Zasto linuks i ostali unix sistemi nisu user friendly?16.10.2003. u 15:00 - pre 250 meseci
Citat:
bluesman:
"sekretarica" trazila da joj instaliram linux da bi radila u njemu, medjutim posle 5 dana (i milijardu "ej, dodji da mi pomognes nesto") mi je trazila da joj stavim Windows da bude default OS (a ja sam joj to sa zadovoljstvom uradio da me nebi smarala).


Potvrdjujem tvoje iskustvo, morao sam vratiti nazad Windows radi mojeg i njenog mira.

Mozda je interesantniji primer da sluzbenica koja nije koristila ni Windows ni Linux i posle godinu dana koristi Red Hat 8.0 i veoma je zadovoljna. Da dopunim, energicno se protivi prelasku na Windows (istom zestinom) kao sto se i sluzbenica koja je prvo naucila rad na Windows-u protivi prelasku na Linux.
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.racasse.se

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: Zasto linuks i ostali unix sistemi nisu user friendly?16.10.2003. u 15:13 - pre 250 meseci
Moja je greska sto sam spomenuo awk, sed, sort i slicno, mogao sam da spomenem nesto trece...
Ja vrlo dobro znam sta je MinGW/MSYS, tako da nema potrebe da mi ga spominjete - samo bih pitao one koji pricaju o MinGW-u da on postoji od kada? - 1998. da li ga je iko ovde prisutan probao tada? - Ja jesam. Tada je MinGW bio neupotrebljiv! O MinGW-u moze da se prica samo za period od zadnjih 3-4 godine maksimalno. Od ostalih POSIX emulacija jedini vredan pomena (za koji znam) je naravno Cygwin kao pokusaj RedHat-a da GNU/Linux i UNIX alate priblizi i Windows korisnicima...
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.yubc.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: Zasto linuks i ostali unix sistemi nisu user friendly?16.10.2003. u 15:17 - pre 250 meseci
useless, pointless ...

"the right OS, for the right job"

zasto jednostavno svako ne nabavi psa i govori tiho?


"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.racasse.se

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: Zasto linuks i ostali unix sistemi nisu user friendly?16.10.2003. u 15:17 - pre 250 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Izvini, tOwk - a zasto toliko instaliras na "GNU/Linux" imenu?


Pokusacu da odgovorim u Danilovo ime - prosto jedino tako ima smisla nazivati taj operativni sistem - nikako samo Linux, jer ko sto svi znaju, Linux je samo kernel, dok je GNU sve ono sto GNU/Linux cini upotrebljivim operativnim sistemom...

(Taj isti "GNU" (binutils, findutils, texutils, razni shell-ovi...) je i u gorepomenutim POSIX emulacijama za Windows)
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Zasto linuks i ostali unix sistemi nisu user friendly?16.10.2003. u 15:36 - pre 250 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Citat:
leka:
Ivane, ja mogu da ti dam primer jedne komandne linije pune seda, awk-a, sort-a i slicnih "dobar-dan" UNIX komandi koja radi nesto sto ozbiljne Microsoft aplikacije jedva da mogu da odrade sa par sati klikanja okolo.
Novo ovo nema veze sa temom...


Naravno - jer na Win32 mozes da instaliras mingw ili neko komercijalno resenje koje ce ti dati kompletnu POSIX funkcionalnost, sa sve shellom - tako da je potezanje tog argumenta malo... bez veze.


Ivane a jesi li probao koliko je brz taj POSIX layer ? A i brzina je valjda neki faktor za upotrebljivost ako nisi, onda mi nemoj molim te pricati imas to i ovde. Drago mi je da imas ali to je kao da sa vestackom nogom zelis da se takmicis u trcanju na sto metara protiv svetskih sampiona.
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Zasto linuks i ostali unix sistemi nisu user friendly?16.10.2003. u 15:42 - pre 250 meseci
Citat:
srki:
Citat:
A jesi li mozda probao da otkucas samo info

E info je ok, i to je ono o cemu sam pricao sta je potrebno samo i on treba malo da se poboljsa da jos malo bude korisniji kao help u dosu. Kad startujes info tu ti lepo odmah pise sa cim se kreces i kako skaces na temu i to je pohvalno. Mada na tom OSF/1 na koji je sef bio telnetovan sa svog Mac-a nije imao info. Ja priznajem da sam malo i ja krenuo u pogresnom smeru jer obicno obicni korisnici nemaju potrebe da koriste telnet i slicne stvari tako da je tvoja opaska potpuno na mestu i priznajem gresku u tom slucaju mada ne skroz jer treba to jos da se poboljsa...


Nisam siguran da jesi, to o cemu si pricao se dobije sa info info a sa samim info se dobije kompletan spisak svih info fajlova (pa i coreutils). A naravno sto se pocetnika tice njemu treba odredjeni deo iz info coreutils. i zavrsena prica.
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.racasse.se

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: Zasto linuks i ostali unix sistemi nisu user friendly?16.10.2003. u 15:42 - pre 250 meseci
Deki, to je za neku drugu diskusiju - u kojoj bih branio brzinu MinGW-a - koji je brz ko munja... MinGW je jedan od najboljih opensource produkata za Windows po mom misljenju.
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Zasto linuks i ostali unix sistemi nisu user friendly?16.10.2003. u 15:48 - pre 250 meseci
Citat:
leka:
Citat:
Ivan Dimkovic:
Izvini, tOwk - a zasto toliko instaliras na "GNU/Linux" imenu?


Pokusacu da odgovorim u Danilovo ime - prosto jedino tako ima smisla nazivati taj operativni sistem - nikako samo Linux, jer ko sto svi znaju, Linux je samo kernel, dok je GNU sve ono sto GNU/Linux cini upotrebljivim operativnim sistemom...


Linux je zasticeno ime za proizvod (operativni sistem), tako je registrovan u svim relevantnim zavodima za zastitu robnih marki i prava kopiranja u svetu, i sve (osim Debian) distribucije "to" nazivaju - Linux - Kada kupim Redhat kutiju, na njoj ce pisati Linux, a ne GNU/Linux - a nece biti ni slike nekog goveceta.

I prestani da upotrebljavas konstruckije "kao sto svi znaju", "nesumnjivo" jer me to podseca na KPJ tj. "diktaturu proletarijata", i na jednog lika koji je sad na privremenom boravku u Holandiji.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 16.10.2003. u 17:55 GMT]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Zasto linuks i ostali unix sistemi nisu user friendly?16.10.2003. u 15:53 - pre 250 meseci
Citat:
Dejan Lozanovic:
Ivane a jesi li probao koliko je brz taj POSIX layer ? A i brzina je valjda neki faktor za upotrebljivost ako nisi, onda mi nemoj molim te pricati imas to i ovde. Drago mi je da imas ali to je kao da sa vestackom nogom zelis da se takmicis u trcanju na sto metara protiv svetskih sampiona.


Pa kako je to translacioni layer, niko ne ocekuje da radi jednako brzo kao i native - a na kraju krajeva, prica se svodila na shell alatke, kojima pretpostavljam ne trebaju bleeding edge performanse.

Na kraju krajeva - pretpostavljam da radi jednako dobro ako ne i bolje, nego emulacija Windows servisa (WINE) pod Linuxom.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.racasse.se

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: Zasto linuks i ostali unix sistemi nisu user friendly?16.10.2003. u 16:09 - pre 250 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Linux je zasticeno ime za proizvod (operativni sistem), tako je registrovan u svim relevantnim zavodima za zastitu robnih marki i prava kopiranja u svetu, i sve (osim Debian) distribucije "to" nazivaju - Linux - Kada kupim Redhat kutiju, na njoj ce pisati Linux, a ne GNU/Linux - a nece biti ni slike nekog goveceta.

I prestani da upotrebljavas konstruckije "kao sto svi znaju", "nesumnjivo" jer me to podseca na KPJ tj. "diktaturu proletarijata", i na jednog lika koji je sad na privremenom boravku u Holandiji.


Dobro Ivane ti GNU/Linux zovi Linux, a ja cu GNU/Linux sve dok 90% sistema budu razni GNU produkti. Ja nigde ne forsiram nikoga da ga tako zove - ja ga zovem tako. :)

Sto se tice onoga "kao sto svi znaju" to je receno samo da neko ne pomisli da ga omalovazavam time sto pricam o stvarima koje su opstepoznate - dakle koristim takve konstrukcije samo i jedino zato sto je tipicna balkanska pojava da kad nekom kazes nesto sto on vec zna - on odmah misli da ti mislis da on o tome nema pojma...
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Zasto linuks i ostali unix sistemi nisu user friendly?16.10.2003. u 16:31 - pre 250 meseci
Dakle, kad mi nešto ovde pričamo i kažemo "Linux nije/jeste dovoljno user friendly", vi ne razumete o čemu je reč, nije ti jasno i ostalo jer Linux nije GNU/Linux.
To hoćete da kažete? E ako je do toga onda to samo pokazuje o kakvom se mentalitetu radi - ja ću kontra čitavog sveta, taman ja i znao o čemu oni pričaju - ne, ne, ja ću da cepidlačim tj. budem pametan.

Niko drugi osim dežurnih cepidlaka nema problema sa tim ovde u raspravi.. e sad se vi zapitajte kako.


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: Zasto linuks i ostali unix sistemi nisu user friendly?16.10.2003. u 17:11 - pre 250 meseci
Citat:
degojs:
Dragi Tata,
nisam siguran da li si meni odgovorio, ako jesi, mislim da se nismo baš razumeli


Nisam tebi odgovarao - izgleda da smo pisali u isto vreme :)
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: Zasto linuks i ostali unix sistemi nisu user friendly?16.10.2003. u 17:16 - pre 250 meseci
Citat:
alex:
Poenta je da sekretarica i ne bi trebalo da instalira ni skener, ni Linux, ni Windows - NISTA.


Hehehe, bilo nekad. Sad sekretarica ima da instalira i skener i Windows i Office i sve što joj treba. Kod mene na poslu lingvisti (uglavnom žene) održavaju svoje mašine osim ako nešto baš zaškripi, a tek onda zovemo podršku koja je u Njujorku - 5 sati leta i 3 časovne zone. Administratori održavaju servere - niko ne želi da plaća osobu koja bi se bavila desktopom.

 
Odgovor na temu

alex
Aleksandar Radulovic
Senior Software Engineer, Spotify
Stockholm, Sweden

Član broj: 71
Poruke: 2194
*.habil.is

Jabber: alex@a13x.info
ICQ: -1
Sajt: www.a13x.info


+1 Profil

icon Re: Zasto linuks i ostali unix sistemi nisu user friendly?16.10.2003. u 17:32 - pre 250 meseci
Citat:
Dragi Tata:
Hehehe, bilo nekad.[snip]Administratori održavaju servere - niko ne želi da plaća osobu koja bi se bavila desktopom.


Bilo nekad, kad se razbacivalo s parama i kad se imalo na pretek? Sad kad je USA u govancima, nema se para, a?

O tome se i radi - potrosile se pare na raznorazne licence. Ostavljaju se sekretarice da rade posao za koji nisu obucene niti intelektualno sposobne, pa kad jos vise zagovnaju onda se placa ekstra klempa za dodatne licence, profi support i ostalo.

Da li uvidjas koliko je to besmisleno i u najmanju ruku neekonomicno? Ili je to mozda za tebe normalno?

Pa nije ni cudo sto je takva situacija tamo preko bare .. Sreca sto nisam tamo..
Alex: My favorite site is http://localhost/
R.J. Oppenheimer: "I am become death, destroyer of worlds" (1945 AD)
tweet.13x ||
linkedin.13x
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: Zasto linuks i ostali unix sistemi nisu user friendly?16.10.2003. u 17:55 - pre 250 meseci
Citat:
alex:

Bilo nekad, kad se razbacivalo s parama i kad se imalo na pretek? Sad kad je USA u govancima, nema se para, a? ;)


Hehehe, upravo tako. Da vidiš kako izgleda stezanje kaiša - gore nego "stabilizacija" 80-ih u SFRJ.

Citat:
alex:
O tome se i radi - potrosile se pare na raznorazne licence. Ostavljaju se sekretarice da rade posao za koji nisu obucene niti intelektualno sposobne, pa kad jos vise zagovnaju onda se placa ekstra klempa za dodatne licence, profi support i ostalo.


Upravo obrnuto. Windows 2000 i noviji su toliko stabilni i jednostavni za rukovanje, da više nema potrebe plaćati administratore da "nadgledaju" sekretarice. Dok je bilo love, imali smo u firmi i Linux i Solaris i koješta drugo, pa smo čak prodavali neki software za Linux (ne pitaj kolika je bila zarada :)), a sad smo 100% Microsoft i to štedi novac.

Citat:
alex:
Da li uvidjas koliko je to besmisleno i u najmanju ruku neekonomicno? Ili je to mozda za tebe normalno?
Pa nije ni cudo sto je takva situacija tamo preko bare ;).. Sreca sto nisam tamo..


Kao što rekoh, od kad smo izbacili sve što nije "M$", uštedeli smo pare - tj ako je verovati IT departmentu.

A što se "situacije" tiče, menja se. Pogledaj Dow Jones u poslednjih 6 meseci :)
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.vdial.verat.net

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Zasto linuks i ostali unix sistemi nisu user friendly?16.10.2003. u 18:04 - pre 250 meseci
Ovo mene srasno podseca na reklame sa Teleshop-a:

- Okrecite sami kucu za 5 minuta, bez predznanja i truda.
- Skinite salce za samo 3,2 minuta.
- Naucite japansiki sa sve gramatiku brez muku.

Budimo realni, jedina oblast na svetu gde se korisnici javljaju sa izjavama tipa: "Ja ovo ne znam da koristim, necu da naucim, ali hocu da koristim i da radi savrseno" su korisnici racunara. A tu naviku im je uveo Microsoft sa svojom propagandom u stilu Zarka Radosavljevica: "Svaka sekretarica ce moci da pravi Web sajtove sa samo par klikova misem". Sorry, ali cim im promenim raspored ikonica na desktopu, te admin-sekretarice upadnu mrtvu petlju i trepcu kao Homer Simpson.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: Zasto linuks i ostali unix sistemi nisu user friendly?16.10.2003. u 18:25 - pre 250 meseci
Citat:
McKracken:
Budimo realni, jedina oblast na svetu gde se korisnici javljaju sa izjavama tipa: "Ja ovo ne znam da koristim, necu da naucim, ali hocu da koristim i da radi savrseno" su korisnici racunara.


Budimo realni, ta izjava nije tačna. Ja npr želim da koristim i da radi savršeno:

TV, radio, telefon, video, DVD, ...

a neću da "učim" već očekujem da sve bude "očigledno". I zamisli, svi ti uređaji ispunjavaju tu moju želju. Zašto bi računari bili drugačiji? Je li to neka "sveta zemlja" dostupna samo izabranima koji su spremni da idu na hodočašće bosi po trnju?

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Zasto linuks i ostali unix sistemi nisu user friendly?16.10.2003. u 18:31 - pre 250 meseci
Citat:

Sorry, ali cim im promenim raspored ikonica na desktopu, te admin-sekretarice upadnu mrtvu petlju i trepcu kao Homer Simpson.


Pa da, zato je bolje sekretarici odmah na pocetku napomenuti da, ako hoce da iskopira fajl na flopi - da ce morati da ga mountuje (jos bolje - da ga mountuje iz komandne linije) i pre nego sto bude htela da izbaci CD, da ce morati da ga... sjase :)

Zatim... kad bude htela da iskopira izvestaj sa mreze, da ga formatira u word aplikaciji (gde pritom svaka izgleda drugacije.. ako je nekad radila nesto nekom Njinjonjzu - sada je sve drugacije.. jos ako joj je admin podesio njegov omiljeni window mgr.. koji nije kompatibilan sa njenim razumevanjem desktopa.. eto jada) - doda neki skenirani racun, i posalje sve to preko fax-a negde... e, za to mora da proveri konfiguracione skriptove - i da obavezno rekompajlira kernel, da bi ubacila podrsku za novi jeftini softmodem (recesija.. bato, sta im 'fali - rade isto) sa GNU drajverom (koji pritom razbija - dodali su mu konacno opciju da se sporazume sa modemom, a nova DSP biblioteka konacno razbija FFT, a i normalizuje ga kako treba - a podrzava i MMX! ;-)...

A onda se ispostavi da LIBGNUModem v1.4.350a.jel.sam.baja.JosNijeRelease_Blam_Me_Je_Al_Je_Dzabe sa resenim problemom od prosle preNuclearAlpha_jos_malo_pa_beta_11_2 verzije (modem konacno moze da bira broj, u alfa verziji je morala da to radi sa biperom...) verzija ne radi sa libc.44.11.Uuuumile.A pa onda mora da rucno resolvuje RPM probleme - da sa cvs.drndzvrc.com skine najnoviji nightly CVS, jer hrkljus25Alfa.31.z ne radi bas dobro sa novim gcc-om - jadnicak ponekad zaboravi neke FPU instrukcije (ma znamo mi da ovi monopolisti iz Intela nisu dobro dokumentovali mikrokod, nego ga dele samo sa MS-om, sve zarad svetske dominacije ugnjetavanja goveceta)... neka ga, jbg.. kad ljudi vredno rade, uostalom besplatan je... - pritom obavezno da edituje configure skript i da skine dva tri #define switcha koji je programer zaboravio da izbaci iz ne-debug verzije jer je malo duvao juce sa ortacima... al ko zna - ZNA, jel tako? :)

Heh... posto to niko nece uraditi (osim ako nije mazohista), nazvace lokalnog genijalca sa prvog sprata koji radi enterprise support, i krcka svoju $120K platu + bonus + besplatna kafa + sekretarica (ono.. podesavanje) + avion iz kalifornije do jebene jute svaki vikend [da moze da se okupi sa svojim CS klanom iz bivseg kraja, da malo rokaju], i koji tvrdi da je TCO Linuxa 100 puta manji... pa vidi, samo im on treba...




Jel izgleda preuvelicano? Jeste.. pa isto tako izgleda preuvelicana teorija da Windows nudi samo click-click interfejs... ako nista drugo, bar ne moram da kompajliram kernel da bih podesio sat.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Zasto linuks i ostali unix sistemi nisu user friendly?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 23243 | Odgovora: 179 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.